Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Ådalsloppet
2010-02-14
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H/D 21 Motion
12km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Per West
Sollefteå SK
45:10.270900
57.6p
2
Emma Strömberg
Strömbergs Gräv
45:27.272600
+17.1600
57.2p
3
Lars Faijerssin
Bondsjöhöjdens IK
45:28.272700
+18.1700
57.2p
4
Karin Holmer
Ramviks IF
46:01.276000
+51.5000
56.5p
5
Mikael Dahlund
Nordingrå SK
46:48.280700
+1:38.9700
55.6p
6
Annika Dahlund
Nordingrå SK
48:03.288200
+2:53.17200
54.1p
7
Moran Törnsten
Ramviks IF
49:40.297900
+4:30.26900
52.4p
8
Anette Törnsten
Ramviks IF
50:58.305700
+5:48.34700
51.0p
9
Lasse Ström Bku
Kramfors Kommun
51:22.308100
+6:12.37100
50.6p
10
Hans Öhman
Salsåker-Ullångers IF
53:23.320200
+8:13.49200
48.7p
11
Anton Granbäck
Nordingrå SK
56:32.339100
+11:22.68100
46.0p
12
Dan Nordholm
Kramfors Alliansen
57:15.343400
+12:05.72400
45.4p
13
Markku Liedes
Kramfors Alliansen
57:24.344300
+12:14.73300
45.3p
14
Annica Dahlberg
Grämestaskolan
58:26.350500
+13:16.79500
44.5p
15
Sten Sundin
Nordingrå SK
59:48.358700
+14:38.87700
43.5p
16
Mikael Åsander
Sportringen Kramfors
1:00:31.363000
+15:21.92000
43.0p
17
Lena Lundholm
Nordingrå SK
1:00:32.363100
+15:22.92100
43.0p
18
Carina Edström
Nordingråskolan
1:01:44.370300
+16:34.99300
42.1p
19
Nils Lund Kempe
Kramfors Alliansen
1:01:51.371000
+16:41.100000
42.1p
20
Daniel Hägglund
Kramfors Alliansen
1:02:52.377100
+17:42.106100
41.4p
21
Hans Göran Wänglund
Ramviks IF
1:04:10.384900
+19:00.113900
40.5p
22
Bernt Sjödin
Kramfors Alliansen
1:04:34.387300
+19:24.116300
40.3p
23
Göran Sherman
Såtes Snickeri AB
1:04:42.388100
+19:32.117100
40.2p
24
Marie Wiklund
Kramfors Alliansen
1:07:28.404700
+22:18.133700
38.6p
25
Jonas Salmonsson
Docksta
1:07:37.405600
+22:27.134600
38.5p
26
Tomas Gustavsson
Sportringen Kramfors
1:10:43.424200
+25:33.153200
36.8p
27
Eva Berglund
No Club
1:20:23.482200
+35:13.211200
32.4p
28
Anna Karin Granbäck
Nordingrå SK
1:21:46.490500
+36:36.219500
31.8p
29
Anders Edlund
Bollsta IK
1:28:13.529200
+43:03.258200
29.5p
30
Jule Landstätter
Docksta
1:30:17.541600
+45:07.270600
28.8p