Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Intersportloppet i Mora
2011-01-22
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
44km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Jimmie Johnsson
Falun Borlänge SK
2:05:02.750100
85.8p
2
H 21
Markus Jönsson
Tranemo IF
2:05:03.750200
+1
85.8p
3
H 21
Kalle Gräfnings
Falun Borlänge SK
2:05:08.750700
+6.500
85.7p
4
H 21
Henrik Alm
Idre SK
2:05:11.751000
+9.800
85.7p
5
H 21
Joakim Engström
IFK Mora SK
2:07:38.765700
+2:36.15500
83.2p
6
H 21
Håkan Löfström
Falun Borlänge SK
2:07:40.765900
+2:38.15700
83.2p
7
H 21
Knut Anders Hatlen
Stranda IL
2:07:41.766000
+2:39.15800
83.2p
8
H 21
Tommy Ljung
Östersunds SK
2:07:47.766600
+2:45.16400
83.1p
9
H 21
Jonas Byman
Myssjö-Ovikens IF
2:07:50.766900
+2:48.16700
83.0p
10
H 21
Samuel Norlén
Ulricehamns IF
2:07:54.767300
+2:52.17100
82.9p
11
H 21
Linus Larsson
Ulricehamns IF
2:07:55.767400
+2:53.17200
82.9p
12
H 21
Rikard Tynell
Falun Borlänge SK
2:08:03.768200
+3:01.18000
82.8p
13
H 21
Niklas Jonasson
IFK Mora SK
2:08:22.770100
+3:20.19900
82.5p
14
H 50
Leif Markfjärd
Brovallens IF
2:08:23.770200
+3:21.20000
82.5p
15
H 40
Sven Nylund
Molde Og Omegn IF
2:08:25.770400
+3:23.20200
82.4p
16
H 21
Anders Zeffer
Högsäters GF
2:08:27.770600
+3:25.20400
82.4p
17
H 21
Thomas Stridh
IFK Mora SK
2:08:29.770800
+3:27.20600
82.4p
18
H 40
Terje Nyland
Nordbygda Løten Ski
2:08:53.773200
+3:51.23000
82.0p
19
H 21
Simon Andersson
Domnarvets GOIF
2:09:03.774200
+4:01.24000
81.8p
20
H 21
Adam Steen
Falun Borlänge SK
2:09:23.776200
+4:21.26000
81.5p
21
H 21
Staffan Sandberg
Stenungsunds OK
2:09:37.777600
+4:35.27400
81.3p
22
H 21
Philip Askeroth
IK Stern
2:09:50.778900
+4:48.28700
81.1p
23
H 21
Andreas Allerhed
IFK Mora SK
2:09:51.779000
+4:49.28800
81.1p
24
H 21
Per Wangel
Falu IK
2:09:56.779500
+4:54.29300
81.0p
25
H 21
Björn Henninen
Åmots SK
2:10:10.780900
+5:08.30700
80.8p
26
H 21
Christian Beck
Sågmyra SK
2:10:42.784100
+5:40.33900
80.3p
27
H 21
Markus Hansson
Åsarna IK
2:11:09.786800
+6:07.36600
79.9p
28
H 21
Jonatan Steen
Falun Borlänge SK
2:11:10.786900
+6:08.36700
79.9p
29
H 21
Martin Bratt
IFK Mora SK
2:11:13.787200
+6:11.37000
79.8p
30
H 50
Dag Nylund
Nordbygda Løten Ski
2:11:24.788300
+6:22.38100
79.7p
31
H 21
Robert Eriksson
Björkfors GOIF
2:12:08.792700
+7:06.42500
79.0p
32
H 21
Andreas Karlsson
Hällbybrunns IF
2:12:18.793700
+7:16.43500
78.9p
33
H 21
Andreas Mathisen
Tunafors SK
2:13:01.798000
+7:59.47800
78.2p
33
H 40
Tomas Andersson
Långshyttans AIK SK
2:13:01.798000
+7:59.47800
78.2p
35
H 21
Johan Darnerud
Falu IK
2:13:02.798100
+8:00.47900
78.2p
36
H 21
Tobias Näslund
Östersunds SK
2:13:03.798200
+8:01.48000
78.2p
37
H 21
Andre Jakobsson
Östersunds SK
2:13:04.798300
+8:02.48100
78.2p
38
H 21
Patrik Bergman
Svegs IK
2:15:00.809900
+9:58.59700
76.5p
39
H 21
Johan Eriksson
Räddningstjänsten Dala Mitt
2:15:06.810500
+10:04.60300
76.5p
40
H 21
Emil Meijer
Ryda SK
2:15:22.812100
+10:20.61900
76.2p
41
H 40
Björn Madsstuen
Halmstad OK
2:15:28.812700
+10:26.62500
76.2p
42
H 21
Tobias Norestrand
Karlslunds IF SF
2:15:29.812800
+10:27.62600
76.1p
43
H 21
Mikael Sandgren
IFK Mora SK
2:15:37.813600
+10:35.63400
76.0p
44
H 21
Andreas Lundblad
Ulricehamns IF
2:15:38.813700
+10:36.63500
76.0p
44
H 21
Jörgen Johnsson
Hällbybrunns IF
2:15:38.813700
+10:36.63500
76.0p
46
H 21
Daniel Palm
Älvdalens IF SK
2:15:39.813800
+10:37.63600
76.0p
47
H 21
Henrik Eriksson
IFK Mora SK
2:15:41.814000
+10:39.63800
76.0p
48
D 21
Annika Löfström
Årsunda IF
2:15:42.814100
+10:40.63900
76.0p
49
H 21
Victor Gustafsson
IFK Mora SK
2:16:11.817000
+11:09.66800
75.6p
50
H 21
Jonas Langman
Leksands SK
2:17:32.825100
+12:30.74900
74.5p
51
H 21
Oscar Bergström
IFK Mora SK
2:17:45.826400
+12:43.76200
74.3p
52
D 21
Ulrica Persson
Sunne SLF
2:17:56.827500
+12:54.77300
74.2p
53
H 21
Tommy Gabrielsson
Gagnefs IF
2:18:27.830600
+13:25.80400
73.8p
54
H 21
Even Turner
Skeriol IF
2:18:32.831100
+13:30.80900
73.7p
55
H 21
David Berg
Bodsjöböle SK
2:18:46.832500
+13:44.82300
73.5p
56
H 40
Stig Erlandsson
Norra Dals SK
2:19:19.835800
+14:17.85600
73.1p
57
H 21
Anders Boström
Bromma Vällingby SOK
2:19:21.836000
+14:19.85800
73.1p
58
H 21
Pontus Carlsson
Sundborns GOIF
2:19:22.836100
+14:20.85900
73.1p
59
H 50
Stig Jäder
IFK Mora SK
2:19:25.836400
+14:23.86200
73.0p
60
H 21
Oskar Kanmert Gustafsson
Tunafors SK
2:19:27.836600
+14:25.86400
73.0p
61
H 21
Mattias Nilsson
Funäsdalens IF
2:19:29.836800
+14:27.86600
73.0p
62
H 50
Björn Strindlund
Östersunds SK
2:19:31.837000
+14:29.86800
73.0p
63
H 40
Patrick Hansson
Karlslunds IF SF
2:19:32.837100
+14:30.86900
