15km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Kristian Tufvesson | IK Rex | 1:04:38.387700 | 70.5p | ||||
2 | Tommy Batz | Ikj Haninge | 1:09:29.416800 | +4:51.29000 | 65.4p | |||
3 | Fredrik Friman | Vaxholms Kanotsällskap | 1:11:26.428500 | +6:48.40700 | 63.5p | |||
4 | Joel Attermark | Vaxholms Kanotsällskap | 1:14:29.446800 | +9:51.59000 | 60.8p | |||
15km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Jan Mattsson | Storvreta IK | 55:11.331000 | 83.1p | ||||
2 | Anders Zeffer | Brandkårens IK | 59:41.358000 | +4:30.26900 | 76.6p | |||
3 | Anders Widegren | Mälarö SOK | 59:48.358700 | +4:37.27600 | 76.4p | |||
4 | Peter Thunvall | Ikj Haninge | 1:01:16.367500 | +6:05.36400 | 74.5p | |||
5 | Hampus Ohlström | IK Rex | 1:01:39.369800 | +6:28.38700 | 74.0p | |||
6 | Håkon Breistrand | Sundbybergs IK | 1:01:50.370900 | +6:39.39800 | 73.8p | |||
7 | Kent Lundvall | Häverödals IF | 1:01:53.371200 | +6:42.40100 | 73.7p | |||
8 | Erik Arnland | Storvreta IK | 1:02:59.377800 | +7:48.46700 | 72.4p | |||
9 | Örjan Bohinen | Sundbybergs IK | 1:03:13.379200 | +8:02.48100 | 72.1p | |||
10 | Martin Holmberg | Sundbybergs IK | 1:05:01.390000 | +9:50.58900 | 70.0p | |||
11 | Adam Hurynowicz | Knutby IF | 1:05:33.393200 | +10:22.62100 | 69.4p | |||
12 | Anders Wånell | Sundbybergs IK | 1:05:51.395000 | +10:40.63900 | 69.1p | |||
12 | Endre Stjernström | Sundbybergs IK | 1:05:51.395000 | +10:40.63900 | 69.1p | |||
14 | Henrik Holmberg | Sundbybergs IK | 1:08:18.409700 | +13:07.78600 | 66.5p | |||
15 | Erik Ohlström | IK Rex | 1:08:43.412200 | +13:32.81100 | 66.1p | |||
16 | Klas Hasselgren | Sundbybergs IK | 1:10:17.421600 | +15:06.90500 | 64.6p | |||
17 | Erik Fochsen | Nacka Värmdö SK | 1:10:45.424400 | +15:34.93300 | 64.1p | |||
18 | Erik Göransson | Club Ski & Run | 1:10:47.424600 | +15:36.93500 | 64.1p | |||
19 | Johan Sennström | Swedbank IF | 1:10:58.425700 | +15:47.94600 | 63.9p | |||
20 | Mikael Hagström | Häverödals IF | 1:11:47.430600 | +16:36.99500 | 63.2p | |||
21 | Lars Modig | Väsby SK | 1:12:59.437800 | +17:48.106700 | 62.1p | |||
22 | Johan Hedlund | Flir IF | 1:15:40.453900 | +20:29.122800 | 59.8p | |||
23 | Linnéa Jonsson | Roslags-Länna IF | 1:18:23.470200 | +23:12.139100 | 57.7p | |||
24 | Erik Rosander | Arlanda-Märsta SK | 1:20:16.481500 | +25:05.150400 | 56.3p | |||
15km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Ulf Tingström | Ikj Haninge | 1:02:29.374800 | 73.0p | ||||
2 | Micael Nilsson | Sundbybergs IK | 1:04:28.386700 | +1:59.11800 | 70.7p | |||
3 | Guy Utter | Arlanda-Märsta SK | 1:04:29.386800 | +2:00.11900 | 70.6p | |||
4 | Magnus Graas | OK Linné | 1:04:31.387000 | +2:02.12100 | 70.6p | |||
5 | Johan Lundvall | Brottby SK | 1:05:22.392100 | +2:53.17200 | 69.6p | |||
6 | Anders Grånäs | Sundbybergs IK | 1:06:28.398700 | +3:59.23800 | 68.4p | |||
7 | Olof Smitt | Oxvretens SK | 1:07:17.403600 | +4:48.28700 | 67.6p | |||
