Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Stora Fjälltopploppet
2008-04-12
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21 Motion
26km, Längdskidor, Fristil
1
Jan Mattsson
Storvreta IK
1:11:11.427020
73.5p
2
Per Odd Rygg
Steinkjer Skl
1:11:11.427040
+0
73.5p
3
Peder Slind
Oppdal IL
1:11:17.427610
+5.490
73.4p
4
Hans A Skjevdal
Röros IL
1:13:10.438900
+1:58.11780
71.3p
5
Arne Moholdt
Ålen IL
1:15:01.450090
+3:50.22970
69.3p
6
Kenneth Myhre
Norway
1:15:59.455800
+4:47.28680
68.4p
7
Kristian Vaa
Röros IL
1:16:29.458850
+5:18.31730
67.9p
8
Mikael Hallmans
Frösö IF
1:16:39.459850
+5:28.32730
67.7p
9
Jarle Thonstad
Heimdal Ski
1:16:46.460560
+5:35.33440
67.6p
10
Jonas Engdal
Domnarvets GOIF
1:18:46.472560
+7:35.45440
65.7p
11
Arnstein Solbrekke
Lillehammer SK
1:19:05.474450
+7:54.47330
65.4p
12
Trond Morten Glötheim
Röros IL
1:19:34.477370
+8:23.50250
64.9p
13
Henrik Jonsson
Hällbybrunns IF
1:19:51.479070
+8:40.51950
64.7p
14
Joel Larsson
Litsbygdens SK
1:19:52.479110
+8:40.51990
64.7p
15
Jonas Lindqvist
Funäsdalens IF
1:20:41.484000
+9:29.56880
64.0p
16
Lars Gløtvold
Röros IL
1:21:28.488780
+10:17.61660
63.3p
17
Mats Eriksson
Domnarvets GOIF
1:22:06.492570
+10:55.65450
62.7p
18
Jacob Lissars
IFK Hedemora SK
1:22:20.493970
+11:09.66850
62.5p
19
Owe Holmstrand
Arvika IS
1:22:22.494100
+11:10.66980
62.5p
20
Martin Ohlsson
OK Storsjön
1:22:32.495100
+11:20.67980
62.4p
21
Tore Torstensson
Hammerdal IF
1:23:17.499640
+12:06.72520
61.8p
22
Mats Jonsson
Duveds IF
1:23:49.502860
+12:38.75740
61.3p
23
Hans Jansson
Hudiksvalls IF
1:23:52.503180
+12:41.76060
61.3p
24
Anders Pålson
Funäsdalens IF
1:24:05.504460
+12:54.77340
61.1p
25
Kjetil Lehn
Byåsen IL
1:25:11.511020
+14:00.83900
60.2p
26
Jan Olof Nilsson
Högbo AIK
1:25:24.512320
+14:13.85200
60.1p
27
Anders Solin
Remsle SK
1:25:45.514400
+14:33.87280
59.8p
28
Björn Jonsson
Duveds IF
1:25:57.515690
+14:46.88570
59.6p
29
Johan Setterberg
Funäsdalens IF
1:26:18.517780
+15:07.90660
59.4p
30
Arvid Moseng
Aapua IF
1:27:11.523040
+16:00.95920
58.7p
31
Fredrik Busk
Svegs IK
1:27:23.524230
+16:12.97110
58.6p
32
Knut Skjesol
Ekne IL
1:28:07.528610
+16:55.101490
58.0p
33
Magnus Strömberg
Mondi Dynäs IK
1:28:18.529760
+17:07.102640
57.9p
34
Jon Inge Breen
Ålen IL
1:28:46.532500
+17:34.105380
57.6p
35
Jens Öberg
Tynderö IK
1:28:52.533160
+17:41.106040
57.5p
36
Björn Holm
Stocksunds IF
1:29:22.536190
+18:11.109070
57.1p
37
Fredrik Anger
IFK Hedemora SK
1:29:36.537540
+18:25.110420
57.0p
38
Tor Ulsund
Dnb
1:29:53.539210
+18:41.112090
56.8p
39
Jan Lindell
Stockviks SF
1:30:18.541720
+19:07.114600
56.5p
40
Erik Kirikmäe
Estonia
1:31:03.546250
+19:52.119130
56.0p
41
Håkan Mäkitalo
Funäsdalens IF
1:31:06.546520
+19:55.119400
56.0p
42
Stefan Kempe Lund
Kramfors Alliansen
1:32:12.553180
+21:01.126060
55.2p
43
Ulf Nyström
Trollhättans SOK
1:32:56.557550
+21:45.130430
54.7p
44
Staffan Berglund
Stockviks SF
1:34:14.565370
+23:03.138250
53.9p
45
Geir Riddervold
Röros IL
1:35:50.574910
+24:38.147790
52.9p
46
Carl-Johan Svanfeldt
Sveriges Radio IF
1:36:32.579100
+25:20.151980
52.5p
47
Ingolf Bjørn Bakkhaug
Mosvik IL
1:37:38.585760
+26:27.158640
51.9p
48
Yngve Franzen
Brännans IF
1:38:53.593210
+27:41.166090
51.2p
49
Per Torssell
Hässleby SOK
1:39:16.595500
+28:04.168380
51.0p
50
Christian Hardell
Bäckebo Smk
1:40:57.605620
+29:46.178500
50.0p
51
Jon Wagenius
Funäsdalens IF
1:41:17.607610
+30:05.180490
49.9p
52
Lars Thorssell
Hässleby SOK
1:42:21.614090
+31:10.186970
49.3p
53
Lennart Tång
Trollhättans SOK
1:51:13.667260
+40:02.240140
45.1p
54
Mats Jonsson
IFK Hedemora SK
1:56:57.701610
+45:45.274490
42.7p
55
Lars Eriksson
Kramfors Alliansen
2:01:36.729580
+50:25.302460
41.0p
56
Robert Strömberg
Kramfors Alliansen
2:01:37.729640
+50:26.302520
40.9p