Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Scandinavian Cup Fristil
2011-01-09
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
20km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Martin Johnsrud Sundby
Røa IL
43:57.263670
95.1p
2
Juha Lallukka
Kouvolan Hiihtoseura
44:00.263990
+3.220
95.0p
3
Finn Haagen Krogh
Norway
44:28.266710
+30.2940
93.9p
4
Sjur Røthe
Norway
44:28.266780
+31.3010
93.8p
5
Fredrik Karlsson
Hudiksvalls IF
44:29.266810
+31.3040
93.8p
6
Eldar Rønning
Skogn IL
44:32.267140
+34.3370
93.7p
7
Arne Post
Kjelsås IL
44:33.267220
+35.3450
93.6p
8
Thomas Vestboe
Vindafjord IL
44:34.267360
+36.3590
93.6p
9
Martin Johansson
IFK Mora SK
44:41.268000
+43.4230
93.3p
10
Tero Similae
Ylivieskan Kuula
44:49.268870
+52.5100
93.0p
11
Lari Lehtonen
Imatran Urheilijat
44:51.269010
+53.5240
92.9p
12
Hallvard Moian Nydal
Njård IL
44:52.269130
+54.5360
92.9p
13
Chris Andre Jespersen
Byåsen IL
44:54.269350
+56.5580
92.8p
14
Petter Eliassen
Byåsen IL
44:57.269670
+1:00.5900
92.7p
15
Niklas Dyrhaug
Tydal IL
44:59.269830
+1:01.6060
92.6p
16
Morten Eide Pedersen
Lillehammer SK
45:12.271180
+1:15.7410
92.1p
17
Daniel Myrmæl Helgestad
Byåsen IL
45:13.271230
+1:15.7460
92.0p
18
Espen Harald Bjerke
Lillehammer SK
45:14.271300
+1:16.7530
92.0p
19
Calle Halfvarsson
IFK Mora SK
45:22.272190
+1:25.8420
91.7p
20
Hans Petter Lykkja
IL Dalguten
45:25.272480
+1:28.8710
91.5p
21
Markus Ottosson
IFK Umeå
45:27.272640
+1:29.8870
91.5p
22
Børre Naess
Efteløt IL
45:29.272820
+1:31.9050
91.4p
23
Martin Andersen
Engerdal IL
45:29.272890
+1:32.9120
91.4p
24
Fredrik Jonsson
Hudiksvalls IF
45:33.273260
+1:35.9490
91.2p
25
Petter Soleng Skinstad
Vind IL
45:33.273290
+1:36.9520
91.2p
26
Simen Andreas Sveen
Ring IL
45:35.273480
+1:38.9710
91.2p
27
Erlend Hoff
Medkila Skiclub
45:37.273650
+1:39.9880
91.1p
28
Harald Berge
Byåsen IL
45:41.274060
+1:43.10290
90.9p
29
Joachim Gustafsson
Borgå Akilles
45:42.274130
+1:44.10360
90.9p
30
Tomas Northug
Strindheim IL
45:49.274870
+1:52.11100
90.6p
31
Per Kristian Nygård
Vestre Spone IF
45:52.275140
+1:54.11370
90.5p
32
Jens Eriksson
Dala-Floda IF
45:53.275200
+1:55.11430
90.5p
33
Jussi Simula
Nakkilan Vire
45:53.275240
+1:55.11470
90.5p
34
Teemu Vuokatti Harkonen
Ski Team Kainuu
45:53.275270
+1:56.11500
90.5p
35
Jonas Austmo Kolstad
Henning Sl
45:59.275890
+2:02.12120
90.2p
36
Lars Nelson
Funäsdalens IF
46:05.276490
+2:08.12720
90.0p
37
Eeri Vahtra
Oti Sportclub
46:06.276500
+2:08.12730
90.0p
38
Ånund Lid Byggland
Høydalsmo IL
46:06.276540
+2:08.12770
90.0p
39
Oeyvind Gloersen
Rustad IL
46:06.276560
+2:08.12790
90.0p
40
Fredrik Byström
Sollefteå SK
46:08.276750
