Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Björnjakten
2022-12-10
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
5km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 16
Tage Börjesson
Vreta Skid o Mk
12:28.74700
2
H 16
Oskar Olsson
Borås SK
12:36.75500
+8.700
2
H 16
Leon Kvistegården
Högbo GIF
12:36.75500
+8.700
4
H 16
Hugo Enhörning
Falu IK
12:42.76100
+14.1300
5
H 16
Rasmus Lövgren
Finspångs SOK
12:43.76200
+15.1400
6
H 16
Ville Jutterdal
Vreta Skid o Mk
12:46.76500
+18.1700
7
H 16
William Dovander
Sundbybergs IK
12:55.77400
+27.2600
8
H 16
Ludvig Eggöy Markhester
Huddinge SK LF
12:59.77800
+31.3000
9
H 16
Erik Wiklund
Sundbybergs IK
13:02.78100
+34.3300
9
H 16
Theo Malm
Vreta Skid o Mk
13:02.78100
+34.3300
11
H 16
Oskar Söder
IFK Grängesberg SK
13:10.78900
+42.4100
12
H 16
Olle Brandin
Falu IK
13:14.79300
+46.4500
13
H 16
Gustav Gränborn
Trönö IK
13:16.79500
+48.4700
14
H 16
Joel Nilsson
SK Bore
13:17.79600
+49.4800
14
H 16
Kalle Krysander
Vreta Skid o Mk
13:17.79600
+49.4800
14
H 16
Pelle Anger
IFK Hedemora SK
13:17.79600
+49.4800
17
H 16
Viktor Kullman
Stora Tuna IK SK
13:19.79800
+51.5000
18
H 16
Love Tholander
Sundbybergs IK
13:42.82100
+1:14.7300
19
H 16
Edvin Skytt
Falu IK
13:56.83500
+1:28.8700
20
D 16
Malva Nisén
Svegs IK
14:12.85100
+1:44.10300
21
H 16
Petter Karlsson
Arvika IS
14:13.85200
+1:45.10400
22
D 16
Matilda Grahn
IF Hallby SOK
14:18.85700
+1:50.10900
23
H 16
Ville Norling
Domnarvets GOIF
14:21.86000
+1:53.11200
24
D 16
Astrid Hermansson
Kvarnsvedens GOIF SK
14:27.86600
+1:59.11800
25
H 16
Melker Alvarsson
IFK Skövde SK
14:28.86700
+2:00.11900
25
H 16
Axel Lindblad
Granbergsdals IF
14:28.86700
+2:00.11900
27
D 16
Tove Norgren
Domnarvets GOIF
14:31.87000
+2:03.12200
28
H 16
Albin Hållmarker
Bjursås IK
14:32.87100
+2:04.12300
29
H 16
Gustav Mattsson
Valbo Aif
14:35.87400
+2:07.12600
29
H 16
Karl Emilsson
Domnarvets GOIF
14:35.87400
+2:07.12600
31
H 16
Ivar Ahlberg
Sundbybergs IK
14:37.87600
+2:09.12800
32
H 16
Albin Persson
Rehns BK
14:43.88200
+2:15.13400
33
D 16
Alva Widegren
Mälarö SOK
14:46.88500
+2:18.13700
34
H 16
Alfred Conradson
Orsa SK
14:48.88700
+2:20.13900
35
H 16
Ludvig Burenius
Sundbybergs IK
14:49.88800
+2:21.14000
36
D 16
Ella Nordanbro
Falu IK
14:50.88900
+2:22.14100
37
D 16
Emma Larsson
IFK Mora SK
14:52.89100
+2:24.14300
38
D 16
Liv Kallur
Falu IK
14:54.89300
+2:26.14500
39
H 16
Hjalmar Anderberg
IFK Mora SK
14:55.89400
+2:27.14600
40
D 16
