Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Vålådalen Classic Ski Marathon
2010-12-18
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Martin Rosvall
Lycksele IF
2:05:31.753000
88.9p
2
Fredrik Byström
Sollefteå SK
2:05:34.753300
+3.200
88.9p
3
Fredrik Uusitalo
Sollefteå SK
2:05:44.754300
+13.1200
88.7p
4
Anton Järnberg
Hudiksvalls IF
2:06:01.756000
+30.2900
88.4p
5
Lars Ljung
Hudiksvalls IF
2:06:07.756600
+36.3500
88.3p
6
Dan Moberg
IFK Skövde SK
2:07:01.762000
+1:30.8900
87.5p
7
John Björngård
Strindheim IL
2:07:23.764200
+1:52.11100
87.1p
8
Olle Sjöström
Karlslunds IF SF
2:10:33.783200
+5:02.30100
84.2p
9
Tommy Ljung
Östersunds SK
2:10:36.783500
+5:05.30400
84.2p
10
Gunnar Hammarberg
Östersunds SK
2:11:33.789200
+6:02.36100
83.4p
11
David Jansson
New Sweden
2:12:35.795400
+7:04.42300
82.5p
12
Hampus Lindblom
Åsarna IK
2:12:36.795500
+7:05.42400
82.5p
13
Jonas Byman
Myssjö-Ovikens IF
2:14:23.806200
+8:52.53100
81.0p
14
Lukas Peterson
IFK Umeå
2:15:19.811800
+9:48.58700
80.2p
15
Bjarne Vålås
Team Sportsbua
2:15:35.813400
+10:04.60300
80.0p
16
Tobias Näslund
Östersunds SK
2:16:19.817800
+10:48.64700
79.4p
17
Edvin Lindmark
Sundbybergs IK
2:16:25.818400
+10:54.65300
79.4p
18
Öivind Aunöien
Strindheim IL
2:21:05.846400
+15:34.93300
75.9p
19
Andre Jakobsson
Östersunds SK
2:21:43.850200
+16:12.97100
75.4p
20
Mikael Andersson
Trångsvikens IF
2:21:44.850300
+16:13.97200
75.4p
21
Öivind Viken
Trondhjems Skl
2:21:45.850400
+16:14.97300
75.4p
22
Daniel Lewandowski
Östersunds SK
2:22:27.854600
+16:56.101500
74.9p
23
Johan Persson
Järpens SK
2:23:40.861900
+18:09.108800
74.1p
24
Håvard Lorange
Norway
2:23:54.863300
+18:23.110200
73.9p
25
David Erixon
IF Hallby SOK
2:23:55.863400
+18:24.110300
73.9p
26
Klas Hasselgren
Sundbybergs IK
2:25:24.872300
+19:53.119200
72.9p
27
Fredrik Norman
Göteborgs SK
2:25:58.875700
+20:27.122600
72.5p
28
Håkon Loe Johanssen
Strindheim IL
2:25:59.875800
+20:28.122700
72.5p
29
Audun Thonstad
Strindheim IL
2:26:04.876300
+20:33.123200
72.5p
30
Eigil Lyng
Byåsen IL
2:26:31.879000
+21:00.125900
72.2p
31
Fredrik Olofsson
Åsarna IK
2:28:00.887900
+22:29.134800
71.2p
32
Andreas Lundblad
Ulricehamns IF
2:28:15.889400
+22:44.136300
71.1p
33
Auvo Dufva
Duveds IF
2:28:41.892000
+23:10.138900
70.8p
34
Lars Persson
Östersunds SK
2:29:00.893900
+23:29.140800
70.6p
35
Hannes Stenström
Järpens SK
2:29:40.897900
+24:09.144800
70.2p
36
Jonas Sandström
Östersunds SK
2:30:31.903000
+25:00.149900
69.7p
37
Terje Dröyvold
Byåsen IL
2:32:40.915900
+27:09.162800
68.4p
38
Stig Magnar Lövås
Norway
2:34:21.926000
+28:50.172900
67.5p
39
Jonas Peterson
IFK Umeå
2:35:51.935000
+30:20.181900
66.6p
40
Linus Jansson
Häverödals IF
2:36:11.937000
+30:40.183900
66.4p
41
Henrik Ahnbrink
Sundbybergs IK
2:36:38.939700
+31:07.186600
66.2p
42
Lars Magnusson
Östersunds SK
2:38:02.948100
+32:31.195000
65.4p
43
John Hero
Biathlon Östersund IF
2:39:46.958500
+34:15.205400
64.5p
44
Ståle Hustad
Byåsen IL
2:41:09.966800
+35:38.213700
63.8p
45
Markus Femling
Campus Åre
2:42:15.973400
+36:44.220300
63.3p
46
Mats Hammerin
Domnarvets GOIF
2:43:08.978700
+37:37.225600
62.8p
47
Martin Ohlsson
OK Storsjön
2:43:34.981300
+38:03.228200
62.6p
48
Mikael Hultin
IK Fryken
2:46:04.996300
+40:33.243200
61.4p
49
Peter Spångberg
IF Berguven
2:46:33.999200
+41:02.246100
61.2p
50
Leo Landsberg
Hlv Nederland
2:49:45.1018400
+44:14.265300
59.8p
-
Dan Fritzon
Undersåkers IF
23:59:58.8639700
-
-
Henrik Alm
Idre SK
23:59:58.8639700
-
-
Peter Lundgren
Ätrans IF
23:59:58.8639700
-
-
Andreas Stigers
Korsnäs IF SK
23:59:58.8639700
-
-
Per Börstad
Team Jensen
23:59:58.8639700
-
-
Odd-Inge Aunöien
Haltsdalens IL
23:59:58.8639700
-