+2:10.12980
89.9p
41
Andrew Musgrave
Huntly Nordic Ski Club
46:08.276770
+2:11.13000
89.9p
42
Tore Martin Soebak Gundersen
Norway
46:09.276810
+2:11.13040
89.9p
43
Håkan Löfström
Falun Borlänge SK
46:11.277080
+2:14.13310
89.8p
44
Anton Sjöholm
Östersunds SK
46:12.277120
+2:14.13350
89.8p
45
Vegard Kjölhamar
Norway
46:20.277920
+2:22.14150
89.5p
46
Anders Rennemo Tettli
Leksvik IL
46:24.278350
+2:26.14580
89.3p
47
David Frisk
IFK Mora SK
46:25.278410
+2:27.14640
89.3p
48
Einar A Ulsund
Byåsen IL
46:28.278700
+2:30.14930
89.2p
49
Martin Liljemark
SK Bore
46:28.278720
+2:30.14950
89.2p
50
Karel Tammjarv
Tartu Skiclub
46:28.278750
+2:30.14980
89.2p
51
Joakim Engström
IFK Mora SK
46:39.279850
+2:41.16080
88.8p
52
Olli Jarva
Imatran Urheilijat
46:40.279930
+2:42.16160
88.7p
53
Raido Rankel
Saku Skiclub
46:40.279970
+2:43.16200
88.7p
54
Mikael Norberg
Piteå Elit SK
46:41.280060
+2:43.16290
88.7p
55
Keijo Priks
Oti Sportclub
47:02.282100
+3:04.18330
87.9p
56
Jonatan Thoresson
Östersunds SK
47:02.282110
+3:04.18340
87.9p
57
Remi Andersen
Bækkelagets SK
47:03.282270
+3:06.18500
87.9p
58
Kjell Christian B Markset
IL Koll
47:04.282330
+3:06.18560
87.9p
59
Steffen Säterhagen Paulsen
Rustad IL
47:07.282600
+3:09.18830
87.8p
60
Anders Jonsson
Stockviks SF
47:16.283500
+3:18.19730
87.4p
61
Stein Vidar Thun
Klæbu IL
47:16.283540
+3:18.19770
87.4p
62
Jørgen Braathen
Høybråten & Stovner IL
47:17.283600
+3:19.19830
87.4p
63
Kalle Koistinen
Espoon Hiihtoseura
47:23.284230
+3:25.20460
87.2p
64
John Christian Deighan Hanssen
Asker SK
47:24.284380
+3:27.20610
87.1p
65
Juha Matti Mikkolainen
Valkeakosken Haka
47:25.284410
+3:27.20640
87.1p
66
Marcus Johansson
Ulricehamns IF
47:27.284630
+3:29.20860
87.0p
67
Jimmie Johnsson
Falun Borlänge SK
47:54.287300
+3:56.23530
86.1p
68
Patrik Johansson
IFK Skövde SK
47:55.287480
+3:58.23710
86.0p
69
Svein Olav Utistog
Fossum IF
47:56.287550
+3:58.23780
86.0p
70
Vetle Thyli
Raufoss IL Langrenn
48:19.289800
+4:21.26030
85.2p
71
Eivind Bakkene
Øystre Slidre IL
48:19.289830
+4:21.26060
85.2p
72
Marius Caspersen Falla
Gjerdrum IL
48:19.289840
+4:21.26070
85.2p
73
Lars Suther
IFK Mora SK
48:30.290990
+4:33.27220
84.8p
74
Bill Impola
Malungs IF
48:31.291010
+4:33.27240
84.8p
75
Janne Mononen
Rekolan Raikas
48:33.291290
+4:36.27520
84.7p
76
Johan Gustafsson
Borgå Akilles
48:34.291310
+4:36.27540
84.7p
77
Ole Hartvik Skogstad
Lundamo IL
48:38.291770
+4:41.28000
84.6p
78
Jani Simola
Kouvolan Hiihtoseura
48:39.291840
+4:41.28070
84.6p
79
Eivind Knutsen
Oddersjaa Ssk
48:39.291880
+4:42.28110
84.5p
80
Jonas Saether
Henning Sl
48:41.292060
+4:43.28290
84.5p
81
Kristian Wulff
