Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Tanumsloppet
2022-08-14
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
40km
Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Alvar Myhlback
OSI/Team Norgeshus
1:27:38.525700
86.2p
2
H 21
Max Novak
OSI/Team Norgeshus
1:27:59.527800
+21.2000
85.8p
3
H 21
Thomas Gifstad
OSI/Team Norgeshus
1:28:26.530500
+48.4700
85.3p
4
H 21
Marcus Johansson
Ulricehamns IF
1:28:37.531600
+59.5800
85.1p
5
H 21
Alfred Buskqvist
OSI/Team Norgeshus
1:29:30.536900
+1:52.11100
84.2p
6
H 21
Adrian Lundberg
Lager 157
1:30:02.540100
+2:24.14300
83.6p
6
H 21
Gabriel Strid
OSI/Team Norgeshus
1:30:02.540100
+2:24.14300
83.6p
8
H 21
Tommy Bylund
DPONLY Ski Club
1:30:03.540200
+2:25.14400
83.6p
9
H 21
Paul Marcel Combey Coste
No Club
1:32:50.556900
+5:12.31100
80.7p
9
H 21
Marcus Ullman
OK Alehof
1:32:50.556900
+5:12.31100
80.7p
9
H 21
Hugo Sjögren
Ulricehamns IF
1:32:50.556900
+5:12.31100
80.7p
12
H 21
Johannes Jillerö
OSI/Team Norgeshus
1:32:51.557000
+5:13.31200
80.7p
12
H 21
Andreas Viker
IK Stern
1:32:51.557000
+5:13.31200
80.7p
14
H 21
Linus Nygren
Ulricehamns IF
1:34:09.564800
+6:31.39000
79.4p
15
H 21
Hugo Hilmersson
Göteborgs SK
1:34:51.569000
+7:13.43200
78.7p
16
H 21
Sebastian Backlund
IK Stern
1:34:58.569700
+7:20.43900
78.6p
17
H 21
Pierre Hallin
Ulricehamns IF
1:35:06.570500
+7:28.44700
78.5p
18
H 21
Martin Rosvall
Sunne SLF
1:36:34.579300
+8:56.53500
77.1p
19
H 21
Gösta Malmström
IK Stern
1:36:42.580100
+9:04.54300
77.0p
20
H 21
Oscar Olsson
OSI/Team Norgeshus
1:38:13.589200
+10:35.63400
75.7p
21
D 21
Magni Smedås
OSI/Team Norgeshus
1:38:28.590700
+10:50.64900
75.5p
22
H 55
Adam Blomberg
Göteborgs SK
1:39:28.596700
+11:50.70900
74.6p
23
H 21
Samuel Hahnsson
IK Stern
1:42:08.612700
+14:30.86900
72.4p
24
D 21
Hedda Bångman
OSI/Team Norgeshus
1:42:11.613000
+14:33.87200
72.4p
25
H 21
Johan Kanto
Göteborgs SK
1:42:29.614800
+14:51.89000
72.1p
26
H 21
Daniel Käller
IK Stern
1:42:44.616300
+15:06.90500
71.9p
27
H 21
Ståle Fenstad Front Rustad
OSI/Team Norgeshus
1:42:46.616500
+15:08.90700
71.9p
28
H 21
Markus Lundblad
Täby IS SK
1:42:55.617400
+15:17.91600
71.8p
29
H 45
Anders Berndtsson
Göteborgs SK
1:43:16.619500
+15:38.93700
71.5p
30
D 21
Linnea Johansson
Ulricehamns IF
1:43:17.619600
+15:39.93800
71.5p
31
H 21
Samuel Hoof
Ulricehamns IF
1:43:43.622200
+16:05.96400
71.1p
32
H 21
Thomas Wollentz
Halmstads Skidklubb
1:44:12.625100
+16:34.99300
70.8p
33
H 50
Anders Magnusson
IK Stern
1:44:25.626400
+16:47.100600
70.6p
34
H 21
Eivind Karfjell
Dikemark IF
1:44:35.627400
+16:57.101600
70.5p
35
H 21
Jesper Holgersson
IF Hagen SK
1:44:42.628100
+17:04.102300
70.4p
36
D 21
Karoline Naess
Bjerke IL
1:44:45.628400
+17:07.102600
70.4p
37
H 50
Larz Andersson
Karlslunds IF SF
1:45:22.632100
+17:44.106300
69.9p
38
H 55
John Harrysson
GSK bedriftsidrettslag
1:45:54.635300