Lova Masapärs
Malungs IF
15:00.89900
+2:32.15100
41
D 16
Ida Zeffer
Mälarö SOK
15:02.90100
+2:34.15300
42
H 16
Gustav Ramsin
IFK Skövde SK
15:03.90200
+2:35.15400
42
D 16
Ebba Fryxell
Dala-Järna IK
15:03.90200
+2:35.15400
44
D 16
Tilde Elofsson
Boxholm-Ekeby SK
15:10.90900
+2:42.16100
45
D 16
Ester Strand
Sävedalens AIK
15:12.91100
+2:44.16300
46
H 16
Edvin Eriksson
IFK Mora SK
15:14.91300
+2:46.16500
47
D 16
Linnéa Rytter
IFK Mora SK
15:24.92300
+2:56.17500
48
D 16
Astrid Hagström
Sälens IF
15:35.93400
+3:07.18600
49
D 16
Anine Karlsson
IFK Mora SK
15:38.93700
+3:10.18900
50
D 16
Alicia Ivarsson
Högbo GIF
15:39.93800
+3:11.19000
51
D 16
Juni Rudström
Grava SK
15:40.93900
+3:12.19100
52
H 16
Hampus Hult
Norrbärke SK
15:41.94000
+3:13.19200
53
D 16
Lisa Ahlrik
Tidaholm SOK Sisu
15:43.94200
+3:15.19400
54
D 16
Sandra Franz
Falu IK
15:54.95300
+3:26.20500
55
D 16
Elsa Norgren
Domnarvets GOIF
15:55.95400
+3:27.20600
56
D 16
Klara Alvarsson
IFK Skövde SK
15:56.95500
+3:28.20700
57
H 16
Arvid Stefansson
Älvdalens IF SK
15:57.95600
+3:29.20800
58
D 16
Ellen Olsson
Garphyttans IF
15:58.95700
+3:30.20900
59
D 16
Elsa Martinsson
Västerås Skidklubb
16:10.96900
+3:42.22100
59
D 16
Parisa Wickenberg
Högbo GIF
16:10.96900
+3:42.22100
61
H 16
Otto Råd
Sunne SLF
16:13.97200
+3:45.22400
62
H 16
Lukas Fahlstedt
Gävle SK
16:16.97500
+3:48.22700
63
H 16
Erik Björklund
Orsa SK
16:27.98600
+3:59.23800
64
D 16
Lina Jernberg
Källbottens IK
16:28.98700
+4:00.23900
65
D 16
Wilma Hellqvist
Källbottens IK
16:54.101300
+4:26.26500
66
D 16
Elin Nisén
Orsa SK
16:55.101400
+4:27.26600
67
D 16
Mercedes Melbye
Årjängs IF
17:13.103200
+4:45.28400
68
D 16
Emma Lindgren
Kimstad GOIF
17:54.107300
+5:26.32500
69
D 16
Hanna Rydesäter
Rehns BK
17:56.107500
+5:28.32700
70
D 16
Lovisa Hammare
Orsa SK
20:24.122300
+7:56.47500
Logga in för att slippa de här annonserna
2.5km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 14
Hugo Söder
IFK Grängesberg SK
6:25.38400
2
H 14
Olle Johansson
IK Stern
6:35.39400
+10.900
3
H 14
Edvin Håkansson
Sunne SLF
6:38.39700
+13.1200
4
H 14
Einar Blomberg
Rehns BK
6:40.39900
+15.1400
5
D 14
Vera Myhlback
Falu IK
6:56.41500
+31.3000
5
D 14
Agnes Liss Berglund
Korsnäs IF SK
6:56.41500
+31.3000
7
H 14
Isak Unger
Falu IK
7:03.42200
+38.3700
8
D 14
Lisa Lundberg
Falu IK
7:04.42300
+39.3800
9
H 14
Erik Nordahl
Domnarvets GOIF
7:12.43100
+47.4600
10
H 14
Aron Hyttinen
IFK Hedemora SK
7:14.43300
+49.4800
11
