Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Lospåret
2023-01-28
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 21
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Albin Andersson
Ulriksbergs IK
1:47:22.644100
80.9p
2
Robert Brundin
Karlslunds IF SF
1:49:05.654400
+1:43.10200
79.3p
3
Stefan Sunnerberg
Brudpiga RK
1:49:09.654800
+1:47.10600
79.2p
4
Magnus Hedlund
Granbergsdals IF
1:50:48.664700
+3:26.20500
77.7p
5
Alfred Källsmyr
IK Fryken
1:54:19.685800
+6:57.41600
74.7p
6
Jimmy Axelsson
Karlslunds IF SF
1:54:30.686900
+7:08.42700
74.6p
7
Mattias Fritz
Karlslunds IF SF
1:54:32.687100
+7:10.42900
74.5p
8
Emil Samuelsson
DPONLY Ski Club
1:54:42.688100
+7:20.43900
74.4p
9
Andreas Berntsson
Göteborgs SK
1:55:00.689900
+7:38.45700
74.2p
10
Erik Danielsson
Norrbärke SK
1:56:57.701600
+9:35.57400
72.6p
11
Mikael Skidor Larsson
Hällbybrunns IF
1:57:15.703400
+9:53.59200
72.4p
12
Stefan Ekman
Strömsbergs IF
1:58:36.711500
+11:14.67300
71.4p
13
Per Eklöf
Karlslunds IF SF
1:58:37.711600
+11:15.67400
71.3p
14
Gabriel Fernsten
Karlslunds IF SF
2:00:52.725100
+13:30.80900
69.7p
15
Johan Larsson
Tisdagsklubben Örebro
2:00:52.725100
+13:30.80900
69.7p
16
Julius Forsell
Filipstads SF
2:00:52.725100
+13:30.80900
69.7p
17
Mikael Petersson
Karlslunds IF SF
2:01:04.726300
+13:42.82100
69.5p
18
Erik Höglund
Karlslunds IF SF
2:01:11.727000
+13:49.82800
69.5p
19
Ulf Lekeborn
Storådalens SK
2:02:42.736100
+15:20.91900
68.4p
20
Jörgen Kanto
Karlslunds IF SF
2:02:43.736200
+15:21.92000
68.4p
21
Patrik Karlkvist
Norbergs Ck
2:04:58.749700
+17:36.105500
66.9p
22
Thomas Strid
IFK Mora SK
2:05:12.751100
+17:50.106900
66.7p
23
Johan Ånger
Hällefors SK
2:05:29.752800
+18:07.108600
66.5p
24
Patrik Lind
Tunafors SK
2:06:38.759700
+19:16.115500
65.8p
25
John Lundström
Tisdagsklubben Örebro
2:06:49.760800
+19:27.116600
65.7p
26
Torbjörn Eliasson
Bjursås IK
2:08:34.771300
+21:12.127100
64.6p
27
Emil Rydh
Sockertoppen IF
2:11:19.787800
+23:57.143600
62.9p
28
Elis Cedergren
Sundbybergs IK
2:13:47.802600
+26:25.158400
61.5p
29
Jonas Algotsson
Grava SK
2:16:29.818800
+29:07.174600
60.1p
30
Peter Edmark
Hällefors SK
2:16:52.821100
+29:30.176900
59.9p
31
Emil Grip
Hällefors SK
2:17:40.825900
+30:18.181700
59.4p
32
Johan Skoglund
Hällefors SK
2:24:04.864300
+36:42.220100
56.3p
33
Thomas Andersson
Hällefors SK
2:24:07.864600
+36:45.220400
56.3p
34
Patrik Karpaty
Karlslunds IF SF
2:25:21.872000
+37:59.227800
55.7p
35
Johan Jendeberg
Axa SC
2:27:41.886000
+40:19.241800
54.6p
36
Tobias Forsell
Hällefors SK
2:27:58.887700
+40:36.243500
54.5p
37
Peter Ericson
Arboga SK
2:28:42.892100
+41:20.247900
54.2p
38
Mikael Haraldsson
Filipstads SF
2:30:21.902000
+42:59.257800
53.5p
39
Erik Prytz
Karlslunds IF SF
2:33:19.919800
+45:57.275600
52.3p
40
Hampus Cardell
Karlslunds IF SF
2:34:47.928600
+47:25.284400
51.7p
41
Mikael Larssson
Karlslunds IF SF
2:35:00.929900
+47:38.285700
51.6p
42
Marcus Kindevåg
Karlslunds IF SF
2:39:00.953900
+51:38.309700
50.1p
43
Thomas Johansson
Karlslunds IF SF
2:39:50.958900
+52:28.314700
49.8p
44
Robin Andersson
Hällefors SK
2:40:59.965800
+53:37.321600
49.4p
45
Hendrik Sundström
Tisdagsklubben Örebro
2:41:43.970200
+54:21.326000
49.1p
46
Martin Henrysson
Björkfors GOIF
2:42:13.973200
+54:51.329000
48.9p
47
Torsten Nederman
Axa SC
2:43:17.979600
+55:55.335400
48.6p
48
Carl Philip Karlsson -
Norrköpings SK
2:44:34.987300
+57:12.343100
48.1p
49
Leif Landén
Karlslunds IF SF
2:51:21.1028000
+1:03:59.383800
45.9p
50
Markus Lundell
Garphyttans IF
3:02:26.1094500
+1:15:04.450300
42.7p
51
Armas Parkkonen
Hällefors SK
3:19:20.1195900
+1:31:58.551700
38.6p
52
Johann Rollén
Mälaröarnas Alpina
3:43:30.1340900
+1:56:08.696700
33.9p