Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Tiger Balsam Ski Tour 2016
INFO
STÄLLNING
Ställning efter 4 deltävlingar
Gro..
Har..
Ors..
Bes..
Tot:
D 21
1
Karin Vemhäll
Rembo IK
50
50
50
20
=170
2
Annika Löfström
Årsunda IF
50
=50
2
Maria Gräfnings
Team Parkettpartner
20
30
=50
4
Lena Wiklund
Högbo GIF
20
9
12
=41
5
Hanna Höij
Axa SC
30
5
=35
6
Helena Wiklund
Hybo AIK
30
=30
6
Julia Svan
Falun Borlänge SK
30
=30
8
Anna Lindmark
Föreningen IKJ Haninge
20
=20
9
Sandra Hänninen
Åmots SK
-
10
0
7
=17
10
Sandra Norén
Yuppie Ski Club
11
3
=14
11
Emma Eriksson
Falun Borlänge SK
12
=12
11
Elin Vedin
Ncc IF
12
=12
11
Lisa Hallberg
Ljustorps IF
12
=12
14
Anna-Carin Söderström
Malungs IF
11
=11
14
Josefine Olsson
Ockelbo SK
-
11
=11
14
Axfors Cathrine
Axa SC
11
=11
17
Magdalena Mattes
Edsbyns SK
-
10
=10
17
Emelie Larsson
Finnskoga IF
10
=10
17
Hermansson Lova
Abb IF SK
10
=10
20
Amy Rankka
Hudiksvalls IF
9
=9
20
Helena Zingmark
Stockholms RK
-
9
=9
20
Ljungström Sandra
Axa SC
9
0
0
0
=9
23
Karin Rådström
Enhörna IF
8
=8
23
Fia Jobs
IF Ski Team Skåne
8
=8
23
Malin Johansson
Offerdals SK
8
=8
23
Messing Karin
Abb IF SK
8
0
-
=8
27
Maria Berglöf
Årsunda IF
7
=7
27
Hanna Heyman
Axa SC
7
=7
27
Linda Hansson
Axa SC
7
=7
30
Caroline Ström
Tierps IF
0
6
=6
30
Åsa Granlund
Skultuna
6
-
=6
30
Lisa Hallberg
Axa SC
6
=6
30
Malin Lindberg
Forsa OK
6
=6
34
Maria Backe
Stockholms RK
-
5
=5
34
Malin Löfgren
Atlas Copco IF
5
=5
36
Sandra Svensk
Edsbyns SK
4
=4
36
Johanna Björklund Hansson
Rehns BK
4
=4
36
Ellinor Lindström
IFK Mora SK
4
=4
39
Kristina Bergstrand
Söders Skid & Orienteringslag Tyresö
3
=3
39
Anna Persson
Njutångers IF SK
3
=3
41
Åsa Kronander
Vassunda IF
2
=2
41
Charlotte Andersson
Pumpen SK
0
2
=2
41
Anna Jonasson
IF Hallby SOK
2
=2
44
Johanna Blomqvist
Uppsala Vasaloppsklubb
-
1
=1
44
Katharina Carlsen
Järvsö IF
1
=1
44
Anna Mattsson
Dalregementets IF
1
=1
H 21
1
Axel Bergsten
IFK Skövde SK
30
50
7
30
=117
2
Adam Steen
Team Ormsalva
50
30
0
9
=89
3
Anders Solin
IFK Mora SK
50
=50
3
Fredrik Byström
Orsa SK
50
=50
5
Dan Moberg
IF Hagen SK
20
12
=32
5
Rikard Tynell
Grycksbo IF OK
12
20
=32
7
Oscar Persson
Träningskonsulten sports club
30
=30
8
John Lagerskog
IFK Arvidsjaur SK
20
=20
8
Robin Bryntesson
Sockertoppen IF
20
=20
10
Kein Einaste
Joulu Skiclub
8
10
=18
11
Ronnie Löf
Västberga PF
6
7
4
=17
11
Håkan Löfström
IFK Mora SK
6
11
=17
13
Jonatan Steen
Sågmyra SK
8
0
7
=15
14
Erik Melin-Söderström
Östersunds SK
12
=12
14
Rickard Noberius
Falu IK
0
12
0
=12
14
Björn Hänninen
Åmots SK
-
6
0
6
=12
17
Lars Ljung
Norrala IF
11
=11
17
Henrik Alm
Gnosjö FK
11
=11
17
Ludwig Tärning
SK Bore
11
=11
17
Gustaf Niord
Vreta Skid o Mk
10
1
=11
21
Robert Eriksson
Björkfors GOIF
10
=10
21
Nils Persson
Lager 157
10
=10
23
Daniel Svensson
IFK Mora SK
9
=9
23
Emil Thyrèn
Trönö IK
9
=9
23
Joakim Lindberg
Grytgöls IK
9
=9
26
Tom Ankerstål
Rehns BK
3
5
=8
26
Joakim Engström
Perbellum SS
8
0
=8
26
Mattias Edvardsson
Årsunda IF
8
=8
29
Elis Weslien
Nybro Ski
7
0
=7
30
Rasmus Blom
SK Bore
5
=5
30
Fredrik Ousbäck
IFK Skövde SK
5
=5
30
Ronny Wedin
Pumpen SK
4
0
1
=5
30
Fredrik Wallström
Team Walle SK
5
0
=5
34
Gabriel Thorn
Träningskonsulten sports club
4
=4
34
Gustav Nilsson
Njutångers IF SK
4
=4
36
Pontus Nordström
Östervåla IF
3
0
=3
36
Jacob Söderqvist
Pumpen SK
0
3
=3
36
Nils Dahlqvist
Storviks IF
3
0
-
=3
39
Martin Damm
Björkfors GOIF
2
=2
39
Rasmus Ax
Boxholm-Ekeby SK
2
=2
39
John Wiklund
Stockholms RK
2
0
-
=2
39
Anders Boström
XC Sthlm Ski Club
0
2
=2
43
Stefan Ekman
Västerfärnebo
1
0
-
=1
43
Jonas Öhrn
Stockholms RK
1
0
-
=1