Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Intersport Tour-de-ski Östergötland
INFO
STÄLLNING
Ställning efter 3 deltävlingar
Kim..
Vre..
Box..
Tot:
D 8
1
Ella Beronius
Boxholm-Ekeby SK
150
200
200
=550
2
Edith Carlander
Sya SK
120
110
130
=360
3
Natasha Berntsson Andersson
Kimstad GOIF
90
100
120
=310
4
Felicia Bergström
Linköpings SK
-
120
150
=270
5
Elina Mangs Banye
Kimstad GOIF
110
130
=240
6
Alice Westerberg
Kuddby IF
200
=200
7
Tuva Carlsson
Sya SK
100
90
=190
8
Ella Johnsson
Zinkgruvans IF
150
=150
9
Alice Enetjärn
Hällbybrunns IF
130
=130
10
Lovisa Sjöwall
Norsholms IF
80
=80
10
Engla Tinghed
Sya SK
80
=80
12
Jonna Linell
Finspångs SOK
70
=70
13
Agnes Eklund
Kimstad GOIF
69
=69
D 10
1
Tilda Thudèn
Boxholm-Ekeby SK
200
200
150
=550
2
Ellen Holm
Vreta Skid o Mk
150
130
130
=410
3
Louise Hallander
SK Bore
120
100
120
=340
4
Alva Thudeen
Sya SK
110
120
100
=330
5
Hanni Beronius
IFK Mora SK
70
110
110
=290
6
Sofie Bergqvist
Boxholm-Ekeby SK
100
90
90
=280
6
Klara Borg
Oxvretens SK
130
150
=280
8
Ida Granberg
Boxholm-Ekeby SK
80
69
70
=219
9
Yrla Abrahamsson
Östersunds SK
200
=200
10
Ida Ernstsson
Finspångs SOK
69
-
80
=149
11
Ellen Trofast
Vreta Skid o Mk
67
80
=147
12
Alva Larsson
Sya SK
70
69
=139
13
Ida Hjort
Vreta Skid o Mk
68
68
=136
14
Clara Styrenius
Kimstad GOIF
90
=90
15
Nellie Andersson
Boxholm-Ekeby SK
68
=68
16
Lotta Schouten
Vreta Skid o Mk
67
=67
17
Elsa Palo
Borensbergs IF SK
66
=66
17
Anna Svensson
Kuddby IF
66
=66
19
Felicia Strömqvist
Kimstad GOIF
65
=65
20
Alva Gustafsson
Kimstad GOIF
64
=64
21
Tone Brundin
Skogspojkarnas OK
63
=63
22
Maia Tinglöf
Kuddby IF
62
=62
23
Johanna Linell
Finspångs SOK
61
=61
D 12
1
Lova Broström
Sya SK
200
200
200
=600
2
Moa Petersson
Boxholm-Ekeby SK
150
150
150
=450
3
Alicia Nygren
Sya SK
120
120
110
=350
4
Wilma Thudén
Boxholm-Ekeby SK
110
110
100
=320
5
Lina Samuelsson
Boxholm-Ekeby SK
130
130
=260
6
Emma-lisa Björeman
Kimstad GOIF
90
80
70
=240
7
Jensine Svensson
Finspångs SOK
130
90
=220
7
Olivia Bergström
Linköpings SK
-
100
120
=220
9
Tuva Forsell
Sya SK
100
90
=190
10
Moa Hjort
Vreta Skid o Mk
80
70
=150
11
Matilda Andersson
Boxholm-Ekeby SK
80
=80
12
Elsa Styrenius
Kimstad GOIF
70
=70
13
Thea Fröberg
Zinkgruvans IF
-
69
=69
13
Kajsa Schouten
Vreta Skid o Mk
69
=69
13
Ylva Bennet
Kuddby IF
69
=69
16
Alice Pettersson
Kimstad GOIF
68
=68
16
Julia Hallberg
Kimstad GOIF
68
=68
D 14
1
Karin Pettersson
IFK Mora SK
200
150
200
=550
2
Tove Pettersson
Vreta Skid o Mk
150
200
150
=500
3
Sandra Bergqvist
Boxholm-Ekeby SK
120
120
130
=370
4
Linnea Johansson
Lager 157
130
130
=260
5
Smilla Tengvall
Boxholm-Ekeby SK
-
120
=120
D 16
1
Emma Pettersson
Vreta Skid o Mk
200
200
=400
H 8
1
Hugo Braam
Kimstad GOIF
200
200
200
=600
2
Albin Fransson
Boxholm-Ekeby SK
130
130
150
=410
3
Miron Weber
Vreta Skid o Mk
150
110
130
=390
4
Alfred Nygren
Sya SK
120
120
=240
5
Arvid Trofast
Vreta Skid o Mk
110
120
=230
6
Leo Forsell
Sya SK
100
110
=210
7
Adam Carlsson
Sya SK
90
100
=190
8
Isak Yrjas
Kimstad GOIF
80
80
=160
9
Axel Kylborn
Almby IK
150
=150
