2019-01-12 | ||||||||
2.5km, Längdskidor, Fristil, Masstart | ||||||||
19 | Harri Silvester | Birkebeiner Nordic Ski Club | 8:48.52730 | |||||
2019-01-06 | ||||||||
1.1km, Längdskidor, Klassisk stil | ||||||||
69 | Nicholas Blackwell | Birkebeiner Nordic Ski Club | ||||||
2015-03-08 | ||||||||
15km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
70 | Phillip Bellingham | Birkebeiner Nordic Ski Club | 39:08.234704 | 87.3p | ||||
2015-03-01 | ||||||||
50km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
- | Paul Kovacs | Birkebeiner Nordic Ski Club | 23:59:59.8639800 | - | ||||
2015-02-28 | ||||||||
30km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
47 | Casey Wright | Birkebeiner Nordic Ski Club | 1:59:02.714107 | 66.2p | ||||
2015-02-25 | ||||||||
15km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
75 | Phillip Bellingham | Birkebeiner Nordic Ski Club | 41:02.246190 | 84.6p | ||||
2015-02-24 | ||||||||
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
65 | Esther Bottomley | Birkebeiner Nordic Ski Club | 31:15.187400 | 75.2p | ||||
2015-02-21 | ||||||||
15km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Masstart | ||||||||
- | Anna Trnka | Birkebeiner Nordic Ski Club | 23:59:58.8639700 | - | ||||
- | Pontus Johansson | Birkebeiner Nordic Ski Club | 23:59:59.8639800 | - | ||||
2015-02-15 | ||||||||
15km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
86 | Phillip Bellingham | Birkebeiner Nordic Ski Club | 38:48.232700 | 84.5p | ||||
89 | Paul Kovacs | Birkebeiner Nordic Ski Club | 39:10.234920 | 83.7p | ||||
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
69 | Esther Bottomley | Birkebeiner Nordic Ski Club | 28:27.170620 | 76.9p | ||||
2014-12-06 | ||||||||
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
109 | Phillip Bellingham | Birkebeiner Nordic Ski Club | 26:38.159760 | 84.4p | ||||
2014-08-17 | ||||||||
15km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
2 | Phillip Bellingham | Birkebeiner Nordic Ski Club | 45:04.270340 | 80.9p | ||||
7 | Paul Kovacs | Birkebeiner Nordic Ski Club | 50:30.302960 | 72.2p | ||||
8 | Nick Montgomery | Birkebeiner Nordic Ski Club | 52:54.317350 | 69.0p | ||||
9 | Ewan Watson | Birkebeiner Nordic Ski Club | 53:57.323650 | 67.6p | ||||
11 | Alasdair Tutt | Birkebeiner Nordic Ski Club | 54:59.329840 | 66.3p | ||||
14 | Ian Franzke | Birkebeiner Nordic Ski Club | 56:53.341270 | 64.1p | ||||
16 | Hugh Pollard | Birkebeiner Nordic Ski Club | 58:37.351670 | 62.2p | ||||
21 | Andrew Walker | Birkebeiner Nordic Ski Club | 1:19:29.476890 | 45.9p | ||||
2014-02-18 | ||||||||
21km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
4 | Alasdair Tutt | Birkebeiner Nordic Ski Club | 57:31.345000 | 67.0p | ||||
2014-02-16 | ||||||||
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
- | Alasdair Tutt | Birkebeiner Nordic Ski Club | 23:59:59.8639800 | - | ||||
2014-02-01 | ||||||||
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
15 | Ellie Phillips | Birkebeiner Nordic Ski Club | 2:41:52.971158 | 60.2p | ||||
21km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
9 | Ashleigh Spittle | Birkebeiner Nordic Ski Club | 1:09:46.418510 | 61.1p | ||||
2014-01-19 | ||||||||
15km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
59 | Phillip Bellingham | Birkebeiner Nordic Ski Club | 41:03.246210 | 84.0p | ||||
2014-01-12 | ||||||||
10km, Längdskidor, Fristil, Masstart | ||||||||
11 | Casey Wright | Birkebeiner Nordic Ski Club | 31:07.186670 | 72.8p | ||||
- | Anna Trnka | Birkebeiner Nordic Ski Club | 23:59:59.8639800 | - | ||||
2014-01-11 | ||||||||
Längdskidor, Sprint, Fristil | ||||||||
Kvartsfinal | ||||||||
3 | Casey Wright | Birkebeiner Nordic Ski Club | ||||||
4 | Anna Trnka | Birkebeiner Nordic Ski Club | ||||||
2014-01-10 | ||||||||
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
16 | Casey Wright | Birkebeiner Nordic Ski Club | 14:12.85160 | 71.7p | ||||
26 | Anna Trnka | Birkebeiner Nordic Ski Club | 14:32.87170 | 69.9p | ||||
2014-01-06 | ||||||||
