Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Karolinerloppet
2010-02-14
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
21km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Hans Evaldsson
Bäckefors IF
1:17:54.467300
74.3p
2
Christian Ljusebråten
Högsäters GF
1:19:45.478400
+1:51.11000
72.5p
3
Alfred Buskqvist
IK Stern
1:23:51.503000
+5:57.35600
69.0p
4
Tomas Berg
Uddevalla SK
1:28:33.531200
+10:39.63800
65.3p
5
Håkan Jansson
Trollhättans SOK
1:29:15.535400
+11:21.68000
64.8p
6
Bengt Göran Jansson
Bengtsfors Bois
1:32:42.556100
+14:48.88700
62.4p
7
Anders Johansson
Grästorp
1:33:52.563100
+15:58.95700
61.6p
8
Mattias Holmberg
Uddevalla Ck
1:33:59.563800
+16:05.96400
61.5p
9
Henry Berg
Spåret Leder T Målet
1:34:05.564400
+16:11.97000
61.5p
10
Jan Ove Holmberg
Uddevalla Ck
1:34:14.565300
+16:20.97900
61.4p
11
Johan Svensson
Trollhättans SOK
1:35:02.570100
+17:08.102700
60.9p
12
Bo Severinsson
Bengtsfors Bois
1:35:40.573900
+17:46.106500
60.5p
13
Peter Augustsson
Trollhättans SOK
1:36:33.579200
+18:39.111800
59.9p
14
Anders Larsson
OK Kroppefjäll
1:36:58.581700
+19:04.114300
59.7p
15
Gösta Bernhardsson
Högsäters GF
1:37:12.583100
+19:18.115700
59.5p
16
Bengt Evertsson
Högsäters GF
1:37:18.583700
+19:24.116300
59.4p
17
Tomas Augustsson
OK Kroppefjäll
1:38:11.589000
+20:17.121600
58.9p
18
Anders Ågren
Åmåls OK
1:38:18.589700
+20:24.122300
58.8p
19
Peter Johansson
No Club
1:38:48.592700
+20:54.125300
58.5p
20
Clas Göran Sjöö
Spåret Leder T Målet
1:39:26.596500
+21:32.129100
58.2p
21
Claes Sköld
Tanums IF
1:39:28.596700
+21:34.129300
58.2p
22
Anders Svensson
Trollhättans SOK
1:39:45.598400
+21:51.131000
58.0p
23
Stig Plate
Västsvenska Staket
1:39:47.598600
+21:53.131200
58.0p
24
Anders Johansson
Stångenäs Ais
1:40:25.602400
+22:31.135000
57.6p
25
Christer Olsson
Uddevalla SK
1:41:49.610800
+23:55.143400
56.8p
26
Jimmy Eriksson
Grästorp
1:42:30.614900
+24:36.147500
56.4p
27
Fredrik Dahl
Dals Rostock
1:43:11.619000
+25:17.151600
56.1p
28
Henrik Boström
No Club
1:43:38.621700
+25:44.154300
55.8p
29
Oskar Johansson
Stångenäs Ais
1:44:02.624100
+26:08.156700
55.6p
30
Åke Olausson
Idefjordens SK
1:44:08.624700
+26:14.157300
55.5p
31
Dick Sundquist
OK Kroppefjäll
1:44:12.625100
+26:18.157700
55.5p
32
Ulf Andrén
Vänersborgs SK
1:44:19.625800
+26:25.158400
55.4p
33
Lars Mellqvist
Västvärmlands OK
1:44:27.626600
+26:33.159200
55.4p
34
Göran Larsson
OK Kroppefjäll
1:44:56.629500
+27:02.162100
55.1p
35
Jonatan Larsson
Lilla Edets Mc Klubb
1:45:26.632500
+27:32.165100
54.9p
36
Jörgen Eriksson
SK Granan
1:45:42.634100
+27:48.166700
54.7p
37
Andy Nyman
OK Kroppefjäll
1:46:19.637800
+28:25.170400
54.4p
38
Torbjörn
Uddevalla SK
1:46:51.641000
+28:57.173600
54.1p
39
Benny Larsson
OK Kroppefjäll
1:47:11.643000
+29:17.175600
54.0p
40
Bo Westerberg
Vänersborgs SK
1:47:53.647200
+29:59.179800
53.6p
41
Gösta Åbom
SK Granan
1:48:14.649300
+30:20.181900
53.4p
42
Bo Axelsson
OK Kroppefjäll
1:49:23.656200
+31:29.188800
52.9p
43
Gunnar Dahlstrand
Åmåls OK
1:49:39.657800
+31:45.190400
52.8p
44
Jan Utberg
Uddevalla SK
1:50:36.663500
+32:42.196100
52.3p
45
Lennart Ander
Vänersborgs SK
1:50:57.665600
+33:03.198200
52.1p
46
Kent Storm
Vargön
1:51:13.667200
+33:19.199800
52.0p
47
Rolf Berg
IK Stern
1:52:43.676200
+34:49.208800
51.3p
48
Göran Augustsson
Trollhätte KK
1:52:52.677100
+34:58.209700
51.2p
49
Lennart Nyman
Vänersborgs SK
1:53:04.678300
+35:10.210900
51.2p
50
Bo Hjalmarsson
Sweco IF
1:53:10.678900
+35:16.211500
51.1p
51
Krister Lindblom
Vargön