8 | Per Grywenz | Storvreta IK | 1:07:29.404800 | +5:00.29900 | 67.4p | |||
9 | Göran Hammarson | Stockholms RK | 1:07:40.405900 | +5:11.31000 | 67.2p | |||
10 | Henrik Ahnbrink | Sundbybergs IK | 1:08:35.411400 | +6:06.36500 | 66.3p | |||
11 | Urban Pettersson | Sundbybergs IK | 1:09:21.416000 | +6:52.41100 | 65.5p | |||
12 | Johan Jakobsson | Vassunda IF | 1:09:24.416300 | +6:55.41400 | 65.4p | |||
13 | Michael Öhr | Ikj Haninge | 1:10:38.423700 | +8:09.48800 | 64.3p | |||
14 | Jerker Åberg | Hammarby IF SF | 1:10:59.425800 | +8:30.50900 | 63.9p | |||
15 | Hans Sundberg | Ikj Haninge | 1:12:06.432500 | +9:37.57600 | 62.9p | |||
16 | Marcus Markström | Åkersberga SK | 1:14:17.445600 | +11:48.70700 | 61.0p | |||
17 | Ulf Angelsiöö | Storvreta IK | 1:15:12.451100 | +12:43.76200 | 60.2p | |||
18 | Magnus Elwin | Axa SC | 1:15:40.453900 | +13:11.79000 | 59.8p | |||
19 | Thomas Johansson Ikj | Haninge SOK | 1:16:03.456200 | +13:34.81300 | 59.5p | |||
20 | Rikard Swedberg | Sundbybergs IK | 1:16:56.461500 | +14:27.86600 | 58.8p | |||
21 | Mattias Strömberg | Hammarby IF SF | 1:18:41.472000 | +16:12.97100 | 57.5p | |||
22 | Lars Gulliksson | Nacka Värmdö SK | 1:20:02.480100 | +17:33.105200 | 56.5p | |||
23 | Lars Carlstein | Åkersberga SK | 1:28:02.528100 | +25:33.153200 | 51.2p | |||
24 | William Ingram | Sundbybergs IK | 1:28:11.529000 | +25:42.154100 | 51.1p | |||
25 | Johan Persson | Åkersberga SK | 1:31:57.551600 | +29:28.176700 | 48.9p | |||
26 | Per Torell | Täby IS SK | 1:36:54.581300 | +34:25.206400 | 46.4p | |||
27 | Ulf Kronander | Seb IF | 1:38:42.592100 | +36:13.217200 | 45.5p | |||
28 | Ulrika Carlstein | Åkersberga SK | 1:39:51.599000 | +37:22.224100 | 45.0p | |||
29 | Henry Söderström | Brottby SK | 2:02:59.737800 | +1:00:30.362900 | 36.3p | |||
15km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Olle Yttermo | Ikj Haninge | 1:07:02.402100 | 67.8p | ||||
2 | Lars Kallin | IFK Mora SK | 1:08:27.410600 | +1:25.8400 | 66.4p | |||
3 | Jan Hasselgren | Sundbybergs IK | 1:10:09.420800 | +3:07.18600 | 64.7p | |||
4 | Björn Robert Lindberg | Öregrunds IK | 1:11:22.428100 | +4:20.25900 | 63.6p | |||
5 | Hans Kåsjö | Sundbybergs IK | 1:16:11.457000 | +9:09.54800 | 59.4p | |||
6 | Roger Huononen | Stockholms RK | 1:16:59.461800 | +9:57.59600 | 58.8p | |||
7 | Lars Hagrot | Sundbybergs IK | 1:21:05.486400 | +14:03.84200 | 55.7p | |||
8 | Tomas Einarsson | Arlanda-Märsta SK | 1:24:47.508600 | +17:45.106400 | 53.2p | |||
9 | Jan Hanberg | Rimbo SOK | 1:25:27.512600 | +18:25.110400 | 52.8p | |||
10 | Lars Lundin | IK Rex | 1:26:06.516500 | +19:04.114300 | 52.4p | |||
11 | Håkan Dahlbäck | Åkersberga SK | 1:27:19.523800 | +20:17.121600 | 51.6p | |||
12 | Erik Persson | Vattholma IF | 1:31:31.549000 | +24:29.146800 | 49.2p | |||
15km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Jan-Olov Jonsson | Strömsbergs IF | 1:15:32.453100 | 59.9p | ||||
2 | Bror Utter | Arlanda-Märsta SK | 2:07:25.764400 | +51:53.311200 | 35.0p | |||
