Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Stora Fjälltoppsloppet
2023-04-22
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21
35km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Ebba Andersson
Piteå Elit SK
1:38:59.593880
83.6p
2
Laura Gimmler
SC Oberstdorf
1:42:26.614540
+3:26.20560
81.4p
3
Frida Karlsson
Sollefteå Skidor IF
1:44:18.625750
+5:18.31770
80.3p
4
Tove Eriksson
Hudiksvalls IF
1:45:59.635850
+6:59.41870
79.3p
5
Louise Lindström
Falun Borlänge SK
1:48:05.648460
+9:05.54480
78.2p
6
Lisa Eriksson
Strömnäs GIF
1:50:19.661810
+11:19.67830
76.9p
7
Sofie Krehl
SC Oberstdorf
1:51:17.667680
+12:18.73700
76.4p
8
Moa Hansson
Falun Borlänge SK
1:51:32.669140
+12:32.75160
76.3p
9
Frida Hallquist
Åsarna IK
1:51:38.669770
+12:38.75790
76.2p
10
Moa Larsson
Falun Borlänge SK
1:53:00.677930
+14:00.83950
75.5p
11
Pia FINK
Germany
1:53:23.680250
+14:23.86270
75.3p
12
Lisa Jonsson
Ulricehamns IF
1:56:46.700500
+17:46.106520
73.6p
13
Emma Ivarsson
Årsunda IF
2:00:52.725160
+21:52.131180
71.6p
14
Hilda Lingman
Rehns BK
2:01:33.729280
+22:34.135300
71.3p
15
Elsa Wallin
Högbo GIF
2:02:18.733760
+23:18.139780
71.0p
16
Hannah Sieberer
Sellnäs IF
2:03:43.742220
+24:43.148240
70.3p
17
Linnea Johansson
Linköpings SK
2:09:41.778070
+30:41.184090
67.7p
18
Jessica Häggqvist
Nordingrå SK
2:13:50.802940
+34:50.208960
66.0p
19
Linda-louise Köld
Rehns BK
2:16:34.819300
+37:34.225320
64.9p
20
Anna Jonsson
Trillevallens Sportklubb
2:17:38.825790
+38:39.231810
64.5p
21
Agnes Öhrn
Bergeforsens SK
2:24:01.864000
+45:01.270020
62.2p
22
Delia Giezendanner
Raetia
2:28:09.888880
+49:09.294900
60.8p
-
Coletta Rydzek
SC Oberstdorf
23:59:59.8639800
-
Alva Björk
Orsa SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)