Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Alliansloppet
2008-08-23
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H/D 21 Motion
28km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Sondre Fossli
Mjøndalen IF
57:47.346610
70.9p
2
Thomas Kjær
Stokke IL
58:30.350990
+43.4280
70.0p
3
Sveinung Brenno Flæthe
Gol IL
58:33.351210
+46.4500
70.0p
4
Endre Fossli
Mjøndalen IF
1:01:42.370180
+3:55.23470
66.4p
5
Gustav Ekelöf
Hestra IF
1:04:18.385710
+6:31.39000
63.7p
6
Samuel Larsson
Falköpings AIK SK
1:04:18.385710
+6:31.39000
63.7p
7
Anders Engene Blåland
Gol IL
1:05:23.392250
+7:36.45540
62.7p
8
Emil Ekman
Nässjö SF
1:06:31.399050
+8:44.52340
61.6p
9
Erik Johansson
Tranemo IF
1:07:56.407570
+10:09.60860
60.3p
10
Rickard Börjesson
Borås SK
1:08:08.408700
+10:20.61990
60.1p
11
Göran Pettersson
Göteborgs SK
1:08:39.411830
+10:52.65120
59.7p
12
Sören Sundin
Ronneby OK
1:10:26.422580
+12:39.75870
58.2p
13
Claes-Göran Claesson
OK Alehof
1:11:20.427990
+13:33.81280
57.4p
14
Robert Stenberg
Polisen Trollhättan
1:11:31.429040
+13:44.82330
57.3p
15
Tommy Hammar
Ronneby OK
1:12:52.437160
+15:05.90450
56.2p
16
Mikael Andersson
Götenehus FF
1:13:18.439770
+15:31.93060
55.9p
17
Johan Davidsson
Nässjö SF
1:14:56.449530
+17:09.102820
54.7p
18
Kjell Persson
Trollhättans SOK
1:14:59.449870
+17:12.103160
54.6p
19
Magnus Svensson
Dalslandspolisens IF
1:14:59.449890
+17:12.103180
54.6p
20
Emma Jansson
Sundbybergs IK
1:15:37.453690
+17:50.106980
54.2p
21
Kjell Thorberntsson
OK Alehof
1:18:15.469420
+20:28.122710
52.4p
22
Göran Bäckström
Vänersborgs SK
1:19:26.476560
+21:39.129850
51.6p
23
Daniel Netz
Vänersborgs SK
1:21:04.486320
+23:17.139610
50.5p
24
Timo Saaranen
IK Stern
1:21:13.487250
+23:26.140540
50.4p
25
Olle Ekman
Nässjö SF
1:21:21.488050
+23:34.141340
50.4p
26
Malin Svensson
IK Vista
1:21:21.488080
+23:34.141370
50.4p
27
Magnus Andreasson
Göteborgs Polismäns IF
1:21:31.489090
+23:44.142380
50.3p
28
Fredrik Reinholdsson
Hofors Aif
1:21:52.491150
+24:05.144440
50.0p
29
Jan Åke Pettersson
Trollhättepolisens IF
1:22:19.493890
+24:32.147180
49.8p
30
Göran Karlsson
IK Stern
1:29:38.537790
+31:51.191080
45.7p
31
Simon Nilsson
Trollhättans Simsällskap
1:29:46.538560
+31:59.191850
45.6p
32
Sara Granqvist
Grava SK
1:30:03.540220
+32:16.193510
45.5p
33
Magnus Persson
Bottnaryd IF
1:30:54.545300
+33:06.198590
45.1p
34
Jonna Jamell
Nacka Värmdö SK
1:31:39.549890
+33:52.203180
44.7p
35
Matilda Svensson
Åmåls OK
1:31:55.551490
+34:08.204780
44.6p
36
Gunnar Håkansson
Volvo Flygmotor FF
1:32:28.554700
+34:40.207990
44.3p
37
Malin Persson Phs
ASK Växjö
1:32:30.554930
+34:43.208220
44.3p
38
Mårten Kolsmyr
Trollhättans SOK
1:33:44.562320
+35:57.215610
43.7p
39
Fredrik Lindberg
Vattenfalls IF Trollhättan
1:33:44.562330
+35:57.215620
43.7p
40
Jonatan Börjesson
Hestra IF
1:35:04.570360
+37:17.223650
43.1p
41
Niklas Magnusson
SK Kärr
1:35:27.572640
+37:40.225930
42.9p
42
Kristin Back
Vänersborgs SK
1:38:17.589690
+40:30.242980
41.7p
43
Rikard Löfqvist
IK Stern
1:40:58.605710
+43:11.259000
40.6p
44
Björn Thyr
Vattenfalls IF Trollhättan
1:41:22.608180
+43:35.261470
40.4p
45
Bo Andersson
IK Stern
1:42:59.617860
+45:12.271150
39.8p
46
Ulf Vuorenmaa
Magra IS
1:43:16.619510
+45:29.272800
39.7p
47
Lars Göran Göransson
Perstorp Oxo Fritidsklubb
1:43:42.622110
+45:55.275400
39.5p
48
Ulf Hjörne
OK Gipen
1:43:47.622600
+45:59.275890
39.5p
49
Åke Larsson
Magra IS
1:45:18.631750
+47:31.285040
38.9p
50
Ulf Erlandsson
Trollhättans SOK
1:46:33.639220
+48:46.292510
38.5p
51
Kenneth Persson
Järnvägsmännens IF
1:48:26.650540
+50:39.303830
37.8p
52
Eva B Andersson
Swegy Norden AB
1:51:39.669820
+53:52.323110
36.7p
53
Martin Påfvelsson
Magra IS
1:56:27.698670
+58:40.351960
35.2p
54
Oscar Johansson
Lear
2:02:02.732160
+1:04:15.385450
33.6p