Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Lofsdalen Epic
2023-04-01
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
55km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
2:15:34.813300
86.6p
2
H 21
Adrian Lundberg
Lager 157
2:16:44.820300
+1:10.6900
85.8p
3
H 21
Filip Danielsson
Wedevågs IF
2:16:49.820800
+1:15.7400
85.8p
4
H 21
Andrei Lamov
IFK Mora SK
2:16:52.821100
+1:18.7700
85.7p
5
H 21
Marcus Ruus
Åsarna IK
2:16:54.821300
+1:20.7900
85.7p
6
H 21
Albin Andersson
Ulriksbergs IK
2:17:26.824500
+1:52.11100
85.3p
6
H 21
Gabriel Thorn
Träningskonsulten sports club
2:17:26.824500
+1:52.11100
85.3p
8
H 21
Oscar Persson
Träningskonsulten sports club
2:17:27.824600
+1:53.11200
85.3p
9
H 21
Markus Jönsson
Tranemo IF
2:17:31.825000
+1:57.11600
85.3p
10
H 21
Pontus Nordström
Östervåla IF
2:19:06.834500
+3:32.21100
84.2p
11
H 21
Isidor Wiksten
Matfors SK
2:20:48.844700
+5:14.31300
83.1p
12
H 21
Jonathan Hedbys
Storvreta IK
2:20:52.845100
+5:18.31700
83.0p
13
H 21
Hugo Hilmersson
Göteborgs SK
2:20:53.845200
+5:19.31800
83.0p
14
H 40
Martin Rosvall
Sunne SLF
2:20:55.845400
+5:21.32000
83.0p
15
H 40
Michael Boberg
Älvdalens IF SK
2:21:19.847800
+5:45.34400
82.7p
16
H 21
Harald Ekenberg
IK Stern
2:21:31.849000
+5:57.35600
82.6p
17
H 21
Oskar Ahnbrink
Sundbybergs IK
2:21:56.851500
+6:22.38100
82.3p
18
H 21
Alfred Nilsson
Filipstads SF
2:22:36.855500
+7:02.42100
81.9p
19
H 21
Andreas Ruud Tronsmoen
Alvdal IL
2:22:37.855600
+7:03.42200
81.9p
20
H 21
Markus Johansson
Offerdals SK
2:23:11.859000
+7:37.45600
81.5p
21
H 21
Jonatan Steen
Sågmyra SK
2:23:13.859200
+7:39.45800
81.5p
22
H 21
Hugo Pettersson Arwedahl
DPONLY Ski Club
2:23:14.859300
+7:40.45900
81.5p
23
H 21
Axel Erixon
Offerdals SK
2:23:17.859600
+7:43.46200
81.5p
24
H 40
Johan Didron
DPONLY Ski Club
2:23:21.860000
+7:47.46600
81.4p
25
H 21
Mattias Widmark
Svegs IK
2:23:23.860200
+7:49.46800
81.4p
26
H 21
Jesper Barrefors
Göteborgs SK
2:24:30.866900
+8:56.53500
80.7p
27
H 21
Theodor Danielsson
Enebybergs IF
2:24:43.868200
+9:09.54800
80.6p
28
H 50
Niklas Österberg
Storvreta IK
2:24:47.868600
+9:13.55200
80.6p
29
H 21
Mikael Andersson
Malungs IF
2:25:17.871600
+9:43.58200
80.2p
30
H 21
Jonatan Ståhl
IFK Moras OK
2:25:39.873800
+10:05.60400
80.0p
31
H 21
Sebastian Backlund
IK Stern
2:25:59.875800
+10:25.62400
79.8p
32
H 21
Tor Vincent
Sätra IF
2:26:01.876000
+10:27.62600
79.8p
32
H 40
Andreas Berthagen
Storvreta IK
2:26:01.876000
+10:27.62600
79.8p
34
H 21
Bill Impola
Träningskonsulten sports club
2:26:11.877000
+10:37.63600
79.7p
35
H 50
Björn Haring
XC Sthlm Ski Club
2:26:26.878500
+10:52.65100
79.6p
36
H 21
Alexander Thudeen
Sya SK
2:26:28.878700
+10:54.65300
79.5p
37
H 21
David Larsson
Lillhärdals IF
2:28:04.888300
+12:30.74900
78.6p
38
H 21
Patrik Johansson
Träningskonsulten sports club
2:28:57.893600
+13:23.80200
78.1p
39
H 40
Per Henrik Sundell
XC Sthlm Ski Club
2:29:31.897000
+13:57.83600
77.7p
39
H 50
Ulf Nordström
Östervåla IF
2:29:31.897000
+13:57.83600
77.7p
41
H 50
Anders Sörensson
Munkedals SOK
2:29:32.897100
+13:58.83700
77.7p
42
H 21
David Unnersjö-jess
All Stripes Sports Club
2:30:23.902200
+14:49.88800
77.3p
43
H 21
Joel Björnlinger
IK Hakarpspojkarna
2:30:42.904100
+15:08.90700
77.1p
44
H 21
Erwan Weber
Nacka Värmdö SK
2:30:49.904800
+15:15.91400
77.0p
45
H 40
Fredrik Gustafsson
Strängnäs SK
2:31:13.907200
+15:39.93800
76.8p
45
H 40
Joakim Olsson
Hällbybrunns IF
2:31:13.907200
+15:39.93800
76.8p
47
H 40
Henric Johansson
Finnskogarnas SK
2:31:42.910100
+16:08.96700
76.5p
48
H 21
Tim Magnusson
IFK Mora SK
2:32:26.914500
+16:52.101100
76.1p
49
H 40
Andreas Berntsson