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Julia Angelsiöö | Storvreta IK | 24:04.144300 | |||||
2 | Emma Sörgjerd | IK Rex | 27:24.164300 | +3:20.19900 | ||||
3 | Emma Graas | OK Linné | 28:19.169800 | +4:15.25400 | ||||
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Alice Kallin | IFK Mora SK | 21:40.129900 | 59.6p | ||||
2 | Anna Lindmark | Sundbybergs IK | 21:56.131500 | +16.1500 | 58.9p | |||
3 | Linnea Stensils | Vaxholms Kanotsällskap | 22:09.132800 | +29.2800 | 58.3p | |||
4 | Sara Persson | Storvreta IK | 23:43.142200 | +2:03.12200 | 54.4p | |||
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Carola Eriksson | Arlanda-Märsta SK | 21:25.128400 | 60.3p | ||||
2 | Caroline Ström | Tierps IF | 21:48.130700 | +23.2200 | 59.2p | |||
3 | Elaine Romme Karlsson | Sundbybergs IK | 25:22.152100 | +3:57.23600 | 50.9p | |||
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Daniela Profir | Sundbybergs IK | 24:07.144600 | 53.5p | ||||
2 | Åsa Pettersson | Brottby SK | 25:43.154200 | +1:36.9500 | 50.2p | |||
3 | Carina Johansson | IFK Tumba SOK | 25:55.155400 | +1:48.10700 | 49.8p | |||
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Jakob Jansson | Månkarbo IF | 18:48.112700 | |||||
2 | Jens Rönnols | Sundbybergs IK | 18:57.113600 | +9.800 | ||||
3 | Martin Herbert | Sundbybergs IK | 19:21.116000 | +33.3200 | ||||
4 | Jonas Ingard | IK Rex | 20:51.125000 | +2:03.12200 | ||||
5 | Emil Eriksson | Tierps IF | 21:52.131100 | +3:04.18300 | ||||
6 | Albert Friman | Brottby SK | 22:27.134600 | +3:39.21800 | ||||
7 | Gustav Carlstein | Åkersberga SK | 26:28.158700 | +7:40.45900 | ||||
8 | Andreas Andersson | Knutby IF | 27:06.162500 | +8:18.49700 | ||||
2km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Anna Herbert | Brottby SK | 9:55.59400 | |||||
2 | Eleonora Olsmats | Sundbybergs IK | 10:03.60200 | +8.700 | ||||
3 | Lisa Umberg | IK Rex | 10:35.63400 | +40.3900 | ||||
4 | Johanna Ingard | IK Rex | 10:36.63500 | +41.4000 | ||||
5 | Alva Wesslén | Brottby SK | 11:04.66300 | +1:09.6800 | ||||
6 | Elin Fogelsröm | Häverödals IF | 12:04.72300 | +2:09.12800 | ||||
7 | Malin Dahlbäck | Åkersberga SK | 12:11.73000 | +2:16.13500 | ||||
2km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Sofia Svensson | Vassunda IF | 8:53.53200 | |||||
2 | Frida Lögdberg | IK Rex | 9:25.56400 | +32.3100 | ||||
3 | Lovisa Åsberg | Storvreta IK | 9:42.58100 | +49.4800 | ||||
4 | Ida Hägglund | IK Rex | 9:58.59700 | +1:05.6400 | ||||
5 | Sara Carlstein | Åkersberga SK | 11:05.66400 | +2:12.13100 | ||||
2km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Victor Svensson | Vassunda IF | 9:04.54300 | |||||
2 | Oliver Angelsiöö | Storvreta IK | 9:26.56500 | +22.2100 | ||||
3 | Johan Herbert | Brottby SK | 9:27.56600 | +23.2200 | ||||
4 | Assar Markström | Åkersberga SK | 9:40.57900 | +36.3500 | ||||
5 | Simon Thor | Vassunda IF | 9:44.58300 | +40.3900 | ||||
6 | Edvin Nordström | Brottby SK | 9:54.59300 | +50.4900 | ||||
