Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Lilla Fjälltopsloppet
2022-04-23
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21 Motion
31km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Tiio Söderhielm
Östersund
1:06:14.397340
74.5p
2
Tor Bjørnstad-tuveng
Tynset
1:08:08.408750
+1:54.11310
72.9p
3
Emil Gyllroth
Hägglunds Ski Team SK
1:11:46.430520
+5:31.33080
70.0p
4
Jonatan Ståhl
Skidohunk
1:11:50.430970
+5:36.33530
69.9p
5
Fredrik Sätter
Trillevallens Sportklubb
1:11:58.431750
+5:44.34310
69.8p
6
Sebastian Högdahl
Hudiksvall
1:12:57.437690
+6:43.40250
69.1p
7
Morten Hegle Svendsen
Byåsen IL
1:13:20.439980
+7:06.42540
68.8p
8
Jan Jacob Verdenius
Tolga IL
1:13:49.442870
+7:35.45430
68.4p
9
Magnus Oscarsson
Ås IF
1:14:27.446640
+8:12.49200
68.0p
10
Johannes Jillerö
Göteborgs SK
1:15:50.454910
+9:35.57470
67.0p
11
Karel Novak
Offerdals SK
1:16:05.456460
+9:51.59020
66.8p
12
Viktor Lindmark
Sollefteå Skidor IF
1:16:25.458450
+10:11.61010
66.6p
13
Ove Feragen
Tynset IL
1:16:42.460150
+10:28.62710
66.4p
14
Thomas Henriksson
Tynderö IK
1:17:43.466280
+11:29.68840
65.7p
15
Erik Olofsson
Ås IF
1:20:31.483040
+14:16.85600
63.9p
16
Daniel Persson
Sollefteå Skidor IF
1:21:21.488040
+15:06.90600
63.3p
17
Nils Rydenfalk
Hultsfreds Lk
1:22:29.494890
+16:15.97450
62.6p
18
Erik Bergman
Mora
1:23:37.501660
+17:23.104220
61.9p
19
Johan Brännström
Östersunds SK
1:25:35.513450
+19:21.116010
60.8p
20
Joel Byström
Vårby IK
1:25:45.514440
+19:30.117000
60.7p
21
Per Carlsson
Stora Tuna IK SK
1:25:54.515390
+19:40.117950
60.6p
22
Max Bergström
Ski Team MoaX
1:27:58.527740
+21:43.130300
59.4p
23
Mathias Westerlund
Vårby IK
1:28:04.528370
+21:50.130930
59.4p
24
John Stenberg
Alingsås
1:28:09.528830
+21:54.131390
59.3p
25
Fredrik Ekstrand
Älvdalens IF SK
1:28:12.529170
+21:58.131730
59.3p
26
Mattias Myhr
Funäsdalens IF
1:29:47.538640
+23:32.141200
58.5p
27
Anders Solin
Sollefteå Skidor IF
1:29:58.539770
+23:44.142330
58.4p
28
Johan Holmlund
Östersunds SK
1:30:10.540940
+23:55.143500
58.3p
29
Björn Alvtegen
Järpens SK
1:30:41.544060
+24:27.146620
58.0p
30
Göran Hammarson
Stockholms RK
1:32:48.556760
+26:34.159320
56.9p
31
Nicholas Lundkvist
Östersund
1:34:18.565790
+28:04.168350
56.1p
32
Jan Larsson Lyckholm
Kopparbergs IF
1:34:47.568670
+28:33.171230
55.9p
33
Fredrik Berg Göransson
No Club
1:35:12.571150
+28:58.173710
55.7p
34
Murdo Ried
British Nordic Ski Team
1:35:34.573360
+29:20.175920
55.5p
35
Mattias Johansson
Täby IS SK
1:35:55.575470
+29:41.178030
55.4p
36
Alex Öhman
Östersund
1:36:13.577200
+29:58.179760
55.2p
37
Andreas Lundin
Åre
1:36:58.581750
+30:44.184310
54.9p
38
Björn Byström
Vårby IK
1:37:25.584440
+31:10.187000
54.7p
39
Jonas Lindahl
Östersund
1:39:26.596510
+33:11.199070
53.7p
40
Jack Somerset
British Nordic Ski Team
1:39:38.597710
+33:23.200270
53.6p
41
Alberto Altes
Robertsfors
1:40:23.602210
+34:08.204770
53.3p
42
Andreas Strömstedt
Falu IK
1:40:52.605140
+34:37.207700
53.1p
43
Stefan Andersson
Ludvika
1:41:17.607690
+35:03.210250
52.9p
44
Rickard Fröier
Hägglunds Ski Team SK
1:41:50.610930
+35:35.213490
52.7p
45
Björn Larsson
Krokoms Mck
1:42:50.616980
+36:36.219540
52.2p
46
Robert Berg Nilsson
No Club
1:42:53.617270
+36:39.219830
52.2p
47
Tomas Mårtensson
Stockholm
1:45:30.632910
+39:15.235470
51.1p
48
Oskar Röös
Vassunda IF
1:46:17.637690
+40:03.240250
50.8p
49
Gustav Westerlund
Gävle
1:47:17.643650
+41:03.246210
50.4p
50
Fredrik Bernsten
Östersund
1:49:13.655250
+42:59.257810
49.7p
51
Jonas Hammarson
Vattenfall IF Älvkarleby
1:49:41.658070
+43:27.260630
49.5p
52
Stefan Pallander
Sellnäs IF
1:53:24.680320
+47:09.282880
48.1p
53
Ulf Bergman
Mora
1:53:57.683640
+47:42.286200
47.9p
54
Victor Hallquist
SWE
1:55:09.690840
+48:54.293400
47.5p
55
Tomas Kjellin
Åsarna IK
1:55:10.690920
+48:55.293480
47.5p
56
Svante Rusck
Stockholm
1:56:40.699970
+50:26.302530
46.9p
57
Erik Gustafsson
Sellnäs IF
1:57:14.703370
+51:00.305930
46.7p
58
Rickard Johansson
Hägglunds Ski Team SK
1:57:47.706620
+51:32.309180
46.6p
59
Erik Lundqvist
Sellnäs IF
2:03:48.742750
+57:34.345310
44.6p
60
Adam Linder
Umeå
2:03:59.743850
+57:45.346410
44.6p
61
Michel Lorin
Stockholms RK
2:04:30.746920
+58:15.349480
44.4p
62
Olle Hulteberg
Karlstad
2:05:00.749950
+58:46.352510
44.2p
63
Jens Olofsson
Vassunda IF
2:07:29.764850
+1:01:15.367410
43.5p
64
Jan Olof Nilsson
Funäsdalens IF
2:11:35.789440
+1:05:20.392000
42.3p
65
Erik Granhed
Göteborg
2:11:35.789440
+1:05:20.392000
42.3p
66
Björn Bragée
OK Landehof
2:11:35.789470
+1:05:21.392030
42.3p
67
Jonas Åström
Sundsvall
2:15:02.810190
+1:08:48.412750
41.4p
68
Per Westerlund
Gävle
2:23:33.861280
+1:17:19.463840
39.2p
69
Björn Nilsson
Karlstad
2:42:40.975920
+1:36:25.578480
35.1p