Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Scandinavian Cup Fristil
2011-01-09
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21
10km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Kristin Størmer Steira
IL Forsøk
24:04.144390
85.7p
2
Vibeke Skofterud
Slitu IF
24:07.144660
+2.170
85.5p
3
Hilde Lauvhaug
Norway
24:21.146050
+16.1560
84.4p
4
Astrid Øyre Slind
Norway
24:21.146070
+16.1580
84.4p
5
Heidi Weng
Norway
24:47.148670
+42.4180
82.5p
6
Maiken Caspersen Falla
Gjerdrum IL
24:53.149220
+48.4730
82.1p
7
Celine Brun Lie
Njård IL
24:53.149270
+48.4780
82.0p
8
Kristin Stemland Mürer
Byåsen IL
24:54.149340
+49.4850
82.0p
9
Tuva Toftdahl Staver
Heming IL
24:54.149350
+49.4860
82.0p
10
Britt Ingunn Nydal
Norway
24:54.149380
+49.4890
82.0p
11
Emma Wikén
Åsarna IK
24:55.149450
+50.4960
81.9p
12
Marte Monrad Hansen
Heming IL
24:55.149450
+50.4960
81.9p
13
Lisa Larsen
Sundbybergs IK
24:56.149540
+51.5050
81.8p
14
Jennie Öberg
Piteå Elit SK
24:58.149720
+53.5230
81.7p
15
Silje Øyre Slind
Oppdal IL
25:05.150430
+1:00.5940
81.2p
16
Helene Söderlund
IFK Mora SK
25:07.150630
+1:02.6140
81.1p
17
Kari Vikhagen Gjeitnes
Henning Sl
25:12.151110
+1:07.6620
80.7p
18
Sofia Bleckur
IFK Mora SK
25:13.151230
+1:08.6740
80.7p
19
Marjaana Pitkaenen
Puijon Hiihtoseura
25:13.151280
+1:08.6790
80.6p
20
Eva Svensson
IFK Mora SK
25:13.151290
+1:09.6800
80.6p
21
Maija Hakala
Haemeenlinnan Hiihtoseura
25:22.152120
+1:17.7630
80.0p
22
Lina Korsgren
Falun Borlänge SK
25:23.152220
+1:18.7730
80.0p
23
Hanna Falk
Ulricehamns IF
25:29.152810
+1:24.8320
79.6p
24
Sanna Hallberg
Åsarna IK
25:32.153120
+1:27.8630
79.4p
25
Laura Ahervo
Haemeenlinnan Hiihtoseura
25:33.153260
+1:28.8770
79.3p
26
Liisa Anttila
Valkeakosken Haka
25:40.153990
+1:36.9500
78.8p
27
Hanna Seppas
IFK Mora SK
25:41.154080
+1:36.9590
78.7p
28
Solfrid Braathen
Høybråten & Stovner IL
25:45.154410
+1:40.9920
78.5p
29
Therese Svensson
Åsarna IK
25:46.154510
+1:41.10020
78.4p
30
Maarit Korpi
Teuvan Rivakka
26:00.155970
+1:55.11480
77.5p
31
Kathrine Rolsted Harsem
Fossum IF
26:00.155990
+1:56.11500
77.5p
32
Magdalena Pajala
Piteå Elit SK
26:02.156190
+1:58.11700
77.4p
33
Kristina Strandberg
IFK Hedemora SK
26:06.156560
+2:01.12070
77.1p
34
Solveig Steinsland
Vindbjart IL
26:16.157560
+2:11.13070
76.5p
35
Linn Sömskar
IFK Umeå
26:16.157560
+2:11.13070
76.5p
36
Silje Dahl Benum
Byåsen IL
26:16.157590
+2:12.13100
76.5p
37
Ella Gjømle Berg
Lyn Ski
26:17.157600
+2:12.13110
76.5p
38
Karianne Gåsland Bjellaanes
Henning Sl
26:38.159760
+2:33.15270
75.1p
39
Carolin Andersson
Gellivare SK
26:46.160560
+2:41.16070
74.7p
40
Niviaq Chemnitz Berthelsen
Nup
26:51.161060
+2:46.16570
74.4p
41
Jennie Jirhed
Östersunds SK
26:52.161130
+2:47.16640
74.3p
42
Marthe Katrine Myhre
Gjøvik SK
26:55.161480
+2:50.16990
74.1p
43
Emma Eriksson
Falun Borlänge SK
27:17.163650
+3:12.19160
72.9p
44
Petra Nilsson
Åsarna IK
27:19.163830
+3:14.19340
72.8p
45
Tove Andersen
Rustad IL
27:20.163970
+3:15.19480
72.7p
46
Emilia Lindstedt
Sundbybergs IK
27:30.164990
+3:26.20500
72.1p
47
Eva Johansson
Linköpings SK
27:31.165090
+3:27.20600
72.1p
48
Frida Hallquist
Åsarna IK
27:32.165140
+3:27.20650
72.0p
49
Fiona Elizabeth Hughes
Yorkshire Dales Cross Country Ski
27:32.165170
+3:27.20680
72.0p
50
Rebecka Sundin
Nordingrå SK
27:33.165210
+3:28.20720
72.0p
51
Terese Andersson
Stockviks SF
28:09.168870
+4:04.24380
70.0p
52
Karin Nilsson
IFK Umeå
28:11.169030
+4:06.24540
69.9p
53
Kristina Lycke
Malungs IF
28:55.173440
+4:50.28950
67.7p
54
Uiloq Slettemark
Danmark
29:11.175090
+5:07.30600
66.9p
55
Emelie Stark
Nordingrå SK
29:41.178050
+5:36.33560
65.5p
56
Sofie Ekberg
Gellivare SK
29:58.179780
+5:53.35290
64.8p
57
Anna Nystedt
Stockviks SF
31:23.188280
+7:18.43790
61.2p
58
Matilda Henriksson
Skellefteå SK
31:43.190200
+7:38.45710
60.4p
-
Ingrid Vikman
Östersunds SK
23:59:58.8639700
-
-
Ida Indahl
Camp Södergren SC
23:59:58.8639700
-
-
Hanna Brodin
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
-
Ida Ingemarsdotter
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
-
Satu Pirttiniemi
Kuoreveden Korki
23:59:59.8639800
-
-
Kristin Gausen
Varden Il,
23:59:59.8639800
-
-
Sofie Jonsson
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-
-
Lisa K Svensson
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
-
Mona Brorsson
Västvärmlands OK
23:59:59.8639800
-
-
Eldbjørg Dirdal Moxnes
Gjerdrum IL
23:59:59.8639800
-