72.9p
64
H 40
Lars Martinsson
IFK Grängesberg SK
2:19:37.837600
+14:35.87400
72.9p
65
H 21
Rickard Noberius
Axa SC
2:19:41.838000
+14:39.87800
72.8p
66
H 50
Tommy Jönsson
IFK Mora SK
2:19:46.838500
+14:44.88300
72.8p
67
H 21
Robert Östberg
Hällbybrunns IF
2:19:52.839100
+14:50.88900
72.7p
67
H 40
Ronny Halvarsson
IFK Mora SK
2:19:52.839100
+14:50.88900
72.7p
69
H 21
Fredrik Israelsson
Brovallens IF
2:19:53.839200
+14:51.89000
72.7p
70
H 40
Magnus Holmer
Sweco IF
2:19:55.839400
+14:53.89200
72.7p
71
H 40
Peter Jellwert
Karlslunds IF SF
2:19:58.839700
+14:56.89500
72.6p
72
H 40
Bengt Björklund
Karlslunds IF SF
2:20:00.839900
+14:58.89700
72.6p
73
H 21
Martin Ekberg
Borensbergs IF SK
2:20:02.840100
+15:00.89900
72.6p
74
D 21
Anna-Carin Söderström
Malungs IF
2:20:06.840500
+15:04.90300
72.5p
75
H 40
Patrik Attemark
Nacka Värmdö SK
2:20:10.840900
+15:08.90700
72.5p
76
H 21
Erik Karlsson
Källbottens IK
2:20:14.841300
+15:12.91100
72.4p
77
H 50
Erik Sjögren
Dalregementets IF
2:20:46.844500
+15:44.94300
72.0p
78
H 60
Jan-Olof Löfgren
Vasaloppsklubben Hedemora
2:20:47.844600
+15:45.94400
72.0p
79
H 21
Stefan Eriksson
City Wolfs SC
2:20:49.844800
+15:47.94600
72.0p
80
H 21
Thomas Eriksson
IFK Mora SK
2:21:06.846500
+16:04.96300
71.8p
81
H 21
Nicklas Andersson
Wedevågs IF
2:21:12.847100
+16:10.96900
71.7p
82
H 21
Tobias Nylen
Brovallens IF
2:21:46.850500
+16:44.100300
71.3p
83
H 40
Martin Eriksson
Lima IF
2:22:04.852300
+17:02.102100
71.1p
84
H 21
Magnus Jansson
Brudpiga RK
2:22:07.852600
+17:05.102400
71.0p
85
H 40
Jan Lindkvist
IFK Mora SK
2:22:09.852800
+17:07.102600
71.0p
86
H 21
Roland Berglund
Sunne SLF
2:22:11.853000
+17:09.102800
71.0p
87
H 40
Mats Eriksson
Domnarvets GOIF
2:22:28.854700
+17:26.104500
70.8p
88
H 40
Lennart Romin
Gävle SK
2:22:30.854900
+17:28.104700
70.8p
89
H 21
Lennart Karlsson
Holmedals Ais
2:22:32.855100
+17:30.104900
70.7p
90
H 21
Pelle Olsson
Njutångers IF
2:22:36.855500
+17:34.105300
70.7p
91
H 40
Gunnar Kihlberg
Falu IK
2:23:29.860800
+18:27.110600
70.1p
92
H 21
Oskar Niord
Sya SK
2:23:33.861200
+18:31.111000
70.0p
93
H 21
Andreas Pettersson
Bodsjöböle SK
2:23:39.861800
+18:37.111600
70.0p
94
H 21
Bengt Alfjorden
IFK Mora SK
2:23:42.862100
+18:40.111900
69.9p
95
H 21
Joel Enqvist
Siljansnäs Skid & Löparklubb
2:23:54.863300
+18:52.113100
69.8p
96
H 21
Oscar Askerlund
Hällbybrunns IF
2:24:08.864700
+19:06.114500
69.6p
97
H 40
Mats Kring
Njutångers IF
2:24:09.864800
+19:07.114600
69.6p
98
H 40
Johan Linden
Gävle SK
2:24:18.865700
+19:16.115500
69.5p
99
H 21
Martin Andersen Rasbøl
Brudpiga RK
2:24:24.866300
+19:22.116100
69.4p
100
H 60
Walter Steiner
Falu IK
2:24:29.866800
+19:27.116600
69.4p
101
H 21
Kalle Björkman
Arboga SK
2:24:46.868500
+19:44.118300
69.2p
102
H 50
Lars Olsson
Särna SK
2:24:54.869300
+19:52.119100
69.1p
103
H 21
Martin Härberg
Järba IF
2:25:02.870100
+20:00.119900
69.0p
104
H 40
Mikael Leitner
Falu IK
2:25:16.871500
+20:14.121300
68.8p
105
H 40
Håkan Degselius
Svegs IK
2:25:17.871600
+20:15.121400
68.8p
106
D 21
Karin Ersson
IFK Tärendö
2:25:18.871700
+20:16.121500
68.8p
107
H 50
Jan Mårts
Vasaloppsklubben Hedemora
2:25:19.871800
+20:17.121600
68.8p
108
H 21
Marcus Svadling
Hofors Aif
2:25:22.872100
+20:20.121900
68.8p
109
H 40
Tomas Stöt
IFK Mora SK
2:25:53.875200
+20:51.125000
68.4p
110
H 21
Johan Eriksson
Korsnäs IF SK
2:25:54.875300
+20:52.125100
68.4p
111
H 21
Jonathan Alm
Brandkårens IK
2:26:11.877000
+21:09.126800
68.2p
112
H 21
Mårten Svensson
Falköpings AIK SK
2:26:12.877100
+21:10.126900
68.2p
113
H 50
Mats Hammerin
Domnarvets GOIF
2:26:26.878500
+21:24.128300
68.1p
114
H 40
Rickard Svensson
Simlångsdalens IF
2:27:00.881900
+21:58.131700
67.7p
115
H 21
Linus Jansson
Häverödals IF
2:27:06.882500
+22:04.132300
67.6p
116
H 21
Christoffer Eskilsson
Haninge SOK
2:27:07.882600
+22:05.132400
67.6p
117
H 40
Mats Nilsson
Dala-Järna IK
2:27:09.882800
+22:07.132600
67.6p
117
H 40
Kari Elfengrén
Ikj Haninge
2:27:09.882800
+22:07.132600
67.6p
119
H 21
Paul Rosenquist
Stockholms Rodd Förening
2:28:04.888300
+23:02.138100
67.0p
119
H 21
Richard Hallin
Brandkårens IK
2:28:04.888300
+23:02.138100
67.0p
121
H 40
Mikael Andersson
Istrums SK
2:28:05.888400
+23:03.138200
67.0p
122
H 21
Anders Näslund
Svegs IK
2:28:14.889300
+23:12.139100
66.9p
123
H 40
Tomas Nilsson
Orsa SK
2:28:20.889900
+23:18.139700
66.8p
124
H 40
Kjell Bond
Brudpiga RK
2:28:57.893600
+23:55.143400
66.5p
125
H 21
Stefan Palander
Sellnäs IF
2:29:01.894000
+23:59.143800
66.4p
126
H 21
Ingemar Berg
Bodsjöböle SK
2:29:50.898900
+24:48.148700
65.9p
127
H 21
Tobias Karlsson
IK Wilske
2:29:57.899600