10
Adrian Sandell
Vreta Skid o Mk
90
=90
H 10
1
Sebastian Fransson
Boxholm-Ekeby SK
200
130
120
=450
2
Karl Pettersson
Boxholm-Ekeby SK
150
150
130
=430
3
Elias Thellsén
Vreta Skid o Mk
130
90
200
=420
4
Sebastian Pettersson
Finspångs SOK
110
100
80
=290
5
Edvin Elofsson
Boxholm-Ekeby SK
69
120
90
=279
6
Filip Törnkvist
Kimstad GOIF
120
80
68
=268
7
Anton Sternander
Vreta Skid o Mk
80
110
70
=260
8
Wilhelm Carlander
Sya SK
100
66
67
=233
9
Lukas Rudberg
Sya SK
70
70
69
=209
10
Zebactian Berntsson Andersson
Kimstad GOIF
68
68
66
=202
11
Karl Kylborn
Almby IK
200
=200
12
Elis Peterson
Kimstad GOIF
90
65
=155
13
Erik Johansson
Zinkgruvans IF
-
150
=150
14
Hugo Persson
Åtvidabergs IF
110
=110
15
Karl Bennet
Zinkgruvans IF
100
=100
16
Oscar Sillén
Linköpings SK
69
=69
17
Jesper Schouten
Vreta Skid o Mk
67
=67
17
Odin EK
Nyköpings OK
67
=67
19
Vilgot Kempe
Kimstad GOIF
66
=66
20
Morgan Pettersson
Kimstad GOIF
65
=65
20
Henrik Fladrich
Kimstad GOIF
65
=65
22
William Vikholm
Linköpings SK
64
=64
22
Erik Westerberg
Kuddby IF
64
=64
22
Olle Karlsson
Sya SK
64
=64
25
Axel Trofast
Tullinge SK
63
=63
25
Vide Bennet
Kuddby IF
63
=63
27
Gabriel Tinghed
Sya SK
62
=62
27
Felix Brundin
Skogspojkarnas OK
62
=62
H 12
1
Viktor Lindqvist
Boxholm-Ekeby SK
200
200
200
=600
2
Jonas Weber
Vreta Skid o Mk
120
120
150
=390
3
David Borg
Täby IS SK
150
150
=300
3
Arvid Pettersson
Boxholm-Ekeby SK
90
80
130
=300
5
Alexander Thudeen
Sya SK
110
70
90
=270
5
Oscar Carlsson
Sya SK
70
90
110
=270
7
David Rosén
Sya SK
130
130
=260
8
Malte Jutterdal
Falun Borlänge SK
68
68
120
=256
9
Andreas Törnkvist
Kimstad GOIF
65
67
70
=202
10
Emil Nilsson Cedermo
Sya SK
69
100
=169
11
Sven Weber
Vreta Skid o Mk
80
69
=149
12
Felix Sternander
Vreta Skid o Mk
67
80
=147
13
Alfons Peterson
Kimstad GOIF
69
66
=135
14
Wilhelm Bergentz
Garphyttans IF
110
=110
15
David Dudal
Garphyttans IF
100
=100
15
Hugo Enetjärn
SK Bore
100
=100
17
Linus Danielsson
Sya SK
68
=68
18
Simon Gunnarsson
Finspångs SOK
66
=66
19
Alexander Vikholm
Linköpings SK
65
=65
20
Oliver Nielsen
Linköpings SK
64
=64
20
Edvin Gustafsson
Kimstad GOIF
64
=64
H 14
1
Ludvig Carlsson
Sya SK
150
150
200
=500
2
Albin Johansson
Linköpings SK
200
200
=400
3
Rasmus Rudberg
Sya SK
80
110
90
=280
4
Anton Nygren
Sya SK
90
69
120
=279
5
Jakob Thellsén
Vreta Skid o Mk
130
130
=260
5
Joel Ernstsson
Rehns BK
110
-
150
=260
7
Joel Wessman
Vreta Skid o Mk
120
130
=250
8
Oskar Pettersson
Boxholm-Ekeby SK
69
80
80
=229
9
Erik Wagne
Linköpings SK
100
120
=220
10
Linus Holgersson
Sya SK
70
66
70
=206
11
Jacob Larsson
Sya SK
90
100
=190
12
Albin Hallander
Vreta Skid o Mk
68
110
=178
13
Pontus Eriksson
Linköpings SK
-
100
=100
14
Rickard Andersson
Finspångs SOK
70
=70
15
Ask Abrahamsson
IK Stern
69
=69
16
Oscar Karlsson
Kimstad GOIF
68
=68
17
Linus Dudal
Garphyttans IF
67
=67
18
Sam Tinghed
Sya SK
65
=65
H 16
1
Tom Forsberg
Zinkgruvans IF
200
=200
1
Kasper Nordenram
Linköpings SK
200
-
=200
1
Linus Karlsson
Boxholm-Ekeby SK
200
=200
4
Ludvig EK
Nyköpings OK
150
=150
5
August Mollén
Kimstad GOIF
130
=130