1:53:41.682000
+35:47.214600
50.9p
52
Tobias Sandberg
Uddevalla SK
1:54:57.689600
+37:03.222200
50.3p
53
Stefan Johansson
Hålbolsbyns IF
1:55:09.690800
+37:15.223400
50.2p
54
Tommy Mellerud
No Club
1:55:32.693100
+37:38.225700
50.1p
55
Magnus Lindblom
Vargön
1:55:33.693200
+37:39.225800
50.1p
56
Sigvard Boström
No Club
1:55:37.693600
+37:43.226200
50.0p
57
Gunnar Svensson
Uddevalla SK
1:55:49.694800
+37:55.227400
49.9p
58
Börje Sundberg
OK Gipen
1:55:50.694900
+37:56.227500
49.9p
59
Jörgen Andersson Posten
Mellerud
1:57:07.702600
+39:13.235200
49.4p
60
Ulf Karlsson
Bäckefors IF
1:57:35.705400
+39:41.238000
49.2p
61
Urban Johannesson
Dals-Långeds IK
1:57:39.705800
+39:45.238400
49.2p
62
Jan Larsson
Högsäters GF
1:58:46.712500
+40:52.245100
48.7p
63
Leif Bäckström
Brattås Ck
1:59:37.717600
+41:43.250200
48.4p
64
Arne Nyman
Vargön
2:00:04.720300
+42:10.252900
48.2p
65
Lennart Talp
OK Skogsvargarna
2:01:07.726600
+43:13.259200
47.8p
66
Mikael Johansson
OK Kroppefjäll
2:02:16.733500
+44:22.266100
47.3p
67
Sven Erik Grund
OK Roto
2:02:48.736700
+44:54.269300
47.1p
68
Ronny Andersson
Trollhättans SOK
2:03:22.740100
+45:28.272700
46.9p
69
Stefan Forsblom
Lundqvist Bygg
2:05:27.752600
+47:33.285200
46.1p
70
Mats Sjöström
Vänersborgs SK
2:05:29.752800
+47:35.285400
46.1p
71
Birger Bröttgårdh
OK Kroppefjäll
2:07:12.763100
+49:18.295700
45.5p
72
Kurt-Olof Birgersson
Vänersborgs SK
2:07:39.765800
+49:45.298400
45.3p
73
Martin Bruhn
Uddevalla SK
2:07:40.765900
+49:46.298500
45.3p
74
Johnny Persson
Dalslands Glashytta
2:07:42.766100
+49:48.298700
45.3p
75
Michael Johansson
Uddevalla SK
2:08:35.771400
+50:41.304000
45.0p
76
Stig Larsson
OK Kroppefjäll
2:08:55.773400
+51:01.306000
44.9p
77
Jonas Ostwald
No Club
2:08:55.773400
+51:01.306000
44.9p
78
Erik Broberg
Balltorp
2:09:11.775000
+51:17.307600
44.8p
79
Magnus Andersson
SK Granan
2:09:20.775900
+51:26.308500
44.7p
80
Tobias Grund
OK Roto
2:09:54.779300
+52:00.311900
44.5p
81
Martin Hultberg
Västsvenska Staket
2:11:02.786100
+53:08.318700
44.1p
82
Mikael Ahlén
Västsvenska Staket
2:12:50.796900
+54:56.329500
43.5p
83
Andreas Andersson
OK Roto
2:14:39.807800
+56:45.340400
43.0p
84
Bengt Åke Melin
Dals Rostock
2:15:13.811200
+57:19.343800
42.8p
85
Ulf Claesson
Projekt Engagemang
2:18:18.829700
+1:00:24.362300
41.8p
86
Morgan Fast
Vänersborgs SK
2:18:29.830800
+1:00:35.363400
41.8p
87
Matti Karhu
No Club
2:18:41.832000
+1:00:47.364600
41.7p
88
Patrik Adamsson
Trepo
2:18:45.832400
+1:00:51.365000
41.7p
89
Håkan Gustavsson
Uddevalla SK
2:19:20.835900
+1:01:26.368500
41.5p
90
Thomas Erlandsson
Rexell
2:21:30.848900
+1:03:36.381500
40.9p
91
Bernhard Guldbrandsson
OK Kroppefjäll
2:22:35.855400
+1:04:41.388000
40.6p
92
Thomas Larsson
OK Kroppefjäll
2:22:44.856300
+1:04:50.388900
40.5p
93
Stig Nyberg
Trollhättans SOK
2:23:33.861200
+1:05:39.393800
40.3p
94
Dag Andersson
OK Kroppefjäll
2:23:38.861700
+1:05:44.394300
40.3p
95
Bo Thorsenius
OK Kroppefjäll
2:24:42.868100
+1:06:48.400700
40.0p
96
Carl Erik Lahger
OK Kroppefjäll
2:28:51.893000
+1:10:57.425600
38.9p
97
Lennart Gustafsson
Mellerud
2:29:43.898200
+1:11:49.430800
38.6p
98
Jan Sandell
Rådanefors
2:34:49.928800
+1:16:55.461400
37.4p
99
Ricky Olsson
Vänersborgs SK
2:41:49.970800
+1:23:55.503400
35.7p
100
Stefan Blomgren
Trollhättans SOK
2:45:02.990100
+1:27:08.522700
35.0p
101
Evert Andersson
Högsäters GF
2:51:50.1030900
+1:33:56.563500
33.7p
102
Bo Sjöquist
Kif
2:55:16.1051500
+1:37:22.584100
33.0p
103
Lars Jansson
Uddevalla SK
2:55:21.1052000
+1:37:27.584600
33.0p