+24:55.149400
65.8p
128
H 21
Elias Eriksson
Leksands SK
2:30:05.900400
+25:03.150200
65.7p
129
H 21
Fredrik Heed
Töcksfors IF
2:30:07.900600
+25:05.150400
65.7p
130
H 60
Bo Fredriksson
Sundborns GOIF
2:30:10.900900
+25:08.150700
65.7p
131
H 40
Olle Oskarsson
Siljansnäs Skid & Löparklubb
2:30:22.902100
+25:20.151900
65.6p
132
H 40
David Pettersson
IFK Mora SK
2:30:26.902500
+25:24.152300
65.5p
133
H 21
Jonas Hägglund
Sya SK
2:30:27.902600
+25:25.152400
65.5p
134
H 60
Tommy Bogg
IFK Mora SK
2:30:32.903100
+25:30.152900
65.5p
135
H 21
Erik Dahlström
IK Jarl Rättvik
2:30:34.903300
+25:32.153100
65.5p
136
H 21
Peter Hammarbäck
Siljansnäs Skid & Löparklubb
2:30:45.904400
+25:43.154200
65.3p
137
H 40
Peter Sjögren
Hammarby IF SF
2:30:50.904900
+25:48.154700
65.3p
138
H 40
Johan Eriksson
IFK Mora SK
2:30:52.905100
+25:50.154900
65.3p
139
H 60
Ulf Larsson
Vasaloppsklubben Hedemora
2:31:15.907400
+26:13.157200
65.0p
140
H 50
Mats Lagerblad
Växjöpolisens IF o Psk
2:31:16.907500
+26:14.157300
65.0p
141
H 21
Erik Axelsson
Simlångsdalens IF
2:31:19.907800
+26:17.157600
65.0p
142
H 21
Jonas Bäckström
Swedbank IF
2:31:29.908800
+26:27.158600
64.9p
143
H 50
Urban Hellberg
IFK Mora SK
2:31:30.908900
+26:28.158700
64.9p
144
H 40
Marcus Johnsson
Avesta OK
2:31:41.910000
+26:39.159800
64.8p
145
H 50
Björn Näslund
Svegs IK
2:31:48.910700
+26:46.160500
64.7p
146
H 50
Hans Kåsjö
Sundbybergs IK
2:32:18.913700
+27:16.163500
64.4p
147
H 60
Yngve Alvén
IK Wilske
2:32:34.915300
+27:32.165100
64.3p
148
H 21
Tryggve Jensen
Nässjö SF
2:32:36.915500
+27:34.165300
64.2p
149
H 40
Thomas Cardenius
Sundbybergs IK
2:32:51.917000
+27:49.166800
64.1p
150
H 21
Anders Eriksson
Östersunds SK
2:32:54.917300
+27:52.167100
64.1p
151
H 21
Markus Persson
Sälens IF
2:33:11.919000
+28:09.168800
63.9p
152
H 21
Henrik Mild
Falun Borlänge SK
2:33:15.919400
+28:13.169200
63.9p
153
H 21
Christian Ahlsén
Brudpiga RK
2:33:23.920200
+28:21.170000
63.8p
154
H 40
Magnus Ekström
Korsnäs IF SK
2:33:28.920700
+28:26.170500
63.7p
155
H 21
Joachim Gustafsson
Stora Tuna IK SK
2:33:29.920800
+28:27.170600
63.7p
155
H 50
Lars Ericson
Malungs IF
2:33:29.920800
+28:27.170600
63.7p
157
H 50
Kenneth Lindkvist
Östnor Sport o FK
2:33:31.921000
+28:29.170800
63.7p
158
H 21
Niclas Hammar
Källbottens IK
2:33:32.921100
+28:30.170900
63.7p
158
H 40
Kent Aurbakken
Köla AIK
2:33:32.921100
+28:30.170900
63.7p
160
H 40
Peter Magnusson
Korsnäs IF SK
2:33:35.921400
+28:33.171200
63.7p
161
H 21
Markus Fredlund
Tullinge SK
2:33:39.921800
+28:37.171600
63.6p
162
H 40
Ola Ruud
Team Raggmunk
2:33:49.922800
+28:47.172600
63.5p
163
H 21
Peter Larsson
Axa SC
2:33:51.923000
+28:49.172800
63.5p
164
H 21
Jonatan Junker
Tunafors SK
2:33:52.923100
+28:50.172900
63.5p
165
H 21
Stefan Gustafsson
IK Jarl Rättvik
2:33:55.923400
+28:53.173200
63.5p
166
H 21
Björn Eriksson
Svärdsjö IF
2:34:12.925100
+29:10.174900
63.3p
167
H 21
Lars-Olof Jönsson
Malungs IF
2:34:17.925600
+29:15.175400
63.3p
168
H 40
Richard Wiklander
OK Kolmården
2:34:30.926900
+29:28.176700
63.1p
169
H 40
Johan Gustafsson
IFK Mora SK
2:34:31.927000
+29:29.176800
63.1p
169
H 50
Gert Lind
Team Esplanad
2:34:31.927000
+29:29.176800
63.1p
171
H 40
Jens Wendt
Peab Fritid
2:34:32.927100
+29:30.176900
63.1p
172
D 21
Helena Gezelius Björkman
IFK Mora SK
2:34:43.928200
+29:41.178000
63.0p
173
H 21
David Czuczor
Korsnäs IF SK
2:35:07.930600
+30:05.180400
62.8p
174
H 40
Jonas Wikdahl
Sågmyra SK
2:35:18.931700
+30:16.181500
62.7p
175
H 50
Carl-Göran Bergström
Stennäsets IF
2:35:23.932200
+30:21.182000
62.6p
176
H 40
Jari Toivanen
IFK Västerås SK
2:35:36.933500
+30:34.183300
62.5p
177
H 21
Simon Hansen
IK Fryken
2:35:42.934100
+30:40.183900
62.5p
177
H 50
Evert Olsson
Falu IK
2:35:42.934100
+30:40.183900
62.5p
177
D 21
Anna Danielsson
Korsnäs IF SK
2:35:42.934100
+30:40.183900
62.5p
180
H 50
Peter Hellström
Lekvattnets SK
2:35:43.934200
+30:41.184000
62.5p
181
H 21
Andrew Hooker
Orsa SK
2:35:45.934400
+30:43.184200
62.4p
181
H 50
Leif Hedberg
Korsnäs IF SK
2:35:45.934400
+30:43.184200
62.4p
183
H 21
Daniel Näsvall
Axa SC
2:35:46.934500
+30:44.184300
62.4p
184
H 40
Steffen Dettmann
Orsa SK
2:35:47.934600
+30:45.184400
62.4p
185
H 50
Maximilian Schattauer
Älvdalens IF SK
2:35:53.935200
+30:51.185000
62.4p
186
H 21
Robert Bernhardsson
Arboga SK
2:35:54.935300
+30:52.185100
62.4p
187
H 50
Dan Ove Höök
Arboga SK
2:36:04.936300
+31:02.186100
62.3p
188
H 21
Jakob Junker
Tunafors SK
2:36:08.936700
+31:06.186500
62.2p
189
H 40
Erik Andersson
Karlslunds IF SF
2:36:17.937600
+31:15.187400
62.1p
190
H 40
Jan Sandberg
Falun Borlänge SK
2:36:18.937700