Göteborgs SK
2:32:45.916400
+17:11.103000
75.9p
50
H 21
Johan Selander
Öregrunds IK
2:32:51.917000
+17:17.103600
75.9p
51
H 40
Anders Carbonnier
XC Sthlm Ski Club
2:33:00.917900
+17:26.104500
75.8p
52
H 21
Valter Ljungdahl
Matfors SK
2:33:46.922500
+18:12.109100
75.4p
53
H 21
Jesper Frisk
XC Sthlm Ski Club
2:33:49.922800
+18:15.109400
75.4p
54
H 21
Simon Bengtsson
IF Ski Team Skåne
2:34:45.928400
+19:11.115000
74.9p
55
H 21
Erik Hållström
Team Walle SK
2:35:52.935100
+20:18.121700
74.3p
56
H 50
Henrik Rådström
Snö & Tö Skidklubb
2:35:55.935400
+20:21.122000
74.2p
57
H 21
Fredrik Bergman
Bondsjöhöjdens IK
2:36:06.936500
+20:32.123100
74.2p
57
H 40
Elis Weslien
Nybro Ski
2:36:06.936500
+20:32.123100
74.2p
59
H 40
Emil Dahlqvist
Falu IK
2:36:11.937000
+20:37.123600
74.1p
60
H 50
Kennet Berglund
XC Sthlm Ski Club
2:36:15.937400
+20:41.124000
74.1p
61
H 21
Johan larsson
Team Walle SK
2:36:31.939000
+20:57.125600
73.9p
62
D 21
Wilma Jönsson
Östersunds SK
2:37:40.945900
+22:06.132500
73.3p
63
H 21
Alfred Källsmyr
IK Fryken
2:37:58.947700
+22:24.134300
73.2p
64
H 60
Harri Partanen
Högbo GIF
2:38:25.950400
+22:51.137000
73.0p
65
H 21
Tomas Lundin
Ufk
2:38:30.950900
+22:56.137500
72.9p
66
H 21
Erik Danielsson
Norrbärke SK
2:39:04.954300
+23:30.140900
72.6p
67
H 21
Lukas Karlberg
IK Rex
2:39:18.955700
+23:44.142300
72.5p
68
H 21
Patrik Lind
Tunafors SK
2:39:35.957400
+24:01.144000
72.4p
69
D 21
Anja Stolpe
Lager 157
2:40:28.962700
+24:54.149300
71.9p
70
H 21
Christoffer Grudd
IFK Mora SK
2:40:57.965600
+25:23.152200
71.7p
71
H 21
Nils Rapp
Bjursås IK
2:41:00.965900
+25:26.152500
71.7p
72
H 21
David Christofferson
GIF
2:41:01.966000
+25:27.152600
71.7p
73
H 40
David Ranfalk
IK Stern
2:41:16.967500
+25:42.154100
71.6p
74
H 50
Lars Åkerman
Älvdalens IF SK
2:41:21.968000
+25:47.154600
71.5p
75
H 40
Ulf Bergqvist
Team Walle SK
2:41:25.968400
+25:51.155000
71.5p
76
H 40
Fredrik Bergdahl
Sundbybergs IK
2:41:31.969000
+25:57.155600
71.4p
77
H 21
Aron Andersson
Umara SC
2:41:59.971800
+26:25.158400
71.2p
78
D 21
Hilda Löf
XC Sthlm Ski Club
2:42:46.976500
+27:12.163100
70.8p
79
H 50
Jan Östlund
Team Walle SK
2:43:06.978500
+27:32.165100
70.7p
80
H 40
Martin Axelhed
Mälarö SOK
2:43:28.980700
+27:54.167300
70.5p
81
H 21
Björn Strömbäck
Vallsta SK
2:43:35.981400
+28:01.168000
70.4p
82
H 50
Jakub Cvach
IK Stern
2:44:15.985400
+28:41.172000
70.1p
83
H 21
Christian Hasselberg
DPONLY Ski Club
2:44:16.985500
+28:42.172100
70.1p
84
H 21
Filip Sundin
Grava SK
2:44:35.987400
+29:01.174000
70.0p
85
H 50
Anders Magnusson
IK Stern
2:44:36.987500
+29:02.174100
70.0p
86
H 40
Fredrik Larsson
Team Walle SK
2:44:38.987700
+29:04.174300
70.0p
87
H 40
Joakim Carlsson
DPONLY Ski Club
2:45:23.992200
+29:49.178800
69.6p
88
H 60
Jan Larsson Lyckholm
Kopparbergs IF
2:45:26.992500
+29:52.179100
69.6p
89
H 21
Mikael Larsson
Hällbybrunns IF
2:46:03.996200
+30:29.182800
69.3p
90
D 21
Alba Björnsdotter
Järpens SK
2:46:09.996800
+30:35.183400
69.3p
91
H 50
Patrick Hansson
Karlslunds IF SF
2:46:35.999400
+31:01.186000
69.1p
92
H 40
Martin Persson
Föreningen IKJ Haninge
2:47:05.1002400
+31:31.189000
68.8p
93
H 50
Kent Aurbakken
Finnskogarnas SK
2:47:10.1002900
+31:36.189500
68.8p
94
H 21
Fredrik Samuelsson
DPONLY Ski Club
2:47:14.1003300
+31:40.189900
68.8p
95
H 40
Markus Eriksson
Team Swedemount SC
2:48:02.1008100
+32:28.194700
68.4p
96
H 40
Pontus Brander
IK Tjalve
2:48:16.1009500
+32:42.196100
68.3p
97
H 50
Tomas Turpers
Lofsdalen
2:48:21.1010000
+32:47.196600
68.3p
98
H 21
Björn Haglund
Hybo AIK
2:48:45.1012400
+33:11.199000
68.1p
99
H 21
Mattias Slothus
Gävle
2:48:59.1013800
+33:25.200400
68.0p