D 14
Filippa Karlsson
IFK Mora SK
7:18.43700
+53.5200
12
H 14
Sigge Löfgren
Falu IK
7:21.44000
+56.5500
13
H 14
Anton Nilsson
Domnarvets GOIF
7:23.44200
+58.5700
14
D 14
Hanna Strand
Sävedalens AIK
7:26.44500
+1:01.6000
15
D 14
Hedda Fochsen
Täby IS SK
7:30.44900
+1:05.6400
15
D 14
Noomi Zeffer
Mälarö SOK
7:30.44900
+1:05.6400
17
H 14
Vilgot Elofsson
Korsnäs IF SK
7:31.45000
+1:06.6500
18
H 14
Malte Dag Åkerlund
Sälens IF
7:34.45300
+1:09.6800
18
D 14
Kerstin LÖVGREN
Falu IK
7:34.45300
+1:09.6800
20
D 14
Lisen Nygård
Falu IK
7:38.45700
+1:13.7200
21
H 14
Albin Martinsson
Västerås Skidklubb
7:41.46000
+1:16.7500
22
H 12
Olle Eriksson
IFK Mora SK
7:42.46100
+1:17.7600
23
H 14
Malte Alvarsson
IFK Skövde SK
7:44.46300
+1:19.7800
24
H 14
Adam Vetterskog
Norrbärke SK
7:45.46400
+1:20.7900
24
H 12
Emil Johansson
IK Stern
7:45.46400
+1:20.7900
26
H 14
Thor Conradson
Orsa SK
7:48.46700
+1:23.8200
26
D 14
Annie Modigs
Korsnäs IF SK
7:48.46700
+1:23.8200
28
H 14
Malte Worm
IFK Skövde SK
7:49.46800
+1:24.8300
29
D 14
Tilde Bohman
Sälens IF
7:52.47100
+1:27.8600
30
D 14
Lovisa Nederheim
Täby IS SK
8:00.47900
+1:35.9400
30
H 12
Tom Zeffer
Mälarö SOK
8:00.47900
+1:35.9400
32
H 14
Oskar Kullman
Stora Tuna IK SK
8:01.48000
+1:36.9500
32
D 14
Maja Sveder
Domnarvets GOIF
8:01.48000
+1:36.9500
34
D 14
Meja Vikblom
Högbo GIF
8:02.48100
+1:37.9600
35
D 14
Svea Eriksson
Svegs IK
8:03.48200
+1:38.9700
36
H 12
Arvid Eriksson
Stora Tuna IK SK
8:04.48300
+1:39.9800
37
D 14
Moa Jäderberg
SK Leksand
8:05.48400
+1:40.9900
38
H 12
Alfred Granath
Gagnefs IF
8:07.48600
+1:42.10100
39
H 14
Rasmus Wedholm
Falu IK
8:08.48700
+1:43.10200
40
H 14
Aaron Palmkvist
Vreta Skid o Mk
8:09.48800
+1:44.10300
41
H 12
Max Worm
IFK Skövde SK
8:12.49100
+1:47.10600
42
H 14
Aaron Gunnarsson
Brovallens IF
8:14.49300
+1:49.10800
43
D 14
Ebba Karelius
Lima IF
8:16.49500
+1:51.11000
44
H 14
Melker Zetterström
Orsa SK
8:17.49600
+1:52.11100
45
H 12
Henry Hellman
SK Leksand
8:18.49700
+1:53.11200
46
H 14
Elias Landh
Falu IK
8:19.49800
+1:54.11300
47
D 14
Felicia Ottosson
SK Bore
8:20.49900
+1:55.11400
48
D 14
Lilly Bjuredal
Sälens IF
8:22.50100
+1:57.11600
49
H 14
Conrad Wickenberg
Högbo GIF
8:23.50200
+1:58.11700
50
H 14
Simon Modig
Västerås Skidklubb
8:25.50400
+2:00.11900
50
D 12
Ruth Strand
Sävedalens AIK
8:25.50400
+2:00.11900
52
D 14
Carla Dovander
Täby IS SK
8:26.50500
+2:01.12000
53
D 12
Tuva Eliasson
Bjursås IK
8:27.50600
+2:02.12100
54
D 14
