Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Scandinavian Cup Klassiskt
2011-01-08
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 20
15km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Gustav Eriksson
IK Jarl Rättvik
42:04.252360
84.1p
2
Daniel Svensson
IFK Mora SK
42:33.255290
+29.2830
83.2p
3
Carl Quicklund
Östersunds SK
42:42.256170
+38.3710
82.9p
4
Karl-Johan Westberg
Borås SK
42:58.257790
+54.5330
82.4p
5
Niklas Persson
Falu IK
43:01.258050
+56.5590
82.3p
6
Per Lindgren
Kalix SK
43:31.261070
+1:27.8610
81.4p
7
Simon Persson
Lucksta IF
43:39.261820
+1:34.9360
81.2p
8
Simon Andersson
Domnarvets GOIF
43:41.262010
+1:36.9550
81.1p
9
Arvid Forss
Åsarna IK
43:58.263720
+1:53.11260
80.6p
9
Karl Edenroth
Strömnäs GIF
43:58.263720
+1:53.11260
80.6p
11
Johan Häggström
Kalix SK
44:13.265270
+2:09.12810
80.2p
12
Anton Sjökvist
IK Jarl Rättvik
44:14.265310
+2:09.12850
80.2p
13
Martin Bergström
Strömnäs GIF
44:17.265640
+2:12.13180
80.1p
14
Jack Impola
Malungs IF
44:17.265670
+2:13.13210
80.1p
15
Andreas Holmberg
IFK Mora SK
44:21.266040
+2:16.13580
80.0p
16
Viktor Brännmark
Bodens SK
44:22.266100
+2:17.13640
79.9p
17
Oscar Persson
SK Bore
44:26.266500
+2:21.14040
79.8p
18
Mathias Jonasson
Östersunds SK
44:27.266670
+2:23.14210
79.8p
19
Per Sandberg
Filipstads SF
44:40.267910
+2:35.15450
79.4p
20
Simon Hallström
Idre SK
44:44.268320
+2:39.15860
79.3p
21
Johannes Ringsby
Töcksfors IF
44:47.268660
+2:43.16200
79.2p
22
Sebastian Torstensson
Kopparbergs IF
45:01.270030
+2:56.17570
78.8p
23
Axel Danielsson Meiling
Åmotfors IF
45:27.272650
+3:22.20190
78.1p
24
Arvid Elffors
Lucksta IF
45:37.273690
+3:33.21230
77.8p
25
Anton Enberg
Domnarvets GOIF
45:41.274050
+3:36.21590
77.7p
26
Emil Persson
SK Bore
46:10.276910
+4:05.24450
76.9p
27
Johan Lövgren
Vännäs SK
46:16.277560
+4:12.25100
76.8p
28
David Nordström
Täfteå IK
46:17.277630
+4:12.25170
76.7p
29
Andreas Grann
Sunne SLF
46:30.278980
+4:26.26520
76.4p
30
Jimmy Emilsson
Offerdals SK
46:31.279040
+4:26.26580
76.4p
31
Nilsson Tobias Ifk
Team Esplanad
46:31.279050
+4:26.26590
76.4p
32
Bob Impola
Malungs IF
46:49.280890
+4:45.28430
75.9p
33
Pontus Johannesson
Bengtsfors Bois
46:57.281650
+4:52.29190
75.7p
34
Niklas Wassberg
Töcksfors IF
47:04.282350
+4:59.29890
75.5p
35
Erik Stark
Nordingrå SK
47:16.283550
+5:11.31090
75.2p
36
Anthony Sorsa
Gellivare SK
47:27.284660
+5:23.32200
74.9p
37
David Sjögren
Töcksfors IF
47:49.286800
+5:44.34340
74.4p
38
Joakim Persson
Antnäs BK
48:08.288710
+6:03.36250
73.9p
39
Johan Montén
Domnarvets GOIF
48:22.290150
+6:17.37690
73.5p
40
Jesper Nelin
Hestra IF
48:24.290330
+6:19.37870
73.5p
41
Johan Lindblad
Bergeforsens SK
48:30.290940
+6:25.38480
73.4p
42
Erik Simberg
SK Bore
48:31.291060
+6:27.38600
73.3p
43
Johan Byström
Täfteå IK
48:40.291900
+6:35.39440
73.1p
44
Adam Thorman
IK Hakarpspojkarna
48:41.292040
+6:36.39580
73.1p
45
Andre Larsson
Svegs IK
49:08.294710
+7:03.42250
72.4p
46
Evan Turner
Usa
49:33.297230
+7:28.44770
71.9p
47
Pontus Nordström
Östervåla IF
49:34.297330
+7:29.44870
71.8p
48
Emanuel Laago
IF Hallby SOK
49:36.297500
+7:31.45040
71.8p
49
Carl Engström
OK Landehof
49:43.298260
+7:39.45800
71.6p
50
Marcus Strömsten
Bondsjöhöjdens IK
49:50.298980
+7:46.46520
71.4p
51
Isak Landström
IFK Umeå
49:56.299570
+7:52.47110
71.3p
52
Linus Karlsson
Filipstads SF
50:38.303710
+8:33.51250
70.4p
53
Magnus Björk
IK Rex
50:38.303750
+8:33.51290
70.4p
54
Daniel Wiklund
Bjuråkers GOIF
50:46.304530
+8:41.52070
70.2p
55
Erik Frost
IFK Mora SK
50:53.305230
+8:48.52770
70.0p
56
John Flodin
Hestra IF
51:18.307750
+9:13.55290
69.5p
57
Johan Sjödin
Lycksele IF
51:29.308820
+9:24.56360
69.2p
-
Johan Sjöberg
Sågmyra SK
23:59:58.8639700
-
-
Anders Sveder
Hällefors SK
23:59:59.8639800
-
-
Olle Lindfors
Norbergs SK
23:59:59.8639800
-
-
Jonas Langman
Leksands SK
23:59:59.8639800
-
-
Jakob Sundin
Nordingrå SK
23:59:59.8639800
-
-
Viktor Hansson
Garphyttans IF
23:59:59.8639800
-
-
Jesper Nyström
Falu IK
23:59:59.8639800
-
-
Rasmus Svenningsson
IFK Umeå
23:59:59.8639800
-
-
Emil Johansson
IK Jarl Rättvik
23:59:59.8639800
-
-
Henrik Rosén
Östervåla IF
23:59:59.8639800
-
-
Oscar Kardin
Offerdals SK
23:59:59.8639800
-
-
Emil Linell
Högbo GOIF
23:59:59.8639800
-
-
Simon Sveder
Högbo GOIF
23:59:59.8639800
-