100
D 21
Maja Eriksson
Lager 157
2:49:33.1017200
+33:59.203800
67.8p
101
H 21
Magnus Proos
Älvros IK
2:49:35.1017400
+34:01.204000
67.7p
102
H 21
Mikael Byhlinder
Axa SC
2:49:41.1018000
+34:07.204600
67.7p
103
H 40
Johan Holm
Axa SC
2:49:48.1018700
+34:14.205300
67.6p
104
H 21
Carl-johan Larsson
Träningskonsulten sports club
2:49:49.1018800
+34:15.205400
67.6p
104
H 50
Lennart Romin
Team Walle SK
2:49:49.1018800
+34:15.205400
67.6p
106
H 21
Tomas Proos
Älvros IK
2:50:19.1021800
+34:45.208400
67.4p
107
H 21
Emil Samuelsson
DPONLY Ski Club
2:50:41.1024000
+35:07.210600
67.3p
108
D 21
HOLMBERG Sofi
Västerås Skidklubb
2:51:20.1027900
+35:46.214500
67.0p
109
H 50
Fredrik Erixon
Ccc1000
2:51:35.1029400
+36:01.216000
66.9p
109
H 50
Christer Fyhr
Team Walle SK
2:51:35.1029400
+36:01.216000
66.9p
111
D 21
Emma Hållström
Team Walle SK
2:52:19.1033800
+36:45.220400
66.6p
112
H 21
Anders Edberg
Ufk
2:52:21.1034000
+36:47.220600
66.6p
113
H 21
Isac Andersson
Landsbro IF SK
2:52:33.1035200
+36:59.221800
66.5p
114
H 21
Markus Femling
Älvros IK
2:52:37.1035600
+37:03.222200
66.4p
115
H 50
Niklas Lindskog
Axgatan Runners
2:53:11.1039000
+37:37.225600
66.2p
116
D 21
Mathilda Ruus
Åsarna IK
2:53:37.1041600
+38:03.228200
66.0p
117
H 21
Erik Jonasson
Älvros IK
2:53:50.1042900
+38:16.229500
65.9p
118
H 50
Urban Pettersson Bargo
Hästhagens Atletklubb
2:54:01.1044000
+38:27.230600
65.9p
119
H 50
Håkan Sandahl
Axa SC
2:54:02.1044100
+38:28.230700
65.9p
120
D 21
Madelene Nord
Malungs IF
2:54:49.1048800
+39:15.235400
65.5p
121
D 40
Anette Jonsson
IFK Mora SK
2:55:02.1050100
+39:28.236700
65.4p
122
H 21
Nicklas Kvist
Träningskonsulten sports club
2:55:11.1051000
+39:37.237600
65.4p
123
H 21
Marcus Johansson
Träningskonsulten sports club
2:55:21.1052000
+39:47.238600
65.3p
124
H 21
Johan Lindbäck
Ufk
2:55:23.1052200
+39:49.238800
65.3p
125
H 21
Carl Alm
Träningskonsulten sports club
2:55:36.1053500
+40:02.240100
65.2p
126
H 21
Max Bergström
Ski Team MoaX
2:56:21.1058000
+40:47.244600
64.9p
127
H 21
Stefan Larsson
Lima IF
2:56:28.1058700
+40:54.245300
64.9p
128
H 40
Magnus Nygren
Väsby SK
2:57:19.1063800
+41:45.250400
64.5p
129
H 21
Andreas Finn
Snö & Tö Skidklubb
2:57:43.1066200
+42:09.252800
64.4p
130
H 21
Jonas Nilsson
Team Walle SK
2:58:22.1070100
+42:48.256700
64.1p
131
D 21
Elin Törnqvist
Lager 157
2:58:30.1070900
+42:56.257500
64.1p
132
H 50
Jonas Andersson
Ufk
2:59:24.1076300
+43:50.262900
63.7p
133
H 40
Tomas Eriksson
Gävle
2:59:40.1077900
+44:06.264500
63.6p
134
H 21
Rasmus Anttila
Högbo GIF
2:59:47.1078600
+44:13.265200
63.6p
135
D 40
Jill Nordby
Finnskogarnas SK
2:59:51.1079000
+44:17.265600
63.6p
135
H 60
Hans Fjellborg
Team Esplanad
2:59:51.1079000
+44:17.265600
63.6p
137
H 21
Mattias Svärd
Hybo AIK
3:00:16.1081500
+44:42.268100
63.4p
138
H 21
Stefan Nilsson
Ttgu IF
3:00:47.1084600
+45:13.271200
63.2p
139
D 21
Emmi Nyberg
Storvreta IK
3:00:57.1085600
+45:23.272200
63.1p
140
H 50
Martin Sverdrup
Stockholms RK
3:00:59.1085800
+45:25.272400
63.1p
141
H 21
David Hollsten
Snö & Tö Skidklubb
3:01:45.1090400
+46:11.277000
62.8p
142
H 55 Motion
Pontus JOHANSSON
Älvdalens IF SK
3:01:53.1091200
+46:19.277800
62.8p
143
H 40
Ingemar Falk
Axa SC
3:02:09.1092800
+46:35.279400
62.7p
144
D 21
Hanna Johansson
Ödeshögs SK
3:02:38.1095700
+47:04.282300
62.5p
145
H 40
Fredrik Pagmen
Axa SC
3:02:53.1097200
+47:19.283800
62.4p
146
H 60
Rikard Imark
Tullinge SK
3:03:09.1098800
+47:35.285400
62.3p
147
D 40
Angela Johansson
XC Sthlm Ski Club
3:03:20.1099900
+47:46.286500
62.2p
148
H 40
Daniel Abrahamsson
Graninge-Alliansen
3:04:28.1106700
+48:54.293300
61.8p
149
D 21
Hanna Höij