Danmark
48:41.292060
+4:43.28290
84.5p
82
Øyvind Moen Fjeld
Kjelsås IL
48:42.292170
+4:45.28400
84.4p
83
Mikko Kuusela
Haemeenlinnan Hiihtoseura
48:44.292330
+4:46.28560
84.4p
84
Kristian Braathen
Høybråten & Stovner IL
48:57.293620
+4:59.29850
84.0p
85
Gustav Nordström
Gävle SK
48:57.293650
+4:59.29880
84.0p
86
Sjur Prestsaeter
Lillehammer SK
49:04.294390
+5:07.30620
83.7p
87
Baard Erik Haugen
Rustad IL
49:08.294780
+5:11.31010
83.6p
88
Klas Nilsson
Bodens SK
49:10.294950
+5:12.31180
83.5p
89
Anders Högberg
IFK Umeå
49:38.297710
+5:40.33940
82.6p
90
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
49:43.298240
+5:45.34470
82.5p
91
Erlend Drivenes
Kvam Langrenn Og Skiskyttarklubb
49:43.298280
+5:46.34510
82.5p
92
Hampus Lindblom
Åsarna IK
50:08.300740
+6:10.36970
81.7p
93
Erik Silfver
Lucksta IF
50:13.301200
+6:15.37430
81.5p
94
Tamar Jaerv
Vastseliina Sportclub
50:29.302880
+6:32.39110
81.0p
95
Kristian Hammer Riseth
Byåsen IL
50:35.303430
+6:37.39660
80.9p
96
Nils Einar Maehlum
Brøttum IL
50:36.303500
+6:38.39730
80.8p
97
Lars Vingli Odsaeter
Lillehammer SK
50:45.304410
+6:47.40640
80.6p
98
Patrik Tallbom
Östersunds SK
51:00.305970
+7:03.42200
80.1p
99
Simon Kvarnström
Ekshärads SF
51:01.306010
+7:03.42240
80.1p
100
Eirik Dimmen Saele
Lillehammer SK
51:01.306030
+7:03.42260
80.1p
101
Oscar Bergström
IFK Mora SK
51:02.306180
+7:05.42410
80.0p
102
Lars Amund Toftegaard
Brøttum IL
51:11.307000
+7:13.43230
79.8p
103
Petter Torås Halseth
Stod IL
51:20.307970
+7:23.44200
79.5p
104
Ronny Wedin
Norbergs SK
51:23.308210
+7:25.44440
79.4p
105
David Siebers
IK Hakarpspojkarna
51:24.308300
+7:26.44530
79.4p
106
Emil Lagergren
Tynderö IK
51:33.309210
+7:35.45440
79.1p
107
Espen Hultgreen Weltzien
Kjelsås IL
51:47.310650
+7:49.46880
78.7p
108
Asger Fischer Moelgaard
Holte Ski
51:48.310740
+7:50.46970
78.7p
109
Emil Ekman
IF Hallby SOK
51:57.311620
+7:59.47850
78.4p
110
Lars Stenseth
Vang IL
52:10.312950
+8:12.49180
78.1p
111
Anton Södergren
Skellefteå SK
52:14.313310
+8:16.49540
78.0p
112
Jens Andersson
Kalix SK
52:23.314220
+8:25.50450
77.7p
113
Frode Korsmo
Moelven IL
53:11.319050
+9:13.55280
76.4p
114
Tobias Vik Steen
Bækkelagets SK
53:12.319140
+9:14.55370
76.3p
115
Brynjar Leo Kristinsson
IF Hallby SOK
53:12.319150
+9:14.55380
76.3p
116
Emil Svensson
IFK Skövde SK
53:42.322150
+9:44.58380
75.5p
117
Samuel Norlén
Ulricehamns IF
54:03.324270
+10:06.60500
75.0p
118
Carl Olander
OK Landehof
55:25.332400
+11:27.68630
72.9p
119
Tom Ankerstål
Hybo AIK
55:48.334700
+11:50.70930
72.3p
120
Leon Spiller
Falun Borlänge SK
56:32.339190
+12:35.75420
71.2p
121
Robert Åkerblom Andersson
IFK Umeå
