Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
SM Dubbeljakt
2008-03-15
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 18
10km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Dubbeljakt
1
Lisa Larsen
Sundbybergs IK
34:02.204140
68.2p
2
Hanna Brodin
Falu IK
34:02.204190
+0
68.1p
3
Maria Nordström
Gävle SK
34:51.209030
+48.4790
66.2p
4
Anna Janjons
Domnarvets GOIF
34:57.209650
+55.5410
66.0p
5
Ida Indahl
Camp Södergren SC
36:18.217760
+2:16.13520
63.1p
6
Johanna Meyer
Camp Södergren SC
36:24.218350
+2:22.14110
62.9p
7
Christina Hellberg Løvald
Sundbybergs IK
36:40.219980
+2:38.15740
62.3p
8
Rebecka Sundin
Nordingrå SK
36:50.220930
+2:47.16690
62.0p
9
Kristina Lycke
Malungs IF
37:00.221900
+2:57.17660
61.7p
10
Anna Nystedt
Stockviks SF
37:07.222620
+3:04.18380
61.4p
11
Josefin Halvarsson
Bodens SK
37:30.224920
+3:27.20680
60.7p
12
Anna Erika Hedman
Skellefteå SK
37:38.225720
+3:35.21480
60.4p
13
Maria Nordström
Camp Södergren SC
37:52.227110
+3:49.22870
60.0p
14
Kerstin Holmstrand
Åmotfors IF
37:52.227180
+3:50.22940
60.0p
15
Emilia Lindstedt
Domnarvets GOIF
37:53.227260
+3:51.23020
60.0p
16
Elin Axlund
Hudiksvalls IF
37:53.227280
+3:51.23040
59.9p
17
Emma Wikberg
Funäsdalens IF
37:54.227360
+3:52.23120
59.9p
18
Petra Nilsson
Åsarna IK
37:57.227600
+3:54.23360
59.8p
19
Eva Johansson
Linköpings SK
38:08.228780
+4:06.24540
59.5p
20
Anja Ahnberg
Gellivare SK
38:15.229450
+4:13.25210
59.3p
21
Marlene Persson
Hudiksvalls IF
38:24.230390
+4:22.26150
59.0p
22
Ingela Andersson
IFK Arvidsjaur SK
38:29.230810
+4:26.26570
58.9p
23
Lisa Hallberg
IFK Mora SK
38:31.231080
+4:29.26840
58.8p
24
Karin Wasell
Graninge-Alliansen
38:35.231470
+4:33.27230
58.7p
25
Emmy Thelberg
Valbo Aif
38:38.231750
+4:36.27510
58.6p
26
Emelie Stark
Nordingrå SK
38:44.232390
+4:42.28150
58.4p
27
Lina Hultin
Garphyttans IF
38:45.232490
+4:43.28250
58.4p
28
Marika Sundin
Delsbo IF
38:57.233680
+4:55.29440
58.0p
29
Frida Hallquist
Åsarna IK
39:01.234090
+4:59.29850
57.9p
30
Celina Notfors
Östersunds SK
39:07.234690
+5:05.30450
57.7p
31
Anna Sjöstrand
Landsbro IF SK
39:23.236280
+5:21.32040
57.3p
32
Malin Eriksson
Söderala AIK
39:31.237030
+5:28.32790
57.1p
33
Linnea Kastemyr
Månkarbo IF
39:36.237560
+5:34.33320
56.9p
34
Evelina Johansson
Hybo AIK
39:42.238110
+5:39.33870
56.7p
35
Anna K Maliwan
Domnarvets GOIF
39:47.238600
+5:44.34360
56.6p
36
Hanna Larsson
Hybo AIK
39:49.238870
+5:47.34630
56.5p
37
Malin Nilsson
Malungs IF
40:03.240280
+6:01.36040
56.1p
38
Moa Ullén
Åsarna IK
40:16.241520
+6:13.37280
55.8p
39
Frida Källberg
Tynderö IK
40:21.242040
+6:19.37800
55.7p
40
Nathalie Ohlson
Filipstads SF
40:29.242840
+6:27.38600
55.5p
41
Malin Eriksson
Tierps IF
40:42.244120
+6:39.39880
55.1p
42
Matilda Henriksson
Skellefteå SK
40:43.244230
+6:40.39990
55.1p
43
Karin Carlsson
Kvarnsvedens GOIF SK
41:07.246610
+7:04.42370
54.5p
44
Malin Svensson
IK Vista
41:37.249600
+7:34.45360
53.7p
45
Moa Forsberg
IFK Mora SK
41:48.250790
+7:46.46550
53.4p
46
Emma Bergman
Månkarbo IF
42:00.251990
+7:58.47750
53.1p
47
Lisa J Svensson
Åsarna IK
42:14.253360
+8:12.49120
52.8p
48
Johanna Wetterheim
OK Gränsen
42:35.255450
+8:33.51210
52.3p
49
Caroline Blombacke
Gellivare SK
42:49.256890
+8:47.52650
51.9p
50
Maria Bois
Malungs IF
42:56.257530
+8:53.53290
51.8p
51
Kajsa Thelberg
Brännans IF
43:03.258270
+9:01.54030
51.6p
52
Ida Naartijärvi
Jukkasjärvi IF
43:28.260760
+9:26.56520
51.0p
53
Terese Bergbom
Sävast Ski Team IF
43:39.261800
+9:36.57560
50.8p
54
Matilda Svensson
Åmåls OK
43:42.262110
+9:39.57870
50.7p
55
Sofia Gunnarsson
Lycksele IF
44:28.266740
+10:26.62500
49.7p
56
Sara Willner
Alnö SK
44:29.266850
+10:27.62610
49.7p
57
Emma Olsson
Hybo AIK
44:57.269610
+10:54.65370
49.1p
58
Sofie Eriksson
Gellivare SK
45:04.270330
+11:01.66090
49.0p
59
Åsa Kempe
Tynderö IK
45:14.271360
+11:12.67120
48.8p
60
Ida Lindkvist
Skogspojkarnas OK
46:19.277800
+12:16.73560
47.5p
61
Frida Hansson
Ljusne AIK SK
48:29.290880
+14:27.86640
45.0p
62
Emmelie Pedersen
SK Bore
51:18.307710
+17:15.103470
42.2p