Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Offerdalspropagandan
2010-02-07
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
3km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 14
Elias Dahl
Offerdals SK
9:17.55600
2
H 14
Niklas Andersson
Häggenås SK
9:32.57100
+15.1400
3
H 14
Max Novak
Offerdals SK
9:50.58900
+33.3200
4
H 14
Konrad Mattsson Myhr
Funäsdalens IF
10:02.60100
+45.4400
5
H 13
Marcus Alvebro
Häggenås SK
10:11.61000
+54.5300
6
D 13
Emma Backén
Svegs IK
10:14.61300
+57.5600
7
H 14
Carl Larsson
Järpens SK
10:17.61600
+1:00.5900
8
D 14
Maria Jonasson
Östersunds SK
10:29.62800
+1:12.7100
9
H 13
Hannes Liljedahl
Östersunds SK
10:36.63500
+1:19.7800
10
H 12
Arvid Jonsson
Duveds IF
10:46.64500
+1:29.8800
11
H 13
Emil Sellsve
Järpens SK
10:52.65100
+1:35.9400
12
D 14
Sanna Elebro
Vilhelmina IK
11:07.66600
+1:50.10900
13
D 13
Signe Rosenberg
Duveds IF
11:14.67300
+1:57.11600
14
H 12
Hampus Millestu
Utrikes SK
11:18.67700
+2:01.12000
15
D 13
Hanna Claréus
Östersunds SK
11:21.68000
+2:04.12300
16
D 13
Wilma Jönsson
Östersunds SK
11:23.68200
+2:06.12500
17
H 13
Joel Hessling
Utrikes SK
11:34.69300
+2:17.13600
18
H 13
Ludvig Hellstrand
Duveds IF
11:39.69800
+2:22.14100
19
D 12
Tilda Johansson
Duveds IF
11:45.70400
+2:28.14700
20
H 12
Tobias Engberg
Mörsils IF
11:59.71800
+2:42.16100
21
H 12
Elliot Edvinsson
Brunflo IF
12:02.72100
+2:45.16400
22
H 12
Niklas Nord
Offerdals SK
12:03.72200
+2:46.16500
23
D 14
Annaclara Forss
Mörsils IF
12:07.72600
+2:50.16900
24
D 13
Elin Engelin
Offerdals SK
12:08.72700
+2:51.17000
24
H 12
Lars Axel Björklund
Häggenås SK
12:08.72700
+2:51.17000
26
H 13
John Leander
Åsarna IK
12:09.72800
+2:52.17100
27
D 12
Emma Wasell
Mörsils IF
12:13.73200
+2:56.17500
28
D 13
Ellionore Bäckman
Hede SK
12:20.73900
+3:03.18200
29
D 13
Ilona Lusth
Åsarna IK
12:31.75000
+3:14.19300
30
D 14
Rebecka Sernheim
Häggenås SK
12:40.75900
+3:23.20200
31
D 13
Olivia Bengtsson
Gäddede SK
12:47.76600
+3:30.20900
32
H 12
Karel Novak
Offerdals SK
13:28.80700
+4:11.25000
33
D 12
Filippa Ehn
Spikbodarnas IK
13:58.83700
+4:41.28000
34
D 12
Natalie Fors
Östersunds SK
14:19.85800
+5:02.30100
35
D 12
Tilda Eriksson
Östersunds SK
14:43.88200
+5:26.32500
36
D 12
Amanda Sjölund
Spikbodarnas IK
14:45.88400
+5:28.32700
37
D 12
Vendela Vermum
Sundsjö
15:16.91500
+5:59.35800
38
D 13
Pauline Bäckebjörk
Offerdals SK
15:52.95100
+6:35.39400
1.5km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 11
Måns Olsson
Mörsils IF
4:41.28000
2
H 10
Ossian Rosenberg
Duveds IF
4:42.28100
+1
3
H 11
Viktor Engvall
Utrikes SK
4:43.28200
+2.100
4