Axa SC
3:04:31.1107000
+48:57.293600
61.8p
150
H 40
David Martinsson
Kungsäters IF
3:04:32.1107100
+48:58.293700
61.8p
151
H 50
Anders Eriksson
Källbottens IK
3:04:34.1107300
+49:00.293900
61.8p
152
H 40
Rickard Redendal
Järfälla SK
3:04:40.1107900
+49:06.294500
61.8p
153
D 21
Josefine Söderqvist
Storvreta IK
3:05:23.1112200
+49:49.298800
61.5p
154
H 40
Erik Bjerrehorn
Heimdal Ski
3:06:07.1116600
+50:33.303200
61.2p
155
H 40
Niklas Backåberg
ASK Växjö
3:06:57.1121600
+51:23.308200
60.9p
156
H 40
Peter Lydell
Gimo IF SK
3:07:00.1121900
+51:26.308500
60.9p
157
H 21
Olov Clausen
Snö & Tö Skidklubb
3:07:05.1122400
+51:31.309000
60.9p
158
D 21
Moa Lagerqvist
Tranemo IF
3:07:15.1123400
+51:41.310000
60.8p
159
H 21
Douglas Thorell
Tänndalens IF
3:10:26.1142500
+54:52.329100
59.7p
160
H 50
Jonas Nilsson
Snö & Tö Skidklubb
3:10:29.1142800
+54:55.329400
59.7p
161
H 50
Mattias Bolinder
Snö & Tö Skidklubb
3:10:33.1143200
+54:59.329800
59.7p
162
H 60
Mats Hammerin
Falun Borlänge SK
3:11:39.1149800
+56:05.336400
59.3p
163
H 50
Mattias Strömberg
Hammarby IF SF
3:11:52.1151100
+56:18.337700
59.3p
164
H 40
Daniel Sköldberg
Tunafors SK
3:12:04.1152300
+56:30.338900
59.2p
165
H 60
Anders Rönnlund
Järbo IF
3:12:24.1154300
+56:50.340900
59.1p
166
H 21
Mehdi ZAGHLOUMI
Bauhaus Sportklubb
3:13:05.1158400
+57:31.345000
58.9p
167
D 21
Olivia Ednarsson
Brandsbols SK
3:13:18.1159700
+57:44.346300
58.8p
168
D 40
Anna-Karin Ejenström
Nacka Värmdö SK
3:13:31.1161000
+57:57.347600
58.7p
169
H 50
Peter Warlich
Linköpings SK
3:14:11.1165000
+58:37.351600
58.5p
170
H 60
Ulf Hallin
Hagfors SF
3:14:31.1167000
+58:57.353600
58.4p
171
D 21
Elin Storm
Malungs IF
3:15:04.1170300
+59:30.356900
58.2p
172
H 21
Johan Gunnarsson
XC Sthlm Ski Club
3:15:10.1170900
+59:36.357500
58.2p
173
H 40
Benny Gäfvert
Järvsö IF
3:16:09.1176800
+1:00:35.363400
57.9p
174
H 60
Ulf Eriksson
Stora Tuna IK SK
3:16:19.1177800
+1:00:45.364400
57.8p
175
D 21
Elin Hamrefors
DPONLY Ski Club
3:16:53.1181200
+1:01:19.367800
57.6p
176
D 21
Tilde Ingvarsson
Svegs IK
3:17:01.1182000
+1:01:27.368600
57.6p
177
H 21
Stefan Wahlström
Axa SC
3:18:52.1193100
+1:03:18.379700
57.0p
178
D 21
Stina Edejern
IFK Bergvik
3:20:49.1204800
+1:05:15.391400
56.4p
179
H 50
Tommy Seger
Karlslunds IF SF
3:20:58.1205700
+1:05:24.392300
56.4p
180
H 60
Anders Hellqvist
Stockholms RK
3:21:34.1209300
+1:06:00.395900
56.2p
181
H 60
Tomas Andersson
Tunafors SK
3:21:52.1211100
+1:06:18.397700
56.1p
182
D 40
Hanna Gäfvert
Järvsö IF
3:22:00.1211900
+1:06:26.398500
56.1p
183
H 21
Andreas Pollack
Trafikverkets FF
3:22:06.1212500
+1:06:32.399100
56.0p
184
H 21
Niklas Persson
Hede SK
3:22:24.1214300
+1:06:50.400900
56.0p
185
D 21
Louise Wallin
Team Power Woman
3:23:21.1220000
+1:07:47.406600
55.7p
186
H 60
Erik Rollborn
Västerviks OK
3:24:01.1224000
+1:08:27.410600
55.5p
187
H 40
Esbjörn Lundevall
Axa SC
3:24:22.1226100
+1:08:48.412700
55.4p
188
H 21
Henrik Andersson
No Club
3:24:28.1226700
+1:08:54.413300
55.4p
189
H 40
Marcus Tuori
Orsa SK
3:24:31.1227000
+1:08:57.413600
55.3p
190
D 21
Linnea Stider
Nacka Värmdö SK
3:24:43.1228200
+1:09:09.414800
55.3p
191
H 50
Erik Brisenheim
Stockholms RK
3:24:55.1229400
+1:09:21.416000
55.2p
191
H 55 Motion
Julien Svensson
Bad Homburg
3:24:55.1229400
+1:09:21.416000
55.2p
193
H 55 Motion
Michel Lorin
Stockholms RK
3:25:09.1230800
+1:09:35.417400
55.2p
194
H 50
Thomas Berglund
Bondsjöhöjdens IK
3:25:16.1231500
+1:09:42.418100
55.1p
195
H 50
Tomas Lundqvist
Team Walle SK
3:25:44.1234300
+1:10:10.420900
55.0p
196
H 40
Jonas Andersson
Hybo AIK
3:26:26.1238500
+1:10:52.425100
54.8p
197
H 21
Michael Dittmar
Rhöner WSV E.V.
