Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Haldo Hanssons Minne
2010-02-21
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
42km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21 Motion
Gunnar Hammarberg
Östersunds SK
2:15:15.811410
72.9p
2
H 21 Motion
Jakob Börjesson
Lima IF
2:15:25.812440
+10.930
72.8p
3
H 21 Motion
Magnus Myhr
Åsarna IK
2:15:35.813490
+20.1980
72.7p
4
H 21 Motion
Erik Olofsson
Biathlon Östersund IF
2:16:07.816600
+51.5090
72.3p
5
H 21 Motion
Erik Berglund
Öråns SK
2:16:54.821320
+1:39.9810
71.8p
6
H 21 Motion
Fredrik Sätter
Mattmar SK
2:17:12.823110
+1:57.11600
71.6p
7
H 21 Motion
Tobias Näslund
Östersunds SK
2:18:07.828620
+2:52.17110
71.0p
8
H 21 Motion
David Berg
Bodsjöböle SK
2:18:08.828760
+2:53.17250
71.0p
9
H 21 Motion
Lars Magnusson
Östersunds SK
2:19:27.836630
+4:12.25120
70.1p
10
H 21 Motion
Joel Larsson
Häggenås SK
2:22:09.852890
+6:54.41380
68.4p
11
H 21 Motion
Joel Nyberg
Axa SC
2:24:10.864970
+8:55.53460
67.2p
12
H 21 Motion
Gjert Eide
Brunflo IF
2:29:50.898930
+14:35.87420
64.1p
13
H 21 Motion
Mikael Bodne
New Sweden
2:29:57.899650
+14:42.88140
64.0p
14
H 21 Motion
Gustav Norrman
Ullared SLK
2:33:32.921130
+18:17.109620
62.2p
15
H 21 Motion
Björn Rentzog
Östersunds SK
2:33:35.921440
+18:20.109930
62.1p
16
H 21 Motion
John Hero
Biathlon Östersund IF
2:36:34.939360
+21:19.127850
60.7p
17
H 21 Motion
Christer Ström
Undersåkers IF
2:37:06.942570
+21:51.131060
60.4p
18
H 21 Motion
Jimmy Anjevall
Spikbodarnas IK
2:37:11.943000
+21:55.131490
60.4p
19
D 21 Motion
Katrin Fjällström
Öråns SK
2:37:25.944410
+22:10.132900
60.3p
20
H 21 Motion
Olof Roos
ÅS IL
2:40:45.964450
+25:30.152940
58.7p
21
H 21 Motion
Ingemar Berg
Bodsjöböle SK
2:42:02.972180
+26:47.160670
58.2p
22
H 21 Motion
Lars Theland
Jämtkraft IF
2:42:37.975610
+27:22.164100
57.9p
23
H 21 Motion
Jon Granberg
No Club
2:43:05.978470
+27:50.166960
57.7p
24
H 21 Motion
Håkan Jonsson
Häggenås SK
2:49:22.1016130
+34:07.204620
55.1p
25
H 21 Motion
Calle Wahlström
Östersunds SK
2:50:29.1022850
+35:14.211340
54.7p
26
H 21 Motion
Odd-Inge Aunöien
Haltsdalens IL
2:50:31.1023020
+35:16.211510
54.7p
27
H 21 Motion
Per-Edvard Jönsson
Hotings IF
2:50:32.1023130
+35:17.211620
54.7p
28
H 21 Motion
Conchur Mac Caba
No Club
2:51:40.1029960
+36:25.218450
54.2p
29
H 21 Motion
Johan Järnhagen
Östersunds SK
2:52:40.1035990
+37:25.224480
53.9p
30
H 21 Motion
Christian Henriksson
ÅS IL
2:55:52.1055150
+40:37.243640
52.7p
31
H 21 Motion
Anders Elgenäs
Aerotech Telub Fritid
2:56:12.1057160
+40:57.245650
52.6p
32
H 21 Motion
Dan Fritzon
Undersåkers IF
2:58:58.1073740
+43:43.262230
51.6p
33
H 21 Motion
Viktor Johnsson
Kälens SK
2:59:11.1075050
+43:56.263540
51.5p
34
H 21 Motion
Krister Haraldsson
Tandsbyns IF
2:59:43.1078230
+44:28.266720
51.3p
35
D 21 Motion
Maria Andersson
Häggenås SK
3:00:10.1080960
+44:55.269450
51.2p
36
H 21 Motion
Erik Dahlberg
Vattudalens Ldk
3:00:11.1081090
+44:56.269580
51.2p
37
H 21 Motion
Olle Hallquist
Valsjöns IF
3:01:23.1088230
+46:08.276720
50.8p
38
H 21 Motion
Bengt Hellstrand
Duveds IF
3:01:58.1091750
+46:43.280240
50.6p
39
H 21 Motion
Fredrik Huss
Spikbodarnas IK
3:03:28.1100780
+48:13.289270
50.1p
40
H 21 Motion
Erik Olsson
Myssjö-Ovikens IF
3:03:30.1100900
+48:14.289390
50.1p
41
H 21 Motion
Per-Magnus Persson
Myssjö-Ovikens IF
3:03:37.1101680
+48:22.290170
50.0p
42
H 21 Motion
Martin Andersson
Häggenås SK
3:03:57.1103640
+48:42.292130
49.9p
43
H 21 Motion
Tomas Norkvist
Tåsjö IF
3:03:58.1103750
+48:43.292240
49.9p
44
H 21 Motion
Viktor Persson
Offerdals SK
3:07:19.1123850
+52:04.312340
48.9p
45
H 21 Motion
André Persson
Sorsele SK
3:07:56.1127510
