Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Knallcrossen Kval
2023-04-23
INFO
RESULTAT
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 12
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Sigve Fuglem
Norway
2:27.14680
2
Anton Helmersson
Svegs IK
2:27.14690
+0
3
Sixten Lind
Duveds IF
2:31.15070
+3.290
4
Harald Olsson
Offerdals SK
2:33.15280
+6.500
5
Jamie Blomqvist
Matfors SK
2:34.15310
+6.530
6
Ville Berglund Aune
Tierps IF
2:34.15310
+6.530
7
Alexander Halvarsson
Funäsdalens IF
2:35.15460
+7.680
8
Philip Bjørnstad-tuveng
Norway
2:36.15510
+8.730
9
Olle Danielsson
Stockviks SF
2:37.15640
+9.860
10
Valdemar Norlander
Funäsdalens IF
2:37.15690
+10.910
11
Oskar Persson
Lucksta IF
2:38.15710
+10.930
12
Villis Arnesson Snell
Matfors SK
2:40.15910
+12.1130
13
Noah Adamson
Östersunds SK
2:41.16060
+13.1280
14
Axel Malmström
SK Bore
2:41.16090
+14.1310
15
Vebjørn Horten Vik
Norway
2:42.16150
+14.1370
16
Tage Claesson
Bondsjöhöjdens IK
2:43.16240
+15.1460
17
Scott Svelander
Åsarna IK
2:43.16260
+15.1480
18
Arvid Stenman
Falu IK
2:44.16310
+16.1530
19
Max Islén
Falu IK
2:44.16340
+16.1560
20
Calle Moberg
Tynderö IK
2:45.16480
+18.1700
21
Oliver Richardsson
Tullus Sg
2:46.16550
+18.1770
22
Saw Ethan Tru Men
Älvdalens IF SK
2:46.16580
+19.1800
23
Erik Gärd
Stockviks SF
2:47.16640
+19.1860
23
Linus Hjortvall
Domnarvets GOIF
2:47.16640
+19.1860
25
Lowe Lundin Eldrot
Järpens SK
2:47.16690
+20.1910
26
Hugo Ribbefors
Sollefteå Skidor IF
2:48.16710
+20.1930
27
Elis Eddefalk
Röbäcks SK
2:48.16740
+20.1960
28
David Anderfjäll
Västerås Skidklubb
2:49.16860
+21.2080
29
Vincent Boberg
Älvdalens IF SK
2:50.16920
+22.2140
30
Marius Floenes
Norway
2:50.16990
+23.2210
31
Samuel Hagman Hansson
Bergeforsens SK
2:52.17140
+24.2360
32
Helge Ström
Dala-Järna IK
2:53.17240
+25.2460
33
Nils Persson
Järvsö IF
2:53.17250
+25.2470
34
Olle Nilsson
Östersunds SK
2:53.17270
+25.2490
35
Henry Törngren
Ås IF
2:54.17300
+26.2520
36
Melker Thunberg
Stockviks SF
2:56.17530
+28.2750
37
Rasmus Johansson Saadio
Sälens IF
2:58.17720
+30.2940
38
Arvid Eklund
Östersunds SK
2:58.17730
+30.2950
39
Rasmus Aas Malmroth
Norway
2:58.17790
+31.3010
40
Alfons Andersson
Tynderö IK
2:59.17810
+31.3030
41
Enar Modigh
Särna SK
2:59.17820
+31.3040
42
Jesper Nordstad
Norway
3:00.17920
+32.3140
43
Neo Ahlqvist
Hägglunds Ski Team SK
3:01.18030
+33.3250
44
Linus Lauri
Hägglunds Ski Team SK
3:04.18360
+36.3580
45
Amund Stai
Norway
3:07.18680
+40.3900
46
Ivar Björsborn Fundin
Funäsdalens IF
3:10.18920
+42.4140
47
Noel Persson
Högbo GIF
3:10.18960
+42.4180
48
Elis Björsborn Fundin
Funäsdalens IF
3:13.19290
+46.4510
49
Elvis Mörk Bölling
Älvdalens IF SK
3:15.19430
+47.4650
50
Emil Sköldberg
Funäsdalens IF
3:15.19470
+47.4690
51
Wilmer Nygård
Frösö IF
3:16.19560
+48.4780
52
Erik Halvarsson Woxlägd
Vemdalens IF
3:21.20090
+54.5310
53
William Romegård
Järpens SK
3:25.20490
+58.5710
54
Julius Gidlund
Hägglunds Ski Team SK
3:31.21040
+1:03.6260
55
Aron Johansson
Tynderö IK
3:34.21300
+1:06.6520
56
Jonas Edholm Kvist
Kovlands IF
4:01.24030
+1:33.9250
57
Olle Rolin Edenryd
Offerdals SK
4:01.24080
+1:34.9300
-
Oskar Östlund
Tierps IF
23:59:58.8639700