56:55.341440
+12:57.77670
70.7p
122
Magnus Walter
Hybo AIK
1:00:20.361950
+16:22.98180
66.2p
-
Morten Eilifsen
Henning Sl
23:59:58.8639700
-
-
Ole Marius Bach
Byåsen IL
23:59:58.8639700
-
-
Tiio Söderhielm
Åsarna IK
23:59:58.8639700
-
-
Eirik Lorentsen
Henning Sl
23:59:58.8639700
-
-
Mikko Koutaniemi
Lahden Hiihtoseura
23:59:58.8639700
-
-
Antti Lampinen
Mikkelin Hiihtjt
23:59:58.8639700
-
-
Heikki Palosaari
Oulun Hiihtoseura
23:59:58.8639700
-
-
Robin Norum
IFK Umeå
23:59:58.8639700
-
-
Matias Strandvall
IF Minken
23:59:58.8639700
-
-
Erik Andersson
Malungs IF
23:59:58.8639700
-
-
Lars Hoegnes
Ringkollen Skiklubb
23:59:58.8639700
-
-
Rune Malo Oedegaard
Molde Og Omegn IF
23:59:58.8639700
-
-
Varun Upadhyay
Høybråten & Stovner IL
23:59:58.8639700
-
-
Erik Lindroos
Pargas IF
23:59:58.8639700
-
-
Jens Hulgaard
Danmark
23:59:58.8639700
-
-
Johan Martinsson
IFK Skövde SK
23:59:58.8639700
-
-
Philip Askeroth
IK Stern
23:59:58.8639700
-
-
Teemu Kattilakoski
Alavieskan Viri
23:59:59.8639800
-
-
Mats Larsson
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
-
Tore Berdal Bjørseth
Byåsen IL
23:59:59.8639800
-
-
Madis Vaikmaa
Oti Sportclub
23:59:59.8639800
-
-
Håkon Mikalsen
Nordreisa IL
23:59:59.8639800
-
-
Patrik Karlsson
Garphyttans IF
23:59:59.8639800
-
-
Morten Harjo Pettersen
Vadsø SK
23:59:59.8639800
-
-
Frode Andresen
Ringkollen Skiklubb
23:59:59.8639800
-
-
Pontus Olsson
Bodens SK
23:59:59.8639800
-
-
Magnus Moholt
Ålen IL
23:59:59.8639800
-
-
Mats Rudin Resaland
Bevern IL
23:59:59.8639800
-
-
Reinar Aaland
Hornindal IL
23:59:59.8639800
-
-
Erko Jullinen
Skiclub Tamsalu Ao
23:59:59.8639800
-
-
Eivind Klemoen
IL I Bul
23:59:59.8639800
-
-
Tobias Dahl Fenre
Røa IL
23:59:59.8639800
-
-
Marcus Svelander
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
-
Glenn Elvestad
Gjerdrum IL
23:59:59.8639800
-
-
Sindre Stokke
Stokke IL
23:59:59.8639800
-
-
Tom Impola
Malungs IF
23:59:59.8639800
-
-
Antti Haahti
Ounasvaaran Hiihtoseura
23:59:59.8639800
-
-
Johan Eriksson
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
-
Rasmus Blom
Högsäters GF
23:59:59.8639800
-
-
Simon James Platt
Lakeland Cross Country Ski Club
23:59:59.8639800
-
-
Adam Johansson
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
-
Hans Martin Gjedrem
Valldal IL
23:59:59.8639800
-
-
Mats Håkon Breda
Konnerud IL
23:59:59.8639800
-
-
Torsten Kempe
Tynderö IK
23:59:59.8639800
-
-
Mattias Argårds
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
-
Andri Steindorsson
IF Hallby SOK
23:59:59.8639800
-
-
Michael Eriksson
Lillehammer SK
23:59:59.8639800
-
-
Joakim Skirbekk Vister
Bækkelagets SK
23:59:59.8639800
-