Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Idretävlingarna/Intersport Cup
2009-12-06
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
15km, Längdskidor, Fristil
1
Rikard Andreasson
IFK Mora SK
36:35.219490
90.3p
2
Daniel Rickardsson
Hudiksvalls IF
36:43.220200
+7.610
90.0p
3
Mathias Fredriksson
Axa SC
36:48.220760
+12.1170
89.8p
4
Tiio Söderhielm
Åsarna IK
36:52.221150
+16.1560
89.6p
5
Fredrik Karlsson
Eksjö SOK
36:55.221440
+19.1850
89.5p
6
Fredrik Östberg
Falun Borlänge SK
37:02.222100
+26.2510
89.2p
7
Niklas Dyrhaug
Norway
37:10.222970
+34.3380
88.8p
8
Håkan Löfström
Falun Borlänge SK
37:22.224100
+46.4510
88.3p
9
Fredrik Byström
Sollefteå SK
37:47.226670
+1:11.7080
87.2p
10
Calle Halfvarsson
IFK Mora SK
37:51.227050
+1:15.7460
87.1p
11
Björn Gund
Åsarna IK
38:06.228510
+1:30.8920
86.5p
12
Anders Svanebo
Stockviks SF
38:14.229300
+1:38.9710
86.1p
13
David Hedlund
Piteå Elit SK
38:19.229810
+1:43.10220
85.9p
14
Andreas Svanebo
Stockviks SF
38:26.230580
+1:50.10990
85.6p
15
Jens Eriksson
Dala-Floda IF
38:27.230610
+1:51.11020
85.6p
16
Magnus Myhr
Åsarna IK
38:27.230670
+1:51.11080
85.6p
17
Martin Johansson
IFK Mora SK
38:35.231480
+1:59.11890
85.3p
18
Magnus Engström
Stockviks SF
38:38.231790
+2:03.12200
85.1p
19
Fredrik Uusitalo
Sollefteå SK
38:39.231800
+2:03.12210
85.1p
20
Peter Arnesson
IF Hallby SOK
38:39.231810
+2:03.12220
85.1p
21
Gunnar Hammarberg
Östersunds SK
38:43.232200
+2:07.12610
85.0p
22
Anders Högberg
IFK Umeå
38:50.232950
+2:14.13360
84.7p
22
Ola Erik Heen Moe
Norway
38:50.232950
+2:14.13360
84.7p
24
Jonatan Thoresson
Östersunds SK
38:52.233140
+2:16.13550
84.6p
25
Robin Norum
IFK Umeå
38:55.233440
+2:19.13850
84.5p
26
Wenlong Xu
China
38:59.233800
+2:23.14210
84.3p
27
Markus Ottosson
Skellefteå SK
39:02.234110
+2:26.14520
84.2p
28
Anton Sjöholm
Östersunds SK
39:02.234190
+2:27.14600
84.2p
29
Daniel Sonntag
Bodens SK
39:03.234250
+2:27.14660
84.2p
30
Lars Suther
IFK Mora SK
39:06.234510
+2:30.14920
84.1p
31
Peter Jönsson
Ramsele IK
39:07.234610
+2:31.15020
84.0p
32
Mikael Östberg
Falun Borlänge SK
39:09.234800
+2:33.15210
84.0p
33
Markus Leijon
IFK Mora SK
39:14.235300
+2:38.15710
83.8p
34
Joakim Engström
IFK Mora SK
39:14.235340
+2:38.15750
83.7p
35
Hampus Lindblom
Åsarna IK
39:19.235890
+2:44.16300
83.5p
36
Tor Larsson
Skellefteå SK
39:23.236200
+2:47.16610
83.4p
37
Lars Nelson
Funäsdalens IF
39:26.236510
+2:50.16920
83.3p
38
Markus Jönsson
Ulricehamns IF
39:37.237600
+3:01.18010
82.9p
39
David Frisk
IFK Mora SK
39:38.237700
+3:02.18110
82.8p
40
Erik Eriksson
IFK Mora SK
39:39.237860
+3:03.18270
82.8p
41
Mikael Ojala
Östersunds SK
39:40.237900
+3:04.18310
82.8p
42
Anders Jonsson
Stockviks SF
39:45.238480
+3:09.18890
82.6p
43
Pär Jonsson
Dala-Järna IK
40:00.239980
+3:24.20390
82.0p
44
Jim Åhl
Bodens SK
40:10.240990
+3:35.21400
81.6p
45
Patrik Karlsson
Falun Borlänge SK
40:11.241060
+3:35.21470
81.6p
46
Johan Westerlund
Hemmingsmarks IF
40:16.241500
+3:40.21910
81.4p
47
Jimmie Johnsson
Eksjö SOK
40:20.241900
+3:44.22310
81.3p
48
Bill Impola
Norbergs SK
40:26.242580
+3:50.22990
81.0p
48
Sebastian Soerensen
Danmark
40:26.242580
+3:50.22990
81.0p
50
Gustav Hall
IFK Mora SK
40:28.242790
+3:53.23200
81.0p
51
Lasse Moelgaard
Danmark