3:26:33.1239200
+1:10:59.425800
54.8p
198
H 60
Björn Lindberg
Öregrunds IK
3:27:19.1243800
+1:11:45.430400
54.5p
199
H 50
Andreas Hiller
Snö & Tö Skidklubb
3:27:22.1244100
+1:11:48.430700
54.5p
200
H 50
Fredrik Busk
Svegs IK
3:27:58.1247700
+1:12:24.434300
54.4p
Logga in för att slippa de här annonserna
201
H 60
Mats Heldt
Södertälje Nykvarn OK
3:28:05.1248400
+1:12:31.435000
54.3p
202
H 21
Per Lindman
Finspångs SOK
3:28:47.1252600
+1:13:13.439200
54.1p
203
H 40
Oliver Günther
IK Jarl Rättvik
3:28:51.1253000
+1:13:17.439600
54.1p
204
H 50
Tomas Finn
Snö & Tö Skidklubb
3:29:38.1257700
+1:14:04.444300
53.9p
205
H 60
Ola Grönberg
Saik Bandy
3:31:28.1268700
+1:15:54.455300
53.4p
206
H 21
Jesper Nilsson
Vallsta SK
3:33:49.1282800
+1:18:15.469400
52.8p
207
H 21
Johan Thalin
Kilafors SK
3:34:20.1285900
+1:18:46.472500
52.6p
208
H 40
Jonas Pettersson
Kilafors SK
3:35:23.1292200
+1:19:49.478800
52.4p
209
H 60
Ola Mårtensson
Sundbybergs IK
3:35:24.1292300
+1:19:50.478900
52.4p
210
H 21
Henrik Karlsson
Kungsäters IF
3:37:54.1307300
+1:22:20.493900
51.7p
211
H 40
Niklas Östrand
Gröveldalens SK
3:39:15.1315400
+1:23:41.502000
51.4p
212
H 21
Marcus Örnholmer
Teeness BIL
3:40:49.1324800
+1:25:15.511400
51.0p
213
D 40
Anna Dandenell
Snö & Tö Skidklubb
3:40:55.1325400
+1:25:21.512000
51.0p
214
H 40
Klas Bringert
Forssa IK
3:40:58.1325700
+1:25:24.512300
50.9p
215
H 60
Tomas Borg
Sundbybergs IK
3:41:38.1329700
+1:26:04.516300
50.8p
216
H 60
Hans Furuland
IF Thor
3:41:57.1331600
+1:26:23.518200
50.7p
217
H 50
Jesper Widman
Ccc1000
3:42:04.1332300
+1:26:30.518900
50.7p
218
H 50
Stefan P Svanström
Axa SC
3:42:19.1333800
+1:26:45.520400
50.6p
219
H 55 Motion
Claes Kinch
Stockholm
3:42:26.1334500
+1:26:52.521100
50.6p
220
H 55 Motion
Peter Rosenqvist
Ccc1000
3:43:51.1343000
+1:28:17.529600
50.2p
221
H 55 Motion
Nicklas Persson
Järvsö
3:44:48.1348700
+1:29:14.535300
50.0p
222
H 21
Marcus Blom
Dala-Järna IK
3:44:56.1349500
+1:29:22.536100
50.0p
223
H 40
Johan Moreau
IK Stern
3:45:31.1353000
+1:29:57.539600
49.9p
224
H 50
Mario Von Dahn
Axa SC
3:47:03.1362200
+1:31:29.548800
49.5p
225
H 21
Ludvig Hägg
Axa SC
3:48:26.1370500
+1:32:52.557100
49.2p
226
D 40
Bodil Myhr
Skatval Skilag
3:48:31.1371000
+1:32:57.557600
49.2p
227
D 40
Åsa Wigerstedt
Göteborgs SK
3:49:21.1376000
+1:33:47.562600
49.0p
228
H 21
Herman Trogen
Axfood
3:50:56.1385500
+1:35:22.572100
48.6p
229
H 21
Wilhelm Rippe
Axa SC
3:50:57.1385600
+1:35:23.572200
48.6p
230
H 50
Håkan Åskag
Tunafors SK
3:53:13.1399200
+1:37:39.585800
48.1p
231
H 50
Magnus Jonsson
Axa SC
3:53:49.1402800
+1:38:15.589400
48.0p
232
D 40
Anna Löwegren
Forssa IK
3:54:01.1404000
+1:38:27.590600
47.9p
233
H 40
Andreas Ekblad
Frosta
3:56:49.1420800
+1:41:15.607400
47.3p
234
H 60
Jan Lindström
Källbottens IK
3:57:21.1424000
+1:41:47.610600
47.2p
235
D 21
Lovisa Svensson
Axa SC
3:57:49.1426800
+1:42:15.613400
47.1p
236
H 50
Mats Mattsson
Axa SC
3:59:59.1439800
+1:44:25.626400
46.7p
237
H 55 Motion
Mathias Jansson
Norabygdens SK
4:01:50.1450900
+1:46:16.637500
46.3p
238
D 40
Katarina Fors
Snö & Tö Skidklubb
4:04:08.1464700
+1:48:34.651300
45.8p
239
H 40
Johan Glans
Landsbro IF SK
4:06:25.1478400
+1:50:51.665000
45.4p
240
H 50
Mats Wårdemark
Gnesta
4:09:11.1495000
+1:53:37.681600
44.8p
241
H 40
Jonas Strindberg
Axa SC
4:10:12.1501100
+1:54:38.687700
44.6p
242
H 55 Motion
Viktor Davidsson
No Club
4:14:54.1529300
+1:59:20.715900
43.8p
243
H 50
Patrik Teste
Axa SC
4:14:59.1529800
+1:59:25.716400
43.8p
244
H 40
Oskar Swahn
No Club
4:15:05.1530400
+1:59:31.717000
43.7p
245
H 60
Mats Helgesen
Järbo IF
4:17:39.1545800
+2:02:05.732400
43.3p
246
H 55 Motion
Felix Fuchs
Västerås
4:18:04.1548300
+2:02:30.734900
43.2p
247
H 60
Mats Jansson
Hybo AIK
4:18:39.1551800
+2:03:05.738400
43.1p
248
H 55 Motion
