Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
SM Klassiskt
2008-03-13
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 20
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Hanna Falk
Ulricehamns IF
16:57.101610
67.5p
2
Therese Svensson
Järpens SK
16:58.101720
+1.10
67.4p
3
Jennie Öberg
Piteå Elit SK
17:27.104630
+30.2920
65.2p
4
Linda Danvind Malm
Vilhelmina IK
17:30.104970
+33.3260
64.9p
5
Lina Korsgren
Domnarvets GOIF
17:47.106610
+49.4900
63.7p
6
Sandra Haglund
Hybo AIK
17:47.106620
+50.4910
63.7p
7
Sofie Jonsson
Hudiksvalls IF
17:52.107150
+55.5440
63.3p
8
Johanna Engström
Timrå SOK
17:56.107550
+59.5840
63.0p
9
Terese Andersson
Stockviks SF
17:59.107850
+1:02.6140
62.8p
10
Moa Gomersson
IFK Mora SK
18:02.108160
+1:05.6450
62.6p
11
Sofia Engström
Timrå SOK
18:04.108340
+1:07.6630
62.5p
12
Mathilda Thomasdotter Myhr
Funäsdalens IF
18:07.108680
+1:10.6970
62.3p
13
Linn Sömskar
Röbäcks SK
18:09.108800
+1:11.7090
62.2p
14
Therese Carlsson
Zinkgruvans IF
18:11.109000
+1:13.7290
62.0p
15
Märta Larsen
Sundbybergs IK
18:17.109600
+1:19.7890
61.6p
16
Jennie Jirhed
Östersunds SK
18:20.109950
+1:23.8240
61.4p
17
Erica Ahnberg
Gellivare SK
18:24.110350
+1:27.8640
61.1p
18
Cecilia Nilsson
Gellivare SK
18:25.110410
+1:27.8700
61.1p
19
Katja Schwartz
Åsarna IK
18:36.111520
+1:39.9810
60.4p
20
Anna Karlsson
Eksjö SOK
18:37.111610
+1:39.9900
60.3p
21
Emilia Eliasson
Gellivare SK
18:40.111900
+1:42.10190
60.1p
22
Johanna Jansson
IFK Mora SK
18:41.112000
+1:43.10290
60.1p
23
Sofie Ekberg
Gellivare SK
18:44.112370
+1:47.10660
59.8p
24
Ida Steffansson
Vansbro AIK SK
18:44.112390
+1:47.10680
59.8p
25
Elisabeth Nyström
Robertsfors IK
18:52.113100
+1:54.11390
59.4p
26
Caroline Westling
Sälens IF
19:00.113980
+2:03.12270
58.8p
27
Lina Larsson
Hybo AIK
19:02.114140
+2:05.12430
58.7p
28
Malin Hansson
IFK Mora SK
19:04.114380
+2:07.12670
58.6p
29
Frida Dahl Klockar
IFK Mora SK
19:05.114460
+2:08.12750
58.5p
30
Amanda Mattsson
Stockviks SF
19:16.115500
+2:18.13790
57.9p
31
Helena Wiklund
Hybo AIK
19:33.117250
+2:36.15540
56.9p
32
Lisa K Svensson
Åsarna IK
19:37.117690
+2:40.15980
56.6p
33
Jenny Jakobsson
Kalix SK
19:45.118440
+2:48.16730
56.2p
34
Alexandra Wennström
Gellivare SK
20:05.120450
+3:08.18740
55.1p
35
Malin Bragner
Frövi IK
20:05.120480
+3:08.18770
55.1p
36
Angelica Edvardsson
IK Jarl Rättvik
20:10.120920
+3:13.19210
54.9p
37
Josefin Hyttsten
Järpens SK
20:21.122030
+3:24.20320
54.3p
38
Elisabeth Eklund
Åsarna IK
20:25.122440
+3:28.20730
54.1p
39
Linnéa Hedlund
Hägersta GF
20:27.122650
+3:30.20940
54.0p
40
Sofia Sepänmaa
Selånger SOK
20:30.122950
+3:33.21240
53.8p
41
Johanna Sievers
IFK Mora SK
20:52.125100
+3:54.23390
52.7p
42
Kristin Jonsson
Arvika IS
21:06.126550
+4:09.24840
52.0p
43
Linn Jansson
Häverödals IF
21:26.128570
+4:29.26860
51.1p
44
Lina Hallin
Östersunds SK
21:32.129110
+4:34.27400
50.8p
45
Camilla Martinsson
IFK Grängesberg SK
21:38.129700
+4:40.27990
50.6p
46
Lisa Skoglund
Hudiksvalls IF
22:21.134090
+5:24.32380
48.7p
47
Hanna Oscarsson
Gellivare SK
22:34.135370
+5:37.33660
48.1p
48
Josefine Olsson
Ockelbo SK
22:38.135730
+5:41.34020
48.0p
49
Tove Fransson
Järla IF SK
25:44.154390
+8:47.52680
41.4p