Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Ulricehamnsloppet
2010-02-14
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21 Motion
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Urban Thorsson
Ätrans IF
2:41:43.970200
55.3p
2
Torbjörn Gustafsson
Borås GIF
2:45:13.991200
+3:30.20900
54.0p
3
Johan Nilsson
Älmestad
2:47:11.1003000
+5:28.32700
53.3p
4
Kim Bergeå
Ulricehamns IF
2:53:21.1040000
+11:38.69700
51.1p
5
Jonas Larsson
Borås SK
2:56:29.1058800
+14:46.88500
50.1p
6
Christer Svantesson
Vinninga
2:56:34.1059300
+14:51.89000
50.0p
7
Thomas Johansson
Ulricehamns IF
2:56:40.1059900
+14:57.89600
50.0p
8
Roger Hansson
Ätrans IF
2:57:12.1063100
+15:29.92800
49.8p
9
Anders Bengtsson
Falkenbergs OK
2:58:26.1070500
+16:43.100200
49.5p
10
Peter Hellberg
Falköpings AIK SK
3:00:08.1080700
+18:25.110400
48.9p
11
Ola Franzen
Hångsdala
3:00:13.1081200
+18:30.110900
48.9p
12
Per Florin
Karlsborg
3:01:28.1088700
+19:45.118400
48.5p
13
Oskar Österlindh
Borås SK
3:01:43.1090200
+20:00.119900
48.4p
14
Anders Isaksson
Dala-Floda IF
3:01:57.1091600
+20:14.121300
48.4p
15
Mikael Almqvist
OK Landehof
3:02:19.1093800
+20:36.123500
48.3p
16
Christan Gertzén
Astrazeneca IF
3:03:24.1100300
+21:41.130000
47.9p
17
Magnus Ringh
Linköpings SK
3:03:28.1100700
+21:45.130400
47.9p
18
Martin Männer
Solvikingarna
3:03:53.1103200
+22:10.132900
47.8p
19
Bo-Göran Svensson
Falkenbergs OK
3:04:02.1104100
+22:19.133800
47.7p
20
Tommy Hallberg
Skene Sim o IS
3:04:38.1107700
+22:55.137400
47.6p
21
Henrik Lord
Borås Ck Amatörer
3:04:52.1109100
+23:09.138800
47.5p
22
Jeff Johansson
Procordia Food
3:05:03.1110200
+23:20.139900
47.5p
23
Ingemar Franzén
Hångsdala
3:05:23.1112200
+23:40.141900
47.4p
24
Magnus Sjöberg
Macgregor IF
3:06:20.1117900
+24:37.147600
47.1p
25
Johan Birgersson
Telia IoFF
3:06:58.1121700
+25:15.151400
46.9p
26
Peter Engstrand
Kållered
3:07:01.1122000
+25:18.151700
46.9p
27
Peter Strömberg
Dala-Floda IF
3:07:26.1124500
+25:43.154200
46.8p
28
Fredrik Persson
Kungälvs OK
3:09:18.1135700
+27:35.165400
46.2p
29
Benny Wallin
Mariestads FK
3:11:08.1146700
+29:25.176400
45.7p
30
Hans Torsborn
Ulricehamns IF
3:11:12.1147100
+29:29.176800
45.7p
31
Tomas Sjöliden
No Club
3:16:17.1177600
+34:34.207300
44.4p
32
Jan Andersson
Ulricehamns IF
3:16:28.1178700
+34:45.208400
44.4p
33
Björn Landahl
IK Stern
3:17:28.1184700
+35:45.214400
44.1p
34
Stefan Andersson
Helsingborgs SOK
3:18:38.1191700
+36:55.221400
43.8p
35
Magnus Brengesjö
Göteborgs SK
3:18:56.1193500
+37:13.223200
43.7p
36
Mikael Thor
No Club
3:20:36.1203500
+38:53.233200
43.3p
37
Bertil Ekmman
Göteborgs SK
3:20:40.1203900
+38:57.233600
43.3p
38
Lars Tegenfeldt
Ljungskile FK
3:21:01.1206000
+39:18.235700
43.2p
39
Torbjörn Gustavsson
No Club
3:22:32.1215100
+40:49.244800
42.9p
40
Jan Berntsson
Magra IS
3:26:03.1236200
+44:20.265900
42.1p
41
Per Andersson
Ericsson IK
3:27:26.1244500
+45:43.274200
41.7p
42
Calle Blomberg
Göteborg/Majorna OK
3:28:40.1251900
+46:57.281600
41.5p
43
Mikael Fischer
Astrazeneca IF
3:29:01.1254000
+47:18.283700
41.4p
44
Tobias Franzén
Hångsdala
3:29:05.1254400
+47:22.284100
41.4p
45
Johan Willander
No Club
3:30:00.1259900
+48:17.289600
41.2p
46
Fredrik Kaburek
No Club
3:32:28.1274700
+50:45.304400
40.6p
47
Andreas Lindström
Kållered
3:32:43.1276200
+51:00.305900
40.6p
48
Kennert Gustavsson
Volvo IF
3:33:01.1278000
+51:18.307700
40.5p
49
Magnus Täreby
IK Ymer
3:35:18.1291700
+53:35.321400
40.0p
50
Henrik Lernmark
Purple Scouts IF
3:35:37.1293600
+53:54.323300
40.0p
51
Christian Andersson
Göteborgs SK
3:36:49.1300800
+55:06.330500
39.7p
52
Mikael Andersson
Falköpings AIK SK
3:36:56.1301500
+55:13.331200
39.7p
53
Anders Johansson
Göteborgs SK
3:39:30.1316900
+57:47.346600
39.2p
54
Christian Johansson
Lidhults GOIF
3:40:07.1320600
+58:24.350300
39.1p
55
Per Kaatman
Göteborgs SK
3:40:12.1321100
+58:29.350800
39.1p
56
Gunnar Davidsson
Skogsbygdens IF
3:43:09.1338800
+1:01:26.368500
38.5p
57
Henrik Jorendal
Volvo IF
3:48:23.1370200
+1:06:40.399900
37.5p
58
Lars Göran Davidsson
Göteborg/Majorna OK
3:52:47.1396600
+1:11:04.426300
36.7p
59
Dan Lennartsson
Ulricehamns IF
3:56:44.1420300
+1:15:01.450000
36.1p
60
Andreas Andersson
IK Stern
4:05:13.1471200
+1:23:30.500900
34.7p
61
Anders Ahlin
Telia IoFF
4:07:40.1485900
+1:25:57.515600
34.3p
62
Torgny Falk
IK Stern
4:07:41.1486000
+1:25:58.515700
34.3p
63
Urban Svensson
Ulricehamns IF
4:11:34.1509300
+1:29:51.539000
33.7p
64
Carl Settergren
Club Ski & Run
4:12:04.1512300
+1:30:21.542000
33.7p
65
Anders Gustafsson
Limmared
4:12:48.1516700
+1:31:05.546400
33.6p
66
Anders Gullman
Göteborgs Stad Intraservice
4:16:41.1540000
+1:34:58.569700
33.0p
67
Torbjörn Paulsson
Volvo IF
4:26:09.1596800
+1:44:26.626500
31.7p
68
Magnus Skog
Ulricehamns IF
4:42:17.1693600
+2:00:34.723300
29.8p
69
Lars Thorup Gregersen
Danmark
5:01:45.1810400
+2:20:02.840100
27.7p