Otto Petersson
Ronneby OK
4:21:41.1570000
+2:06:07.756600
42.6p
248
H 55 Motion
Max Rindborg
IFK Falun
4:21:41.1570000
+2:06:07.756600
42.6p
250
D 40
Susanne Günther
IK Jarl Rättvik
4:21:53.1571200
+2:06:19.757800
42.5p
251
H 55 Motion
Bengt Svensson
Bad Homburg
4:23:03.1578200
+2:07:29.764800
42.3p
252
H 60
Peter Strömbäck
Kilafors SK
4:25:59.1595800
+2:10:25.782400
41.9p
253
D 21
Linda Lundmark
Axa SC
4:26:33.1599200
+2:10:59.785800
41.8p
254
H 21
Stefan Jonsson
Handelsbankens IF
4:27:17.1603600
+2:11:43.790200
41.6p
255
D 55 Motion
Mikaela Martinsson
Lillhärdals IF
4:28:25.1610400
+2:12:51.797000
41.5p
256
H 21
Victor Johansson
Lillhärdals IF
4:28:26.1610500
+2:12:52.797100
41.5p
257
H 21
Egil Schultz
Axa SC
4:28:27.1610600
+2:12:53.797200
41.4p
258
H 40
Emanuell Cedertamm
Axa SC
4:28:45.1612400
+2:13:11.799000
41.4p
259
D 55 Motion
Emelie Rosén
Stockholm
4:34:33.1647200
+2:18:59.833800
40.5p
260
H 50
Markus Ekstrand
Upplands Väsby
4:34:59.1649800
+2:19:25.836400
40.4p
261
H 21
Karl Jarbelius
Axa SC
4:35:09.1650800
+2:19:35.837400
40.4p
262
D 55 Motion
Annika Kaisdotter Andersson
Ingen klubb
4:35:44.1654300
+2:20:10.840900
40.3p
263
H 50
Johan Sollbe
Hammarby IF SF
4:35:58.1655700
+2:20:24.842300
40.3p
264
H 21
Rasmus Krantz
Kungsängens IF
4:38:29.1670800
+2:22:55.857400
39.9p
265
H 55 Motion
Mats Nilsson
Motionärer
4:39:34.1677300
+2:24:00.863900
39.7p
266
H 55 Motion
Henrik Ingvarsson
Svegs IK
4:48:55.1733400
+2:33:21.920000
38.4p
267
H 60
Kalman Vanky
No Club
4:49:54.1739300
+2:34:20.925900
38.2p
268
H 55 Motion
Johan Malmström
Bromma Vällingby SOK
4:50:06.1740500
+2:34:32.927100
38.2p
269
H 21
Svante Boström
No Club
4:51:47.1750600
+2:36:13.937200
38.0p
270
H 60
Per Ola Gustavsson
Hybo AIK
4:58:04.1788300
+2:42:30.974900
37.1p
271
D 40
Sara Lott
IFK Gnesta
5:00:23.1802200
+2:44:49.988800
36.8p
272
H 50
Fredrik Junestrand
Vasalopez
5:01:36.1809500
+2:46:02.996100
36.7p
273
H 50
Fredrik Andersson
No Club
5:03:36.1821500
+2:48:02.1008100
36.4p
274
H 21
Richard Chudi
No Club
5:09:13.1855200
+2:53:39.1041800
35.7p
275
H 40
Pontus Wiklander
No Club
5:14:54.1889300
+2:59:20.1075900
35.1p
276
H 55 Motion
Gustaf Mannhus
Norabygdens SK
5:16:47.1900600
+3:01:13.1087200
34.8p
277
H 50
Per Jarbelius
Axa SC
5:18:56.1913500
+3:03:22.1100100
34.6p
278
H 21
Max Gustafsson
Söderhamns SK
5:22:20.1933900
+3:06:46.1120500
34.2p
279
H 21
Jonas Willerius
Söderhamns SK
5:22:42.1936100
+3:07:08.1122700
34.2p
280
D 21
Emelie Leijon
Axa SC
5:23:14.1939300
+3:07:40.1125900
34.1p
281
D 21
Minna Zakrisson
Axa SC
5:30:04.1980300
+3:14:30.1166900
33.4p
Logga in för att slippa de här annonserna
35km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 35 Motion
Stefan Ekman
Strömsbergs IF
1:46:13.637200
69.9p
2
H 35 Motion
Andreas Ersson
Jättendals IF
1:46:15.637400
+2.100
69.9p
3
H 35 Motion
Axel Svensson
Sundbybergs IK
1:51:01.666000
+4:48.28700
66.9p
4
H 35 Motion
Tommy Lahdenperä
Åre SLK
1:51:31.669000
+5:18.31700
66.6p
5
H 35 Motion
Anders Boström
OK Linné
1:52:39.675800
+6:26.38500
65.9p
6
H 35 Motion
Johan Rydén
IFK Mora SK
1:55:06.690500
+8:53.53200
64.5p
7
H 35 Motion
Peter Saarikoski
Storvreta IK
1:59:15.715400
+13:02.78100
62.2p
7
H 35 Motion
Carl Svensson
Sundbybergs IK
1:59:15.715400
+13:02.78100
62.2p
9
H 35 Motion
Pär Samuelsson
Ufk
2:00:52.725100
+14:39.87800
61.4p
10
H 35 Motion
Jens Magnusson
Ås IF
2:02:39.735800
+16:26.98500
60.5p
11
H 35 Motion
Mikael Palmberg
Högbo GIF
2:07:10.762900
+20:57.125600
58.4p
12
H 35 Motion
Dan Jonsson
Edsbyns SK
2:08:36.771500
+22:23.134200
57.7p
13
H 35 Motion
Rasmus Dahlman
Tunafors SK
2:08:58.773700
+22:45.136400
57.6p
14
H 35 Motion
Johan Gustafsson
Tunafors SK
2:09:21.776000
+23:08.138700
57.4p
15
H 35 Motion
Fredrik Persson
Domnarvets GOIF
2:10:09.780800
