2023-06-03 | ||||||||
51km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Björn Melander | Timrå SOK | 2:09:01.774000 | 77.0p | ||||
2023-04-02 | ||||||||
3.4km, Längdskidor, Klassisk stil, Jaktstart | ||||||||
4 | Anton Ruusila Lindström | Timrå SOK | 14:38.87770 | |||||
2.8km, Längdskidor, Klassisk stil, Jaktstart | ||||||||
12 | Gustav Ruusila Lindström | Timrå SOK | 16:01.96020 | |||||
2023-04-01 | ||||||||
1.25km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
4 | Anton Ruusila Lindström | Timrå SOK | 4:10.24900 | |||||
1.05km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
14 | Gustav Ruusila Lindström | Timrå SOK | 4:10.24900 | |||||
2023-04-01 | ||||||||
2.4km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
4 | Anton Ruusila Lindström | Timrå SOK | 10:11.61000 | |||||
1.7km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
10 | Gustav Ruusila Lindström | Timrå SOK | 7:51.47000 | |||||
2023-03-31 | ||||||||
2.2km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
4 | Anton Ruusila Lindström | Timrå SOK | 7:59.47800 | |||||
1.2km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
12 | Gustav Ruusila Lindström | Timrå SOK | 5:19.31800 | |||||
2023-03-19 | ||||||||
76km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
16 | Björn Melander | Timrå SOK | 3:47:30.1364970 | 76.9p | ||||
2023-03-19 | ||||||||
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
2 | Rolf Kempe | Timrå SOK | 2:12:45.796400 | 74.4p | ||||
2023-02-19 | ||||||||
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
3 | Anton Ruusila Lindström | Timrå SOK | 10:34.63300 | |||||
2023-02-18 | ||||||||
41km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
4 | Rolf Kempe | Timrå SOK | 2:16:59.821800 | 72.9p | ||||
15km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
18 | Anna Lindström | Timrå SOK | 1:28:56.533500 | 41.6p | ||||
15km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
13 | Anton Ruusila Lindström | Timrå SOK | 1:25:38.513700 | 43.2p | ||||
14 | Esko Ruusila | Timrå SOK | 1:25:39.513800 | 43.2p | ||||
2023-02-18 | ||||||||
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
5 | Björn Melander | Timrå sok | 2:14:45.808400 | 76.9p | ||||
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
12 | Tobias Westerin | Timrå SOK | 1:34:23.566200 | 50.0p | ||||
2023-02-12 | ||||||||
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
8 | Camilla Bergmansson | Timrå SOK | 2:40:34.963330 | 53.4p | ||||
2023-01-29 | ||||||||
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
7 | Camilla Bergmansson | Timrå SOK | 2:34:16.925500 | 56.0p | ||||
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
11 | Rolf Kempe | Timrå SOK | 2:02:57.737600 | 70.4p | ||||
21km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
17 | Annica Sjöberg | Timrå SOK | 2:25:26.872500 | 29.2p | ||||
21km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
11 | Tobias Westrin | Timrå SOK | 1:21:17.487600 | 52.2p | ||||
2023-01-21 | ||||||||
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
5 | Rolf Kempe | Timrå SOK | 1:48:56.653500 | 76.2p | ||||
2023-01-14 | ||||||||
1.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
8 | Gustav Ruusila Lindström | Timrå SOK | ||||||
2023-01-14 | ||||||||
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Rolf Kempe | Timrå SOK | 1:52:53.677200 | 73.7p | ||||
2022-09-25 | ||||||||
90km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Björn Melander | Timrå SOK | 3:41:52.1331100 | 80.6p | ||||
2022-09-11 | ||||||||
40km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
2 | Björn Melander | Timrå SOK | 1:33:14.559310 | 76.5p | ||||
2022-03-26 | ||||||||
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
2 | Rolf Kempe | Timrå SOK | 1:53:41.682000 | 73.2p | ||||
2022-03-20 | ||||||||
41km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Rolf Kempe | Timrå SOK | 2:09:37.777600 | 71.6p | ||||
2022-02-19 | ||||||||
41km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
4 | Björn Melander | Timrå SOK | 1:54:51.689000 | 72.8p | ||||
2022-02-13 | ||||||||
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
8 | Camilla Bergmansson | Timrå SOK | 3:05:18.1111700 | 48.2p | ||||
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
3 | Björn Melander | Timrå SOK | 2:05:33.753200 | 73.4p | ||||
2022-01-30 | ||||||||
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
- | Camilla Bergmansson | Timrå SOK | 23:59:59.8639800 | |||||
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
5 | Björn Melander | Timrå SOK | 2:09:13.775200 | 74.8p | ||||
21km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
11 | Tobias Westrin | Timrå SOK | 1:37:07.582600 | 49.1p | ||||
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
16 | Helén Lindh | Timrå SOK | 1:04:17.385600 | 35.7p | ||||
17 | Anna Mellberg Henriksson | Timrå SOK | 1:05:39.393800 | 35.0p | ||||
2022-01-23 | ||||||||
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Björn Melander | Timrå SOK | 58:53.353280 | 70.0p | ||||
2022-01-02 | ||||||||
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
11 | Rolf Kempe | Timrå SOK | 2:14:52.809100 | 76.3p | ||||
2021-09-19 | ||||||||
90km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
43 | Björn Melander | Timrå SOK | 3:29:06.1254500 | 82.5p | ||||
2021-09-05 | ||||||||
42km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
17 | Björn Melander | Timrå SOK | 1:35:07.570650 | 81.0p | ||||
2021-08-22 | ||||||||
50km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
- | Johan Vikström | Timrå SOK | 23:59:59.8639800 | |||||
2020-10-03 | ||||||||
44km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
- | Johan Vikström | Timrå SOK | 23:59:59.8639800 | |||||
44km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
- | Björn Melander | Timrå SOK | 23:59:59.8639800 | |||||
2020-06-13 | ||||||||
19km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
2 | Björn Melander | Timrå SOK | 42.4107 | |||||
2020-02-15 | ||||||||
41km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
2 | Rolf Kempe | Timrå SOK | 2:02:11.733000 | 72.4p | ||||
2020-02-15 | ||||||||
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
12 | Ewa Bronell | Timrå SOK | 3:10:35.1143420 | 23.1p | ||||
2020-02-09 | ||||||||
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Rolf Kempe | Timrå SOK | 2:07:45.766400 | 77.8p | ||||
2020-02-01 | ||||||||
41km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Rolf Kempe | Timrå SOK | 2:24:22.866170 | 73.9p |
Elof Höglund | 38 st |
Rolf Kempe | 34 st |
Björn Melander | 31 st |
Oscar Stenvall | 15 st |
Per Stenvall | 14 st |
Jill Johansson | 13 st |
Camilla Bergmansson | 10 st |
Magnus Holmvall | 9 st |
Johan Vikström | 8 st |
Eric Edwall | 7 st |
Christer Möllenberg | 7 st |
Åke Brandon | 6 st |
Anton Ruusila Lindström | 6 st |
Andreas Maxen | 5 st |
Johanna Engström | 5 st |
Gustav Ruusila Lindström | 5 st |
Fanny Melander | 5 st |
Caroline Gustafsson | 5 st |
Thomas Wikström | 4 st |
Ann Johansson | 4 st |
Master SM Masstart | 2014-02-16 |
Master SM Fristil | 2014-02-15 |
Master SM Klassiskt | 2014-02-14 |
Timråspelen | 2011-01-16 |
Timråspelen | 2009-01-17 |
Timråspelen | 2008-01-19 |