+31:16.187500
62.1p
191
H 40
Peter Nilsson
Gävle SK
2:36:26.938500
+31:24.188300
62.1p
192
H 40
Håkan Olander
IFK Mora SK
2:36:31.939000
+31:29.188800
62.0p
193
H 21
Tobias Rudh
Avesta OK
2:36:39.939800
+31:37.189600
61.9p
194
H 50
Per Ekström
IFK Mora SK
2:36:52.941100
+31:50.190900
61.8p
195
H 21
Andreas Smedh
Brudpiga RK
2:37:11.943000
+32:09.192800
61.7p
196
D 21
Johanna Jansson
IFK Mora SK
2:37:57.947600
+32:55.197400
61.2p
197
H 21
Daniel Sandvik
IFK Mora SK
2:38:00.947900
+32:58.197700
61.2p
198
D 21
Ulrika Madsstuen
Halmstad OK
2:38:01.948000
+32:59.197800
61.2p
199
H 40
Bengt Hemmingsson
Östersunds SK
2:38:05.948400
+33:03.198200
61.2p
200
H 21 Motion
Daniel Gustafsson
Envikens IF Sverige
2:39:02.954100
+34:00.203900
60.7p
Logga in för att slippa de här annonserna
201
H 40
Lars Gunnarsson
Malungs IF
2:39:27.956600
+34:25.206400
60.5p
201
H 50
Hans-Olof Bjurman
Domnarvets GOIF
2:39:27.956600
+34:25.206400
60.5p
203
H 21 Motion
Andreas Lövgren
Svanaby SK
2:39:40.957900
+34:38.207700
60.3p
204
H 21
Gustav Nilsson
Elu IF
2:39:50.958900
+34:48.208700
60.3p
205
H 40
Stefan Englund
Gävle SK
2:39:52.959100
+34:50.208900
60.2p
206
H 21 Motion
Martin Eriksson
Stora Enso Bioenergi
2:39:57.959600
+34:55.209400
60.2p
207
H 21
Erik Andersén
Sunne SLF
2:40:11.961000
+35:09.210800
60.1p
208
H 60
Rolf Andersson
Roslags-Länna IF
2:40:14.961300
+35:12.211100
60.1p
209
H 21 Motion
Patrik Hjorth
Brovallens IF
2:40:16.961500
+35:14.211300
60.0p
210
H 21
Magnus Eriksson
Dalregementets IF
2:40:22.962100
+35:20.211900
60.0p
210
H 21 Motion
Andreas Henriksson
Lekvattnets SK
2:40:22.962100
+35:20.211900
60.0p
212
H 50
Esa Tuomi
Linköpings SK
2:40:33.963200
+35:31.213000
59.9p
213
H 40
Rolf Jansson
Orsa SK
2:40:34.963300
+35:32.213100
59.9p
214
H 40
Lars Göran Jonsson
Sportsupportcenter IF
2:40:35.963400
+35:33.213200
59.9p
215
D 21
Anna Nordgren
Orsa SK
2:40:45.964400
+35:43.214200
59.8p
216
H 21 Motion
Per Hansson
Myssjö-Ovikens IF
2:41:29.968800
+36:27.218600
59.4p
217
H 21
Isac Hedén
Orsa SK
2:41:33.969200
+36:31.219000
59.4p
218
H 21
Jakob Minell
Axa SC
2:41:39.969800
+36:37.219600
59.3p
219
H 21
David Jönsson
IK Stern
2:41:44.970300
+36:42.220100
59.3p
220
D 21
Moa Gomersson
IFK Mora SK
2:41:52.971100
+36:50.220900
59.2p
221
H 21
Tomas Jansson
IFK Mora SK
2:41:53.971200
+36:51.221000
59.2p
222
H 40
Mats Ekman
Elu IF
2:42:02.972100
+37:00.221900
59.1p
223
H 21
Andreas Jonsson
Korsnäs IF SK
2:42:06.972500
+37:04.222300
59.1p
224
H 60
Kenneth Wåhlberg
OK Kåre
2:42:19.973800
+37:17.223600
59.0p
225
H 21
Ronny Björn
Arvika IS
2:42:25.974400
+37:23.224200
59.0p
225
H 21
Mattias Gradén
SK Gruvspårets Vänner
2:42:25.974400
+37:23.224200
59.0p
227
H 21
Mats Ljungblom
Göteborg/Majorna OK
2:42:32.975100
+37:30.224900
58.9p
228
H 50
Anders Björkman
IK Jarl Rättvik
2:42:43.976200
+37:41.226000
58.8p
229
H 21
Erik Islén
Falu IK
2:43:53.983200
+38:51.233000
58.2p
230
H 21 Motion
Markus Hedlund
Ncc IF
2:43:55.983400
+38:53.233200
58.2p
231
H 21
Anders Richardsson
Falu IK
2:43:56.983500
+38:54.233300
58.2p
232
H 50
Stefan Risberg
Karlslunds IF SF
2:43:59.983800
+38:57.233600
58.2p
233
H 40
Ulf Edsfors
Falu IK
2:44:02.984100
+39:00.233900
58.2p
234
H 60
Lennart Olsson
Korsnäs IF SK
2:44:22.986100
+39:20.235900
58.0p
235
H 21
Jan Hjort
IK Wilske
2:44:23.986200
+39:21.236000
58.0p
236
H 21
Robert Lundgren
Leksands SK
2:44:28.986700
+39:26.236500
58.0p
237
H 40
Örjan Stenflo
IF Berguven
2:44:47.988600
+39:45.238400
57.8p
238
H 21
Daniel Johansson
Hällbybrunns IF
2:44:48.988700
+39:46.238500
57.8p
239
D 21
Matilda Buske
Falun Borlänge SK
2:45:03.990200
+40:01.240000
57.7p
240
H 40
Håkan Eriksson
Abb IF SK
2:45:20.991900
+40:18.241700
57.5p
241
H 21
Dennis Franzén
IFK Mora SK
2:45:23.992200
+40:21.242000
57.5p
242
D 21
Johanna Sarenmark
Leksands SK
2:45:32.993100
+40:30.242900
57.5p
243
H 21
Anders Sjöberg
Storviks IF
2:46:16.997500
+41:14.247300
57.1p
244
H 21 Motion
Henrik Navgjord
Falun Borlänge SK
2:46:25.998400
+41:23.248200
57.0p
245
H 40
Jesper Bergsjö
Axa SC
2:46:27.998600
+41:25.248400
57.0p
246
H 50
Stefan Alm
Trosabygdens OK
2:46:29.998800
+41:27.248600
57.0p
247
H 21 Motion
Henrik Edefors
Arvika Boxing Camp
2:46:56.1001500
+41:54.251300
56.8p
248
H 21 Motion
Lennart Karlsson
Älvdalens Sportcenter
2:47:02.1002100
+42:00.251900
56.8p
249
H 60
Gunnar Olsson
Stora Tuna IK SK
2:47:08.1002700
+42:06.252500
56.7p
250
H 21
Per Westlund
Dalregementets IF
2:47:17.1003600
+42:15.253400
56.6p
251
H 60
Lars Viktorsson
IFK Mora SK
2:47:19.1003800
+42:17.253600
56.6p
252
H 40
John Kånåhols
AB Karl Hedin IF
2:47:23.1004200
