Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Bauhaus cup-Lycksele 10km fri stil
2023-01-07
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 20
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Lisa Eriksson
Strömnäs GIF
28:57.173660
76.7p
2
Erika Lavén
Täby IS SK
29:15.175460
+18.1700
76.0p
3
Elin Näslund
Vårby IK
29:39.177830
+41.4070
75.1p
4
Tove Eriksson
Hudiksvalls IF
29:45.178460
+48.4700
74.8p
5
Emma Lindberg
IFK Mora SK
30:15.181470
+1:18.7710
73.7p
6
Therese Patomella
Gellivare Skidallians IK
30:24.182310
+1:26.8550
73.4p
7
Nora Bråmer
IFK Mora SK
30:25.182430
+1:27.8670
73.4p
8
Ella Selmosson
Lidköpings VSK
31:07.186600
+2:09.12840
71.9p
9
Malin Oskarsson
Högbo GIF
31:43.190250
+2:45.16490
70.6p
10
Alva Isaksson
Sävast Ski Team IF
31:48.190750
+2:50.16990
70.5p
11
Amanda Pallin
Alnö SK
32:17.193680
+3:20.19920
69.5p
12
Alice Widholm
Borås SK
32:22.194170
+3:25.20410
69.3p
13
Flisa Ravald
Åsarna IK
32:31.195070
+3:34.21310
69.0p
14
Elsa Carling
Falu IK
33:08.198740
+4:10.24980
67.9p
15
Jonna Persson Kjellgren
Järpens SK
33:10.198920
+4:12.25160
67.8p
16
Elin Forsgren
Vårby IK
33:18.199730
+4:20.25970
67.6p
17
Irja Brandfjell
Funäsdalens IF
33:25.200450
+4:27.26690
67.4p
18
Matilda Bandefur
Borås SK
33:27.200610
+4:29.26850
67.3p
19
Tova Andersson
Östersunds SK
33:36.201510
+4:38.27750
67.0p
20
Ebba Bengtsson
Tynderö IK
33:44.202340
+4:46.28580
66.8p
21
Ida Rosjö
IF Hallby SOK
33:50.202950
+4:52.29190
66.6p
22
Lina Sjöberg
Gimo IF SK
33:51.203050
+4:53.29290
66.6p
23
Moa Hedman
Högbo GIF
34:38.207780
+5:41.34020
65.2p
24
Hedda Samuelsson
Östersunds SK
35:01.210090
+6:04.36330
64.5p
25
Emma Bengtsson
Ulricehamns IF
35:10.210900
+6:12.37140
64.3p
26
Tilde Josefsson
Täby IS SK
35:10.210980
+6:13.37220
64.3p
27
Olivia Söderlind
Gellivare Skidallians IK
35:12.211160
+6:15.37400
64.2p
28
Ebba Englund
Bergeforsens SK
35:47.214650
+6:49.40890
63.3p
29
Irma Östberg
Åsarna IK
35:55.215420
+6:57.41660
63.1p
30
Ylva Sandström
Stockviks SF
35:56.215530
+6:58.41770
63.0p
31
Elvira Nilsson
Sollefteå Skidor IF
36:20.217900
+7:22.44140
62.4p
32
Louise Jonsson
Alnö SK
36:24.218330
+7:26.44570
62.3p
33
MY Werner
IK Stern
36:38.219730
+7:40.45970
61.9p
34
Clara Granljung
Kalix SK
36:53.221220
+7:55.47460
61.5p
35
Linnea Carlsson
Grava SK
37:27.224650
+8:29.50890
60.7p
36
Louise Hallander
SK Bore
37:45.226440
+8:47.52680
60.2p
37
Olivia Ednarsson
Brandsbols SK
38:11.229020
+9:13.55260
59.6p
38
Saga Norberg
Ersnäs IF
38:31.231030
+9:33.57270
59.1p
39
Amanda Andersson
Tynderö IK
39:07.234670
+10:10.60910
58.3p
40
Wilma Karlsson
Östersunds SK
39:28.236760
+10:31.63000
57.8p
-
Elvira Hermansson
Offerdals SK
23:59:59.8639800
-
Ella Burman
Skellefteå SK
23:59:59.8639800
-
Elin Henriksson
Skellefteå SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)