+23:56.143500
57.0p
16
D 35 Motion
Klara Svensson
Äspereds IF
2:10:13.781200
+24:00.143900
57.0p
17
H 35 Motion
Johan Jonsson
Västerås
2:10:41.784000
+24:28.146700
56.8p
18
H 35 Motion
Kristian Jansson
No Club
2:12:38.795700
+26:25.158400
56.0p
19
H 35 Motion
Lukas Ullberg
Näsvikens IK
2:21:08.846700
+34:55.209400
52.6p
20
H 35 Motion
Fredrik Bergman
Inge Glid SK
2:24:03.864200
+37:50.226900
51.5p
21
H 35 Motion
David Lowén
No Club
2:25:30.872900
+39:17.235600
51.0p
22
H 35 Motion
Pär Bladin
Västerås
2:27:59.887800
+41:46.250500
50.2p
23
D 35 Motion
Carina Nöthe Frisk
XC Sthlm Ski Club
2:28:26.890500
+42:13.253200
50.0p
24
H 35 Motion
Håkan Fredholm
Ljusdal
2:30:06.900500
+43:53.263200
49.5p
25
D 35 Motion
My Westlund
Ncc
2:30:45.904400
+44:32.267100
49.2p
26
H 35 Motion
Aaron Gunnarsson
Brovallens IF
2:34:56.929500
+48:43.292200
47.9p
27
H 35 Motion
Magnus Pauldén
Träningskonsulten sports club
2:36:37.939600
+50:24.302300
47.4p
28
D 35 Motion
Jessica Thörn
Åre Längdskidklubb
2:36:47.940600
+50:34.303300
47.3p
29
D 35 Motion
Anna Kubicka
Vilshärad
2:37:00.941900
+50:47.304600
47.3p
30
H 35 Motion
Alexander Puur
Borlänge
2:37:15.943400
+51:02.306100
47.2p
31
H 35 Motion
Jonas Sjöström
Falun
2:38:05.948400
+51:52.311100
47.0p
32
H 35 Motion
Tomas Söderblom
Sundborn
2:39:15.955400
+53:02.318100
46.6p
33
D 35 Motion
Ingela Alverfors
Bromma Masters och Triathlon
2:39:59.959800
+53:46.322500
46.4p
34
H 35 Motion
Niklas Lavrell
Stockholm
2:41:17.967600
+55:04.330300
46.0p
35
D 35 Motion
Eva Lundesjö
OK Linné
2:41:19.967800
+55:06.330500
46.0p
36
H 35 Motion
Johan Eriksson
Borlänge
2:46:32.999100
+1:00:19.361800
44.6p
37
H 35 Motion
Daniel Lilja
Mora
2:47:35.1005400
+1:01:22.368100
44.3p
38
D 35 Motion
Lena Svedung
Träningskonsulten sports club
2:48:17.1009600
+1:02:04.372300
44.1p
39
D 35 Motion
Katarina Borg »
Oxvretens SK
2:48:54.1013300
+1:02:41.376000
43.9p
40
H 35 Motion
Jakob Fredriksson
Stallarholmen
2:50:33.1023200
+1:04:20.385900
43.5p
41
H 35 Motion
Joakim Torstensson
Fjällbacka
2:51:46.1030500
+1:05:33.393200
43.2p
42
H 35 Motion
Jiri Kubicka
Vilshärad
2:52:15.1033400
+1:06:02.396100
43.1p
43
H 35 Motion
Jonas Wåhlin
Uppsala
2:52:20.1033900
+1:06:07.396600
43.1p
44
D 35 Motion
Kerstin Imark
Tullinge SK
2:53:56.1043500
+1:07:43.406200
42.7p
45
H 35 Motion
Björn Olsson
Vallentuna
2:55:32.1053100
+1:09:19.415800
42.3p
46
H 35 Motion
Anders Johansson
Jope Skiing Team
2:56:25.1058400
+1:10:12.421100
42.1p
47
H 35 Motion
Jan Svensson
Sundbybergs IK
2:56:32.1059100
+1:10:19.421800
42.0p
48
H 35 Motion
Johan Bernalt
Åkersberga
2:59:32.1077100
+1:13:19.439800
41.3p
49
H 35 Motion
Jonas Norlander
Hässleby SOK
2:59:39.1077800
+1:13:26.440500
41.3p
50
H 35 Motion
Kenneth Åberg
Axa SC
3:02:17.1093600
+1:16:04.456300
40.7p
51
H 35 Motion
Mika Ejenström
Nacka Värmdö SK
3:02:50.1096900
+1:16:37.459600
40.6p
52
H 35 Motion
Thomas Johansson
Västerås
3:08:43.1132200
+1:22:30.494900
39.3p
53
D 35 Motion
Tilda Jansson
Nora
3:11:33.1149200
+1:25:20.511900
38.7p
54
H 35 Motion
Thomas Ullberg
Näsvikens IK
3:12:04.1152300
+1:25:51.515000
38.6p
55
D 35 Motion
Annie Backman
Nacka
3:13:07.1158600
+1:26:54.521300
38.4p
56
D 35 Motion
Geraldine Ravoux-Svensson
Bad Homburg
3:13:30.1160900
+1:27:17.523600
38.4p
57
H 35 Motion
Andreas Günzel
Bjursås IK
3:15:56.1175500
+1:29:43.538200
37.9p
58
H 35 Motion
Thor Greve
Stockholm
3:16:46.1180500
+1:30:33.543200
37.7p
59
D 35 Motion
Sofia Johansson
Gävle
3:17:54.1187300
+1:31:41.550000
37.5p
60
H 35 Motion
Eric Johansson
Gävle
3:17:59.1187800
+1:31:46.550500
37.5p
61
D 35 Motion
Jenny Ganse
Hudiksvall
3:18:03.1188200
+1:31:50.550900
37.5p
62
D 35 Motion
Anna Karin Sverdrup
Huddinge
3:18:49.1192800
+1:32:36.555500
37.3p
63
H 35 Motion
Stefan Sundell
Nacka Värmdö SK