+42:21.254000
56.6p
253
H 50
Stefan Persson
Åmots SK
2:47:25.1004400
+42:23.254200
56.6p
254
H 40
Andreas Mattsson
IFK Mora SK
2:47:26.1004500
+42:24.254300
56.6p
255
H 40
Joakim Abrahamsson
Trosabygdens OK
2:47:33.1005200
+42:31.255000
56.5p
256
D 21
Erika Edvardsson
IK Jarl Rättvik
2:48:46.1012500
+43:44.262300
56.0p
257
H 40
Per Carlsson
IFK Västerås SK
2:48:55.1013400
+43:53.263200
55.9p
258
H 21
Andreas Jankarls
Svärdsjö IF
2:49:02.1014100
+44:00.263900
55.9p
259
H 21
Johan Svensson
Hällbybrunns IF
2:49:04.1014300
+44:02.264100
55.8p
260
H 40
Jesper Sehl
Dellner Couplers IK
2:49:19.1015800
+44:17.265600
55.7p
261
H 21 Motion
Martin Litens
IK Jarl Rättvik
2:49:21.1016000
+44:19.265800
55.7p
262
H 40
David Nolåkers
Creator SK
2:49:36.1017500
+44:34.267300
55.6p
263
H 21 Motion
Mikael Holmberg
Orsa SK
2:49:46.1018500
+44:44.268300
55.5p
264
H 21 Motion
Johan Vilhelmsson
IFK Mora SK
2:50:00.1019900
+44:58.269700
55.4p
265
H 21 Motion
Daniel Aspelin
Domnarvets GOIF
2:50:05.1020400
+45:03.270200
55.4p
266
H 21 Motion
Mikael Eriksson
City Wolfs SC
2:50:14.1021300
+45:12.271100
55.3p
267
H 21
Anders Staffas
Karlsbyhedens IK
2:50:20.1021900
+45:18.271700
55.3p
268
H 50
Erik Eriksson
Svegs IK
2:50:27.1022600
+45:25.272400
55.2p
269
D 50
Birgitta Olsson
Falu IK
2:50:42.1024100
+45:40.273900
55.1p
270
H 21 Motion
Åke Bolander
Leksands SK
2:50:45.1024400
+45:43.274200
55.1p
271
H 21
Jonas Holting
Stockholms SIF
2:50:49.1024800
+45:47.274600
55.1p
272
H 50
Sören Sandell
IFK Mora SK
2:50:56.1025500
+45:54.275300
55.0p
273
H 40
Hans Danielsson
Abb IF SK
2:50:59.1025800
+45:57.275600
55.0p
274
D 21 Motion
Maria Litens
IK Jarl Rättvik
2:51:03.1026200
+46:01.276000
55.0p
275
H 21
Emil Tillman
Dellner Couplers IK
2:51:06.1026500
+46:04.276300
55.0p
276
H 50
Lars-Erik Boquist
Långshyttans AIK SK
2:51:18.1027700
+46:16.277500
54.9p
277
D 21
Sanna Batz
Skarpnäcks OL
2:51:19.1027800
+46:17.277600
54.9p
278
H 21 Motion
Peter Bjällerhag
Axa SC
2:51:28.1028700
+46:26.278500
54.8p
279
D 40
Celine Pajus
Linköpings SK
2:51:36.1029500
+46:34.279300
54.7p
280
H 21 Motion
Mikael Schmidt
Rejlers IF
2:51:59.1031800
+46:57.281600
54.6p
281
H 21 Motion
Anders Björk
Domnarvets GOIF
2:52:04.1032300
+47:02.282100
54.5p
282
H 21
Henrik Wickström
Arboga SK
2:52:22.1034100
+47:20.283900
54.4p
283
H 21
Marcus Forsberg
Falu IK
2:52:23.1034200
+47:21.284000
54.4p
284
D 21
Frida Fjellström
Karlslunds IF SF
2:52:29.1034800
+47:27.284600
54.4p
285
H 40
Roland Fjellström
Karlslunds IF SF
2:52:30.1034900
+47:28.284700
54.4p
286
H 40
Henrik Alsbäck
IFK Västerås SK
2:52:42.1036100
+47:40.285900
54.3p
287
H 60
Anders Claesson
Orsa SK
2:52:44.1036300
+47:42.286100
54.3p
288
H 21 Motion
Andreas Stööp
Sågmyra SK
2:53:17.1039600
+48:15.289400
54.0p
289
H 40
Anders Liljenberg
Selja-Långlets IK
2:53:25.1040400
+48:23.290200
54.0p
290
H 40
Ola Abrahamsson
Axa SC
2:53:37.1041600
+48:35.291400
53.9p
291
H 21
Fredrik Linder
IFK Västerås SK
2:53:42.1042100
+48:40.291900
53.9p
292
H 50
Lennart Hägg
Storviks IF
2:53:44.1042300
+48:42.292100
53.8p
293
H 21
Markus Ekestam
IFK Mora SK
2:53:54.1043300
+48:52.293100
53.8p
294
H 40
Kai Jokitulppo
Hällbybrunns IF
2:53:55.1043400
+48:53.293200
53.8p
295
D 40
Sara Hillgren
Gävle SK
2:53:56.1043500
+48:54.293300
53.8p
296
H 40
Matts Lundström
Nacka Värmdö SK
2:54:15.1045400
+49:13.295200
53.6p
297
H 21 Motion
Lars Åke Eriksson
Säters IF SK
2:54:33.1047200
+49:31.297000
53.5p
298
H 50
Göran Persson
Evertsbergs SK
2:54:54.1049300
+49:52.299100
53.4p
299
H 21
Petter Sundin
Abb IF SK
2:55:09.1050800
+50:07.300600
53.3p
300
H 21
Henrik Edberg
Jönköpings OK
2:55:13.1051200
+50:11.301000
53.2p
301
H 21
Einar Magelssen
Team Tsjuub Norge
2:55:27.1052600
+50:25.302400
53.1p
302
H 21 Motion
Mats Krüger
Falu IK
2:55:35.1053400
+50:33.303200
53.1p
303
H 21
Peter Balonius
Rembo IK
2:55:36.1053500
+50:34.303300
53.1p
304
H 21 Motion
Anders Lindh
Abb IF SK
2:56:02.1056100
+51:00.305900
52.9p
305
H 21
David Emilsson
Abb IF SK
2:56:04.1056300
+51:02.306100
52.9p
306
H 21 Motion
Johan Sandgren
Malungs IF
2:56:15.1057400
+51:13.307200
52.8p
307
H 21 Motion
Anders Lång
IFK Mora SK
2:56:16.1057500
+51:14.307300
52.8p
308
H 40
Åke Söderqvist
Dalregementets IF
2:56:17.1057600
+51:15.307400
52.8p
309
H 21 Motion
Nils Ullberg
Avesta OK
2:56:18.1057700
+51:16.307500
52.8p
310
H 21 Motion
Pär Erik Friberg
Svegs IK
2:56:32.1059100
+51:30.308900
52.7p
311
H 21 Motion
Björn Källström
Axa SC
2:57:32.1065100
+52:30.314900
52.3p
312
H 21 Motion
Mats Liss
Dala-Järna IK
2:57:45.1066400
+52:43.316200
52.2p
313
H 21 Motion
Jonas Ullberg
Falun Borlänge SK