Majken Norgren
Domnarvets GOIF
8:29.50800
+2:04.12300
55
H 14
Alfred Biversten
IFK Skövde SK
8:31.51000
+2:06.12500
56
H 14
Hugo Lundgren
Tunafors SK
8:32.51100
+2:07.12600
57
H 14
Axel Stolt
SK Leksand
8:33.51200
+2:08.12700
58
D 14
Wilma Grubb
Älvdalens IF SK
8:40.51900
+2:15.13400
59
D 12
Wilma Hermansson
IFK Mora SK
8:42.52100
+2:17.13600
60
H 12
Helge Ström
Dala-Järna IK
8:45.52400
+2:20.13900
61
H 12
Otto Cederberg
IFK Mora SK
8:46.52500
+2:21.14000
62
H 14
Ivan Elv
IFK Skövde SK
8:47.52600
+2:22.14100
62
D 14
Anja Nordenström
Domnarvets GOIF
8:47.52600
+2:22.14100
62
D 14
Maja Syversen
SK Bore
8:47.52600
+2:22.14100
62
D 12
Mira Dahl
Sälens IF
8:47.52600
+2:22.14100
66
H 14
Otto Krysander
Vreta Skid o Mk
8:49.52800
+2:24.14300
66
D 14
Elsa Elf Boberg
Falu IK
8:49.52800
+2:24.14300
68
D 14
Elvira Buud
IFK Mora SK
8:52.53100
+2:27.14600
69
D 12
Minna Nyström
Älvdalens IF SK
8:56.53500
+2:31.15000
70
D 14
Embla Tuvall
Falu IK
8:57.53600
+2:32.15100
71
D 12
Maja Lundberg
Falu IK
9:00.53900
+2:35.15400
72
D 14
Emma Ehrling
Falu IK
9:02.54100
+2:37.15600
72
D 14
Wilda Rydqvist
Älvdalens IF SK
9:02.54100
+2:37.15600
74
H 12
Arvid Stenman
Falu IK
9:03.54200
+2:38.15700
75
H 14
Isak Vallin
Älvdalens IF SK
9:05.54400
+2:40.15900
75
H 12
Ludvig Ståbi
Falu IK
9:05.54400
+2:40.15900
75
D 12
Molly Mörk
Älvdalens IF SK
9:05.54400
+2:40.15900
78
D 14
Tyra Wallén
Sätra IF
9:06.54500
+2:41.16000
79
D 12
Ida Zetterström
Svegs IK
9:07.54600
+2:42.16100
80
D 14
Meja Nygårds Bodin
Falu IK
9:10.54900
+2:45.16400
81
D 14
Alice Bygg
Malungs IF
9:11.55000
+2:46.16500
82
H 12
Eric Törnqvist
Garphyttans IF
9:16.55500
+2:51.17000
83
D 12
Emma Lindström
Garphyttans IF
9:17.55600
+2:52.17100
84
D 14
Alma Värn
Norrbärke SK
9:22.56100
+2:57.17600
85
D 14
Astrid Danils
Norrbärke SK
9:23.56200
+2:58.17700
86
D 14
Amanda Frykström
Sälens IF
9:25.56400
+3:00.17900
87
H 12
Max Islén
Falu IK
9:27.56600
+3:02.18100
88
D 14
Freja Mogren
Västerås Skidklubb
9:28.56700
+3:03.18200
89
D 12
Leia Hedin
Norrbärke SK
9:30.56900
+3:05.18400
90
D 12
Stella Ribjer
Falu IK
9:31.57000
+3:06.18500
91
H 12
Ricky Hansson
Sätra IF
9:32.57100
+3:07.18600
92
D 14
Matilda Bergström
Sätra IF
9:39.57800
+3:14.19300
93
H 12
Sixten Thoris
Älvdalens IF SK
9:40.57900
+3:15.19400
93
H 12
Isak Åkerman
IFK Hedemora SK
9:40.57900
+3:15.19400
95
D 12
Hilma Degselius
Svegs IK
9:41.58000
+3:16.19500
96
D 12
Viola Olsson
Filipstads SF
9:45.58400
+3:20.19900
97
D 14