+52:41.316000
48.7p
46
H 21 Motion
Gunnar Andersson
Häggenås SK
3:08:14.1129350
+52:59.317840
48.6p
47
H 21 Motion
Claes Englund
Östersunds SK
3:08:44.1132380
+53:29.320870
48.4p
48
H 21 Motion
Torsten Andersson
Häggenås SK
3:09:01.1134030
+53:46.322520
48.3p
49
H 21 Motion
Staffan Näslund
Östersunds SK
3:09:30.1136920
+54:15.325410
48.2p
50
H 21 Motion
Per Urtel
Axa SC
3:10:00.1139910
+54:45.328400
48.0p
51
H 21 Motion
Kent Brink
Fåkers IK
3:10:11.1141060
+54:56.329550
48.0p
52
H 21 Motion
Jon Paulsson
Östersunds SK
3:10:47.1144620
+55:32.333110
47.8p
53
H 21 Motion
Kenneth Källlman
Östersunds SK
3:11:14.1147320
+55:59.335810
47.7p
54
D 21 Motion
Elin Kristoffersson
Litsbygdens SK
3:12:08.1152700
+56:52.341190
47.4p
55
H 21 Motion
Thomas Jonsson
Undersåkers IF
3:13:05.1158440
+57:50.346930
47.1p
56
H 21 Motion
Anders Sahlin
Östersunds SK
3:13:32.1161110
+58:17.349600
47.0p
57
H 21 Motion
Gustav Fritzon
Undersåkers IF
3:13:56.1163510
+58:41.352000
46.9p
58
H 21 Motion
Johan Holmlund
No Club
3:13:57.1163620
+58:42.352110
46.9p
59
H 21 Motion
Johannes Larsson
Åsele IK
3:22:06.1212580
+1:06:51.401070
44.7p
60
H 21 Motion
A Kristoffersson
Litsbygdens SK
3:23:39.1221800
+1:08:23.410290
44.3p
61
H 21 Motion
Magnus Jämting
Jämtkraft IF
3:27:01.1242070
+1:11:46.430560
43.4p
62
H 21 Motion
Greger Wiknwr
Östersunds SK
3:27:12.1243110
+1:11:57.431600
43.4p
63
H 21 Motion
Henrik Mårtensson
Litsbygdens SK
3:29:29.1256860
+1:14:14.445350
42.8p
64
H 21 Motion
Bert Olsson
Östersunds SK
3:30:00.1259950
+1:14:45.448440
42.7p
65
D 21 Motion
Birgitta Haraldsson
Tandsbyns IF
3:30:24.1262390
+1:15:09.450880
42.6p
66
H 21 Motion
Hjalmar Svensson
Östersunds Telemarkskl.
3:31:24.1268370
+1:16:09.456860
42.4p
67
H 21 Motion
Håkan Sjölin
Frösö IF
3:31:26.1268540
+1:16:11.457030
42.4p
68
H 21 Motion
Leif Byström
Huddinge SK LF
3:32:25.1274440
+1:17:10.462930
42.2p
69
H 21 Motion
Sven-Ivan Lundgren
ÅS IL
3:39:24.1316350
+1:24:09.504840
40.6p
70
H 21 Motion
Sven Rehnsbo
ÅS IL
3:39:24.1316390
+1:24:09.504880
40.6p
71
H 21 Motion
Lars-Erik Eriksson
IFK Strömsund
3:39:26.1316530
+1:24:11.505020
40.6p
72
D 21 Motion
Anneli Hellstrand
Duveds IF
3:47:51.1367050
+1:32:36.555540
38.9p
73
H 21 Motion
Jan Andersson
Duveds IF
3:48:35.1371480
+1:33:20.559970
38.7p
74
D 21 Motion
Karin Ström
Undersåkers IF
3:52:01.1392060
+1:36:46.580550
38.1p
75
H 21 Motion
Dan Bexer
Duveds IF
3:58:03.1428290
+1:42:48.616780
37.0p
76
D 21 Motion
Agneta Olofsson
Offerdals SK
4:12:21.1514070
+1:57:06.702560
34.6p
77
D 21 Motion
Emelie Olofsson
Östersunds SK
4:21:22.1568110
+2:06:07.756600
33.3p
Logga in för att slippa de här annonserna
15km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Åke Jansson
Näldens IF
1:11:27.428690
71.4p
2
H 21
Gunnar Olofsson
Offerdals SK
1:11:28.428740
+0
71.4p
3
H 20
Mattias Persson
Åsarna IK
1:14:35.447400
+3:07.18610
68.4p
4
H 21
Nils Zetterström
Stockholms-Polisens IF
1:14:35.447470
+3:07.18680
68.4p
5
D 21
Irene Larsson
Njurunda SK
1:15:30.452970
+4:02.24180
67.5p
6
H 21
Fredrik Wikström
No Club
1:25:24.512300
+13:56.83510
59.7p
7
H 21
Bruno Kempe
Trångsvikens IF
1:37:47.586660
+26:19.157870
52.2p
8
H 21
Martin Johansson
Trångsvikens IF
1:37:48.586720
+26:20.157930
52.1p
9
D 21
Irene Kempe
Trångsvikens IF
1:41:18.607760
+29:50.178970
50.3p
10
D 21
Anna Berkestedt
Nälden
1:45:27.632610
+33:59.203820
48.4p
11
D 21
Helen Sillerström Hörnqvist
Krokoms Mck
1:48:23.650230
+36:55.221440
47.1p
12
D 21
Martina Färnström
No Club
1:51:30.668980
+40:02.240190
45.7p
13
D 21
Emma Gustafsson
No Club
2:00:07.720620
+48:39.291830
42.5p
14
D 21
Eva Dahlberg
Vattudalens Ldk
2:08:48.772780
+57:20.343990
39.6p