2:57:58.1067700
+52:56.317500
52.2p
314
H 50
Sören Norlander
Korsnäs IF SK
2:58:01.1068000
+52:59.317800
52.1p
315
H 21 Motion
Björn Åkerblom
IFK Mora SK
2:58:23.1070200
+53:21.320000
52.0p
316
H 21
Christian Fagerlund
Axa SC
2:58:26.1070500
+53:24.320300
52.0p
317
H 60
Gösta Lönnelid
IFK Mora SK
2:58:37.1071600
+53:35.321400
51.9p
318
H 21 Motion
Daniel Crafoord-Larsen
IFK Mora SK
2:59:14.1075300
+54:12.325100
51.7p
318
D 21 Motion
Marina Sandgren
IFK Mora SK
2:59:14.1075300
+54:12.325100
51.7p
320
H 21 Motion
Johan Emretsson
Östnor Sport o FK
2:59:17.1075600
+54:15.325400
51.7p
321
D 21
Anna Lundgren
IFK Mora SK
2:59:20.1075900
+54:18.325700
51.6p
322
H 21 Motion
Åke Axelsson
Rørvik IL
3:00:18.1081700
+55:16.331500
51.3p
322
D 21
Natalie Johansson
IFK Mora SK
3:00:18.1081700
+55:16.331500
51.3p
324
H 21
Johan Larsson
Selja-Långlets IK
3:00:37.1083600
+55:35.333400
51.2p
325
H 21
Johan Eriksson
Alecta Kf
3:01:12.1087100
+56:10.336900
50.9p
326
H 21 Motion
Bengt Johansson
Karlslunds IF SF
3:01:25.1088400
+56:23.338200
50.9p
327
H 50
Bertil Jonsson
Korsnäs IF SK
3:01:33.1089200
+56:31.339000
50.8p
328
H 21 Motion
Christer Stenis
IFK Mora SK
3:01:34.1089300
+56:32.339100
50.8p
329
H 40
Erik Nillius
Aspeboda SK
3:01:36.1089500
+56:34.339300
50.8p
329
H 21 Motion
Bertil Eriksson
City Wolfs SC
3:01:36.1089500
+56:34.339300
50.8p
331
H 40
Joakim Fredriksson
Roslags-Länna IF
3:01:37.1089600
+56:35.339400
50.8p
332
H 21
Per Laggar
Sälens IF
3:01:40.1089900
+56:38.339700
50.8p
333
H 50
Leif Asplund
Jönköpings OK
3:02:09.1092800
+57:07.342600
50.6p
334
H 40
Mats Olsson
Abb IF SK
3:02:19.1093800
+57:17.343600
50.5p
335
H 40
Christer Sehlstedt
Axa SC
3:02:21.1094000
+57:19.343800
50.5p
336
H 21
Henrik Jerregård
Abb IF SK
3:02:22.1094100
+57:20.343900
50.5p
337
H 40
Dan Lindgren
Dellner Couplers IK
3:02:28.1094700
+57:26.344500
50.5p
338
D 50
Gunn Nyberg
Falun Borlänge SK
3:02:29.1094800
+57:27.344600
50.5p
339
H 21 Motion
Johan Moberg
Lycksele IF
3:02:31.1095000
+57:29.344800
50.5p
340
H 21
Gert Nestler
IFK Mora SK
3:03:04.1098300
+58:02.348100
50.3p
340
H 21 Motion
Carl-Olof Bernsand
Intersport IF
3:03:04.1098300
+58:02.348100
50.3p
342
H 21 Motion
Karl Oskar Backlund
Stora Tuna IK SK
3:04:12.1105100
+59:10.354900
49.9p
343
H 21 Motion
Björn Holmberg
Venjans AIK
3:04:24.1106300
+59:22.356100
49.8p
344
H 40
Jan Gunnarsson
Malungs IF
3:04:27.1106600
+59:25.356400
49.8p
345
H 60
Rolf Andersson Skidklubben
Leksands SK
3:04:32.1107100
+59:30.356900
49.7p
346
H 21 Motion
Mikael Appell
Korsnäs IF SK
3:04:35.1107400
+59:33.357200
49.7p
347
H 21
John Ivarsson
Clas Ohlson IF
3:04:39.1107800
+59:37.357600
49.7p
348
H 21 Motion
Christian Pettersson
Rejlers IF
3:04:46.1108500
+59:44.358300
49.7p
349
H 21 Motion
Mats Efraimsson
Malungs IF
3:04:52.1109100
+59:50.358900
49.6p
350
H 21
Robin Abrahamsson
Axa SC
3:04:59.1109800
+59:57.359600
49.6p
351
D 40
Hannele Junkala
Falu IK
3:05:05.1110400
+1:00:03.360200
49.5p
352
H 40
Mats Rydberg
Simlångsdalens IF
3:05:07.1110600
+1:00:05.360400
49.5p
353
H 21 Motion
Per-Erik Axelsson
Mora Trä SK
3:05:09.1110800
+1:00:07.360600
49.5p
354
H 21 Motion
Henrik Jakobsson
IFK Mora SK
3:05:23.1112200
+1:00:21.362000
49.4p
355
H 50
Mats Gustafsson
Korsnäs IF SK
3:05:24.1112300
+1:00:22.362100
49.4p
356
H 21 Motion
Johan Karlsson
Heds IF
3:05:53.1115200
+1:00:51.365000
49.3p
357
H 21 Motion
Fredrik Lindbergsson
Venjans AIK
3:05:56.1115500
+1:00:54.365300
49.2p
358
H 21
Richard Abrahamsson
Nusnäs IF
3:07:09.1122800
+1:02:07.372600
48.8p
359
D 60
Gudrun Hedlund
Falu IK
3:07:36.1125500
+1:02:34.375300
48.7p
360
H 21 Motion
Pär Jansson
IFK Mora SK
3:08:00.1127900
+1:02:58.377700
48.5p
361
H 40
Thomas Nilsson
Rembo IK
3:08:25.1130400
+1:03:23.380200
48.4p
362
H 40
Jan Pettersson
IFK Mora SK
3:08:40.1131900
+1:03:38.381700
48.3p
363
D 21 Motion
Maria Ragnarsson
Bodsjöböle SK
3:08:42.1132100
+1:03:40.381900
48.3p
364
H 21
Olof Boman
IFK Mora SK
3:08:43.1132200
+1:03:41.382000
48.3p
365
D 21 Motion
Kerstin Nilsson
Korsnäs IF SK
3:09:30.1136900
+1:04:28.386700
48.0p
366
H 21 Motion
Jonas Hedlind
Korsnäs IF SK
3:09:37.1137600
+1:04:35.387400
48.0p
367
H 21 Motion
Emil Runegård
Axa SC
3:09:41.1138000
+1:04:39.387800
48.0p
368
H 40
Anders Danielsson
Källbottens IK
3:11:04.1146300
+1:06:02.396100
47.5p
369
H 21 Motion
Henrik Lundberg
Axa SC
3:11:10.1146900
+1:06:08.396700
47.5p
370
H 21 Motion
Kalle Lund
Korsnäs IF SK
3:12:16.1153500
+1:07:14.403300
47.2p
371
D 40
Helen Johansson
IFK Mora SK
3:12:36.1155500
+1:07:34.405300
47.1p
372
H 21
Johan Lindgren
Tunafors SK
3:12:55.1157400
+1:07:53.407200