Linnea Persson
Falu IK
9:46.58500
+3:21.20000
97
D 12
Mimmi Åkerlund
Sälens IF
9:46.58500
+3:21.20000
99
D 12
Elna Johansson
Falu IK
9:48.58700
+3:23.20200
100
D 12
Tove Dahlqvist
Falu IK
9:49.58800
+3:24.20300
101
D 14
Frida Petersson
Orsa SK
9:51.59000
+3:26.20500
102
D 14
Astrid Sars
Orsa SK
9:56.59500
+3:31.21000
103
D 14
Annie Lindberg
Älvdalens IF SK
9:58.59700
+3:33.21200
104
D 12
Greta Limby
Orsa SK
9:59.59800
+3:34.21300
105
D 12
Olivia Stolt
SK Leksand
10:00.59900
+3:35.21400
106
D 12
Anna Lindström
Garphyttans IF
10:03.60200
+3:38.21700
107
D 14
Ebba Buskqvist
Falu IK
10:04.60300
+3:39.21800
108
D 14
Alice Hellström
Falu IK
10:05.60400
+3:40.21900
109
D 12
Alva Jäderberg
SK Leksand
10:11.61000
+3:46.22500
110
H 12
Vide Zetterberg Viklund
Sälens IF
10:12.61100
+3:47.22600
111
D 14
Ellie Mörk
Älvdalens IF SK
10:15.61400
+3:50.22900
112
H 12
Elias Gudmunds
Lima IF
10:17.61600
+3:52.23100
113
H 12
Elvis Mörk Bölling
Älvdalens IF SK
10:27.62600
+4:02.24100
113
H 12
Theo Palmkvist
Vreta Skid o Mk
10:27.62600
+4:02.24100
115
D 12
Liv Runeborg
IFK Mora SK
10:28.62700
+4:03.24200
116
H 12
Malte Lidin
IFK Mora SK
10:29.62800
+4:04.24300
116
D 12
Maja Jonsson
Falu IK
10:29.62800
+4:04.24300
118
D 12
Emilia Grubb
Älvdalens IF SK
10:30.62900
+4:05.24400
119
D 12
Signe Hård
Älvdalens IF SK
10:37.63600
+4:12.25100
120
H 12
Vincent Boberg
Älvdalens IF SK
10:42.64100
+4:17.25600
121
H 14
Sixten Buud
IFK Mora SK
10:53.65200
+4:28.26700
122
D 12
Estrid Tuvall
Falu IK
10:55.65400
+4:30.26900
123
H 12
Love Eriksson
Filipstads SF
11:03.66200
+4:38.27700
124
D 12
Elin Hell
Älvdalens IF SK
11:04.66300
+4:39.27800
125
D 12
Hilma Kabo
IFK Mora SK
11:11.67000
+4:46.28500
126
D 12
Ellen Frykström
Sälens IF
11:12.67100
+4:47.28600
126
D 12
Alva Aldin
Stora Tuna IK SK
11:12.67100
+4:47.28600
128
D 12
Alicia Johansson
Filipstads SF
11:19.67800
+4:54.29300
129
D 12
Astrid Remb
Falu IK
11:24.68300
+4:59.29800
130
H 12
Saw Ethan Tru Men
Älvdalens IF SK
11:46.70500
+5:21.32000
130
D 12
Alice Hård
Älvdalens IF SK
11:46.70500
+5:21.32000
132
D 12
Elsa AY
Älvdalens IF SK
12:22.74100
+5:57.35600
133
D 12
Siv Collin
Älvdalens IF SK
12:35.75400
+6:10.36900
134
D 12
Klara Bergström
Sätra IF
12:56.77500
+6:31.39000
135
D 12
Lyian Abdulaziz
Älvdalens IF SK
13:44.82300
+7:19.43800
136
D 12
Ida Backsell Nordkvist
Älvdalens IF SK
13:47.82600
+7:22.44100
137
H 12
Hjalmar Grund
IFK Mora SK
14:37.87600
+8:12.49100
1km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 10
Sven Cederberg
IFK Mora SK
3:30.20900
2
D 10
Nike Karlsson
IFK Mora SK
3:32.21100
+2.100
3
D 10
Nora Johansson
Täby IS SK
3:40.21900
+10.900
4
D 10
Majken Zetterström
Orsa SK
3:43.22200
+13.1200
5
H 10
Alfred Jacobsson
IFK Mora SK
3:53.23200
+23.2200
5
D 10
Agnes Fryxell
Garphyttans IF
3:53.23200
+23.2200
5
D 10
Stina Norgren
Domnarvets GOIF
3:53.23200
+23.2200
8
D 10
Ellen Syversen
SK Bore
3:54.23300
+24.2300
9
D 10
Rut Ståby
Orsa SK
3:58.23700
+28.2700
10
H 10
Tage Bratt
IFK Mora SK
4:05.24400
+35.3400
11
D 10
Charlize Rydqvist
Älvdalens IF SK
4:08.24700
+38.3700
12
H 10
Anton Bohlin
Älvdalens IF SK
4:14.25300
+44.4300
13
H 10
Sixten Mogren
Västerås Skidklubb
4:19.25800
+49.4800
13
D 10
Lydia Strand
Sävedalens AIK
4:19.25800
+49.4800
15
D 10
Kajsa Lindström
Garphyttans IF
4:22.26100
+52.5100
16
D 10
Majken Johansson
Älvdalens IF SK
4:27.26600
+57.5600
17
D 10
Ida Nordlund
Falu IK
4:31.27000
+1:01.6000
17
D 10
Agnes Eliasson
Bjursås IK
4:31.27000
+1:01.6000
19
H 10
Axel Islén
Falu IK
4:32.27100
+1:02.6100
20
H 10
Melker Persson
Rehns BK
4:33.27200
+1:03.6200
20
D 10
Norah Hellman
SK Leksand
4:33.27200
+1:03.6200
22
D 10
Elvira Hanser
Orsa SK
4:37.27600
+1:07.6600
23
H 10
Filip Gudmunds
Lima IF
4:40.27900
+1:10.6900
24
D 10
Ida Krysander
Vreta Skid o Mk
4:41.28000
+1:11.7000
25
D 10
Olivia Garbergs
IFK Mora SK
4:48.28700
+1:18.7700
26
H 10
Arvid Buskqvist
Falu IK
4:57.29600
+1:27.8600
27
D 10
Selma Granath
Gagnefs IF
5:01.30000
+1:31.9000
28
H 10
Jonatan Persson
Falu IK
5:11.31000
+1:41.10000
29
D 10
Linn Jacobsson
IFK Mora SK
5:12.31100
+1:42.10100
30
D 10
Viola Håmås Wallin
Älvdalens IF SK
5:13.31200
+1:43.10200
31
H 10
Theodor Eriksson
IFK Mora SK
5:25.32400
+1:55.11400
32
D 10
Annie Persson
Älvdalens IF SK
6:00.35900
+2:30.14900
33
D 10
Ellen Skoglund
Älvdalens IF SK
6:05.36400
+2:35.15400
34
D 10
Elif AY
Älvdalens IF SK
6:27.38600
+2:57.17600
35
H 10
Viktor Hård
Älvdalens IF SK
6:31.39000
+3:01.18000
36
H 10
Gunde Hånell
Gävle SK
6:34.39300
+3:04.18300
37
D 10
Linnea Petersson
Älvdalens IF SK
6:43.40200
+3:13.19200
38
D 10
Emmy Gulliks
Älvdalens IF SK
7:37.45600
+4:07.24600
39
D 10
Lani Backlund
Älvdalens IF SK
7:39.45800
+4:09.24800
40
H 10
Noel Linnros
Lima IF
7:45.46400
+4:15.25400
41
D 10
Mila Järn
Älvdalens IF SK
7:54.47300
+4:24.26300
42
D 10
Molly Grund
Älvdalens IF SK
8:33.51200
+5:03.30200
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)