7 | Olle Grywenz | Storvreta IK | 10:01.60000 | +57.5600 | ||||
8 | Oskar Ahnbrink | Sundbybergs IK | 10:12.61100 | +1:08.6700 | ||||
9 | Markus Hägglund | IK Rex | 10:38.63700 | +1:34.9300 | ||||
10 | Oskar Persson | Åkersberga SK | 11:06.66500 | +2:02.12100 | ||||
11 | Erik Åberg | Hammarby IF SF | 11:54.71300 | +2:50.16900 | ||||
12 | Jesper Karnehagen | Brottby SK | 14:17.85600 | +5:13.31200 | ||||
2km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Totte Larsson | IK Rex | 8:05.48400 | |||||
2 | Isak Häggström | Storvreta IK | 8:25.50400 | +20.1900 | ||||
3 | Karl Ingard | IK Rex | 8:29.50800 | +24.2300 | ||||
4 | Joel Häggström | Storvreta IK | 8:38.51700 | +33.3200 | ||||
5 | Jacob Nystedt | Sundbybergs IK | 9:20.55900 | +1:15.7400 | ||||
6 | Oscar Bröte | Sundbybergs IK | 9:31.57000 | +1:26.8500 | ||||
7 | Nils Fredne Sahlen | Adolfsbergs IK | 10:01.60000 | +1:56.11500 | ||||
8 | Gabriel Lundvall | Brottby SK | 10:19.61800 | +2:14.13300 | ||||
9 | Robert Ingram | Sundbybergs IK | 11:12.67100 | +3:07.18600 | ||||
10 | Marcus Andersson | Knutby IF | 11:13.67200 | +3:08.18700 | ||||
1km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Josefin Ahnbrink | Sundbybergs IK | 6:24.38300 | |||||
2 | Emma Fogelström | Häverödals IF | 7:38.45700 | +1:14.7300 | ||||
3 | Emilia Hagrot | Sundbybergs IK | 10:20.61900 | +3:56.23500 | ||||
1km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Josefin Fridström | Tierps IF | 6:09.36800 | |||||
2 | Alva Sköld | Häverödals IF | 6:14.37300 | +5.400 | ||||
3 | Wilma Bergqvist | Snapptuna IK | 7:03.42200 | +54.5300 | ||||
4 | Ebba Karlsson | IFK Lidingö SOK | 7:10.42900 | +1:01.6000 | ||||
5 | Sara Ingard | IK Rex | 8:09.48800 | +2:00.11900 | ||||
6 | Hanna Åberg | Hammarby IF SF | 9:00.53900 | +2:51.17000 | ||||
1km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Isak Österman | Häverödals IF | 6:17.37600 | |||||
2 | Jacob Lundkvist | Sundbybergs IK | 6:43.40200 | +26.2500 | ||||
3 | Axel Karlsson | IFK Lidingö SOK | 6:47.40600 | +30.2900 | ||||
4 | Loke Sköld | Häverödals IF | 6:59.41800 | +42.4100 | ||||
5 | Elliot Angelsiöö | Storvreta IK | 7:53.47200 | +1:36.9500 | ||||
6 | Albert Henriksson | Åkersberga SK | 8:36.51500 | +2:19.13800 | ||||
7 | Vibe Johnsson | Brottby SK | 9:32.57100 | +3:15.19400 | ||||
8 | Kristoffer Collin | Sundbybergs IK | 12:51.77000 | +6:34.39300 | ||||
1km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Edvin Ramström | Brottby SK | 6:00.35900 | |||||
2 | Mattias Collin | Sundbybergs IK | 6:06.36500 | +6.500 | ||||
3 | Gustav Näslund | Arlanda-Märsta SK | 6:16.37500 | +16.1500 | ||||
4 | David Wesslen | Brottby SK | 6:23.38200 | +23.2200 | ||||
5 | Ivar Markström | Åkersberga SK | 6:46.40500 | +46.4500 | ||||
6 | Erik Persson | Åkersberga SK | 6:53.41200 | +53.5200 | ||||
7 | Loke Johnsson | Brottby SK | 7:54.47300 | +1:54.11300 | ||||
8 | Linus Ternberg | Brottby SK | 8:21.50000 | +2:21.14000 |