47.0p
373
H 21 Motion
Sören Lindblom
Dalregementets IF
3:13:08.1158700
+1:08:06.408500
46.9p
374
H 21 Motion
Ola Karlsson
Orsa SK
3:13:25.1160400
+1:08:23.410200
46.8p
375
H 21 Motion
Andreas Grumsén
IK Livsnerven
3:13:29.1160800
+1:08:27.410600
46.8p
376
H 21 Motion
Anders Olofsson
Ornäs IK
3:13:31.1161000
+1:08:29.410800
46.8p
377
H 21 Motion
Per Ola Palm
Bjursås OK
3:13:32.1161100
+1:08:30.410900
46.8p
378
H 21 Motion
Svein Lund
Tistedalen FL
3:13:56.1163500
+1:08:54.413300
46.6p
379
D 21 Motion
Birgitta Pettersson
IFK Mora SK
3:14:01.1164000
+1:08:59.413800
46.6p
380
H 40
Thomas Broman
Malungs IF
3:14:11.1165000
+1:09:09.414800
46.6p
381
H 40
Carl Jonasson
Hammarby IF SF
3:14:21.1166000
+1:09:19.415800
46.5p
382
H 21 Motion
Daniel Ekström
Falun Borlänge SK
3:14:28.1166700
+1:09:26.416500
46.5p
383
D 21 Motion
Linda Jansson
Dalregementets IF
3:14:37.1167600
+1:09:35.417400
46.4p
384
H 40
Lobe Bodin
IF Thor
3:14:42.1168100
+1:09:40.417900
46.4p
385
H 21 Motion
Anders Rudh
Avesta OK
3:14:43.1168200
+1:09:41.418000
46.4p
386
H 60
Lars-Enar Gunnarsson
Malungs IF
3:15:20.1171900
+1:10:18.421700
46.2p
387
H 21 Motion
Krister Sikström
Intersport IF
3:15:29.1172800
+1:10:27.422600
46.2p
388
H 21 Motion
Peter Hasslund
Handelsbankens IF
3:15:32.1173100
+1:10:30.422900
46.1p
389
D 21
Sonja Svensson
Orsa SK
3:15:33.1173200
+1:10:31.423000
46.1p
390
D 21 Motion
Anna Hårrskog
IFK Mora SK
3:15:38.1173700
+1:10:36.423500
46.1p
391
D 21 Motion
Åsa Torsell
City Wolfs SC
3:15:42.1174100
+1:10:40.423900
46.1p
391
D 21 Motion
Emma Frost
Korsnäs IF SK
3:15:42.1174100
+1:10:40.423900
46.1p
393
H 21 Motion
Bengt Åslund
Navåsens FK
3:16:33.1179200
+1:11:31.429000
45.8p
394
H 21 Motion
Robert Gunnarsson
IK Wilske
3:16:42.1180100
+1:11:40.429900
45.8p
395
H 21
Anders Nisser
Domnarvets GOIF
3:16:49.1180800
+1:11:47.430600
45.8p
396
H 21 Motion
Ruairi Collins
Srf
3:16:56.1181500
+1:11:54.431300
45.7p
397
H 40
Johan Eriksson
IFK Mora SK
3:17:39.1185800
+1:12:37.435600
45.5p
398
H 21 Motion
Erik Häggberg
Brudpiga RK
3:17:56.1187500
+1:12:54.437300
45.4p
399
H 21 Motion
Lars Olsson
IK Livsnerven
3:18:07.1188600
+1:13:05.438400
45.4p
400
H 60
Jens Olai Jenssen
Oppland Norge
3:18:25.1190400
+1:13:23.440200
45.3p
401
H 21 Motion
Martin Söderberg
Spirit IF
3:18:29.1190800
+1:13:27.440600
45.3p
Logga in för att slippa de här annonserna
402
H 60
Boo Nyström
Friskis och Svettis
3:18:34.1191300
+1:13:32.441100
45.2p
403
H 21 Motion
Jakob Nilsson Skidklubben
Leksands SK
3:18:52.1193100
+1:13:50.442900
45.2p
404
H 50
Gunnar Leonardsson
IFK Västerås SK
3:19:08.1194700
+1:14:06.444500
45.1p
405
H 21 Motion
Simon Nybäck
Stora Tuna IK SK
3:19:11.1195000
+1:14:09.444800
45.1p
406
H 21 Motion
Magnus Eriksson
City Wolfs SC
3:19:29.1196800
+1:14:27.446600
45.0p
407
H 21 Motion
Martin Johansson
Färnäs
3:19:59.1199800
+1:14:57.449600
44.8p
408
D 21 Motion
Marina Martinsson
Venjans AIK
3:20:35.1203400
+1:15:33.453200
44.7p
409
H 21 Motion
Stefan Axelsson
IFK Mora SK
3:21:04.1206300
+1:16:02.456100
44.5p
410
H 21 Motion
Björn Svensson
Bromma Vällingby SOK
3:21:16.1207500
+1:16:14.457300
44.5p
411
H 21 Motion
Lars-Erik Tjäder
IFK Mora SK
3:21:40.1209900
+1:16:38.459700
44.4p
412
H 21 Motion
Torbjörn Westberg
Gagnefs IF
3:21:42.1210100
+1:16:40.459900
44.4p
413
D 21 Motion
Maria Rydhult
Svegs IK
3:22:52.1217100
+1:17:50.466900
44.0p
414
H 21 Motion
Roland Fållby
Telia IF, Farsta
3:23:00.1217900
+1:17:58.467700
44.0p
415
H 21 Motion
Torbjön Folkesson
IFK Mora SK
3:24:13.1225200
+1:19:11.475000
43.7p
416
H 21 Motion
Stefan Einarsson
Venjans AIK
3:24:19.1225800
+1:19:17.475600
43.6p
417
H 50
Bengt Hildingsson
Dellner Couplers IK
3:24:26.1226500
+1:19:24.476300
43.6p
418
H 21 Motion
Robert Dahlén
Öna SK
3:26:39.1239800
+1:21:37.489600
43.0p
419
H 60
Anders Berglund
IFK Mora SK
3:26:47.1240600
+1:21:45.490400
43.0p
420
H 21 Motion
Jens Lindow
Bergsgården
3:27:11.1243000
+1:22:09.492800
42.9p
420
D 21 Motion
Helena Willman
Korsnäs IF SK
3:27:11.1243000
+1:22:09.492800
42.9p
422
H 21 Motion
Andreas Pernhall
Axa SC
3:27:17.1243600
+1:22:15.493400
42.8p
423
H 21
Niklas Andersson
Garsås IF
3:27:20.1243900
+1:22:18.493700
42.8p
424
H 21 Motion
Lasse Wilhelmsson
Venjans AIK
3:27:25.1244400
+1:22:23.494200
42.8p
425
H 21 Motion
Andreas Lindgren
Storvreta IK
3:27:35.1245400
+1:22:33.495200
42.8p
426
H 21 Motion
Johan Bergkvist
Siljansnäs Skid & Löparklubb
3:28:01.1248000
+1:22:59.497800
42.7p
427
H 21 Motion
Stefan Sandell
Svärdsjö IF
3:28:19.1249800
+1:23:17.499600
42.6p
428
H 21 Motion
David Svadling
Hofors Aif
3:28:54.1253300
+1:23:52.503100
42.4p
429