+18:16.109500
69.5p
39
H 35
Johan Hugoh
Hindås SK
1:45:56.635500
+18:18.109700
69.5p
40
H 45
Per Sandström
Eds SK
1:45:59.635800
+18:21.110000
69.4p
41
H 21
Henrik Eric Rönnmark
Club z
1:46:44.640300
+19:06.114500
68.9p
42
H 55
Kent Aurbuakken
Finnskogarnas SK
1:46:59.641800
+19:21.116000
68.7p
43
H 21
Kim Andersson
IF Hagen SK
1:47:15.643400
+19:37.117600
68.5p
44
H 55
Jan Johansson
Lima IF
1:48:03.648200
+20:25.122400
67.9p
45
D 21
Karolina Hedenström
Ulricehamns IF
1:49:07.654600
+21:29.128800
67.2p
46
H 21
Johan Hellstrand
Åf SK
1:49:40.657900
+22:02.132100
66.8p
47
H 55
Jan Larsson Lyckholm
Kopparbergs IF
1:49:58.659700
+22:20.133900
66.6p
48
H 21
Alexander Rosenbaum
Eds SK
1:50:05.660400
+22:27.134600
66.5p
49
H 21
Henric Johansson
Finnskogarnas SK
1:50:20.661900
+22:42.136100
66.4p
50
H 55
Jonas Häger
Göteborgs SK
1:50:24.662300
+22:46.136500
66.3p
51
H 55
Jeppe Mordhorst
København SK
1:51:14.667300
+23:36.141500
65.8p
52
H 50
Niklas Korall
Boxholm-Ekeby SK
1:51:24.668300
+23:46.142500
65.7p
53
D 21
Hilda Löf
OSI/Team Norgeshus
1:53:27.680600
+25:49.154800
64.3p
54
H 55
Jacob Bilgrav
Holte Ski
1:55:42.694100
+28:04.168300
62.9p
55
D 21
Jill Nordby
Finnskogarnas SK
1:59:31.717000
+31:53.191200
60.7p
56
H 55
BO Lundgren
Åmåls OK
1:59:49.718800
+32:11.193000
60.5p
57
D 21
Hanna Fritz
IFK Mora SK
2:01:13.727200
+33:35.201400
59.8p
58
D 21
Emma Musslinder
Falköpings AIK Skidklubb
2:01:20.727900
+33:42.202100
59.7p
59
H 55
Peter Ravn Brinck
København SK
2:01:43.730200
+34:05.204400
59.5p
60
D 21
Rebecca Lekberg
IK Stern
2:02:07.732600
+34:29.206800
59.3p
61
H 45
Mattias Svenning
Borås SK
2:02:52.737100
+35:14.211300
58.9p
62
H 45
Peter Mårtensson
Club z
2:04:43.748200
+37:05.222400
57.9p
63
H 55
Hans Hugo
Hindås SK
2:07:48.766700
+40:10.240900
56.4p
64
H 50
Dan Andersson
Eds SK
2:09:10.774900
+41:32.249100
55.7p
65
H 45
Fredrik Sangö
Västerås Skidklubb
2:13:39.801800
+46:01.276000
53.7p
66
D 21
Sofia Ebermark
Göteborgs SK
2:14:02.804100
+46:24.278300
53.5p
67
D 21
Olivia Ednarsson
Brandsbols Skidklubb
2:14:18.805700
+46:40.279900
53.4p
68
H 45
Mikael Fredriksson
Eds SK
2:17:52.827100
+50:14.301300
51.9p
69
H 55
Rolf-harald Holand
No Club
2:33:57.923600
+1:06:19.397800
46.0p
Logga in för att slippa de här annonserna
22km
Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21 Motion
Anders Byström
Uddevalla IS
56:56.341500
69.3p
2
H 21 Motion
Tobias Karlsson
OK Landehof
58:12.349100
+1:16.7500
67.8p
3
H 75
Leif Eklund
IFK Skövde SK
1:00:14.361300
+3:18.19700
65.5p
4
H 70
Kent Tigerberg
Lidköpings VSK
1:00:28.362700
+3:32.21100
65.2p
5
H 21 Motion
Richard Johansson
Styrsö Tången
1:02:04.372300
+5:08.30700
63.5p
6
H 65
Bo Tigerberg
Lidköpings VSK
1:04:12.385100
+7:16.43500
61.4p
7
H 65
Sören Skålberg
Göteborgs SK
1:28:07.528600
+31:11.187000
44.7p
8
D 60
Eleonor Öström
IK Stern
1:28:45.532400
+31:49.190800
44.4p