40:32.243120
+3:56.23530
80.9p
52
Anton Järnberg
Hudiksvalls IF
40:32.243130
+3:56.23540
80.8p
53
Gustav Nordström
Gävle SK
40:37.243690
+4:02.24100
80.6p
54
Lars Ljung
Hudiksvalls IF
40:46.244510
+4:10.24920
80.4p
55
Janis Paipals
Latvia
40:47.244630
+4:11.25040
80.3p
56
Marc Walker
Storbritannien
40:50.244940
+4:14.25350
80.2p
57
Martti Himma
Estonia
40:55.245410
+4:19.25820
80.0p
58
Stefan Sunnerberg
SK Ringen
41:05.246460
+4:29.26870
79.7p
59
Patrik Karlsson
Garphyttans IF
41:08.246730
+4:32.27140
79.6p
60
Asger Fischer Moelgaard
Danmark
41:12.247150
+4:36.27560
79.4p
61
Martin Liljemark
SK Bore
41:13.247240
+4:37.27650
79.4p
62
Sebastian Backlund
Eksjö SOK
41:17.247660
+4:41.28070
79.3p
63
Christer Storroenning
Norway
41:31.249020
+4:55.29430
78.8p
64
Tobias Engblom
Stöde IF
41:36.249540
+5:00.29950
78.6p
65
Anders Solin
IFK Mora SK
41:38.249770
+5:02.30180
78.5p
66
Robin Eriksson
IFK Hedemora SK
41:43.250250
+5:07.30660
78.4p
67
Johan Granath
IF Hallby SOK
41:54.251360
+5:18.31770
78.0p
68
Gabriel Stegmayr
Vansbro AIK SK
42:02.252160
+5:26.32570
77.7p
69
Rikard Tynell
Falun Borlänge SK
42:08.252720
+5:32.33130
77.5p
70
Daniel Johansson
IFK Umeå
42:11.253070
+5:35.33480
77.4p
71
Johan Herrman
SK Ringen
42:24.254340
+5:48.34750
77.0p
72
Anton Södergren
Skellefteå SK
42:37.255670
+6:01.36080
76.6p
73
Adam Steen
Falun Borlänge SK
42:38.255740
+6:02.36150
76.6p
74
Qinghai Sun
China
42:53.257270
+6:17.37680
76.1p
75
Jakub Sikora
Czech Republic
43:03.258230
+6:27.38640
75.8p
76
Johan Martinsson
IFK Skövde SK
43:06.258580
+6:30.38990
75.7p
77
Emil Brindbergs
Vansbro AIK SK
43:14.259360
+6:38.39770
75.4p
78
Stanimir Belomazhev
Bulgaria
43:33.261220
+6:57.41630
74.8p
79
Peter James Barron
Irland
43:44.262340
+7:08.42750
74.5p
80
Tobias Bexell
Hvetlanda SK
44:01.264010
+7:25.44420
74.0p
81
Rikard Larsson
Näsvikens IK
44:07.264670
+7:31.45080
73.8p
82
Brynjar Leo Kristinsson
Island
44:13.265220
+7:37.45630
73.6p
83
Samuel Norlén
Dala-Järna IK
44:18.265730
+7:42.46140
73.5p
84
Jens Hulgaard
Danmark
44:20.265920
+7:44.46330
73.4p
85
Erik Berglund
Lycksele IF
44:41.268090
+8:06.48500
72.8p
85
Patrik Lind
Torshälla-Nyby IS
44:41.268090
+8:06.48500
72.8p
87
Mattias Argårds
IFK Mora SK
44:42.268150
+8:06.48560
72.8p
88
Simon James Platt
Storbritannien
44:48.268710
+8:12.49120
72.6p
89
David Lamb
Storbritannien
44:56.269560
+8:20.49970
72.4p
90
Kristian Dahlström
Åmåls OK
45:15.271410
+8:39.51820
71.8p
91
Daniel Tynell
Grycksbo IF OK
45:42.274160
+9:06.54570
71.1p
92
Leon Spiller
Falun Borlänge SK
46:27.278600
+9:51.59010
69.8p
93
Leandro Ribela
Brazil
46:31.279090
+9:56.59500
69.7p
94
Pavels Ribakovs
Latvia
46:44.280340
+10:08.60750
69.4p
95
Joel Hultin
Garphyttans IF
46:50.280990
+10:15.61400
69.2p
96
Andreas Åhman
Gävle SK
47:31.285060
+10:55.65470
68.2p
97
Paul Griffin
Irland
48:05.288430
+11:29.68840
67.3p
98
Erik Amondsen
Danmark
48:20.289930
+11:44.70340
66.9p
99
Andri Steindorsson
Island
50:02.300140
+13:26.80550
64.5p
100
Andreas Lundblad
OK Nackhe
51:04.306330
+14:28.86740
63.1p
101
Björn Albinsson
Sweden
52:09.312810
+15:33.93220
61.7p
102
Fabrizio Bourguignon
Brazil
54:13.325260
+17:37.105670
59.2p
103
Maximilian Andrä
Tyskland
58:42.352160
+22:06.132570
54.5p