H 21 Motion
Peter Guthrie
Korsnäs IF SK
3:29:08.1254700
+1:24:06.504500
42.4p
430
H 21 Motion
Oskar Martinsson Kais
IFK Mora SK
3:29:44.1258300
+1:24:42.508100
42.2p
431
H 21 Motion
Johan Sandin
Falun Borlänge SK
3:29:59.1259800
+1:24:57.509600
42.2p
432
H 21 Motion
Bert Axelsson
Falu IK
3:30:09.1260800
+1:25:07.510600
42.1p
433
H 21 Motion
Johan Sandberg
Korsnäs IF SK
3:30:40.1263900
+1:25:38.513700
42.0p
434
H 21 Motion
Daniel Mattsson
IFK Mora SK
3:32:29.1274800
+1:27:27.524600
41.5p
435
H 21 Motion
Per Ove Andersson
Hofors Aif
3:32:49.1276800
+1:27:47.526600
41.4p
436
H 21 Motion
Mattias Bäckström
Avesta OK
3:33:08.1278700
+1:28:06.528500
41.4p
437
H 50
Sten Åke Torefeldt
Elu IF
3:34:22.1286100
+1:29:20.535900
41.1p
438
H 21
Oscar Johansson
Landskrona Ski Club
3:34:29.1286800
+1:29:27.536600
41.0p
439
H 40
Claes Otéma
Axa SC
3:34:54.1289300
+1:29:52.539100
40.9p
440
D 21 Motion
Tina Bergman
Dalregementets IF
3:35:21.1292000
+1:30:19.541800
40.8p
441
H 40
Anders Källgren
Karlsbyhedens IK
3:35:53.1295200
+1:30:51.545000
40.7p
442
H 21 Motion
Kalle Janusch
IFK Mora SK
3:36:06.1296500
+1:31:04.546300
40.7p
443
D 21 Motion
Kerstin Norlander
Korsnäs IF SK
3:36:55.1301400
+1:31:53.551200
40.5p
444
D 40
Jessica Lagerqvist Kempe
Svärdsjö IF
3:36:58.1301700
+1:31:56.551500
40.5p
445
H 21 Motion
Marcus Fabricius
Helsingin Urheilu Finland
3:39:20.1315900
+1:34:18.565700
39.9p
446
D 21
Evelina Tuomi
Linköpings SK
3:41:39.1329800
+1:36:37.579600
39.4p
447
D 21 Motion
Marit Sandgren
Falun Borlänge SK
3:42:01.1332000
+1:36:59.581800
39.3p
448
D 21 Motion
Ulla Sandgren
Gustafs GOIF
3:42:03.1332200
+1:37:01.582000
39.3p
449
H 21
Robert Andersson
Bodens SK
3:42:27.1334600
+1:37:25.584400
39.2p
450
D 21 Motion
Sofia Carlsson
IFK Mora SK
3:44:17.1345600
+1:39:15.595400
38.8p
451
H 21 Motion
Fredrik Pernhall
Axa SC
3:44:56.1349500
+1:39:54.599300
38.7p
452
H 21 Motion
Rolf Morin
Djurås
3:47:40.1365900
+1:42:38.615700
38.1p
453
H 21 Motion
Nils Jacobsen
Fu
3:48:24.1370300
+1:43:22.620100
38.0p
454
D 21 Motion
Camilla Andersson
Axa SC
3:48:40.1371900
+1:43:38.621700
37.9p
455
H 60
Bertil Olsson
Logia IF
3:49:03.1374200
+1:44:01.624000
37.8p
456
D 50
Margareta Östensson
Sälens IF
3:50:07.1380600
+1:45:05.630400
37.6p
457
D 21 Motion
Maria Nilsson Brosius
IFK Mora SK
3:51:16.1387500
+1:46:14.637300
37.4p
458
D 21 Motion
Ebba Thuresson
IFK Mora SK
3:51:18.1387700
+1:46:16.637500
37.4p
459
H 60
Kennet Hedén
Orsa SK
3:52:22.1394100
+1:47:20.643900
37.2p
460
D 21 Motion
Carina Öhlin
Nacka Värmdö SK
3:52:47.1396600
+1:47:45.646400
37.1p
461
D 21 Motion
Johanna Lisspers
Uppsala Studenters IF
3:56:19.1417800
+1:51:17.667600
36.4p
462
D 21
Linda Olsson
Ornäs IK
3:59:15.1435400
+1:54:13.685200
35.9p
463
H 21 Motion
Bert Johansson Västra
Frölunda
3:59:48.1438700
+1:54:46.688500
35.8p
464
D 21 Motion
Marie Ahlenuis
Avesta OK
4:00:02.1440100
+1:55:00.689900
35.7p
465
H 21 Motion
Dan Gustavsson Sik
Sundbybergs IK
4:00:08.1440700
+1:55:06.690500
35.7p
466
D 21 Motion
Marie Granberg
Gellivare SK
4:02:23.1454200
+1:57:21.704000
35.3p
467
D 21 Motion
Kristina Niss
Axa SC
4:03:09.1458800
+1:58:07.708600
35.2p
468
D 21 Motion
Cecilia Pursche
Axa SC
4:03:29.1460800
+1:58:27.710600
35.1p
469
D 21 Motion
Karin Mörth Nohrén
Djurås
4:05:30.1472900
+2:00:28.722700
34.8p
470
H 21 Motion
Peter Stenberg
Enköpings Aif
4:06:09.1476800
+2:01:07.726600
34.6p
471
H 21 Motion
Mattias Ekeblad
IFK Mora SK
4:06:50.1480900
+2:01:48.730700
34.5p
471
D 21 Motion
Annelie Ekeblad
IFK Mora SK
4:06:50.1480900
+2:01:48.730700
34.5p
473
D 21 Motion
Lotta Backlund
IFK Mora SK
4:09:20.1495900
+2:04:18.745700
34.1p
474
D 21 Motion
Marianne Spante
Korsnäs IF SK
4:14:33.1527200
+2:09:31.777000
33.3p
475
H 40
Jan Persson
Selja-Långlets IK
4:17:09.1542800
+2:12:07.792600
32.9p
476
H 21 Motion
Jan Olofsson
Falu IK
4:18:17.1549600
+2:13:15.799400
32.7p
477
D 21 Motion
Anneli Gustafsson
Falu IK
4:26:04.1596300
+2:21:02.846100
31.6p
478
D 21 Motion
Ann Marie Wallin
Telia IF, Farsta
4:26:24.1598300
+2:21:22.848100
31.5p
479
D 21
Jeanette Tikkanen
Orsa SK
4:30:17.1621600
+2:25:15.871400
31.0p
480
H 21 Motion
Johan Danielsson
Team Klistervalla
4:30:37.1623600
+2:25:35.873400
30.9p
481
H 21 Motion
Patrick Esplund Niss
Axa SC
4:32:21.1634000
+2:27:19.883800
30.7p
482
H 21 Motion
Tobias Törnquist
Axel Larsson
4:33:20.1639900
+2:28:18.889700
30.6p
483
H 60
Bength Gustafson
Storvreta IK
4:37:30.1664900
+2:32:28.914700
30.0p
484
H 21 Motion
Stefan Ek
No Club
4:49:10.1734900
+2:44:08.984700
28.6p
485
H 21 Motion
Peter Trones
Team Klistervalla
4:53:03.1758200
+2:48:01.1008000
28.1p