3:19:54.1199300
+1:33:41.562000
37.1p
64
H 35 Motion
Christer Karlsson
Västerås
3:22:04.1212300
+1:35:51.575000
36.7p
65
D 35 Motion
Marina Samuelsson
Enköpings Aif
3:27:13.1243200
+1:41:00.605900
35.8p
66
D 35 Motion
Terese Svanberg
Bjursås IK
3:34:54.1289300
+1:48:41.652000
34.5p
67
H 35 Motion
Theodor Hansson
No Club
3:38:52.1313100
+1:52:39.675800
33.9p
68
H 35 Motion
Inge Sjölund
No Club
3:45:15.1351400
+1:59:02.714100
33.0p
69
D 35 Motion
Karin Lundgren
Täby
4:02:40.1455900
+2:16:27.818600
30.6p
70
H 35 Motion
Klas Gustavsson
Västra Frölunda
4:04:18.1465700
+2:18:05.828400
30.4p
71
D 35 Motion
Alicia Björnsdotter
Stockholm
4:12:36.1515500
+2:26:23.878200
29.4p
72
D 35 Motion
Siri Johnsen
Kløfta
4:43:38.1701700
+2:57:25.1064400
26.2p
73
D 35 Motion
Hanne Stavik
Auli ski
4:57:36.1785500
+3:11:23.1148200
24.9p
74
H 35 Motion
Oskar Åslund
Lofsdalen
5:06:11.1837000
+3:19:58.1199700
24.2p
18km
Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Masstart
1
H 18 Motion
Thobias BERGGREN
Lofsdalen
49:05.294400
64.1p
2
H 18 Motion
Anton Östlin
Falun
50:58.305700
+1:53.11200
61.7p
3
H 18 Motion
Anton Schölin
No Club
56:41.340000
+7:36.45500
55.5p
4
H 18 Motion
Ted Eneqvist
Huddinge SK LF
59:55.359400
+10:50.64900
52.5p
5
H 18 Motion
Christopher Toll
Saltsjöbadens SLK
1:00:05.360400
+11:00.65900
52.3p
6
D 18 Motion
Elsa Palmberg
Högbo GIF
1:00:41.364000
+11:36.69500
51.8p
7
D 18 Motion
Cecilia Bäckman
Falun
1:01:34.369300
+12:29.74800
51.1p
8
D 18 Motion
Selma Resare
Ulriksbergs IK
1:01:47.370600
+12:42.76100
50.9p
9
H 18 Motion
Kristoffer Sjöstrand
Borlänge
1:04:03.384200
+14:58.89700
49.1p
10
D 18 Motion
Sara Furberg
Umeå
1:05:25.392400
+16:20.97900
48.1p
11
H 18 Motion
Hans Renman
Stockholm
1:05:38.393700
+16:33.99200
47.9p
12
D 18 Motion
Lovisa Lofsan Sandström
Stockholm
1:06:34.399300
+17:29.104800
47.3p
13
D 18 Motion
Sofia Nilsson
Göteborg/Majorna OK
1:06:43.400200
+17:38.105700
47.1p
14
H 18 Motion
Sixten Renman
Stockholm
1:08:07.408600
+19:02.114100
46.2p
15
D 18 Motion
Sofia Persson
Föreningen IKJ Haninge
1:10:05.420400
+21:00.125900
44.9p
16
D 18 Motion
Maria Mattsson
Sälen
1:11:34.429300
+22:29.134800
43.9p
17
H 18 Motion
Emil Sköldberg
Funäsdalens IF
1:11:43.430200
+22:38.135700
43.9p
18
D 18 Motion
Sofia Heldt
Södertälje
1:14:19.445800
+25:14.151300
42.3p
19
D 18 Motion
Maria Sköldberg
Funäsdalens IF
1:18:46.472500
+29:41.178000
39.9p
20
D 18 Motion
Matilda Andersson
Åkersberga
1:21:45.490400
+32:40.195900
38.5p
21
D 18 Motion
Karin Hård
Sundbybergs IK
1:24:11.505000
+35:06.210500
37.4p
22
H 18 Motion
Åke Backåberg
ASK Växjö
1:24:41.508000
+35:36.213500
37.1p
23
H 18 Motion
Johan Hård Af Segerstad
Axa SC
1:26:14.517300
+37:09.222800
36.5p
24
H 18 Motion
Peter Chudi
Stockholm
1:31:07.546600
+42:02.252100
34.5p
25
D 18 Motion
Lena Lindman
Finspångs SOK
1:32:35.555400
+43:30.260900
34.0p
26
D 18 Motion
Annabeth Hallin
Hagfors SF
1:33:32.561100
+44:27.266600
33.6p
27
H 18 Motion
Jonas Sköld
Segersta OK
1:37:18.583700
+48:13.289200
32.3p
28
D 18 Motion
Cecilia Ekfeldt
Falun
1:42:01.612000
+52:56.317500
30.8p
29
H 18 Motion
Kent Norling
Lofsdalen
1:42:08.612700
+53:03.318200
30.8p
30
H 18 Motion
Magnus Andersson
Tullinge
1:45:29.632800
+56:24.338300
29.8p
31
H 18 Motion
Bo Hamlin
Täby
1:48:03.648200
+58:58.353700
29.1p
32
D 18 Motion
Hanna Söderquist
Enskededalen
1:49:09.654800
+1:00:04.360300
28.8p
33
D 18 Motion
Kristina Svedberg
Julita GOIF
1:49:18.655700
+1:00:13.361200
28.8p
34
D 18 Motion
Eva Strand
Finspång
1:58:03.708200
+1:08:58.413700
26.6p
35
H 18 Motion
Andreas Cedertamm
Bankeryds Skid o Mk
1:58:51.713000
+1:09:46.418500
26.5p
36
H 18 Motion
Mats Sigmark
Stockholm
2:20:15.841400
+1:31:10.546900
22.4p
37
D 18 Motion
Lotta Olsson
Vallentuna
2:23:11.859000
+1:34:06.564500
22.0p