H 10
Joel Mattiasdottersjölun
Östersunds SK
4:46.28500
+5.400
5
H 11
Andreas Hjelm
Östersunds SK
4:47.28600
+6.500
5
H 10
Linus Berglund
Duveds IF
4:47.28600
+6.500
7
H 10
Sven Leander
Åsarna IK
4:49.28800
+8.700
8
H 10
William Ehn
Spikbodarnas IK
4:50.28900
+9.800
9
D 10
Anna Johansson
Undersåkers IF
4:53.29200
+12.1100
10
D 11
Elin Backén
Svegs IK
4:55.29400
+14.1300
11
H 11
Olle Bäckebjörk
Offerdals SK
5:03.30200
+22.2100
11
H 10
Henrik Millestu
Utrikes SK
5:03.30200
+22.2100
13
H 11
Axel Färdvall
Utrikes SK
5:04.30300
+23.2200
14
H 11
Emil Ragnarsson
Offerdals SK
5:06.30500
+25.2400
15
D 10
Julia Albertsson
Stuguns SOK Gjurd
5:10.30900
+29.2800
16
H 11
Oskar Edh
Järpens SK
5:14.31300
+33.3200
17
D 11
Magdalena Mixter Schönningsson
Spikbodarnas IK
5:17.31600
+36.3500
17
D 10
Emma Jönsson
Östersunds SK
5:17.31600
+36.3500
19
H 9
Joel Engberg
Mörsils IF
5:19.31800
+38.3700
19
H 9
Erik Hennings
Östersunds SK
5:19.31800
+38.3700
21
D 11
Sanna Ångström
Duveds IF
5:23.32200
+42.4100
22
D 11
Lydia Landin
Spikbodarnas IK
5:25.32400
+44.4300
23
D 9
Tilde Bångman
Offerdals SK
5:26.32500
+45.4400
24
D 10
Elin Mårtensson
Utrikes SK
5:34.33300
+53.5200
25
D 10
Ida Dahlgren
Spikbodarnas IK
5:36.33500
+55.5400
25
H 9
Elias Ragnarsson
Offerdals SK
5:36.33500
+55.5400
27
D 9
Agnes Stjerna
Utrikes SK
5:42.34100
+1:01.6000
28
D 10
Maria Novak
Offerdals SK
5:45.34400
+1:04.6300
29
D 10
Beata Eriksson
Östersunds SK
5:46.34500
+1:05.6400
30
D 10
Maja Hagelbeck
Duveds IF
5:51.35000
+1:10.6900
31
D 10
Wilma Johansson
Mörsils IF
5:52.35100
+1:11.7000
32
D 9
Magda Aspholm
Spikbodarnas IK
5:55.35400
+1:14.7300
33
H 9
Robin Ivansson
Offerdals SK
5:56.35500
+1:15.7400
34
D 11
Johanna Morin
Offerdals SK
6:06.36500
+1:25.8400
35
H 9
Louis Fehn
Offerdals SK
6:07.36600
+1:26.8500
36
H 9
Emil Eriksson
Häggenås SK
6:12.37100
+1:31.9000
37
D 9
Linn Johansson
Östersunds SK
6:13.37200
+1:32.9100
38
D 10
Linnea Wikberg
Utrikes SK
6:14.37300
+1:33.9200
39
H 11
Odin Karlstrand
Östersunds SK
6:15.37400
+1:34.9300
39
D 9
Lizette Morin
Offerdals SK
6:15.37400
+1:34.9300
41
D 9
Ida Wasell
Mörsils IF
6:17.37600
+1:36.9500
41
H 10
Albin Nordström
Stuguns SOK Gjurd
6:17.37600
+1:36.9500
43
D 11
Ylva Johansson
Spikbodarnas IK
6:19.37800
+1:38.9700
44
D 11
Anja Svedholm
Östersunds SK
6:24.38300
+1:43.10200
45
D 9
Alice Nord
Offerdals SK
6:33.39200
+1:52.11100
46
D 9
Kajsa Gunneriusson
Duveds IF
6:58.41700
+2:17.13600
47
D 9
Julia Nilsson
Offerdals SK
7:11.43000
+2:30.14900
48
D 9
Anna Engelin
Offerdals SK
9:44.58300
+5:03.30200
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)