15km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
146 | Alasdair Tutt | Birkebeiner Nordic Ski Club | 45:04.270330 | 72.0p | ||||
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
71 | Anna Trnka | Birkebeiner Nordic Ski Club | 31:31.189080 | 70.1p | ||||
78 | Ashleigh Spittle | Birkebeiner Nordic Ski Club | 34:47.208610 | 63.2p | ||||
2014-01-05 | ||||||||
15km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
173 | Alasdair Tutt | Birkebeiner Nordic Ski Club | 52:03.312240 | 70.5p | ||||
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
93 | Anna Trnka | Birkebeiner Nordic Ski Club | 36:02.216180 | 67.3p | ||||
96 | Ashleigh Spittle | Birkebeiner Nordic Ski Club | 37:53.227220 | 64.0p | ||||
2014-01-01 | ||||||||
15km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
- | Phillip Bellingham | Birkebeiner Nordic Ski Club | 23:59:59.8639800 | - | ||||
2013-12-14 | ||||||||
30km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
68 | Paul Kovacs | Birkebeiner Nordic Ski Club | 1:17:28.464780 | 83.9p | ||||
2013-12-08 | ||||||||
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
14 | Anna Trnka | Birkebeiner Nordic Ski Club | 17:11.103080 | 68.9p | ||||
15km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
105 | Alasdair Tutt | Birkebeiner Nordic Ski Club | 45:54.275370 | 73.8p | ||||
2013-12-07 | ||||||||
Längdskidor, Sprint, Klassisk stil | ||||||||
Kval | ||||||||
21 | Anna Trnka | Birkebeiner Nordic Ski Club | 2:50.16912 | |||||
Längdskidor, Sprint, Klassisk stil | ||||||||
Kval | ||||||||
95 | Alasdair Tutt | Birkebeiner Nordic Ski Club | 3:27.20661 | |||||
2013-11-30 | ||||||||
Längdskidor, Sprint, Fristil | ||||||||
Kval | ||||||||
34 | Anna Trnka | Birkebeiner Nordic Ski Club | 2:51.17020 | |||||
2013-11-24 | ||||||||
Längdskidor, Sprint, Fristil | ||||||||
Kvartsfinal | ||||||||
4 | Anna Trnka | Birkebeiner Nordic Ski Club | ||||||
Längdskidor, Sprint, Fristil | ||||||||
Kvartsfinal | ||||||||
6 | Phillip Bellingham | Birkebeiner Nordic Ski Club | ||||||
2013-11-23 | ||||||||
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
35 | Anna Trnka | Birkebeiner Nordic Ski Club | 31:10.186930 | 67.5p | ||||
2013-11-22 | ||||||||
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
58 | Phillip Bellingham | Birkebeiner Nordic Ski Club | 25:57.155680 | 87.1p | ||||
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
72 | Anna Trnka | Birkebeiner Nordic Ski Club | 16:03.96200 | 71.8p | ||||
2013-03-16 | ||||||||
54km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
64 | Ronice Goebel | Birkebeiner Nordic Ski Club | 4:59:36.1797500 | 42.4p | ||||
2013-03-10 | ||||||||
15km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
81 | Phillip Bellingham | Birkebeiner Nordic Ski Club | 40:08.240760 | 85.5p | ||||
- | Mark Van Der Ploeg | Birkebeiner Nordic Ski Club | 23:59:58.8639700 | - | ||||
2013-03-03 | ||||||||
50km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
- | Paul Kovacs | Birkebeiner Nordic Ski Club | 23:59:58.8639700 | - | ||||
2013-02-23 | ||||||||
30km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Masstart | ||||||||
- | Paul Kovacs | Birkebeiner Nordic Ski Club | 23:59:58.8639700 | - | ||||
- | Mark Van Der Ploeg | Birkebeiner Nordic Ski Club | 23:59:58.8639700 | - | ||||
15km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Masstart | ||||||||
- | Esther Bottomley | Birkebeiner Nordic Ski Club | 23:59:58.8639700 | - | ||||
2013-02-02 | ||||||||
15km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Masstart | ||||||||
50 | Esther Bottomley | Birkebeiner Nordic Ski Club | 54:49.328810 | 73.6p | ||||
2013-01-26 | ||||||||
30km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Masstart | ||||||||
- | Paul Kovacs | Birkebeiner Nordic Ski Club | 23:59:58.8639700 | - | ||||
2013-01-24 | ||||||||
15km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
73 | Phillip Bellingham | Birkebeiner Nordic Ski Club | 41:11.247000 | 80.7p | ||||
82 | Paul Kovacs | Birkebeiner Nordic Ski Club | 43:20.259910 | 75.2p |