Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
USM Distans
2010-02-19
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 15
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Emma Rusth
Alnö SK
16:59.101880
2
Hedda Bångman
Offerdals SK
17:09.102880
+10.900
3
Sandra Olsson
SK Bore
17:09.102890
+10.910
4
Elin Sundberg
Stockviks SF
17:24.104350
+24.2370
5
Mimmi Björn
IFK Arvidsjaur SK
17:27.104670
+27.2690
6
Ida Helen Svindland
Sundbybergs IK
17:28.104770
+28.2790
7
Evelina Nyberg
Anundsjö IF
17:46.106560
+46.4580
8
Hanna Öberg
Hemmingsmarks IF
17:47.106620
+47.4640
9
Lovisa Pettersson
Årsunda IF
17:47.106690
+48.4710
10
Erika Forslin
Hudiksvalls IF
17:48.106740
+48.4760
11
Julia Johansson
Duveds IF
17:54.107350
+54.5370
12
Emma Strömberg
Remsle SK
17:55.107400
+55.5420
13
Josefin Gustafsson
Remsle SK
17:59.107850
+59.5870
14
Josefine Stolt
Leksands SK
18:15.109430
+1:15.7450
15
Julia Virtala
Luleå Gjutarens IF
18:16.109530
+1:16.7550
16
Caroline Casserlund
Månkarbo IF
18:20.109950
+1:20.7970
17
Erika Mickelson
Rembo IK
18:25.110430
+1:25.8450
18
Angelica Johansson
Korsnäs IF SK
18:38.111720
+1:38.9740
19
Olivia Hansson
Garphyttans IF
18:46.112590
+1:47.10610
20
Anna Magnusson
Hemmingsmarks IF
18:49.112840
+1:49.10860
21
Frida Hagström
Anundsjö IF
18:55.113420
+1:55.11440
22
Lovisa Gunterberg
Hössna IF
18:57.113640
+1:57.11660
23
Ida Sundström
Luleå Gjutarens IF
19:04.114360
+2:04.12380
24
Julia Seger
Sundbybergs IK
19:11.115060
+2:11.13080
25
Sanna Svanebo
Alnö SK
19:12.115180
+2:13.13200
26
Fanny Andersson
Sävast Ski Team IF
19:17.115680
+2:18.13700
27
Cecilia Mårtensson
SK Tegsnäspojkarna
19:39.117810
+2:39.15830
28
Julia Roberts
Sävast Ski Team IF
19:52.119170
+2:52.17190
29
Linnéa Nyström
Älvdalens IF SK
19:57.119670
+2:57.17690
30
Emma Åsberg
Duveds IF
20:02.120160
+3:02.18180
31
Adina Johansson
IK Hakarpspojkarna
20:04.120320
+3:04.18340
32
Lina Fastesson
Östersunds SK
20:14.121310
+3:14.19330
33
Tove Bäckström
SK Tegsnäspojkarna
20:17.121640
+3:17.19660
34
Fanny Holmgren
Ulricehamns IF
20:26.122560
+3:26.20580
35
Matilda Forsman
Kvarnsvedens GOIF SK
20:41.124030
+3:41.22050
36
Emma Pakkala
Sävast Ski Team IF
20:52.125140
+3:52.23160
37
Johanna Bergman
Svegs IK
20:55.125470
+3:55.23490
38
Moa Lundholm
Sävast Ski Team IF
21:22.128110
+4:22.26130
39
Johanna Karlsson
IFK Hedemora SK
21:42.130100
+4:42.28120
40
Sara Engström
Tynderö IK
28:25.170410
+11:25.68430
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)