Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Lindbäckspremiären
2010-11-27
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
Strömnäs GIF
Plats: Piteå
Längdskidor
Klassisk stil
Intervallstart
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
H 21
12km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Markus Ottosson
IFK Umeå
27:50.166940
88.3p
2
Mikael Norberg
Piteå Elit SK
27:57.167690
87.9p
3
David Hedlund
Piteå Elit SK
28:33.171280
86.1p
H 18
9km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Simon Öberg
Kalix SK
22:15.133440
75.5p
2
Johan Forsberg
IFK Umeå
22:21.134030
75.2p
3
Emil Sorsell
Norway
22:31.135060
74.5p
H 20
9km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Karl Edenroth
Strömnäs GIF
21:36.129590
78.0p
2
Viktor Brännmark
Bodens SK
21:46.130550
77.4p
3
Per Lindgren
Kalix SK
21:49.130850
77.2p
D 18
6km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Sofia Henriksson
Strömnäs GIF
16:19.97800
69.1p
2
Helena Lundkvist
Kalix SK
17:42.106130
62.8p
3
Lovisa Modig
Sävast Ski Team IF
18:05.108490
61.2p
D 20
6km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Emma Sjölander
Strömnäs GIF
16:53.101260
66.3p
2
Anna Erika Hedman
Skellefteå SK
16:54.101310
66.3p
3
Maria Sundström
Strömnäs GIF
17:12.103170
64.9p
D 21
6km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Jennie Öberg
Piteå Elit SK
15:28.92760
73.6p
2
Linn Sömskar
IFK Umeå
16:29.98860
68.2p
3
Karin Nilsson
IFK Umeå
17:01.102000
65.8p
D 14
3km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Emma Ribom
Kalix SK
8:54.53360
2
Olivia Persson
Storumans IK
9:11.55030
3
Amanda Mikko
Jukkasjärvi IF
10:12.61150
D 16
3km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Mimmi Björn
IFK Arvidsjaur SK
8:50.52930
2
Ida Sundström
Luleå Gjutarens IF
9:15.55470
3
Julia Virtala
Luleå Gjutarens IF
9:18.55770
H 14
3km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
David Arvidsson
IFK Arvidsjaur SK
9:29.56860
2
Marcus Nilsson
Luleå Gjutarens IF
10:32.63130
3
Jesper Matti
Bodens SK
11:05.66400
H 16
3km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Tobias Karlsson
Norrfjärdens IF
7:33.45220
2
Markus Fredriksson
Lycksele IF
7:54.47340
3
Emil Edman
Luleå Gjutarens IF
8:11.49060
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Karta
Relaterat
Tävlingar i närheten
Team Sportia Cup, Klassiskt 2010
Team Sportia Cup, prolog 2010
Team Sportia Cup, sprint 2010
Tour de Pagla 2010
SM 30/50 KM 2010
Juniorcup 2010
Skatamarksloppet 2010
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan