Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Maserloppet
2010-01-10
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
Kvarnsvedens GOIF SK
Plats: Borlänge
Längdskidor
Klassisk stil
Länk till officiella resultat
Bilder
Maserloppet 2010
Maserloppet 2010
Maserloppet 2010
Maserloppet 2010
Maserloppet 2010
Maserloppet 2010
Se fler bilder från Maserloppet
Resultatsammanfattning
H 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Patrik Karlsson
Falun Borlänge SK
1:56:41.700000
81.6p
2
Ronnie Löf
Högbo GOIF
1:58:09.708800
80.4p
3
Henrik Alm
Idre SK
1:58:10.708900
80.4p
H 35
42km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Lars Utter
Arlanda-Märsta SK
2:09:52.779100
71.8p
2
Kenneth Löfman
Ikj Haninge
2:20:46.844500
65.3p
3
Martin Andersen Rasbøl
Brudpiga RK
2:20:47.844600
65.3p
H 40
42km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Mikael Lindberg
Domnarvets GOIF
2:04:50.748900
75.3p
2
Guy Utter
Arlanda-Märsta SK
2:08:29.770800
72.7p
3
Ulf Tingström
Ikj Haninge
2:08:35.771400
72.7p
H 50
42km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Stig Orre
IF Åland
2:22:10.852900
64.6p
2
Mats Hammerin
Domnarvets GOIF
2:25:51.875000
62.7p
3
Lars Janlöv
IF Åland
2:28:28.890700
61.4p
H 60
42km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Erik Rollborn
Västerviks OK
2:24:58.869700
63.2p
2
Stig Johansson
Axa SC
2:29:41.898000
60.9p
3
Bo Fredriksson
Sundborns GOIF
2:34:10.924900
58.8p
D 20
21km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Anna Lindmark
Sundbybergs IK
1:27:52.527100
58.0p
2
Lisa Heens
Vansbro AIK SK
1:43:25.620400
49.3p
3
Linn Danielsson
Dala-Järna IK
1:52:37.675600
45.3p
D 21
21km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Susanne Hedlund
Granbergsdals IF
1:17:45.466400
65.6p
2
Carina Lagerlöf
Malungs IF
1:18:26.470500
65.0p
3
Anna Lindgren
Brovallens IF
1:22:46.496500
61.6p
D 35
21km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Cecilia Johnsson
Hällbybrunns IF
1:39:07.594600
51.4p
H 20
21km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Fredrik Finnskog
Tranemo IF
1:27:25.524400
58.3p
2
Erik Finnskog
Tranemo IF
1:32:28.554700
55.1p
3
Anton Nilsson
Tranemo IF
1:34:05.564400
54.2p
D 21 Motion
42km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Malin Stövling
IFK Mora SK
2:46:49.1000800
53.8p
2
Anna Lundgren
Månkarbo IF
3:03:37.1101600
48.2p
3
Marcia Bergström
Club Ski & Run
3:08:10.1128900
46.9p
H 21 Motion
42km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Olle Andersson
Källbottens IK
2:38:13.949200
57.1p
2
Jan Lund
Korsnäs IF SK
2:48:05.1008400
53.3p
3
Fredrik Graas
Qwarnsveden Triathlon
2:49:31.1017000
52.8p
H 21 Motion
21km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Bo Håkansson
Malmö Konstklubb
1:51:04.666300
45.9p
2
Per-Owe Hvitfeldt
IFK Mora SK
2:26:19.877800
34.8p
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Karta
Relaterat
Tidigare tävlingar
Maserloppet 2014
Maserloppet 2011
Maserloppet 2010
Maserloppet 2009
Maserloppet 2008
Maserloppet 2006
Maserloppet 2005
Maserloppet 2004
Tävlingar i närheten
Grängesbergsloppet 2010
Klackbergsspelen 2010
Grönklittsjakten 2 2010
Grönklittsjakten 1 2010
Klackbergsspelen 2010
Hälleforsrännet 2010
Kämpoloppet 2010
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan