Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Högbo Skidan
2022-02-05
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
7km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 16
David Wallin
Järbo IF
17:10.102900
2
H 16
Gustav Jäderblom
Fjärdhundra SK
17:31.105000
+21.2000
3
H 16
Rasmus Persson
IK Rex
17:46.106500
+36.3500
4
H 16
Marcus Modig
Västerås Skidklubb
18:02.108100
+52.5100
5
H 16
Leon Kvistegården
Högbo GIF
18:33.111200
+1:23.8200
6
H 14
Viktor Kullman
Stora Tuna IK SK
18:41.112000
+1:31.9000
7
H 16
Rasmus Anttila
Järbo IF
18:59.113800
+1:49.10800
8
H 14
Julius Eklund
IK Rex
19:06.114500
+1:56.11500
9
H 16
Noah Rådmark
Täby IS SK
19:23.116200
+2:13.13200
10
H 14
Einar Blomberg
Rehns BK
19:27.116600
+2:17.13600
11
H 16
Erik Borg
Hudiksvalls IF
19:40.117900
+2:30.14900
12
D 16
Astrid Hermansson
Kvarnsvedens GOIF SK
19:42.118100
+2:32.15100
13
H 16
Joar Rosvold
Rehns BK
19:47.118600
+2:37.15600
14
D 16
HOLMBERG Johanna
Västerås Skidklubb
19:50.118900
+2:40.15900
15
D 16
Tove Norgren
Domnarvets GOIF
19:56.119500
+2:46.16500
16
D 16
Selma Partanen
Högbo GIF
19:57.119600
+2:47.16600
17
H 16
Henning Lindqvist
IK Rex
19:59.119800
+2:49.16800
18
D 16
Alva Widegren
Mälarö SOK
20:02.120100
+2:52.17100
19
H 14
William Dovander
Sundbybergs IK
20:09.120800
+2:59.17800
20
D 16
Felicia Ståhlberg
Högbo GIF
20:11.121000
+3:01.18000
21
H 14
Elias Eklund
IK Rex
20:18.121700
+3:08.18700
22
D 16
Hanna Jonsson
Valbo Aif
20:29.122800
+3:19.19800
23
D 16
Stella Winell
Storvreta IK
20:52.125100
+3:42.22100
24
D 14
Lisa Lundberg
Falu IK
21:00.125900
+3:50.22900
25
H 14
Gustav Mattsson
Valbo Aif
21:01.126000
+3:51.23000
26
H 14
Casper Sundström
Högbo GIF
21:04.126300
+3:54.23300
27
D 14
Lisa Ahlrik
Tidaholm SOK Sisu
21:06.126500
+3:56.23500
28
H 14
Oscar Persson
IK Rex
21:15.127400
+4:05.24400
29
D 14
Alicia Ivarsson
Högbo GIF
21:17.127600
+4:07.24600
30
D 16
Signe Zetterberg
Årsunda IF
21:18.127700
+4:08.24700
31
H 14
Gustav Norberg
Kvarnsvedens GOIF SK
21:19.127800
+4:09.24800
32
D 14
Ella Nordanbro
Falu IK
21:26.128500
+4:16.25500
33
D 16
Moa Söderqvist
Storvreta IK
21:41.130000
+4:31.27000
34
D 16
Ottilia Alvarsson
Täby IS SK
21:51.131000
+4:41.28000
35
D 14
Tilde Vikblom
Högbo GIF
21:56.131500
+4:46.28500
36
D 14
Elsa Norgren
Domnarvets GOIF
22:00.131900
+4:50.28900
37
D 14
Vera Jeppsson
Högbo GIF
22:03.132200
+4:53.29200
38
H 14
Alexander Thalin Navia
Storvreta IK
22:13.133200
+5:03.30200
39
D 14
Majken Norgren
Domnarvets GOIF
22:36.135500
+5:26.32500
40
D 16
Beata Åkerström
IFK Skövde SK
22:44.136300
+5:34.33300
41
H 14
Sigge Löfgren
Falu IK
22:46.136500
+5:36.33500
42
D 14
Tuva Lindberg
Kungsgårdens SK
22:47.136600
+5:37.33600
43
H 14
Edvin Lindberg
Kungsgårdens SK
23:03.138200
+5:53.35200
44
D 14
Ida Björnmyr
Kungsgårdens SK
23:08.138700
+5:58.35700
45
D 16
Parisa Wickenberg
Högbo GIF
23:14.139300
+6:04.36300
46
H 14
Albin Martinsson
Västerås Skidklubb
23:34.141300
+6:24.38300
47
H 14
Nils Sjögren
IK Rex
23:36.141500
+6:26.38500
48
D 16
Wilma Olofsson
Malungs IF
24:02.144100
+6:52.41100
49
D 14
Ellen Björklund
IFK Hedemora SK
24:10.144900
+7:00.41900
50
D 14
Agnes Andersson
IFK Hedemora SK
24:11.145000
+7:01.42000
51
H 14
Lukas Fahlstedt
Gävle SK
24:25.146400
+7:15.43400
52
D 14
Ingrid Wissman
IK Rex
24:35.147400
+7:25.44400
52
D 14
Lovis Backman
Östervåla IF
24:35.147400
+7:25.44400
54
H 14
Melker Brodén
Östervåla IF
25:16.151500
+8:06.48500
55
D 14
Molly Joelsson
Östervåla IF
25:20.151900
+8:10.48900
56
D 14
Tove Anttila
Järbo IF
25:34.153300
+8:24.50300
57
D 14
Alice Morelius
IFK Hedemora SK
25:45.154400
+8:35.51400
58
D 16
Elsa Alexandersson
IK Rex
25:46.154500
+8:36.51500
59
H 14
Gabriel Henriksson
Årsunda IF
25:52.155100
+8:42.52100
60
D 16
Hanna Johansen
Högbo GIF
26:05.156400
+8:55.53400
61
H 14
Linus Engstrand
Hedesunda IF
26:35.159400
+9:25.56400
62
D 14
Hanna Wennberg
Gävle SK
26:41.160000
+9:31.57000
63
H 14
Hugo Öberg
Gävle SK
26:43.160200
+9:33.57200
64
H 14
Youheng Yang null
Högbo GIF
26:56.161500
+9:46.58500
65
D 14
Amanda Westlin
Högbo GIF
27:15.163400
+10:05.60400
66
D 14
Wilma Larsson
Högbo GIF
27:24.164300
+10:14.61300
Logga in för att slippa de här annonserna
5km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 12
Anton Nilsson
Domnarvets GOIF
16:46.100500
2
H 12
Simon Modig
Västerås Skidklubb
18:07.108600
+1:21.8000
3
H 12
Oscar Norberg
Sundborns GOIF
18:38.111700
+1:52.11100
4
H 12
Oskar Kullman
Stora Tuna IK SK
19:00.113900
+2:14.13300
5
D 12
Viola Forsberg
Valbo Aif
19:13.115200
+2:27.14600
6
D 12
Rostedt Magnusson Molly
IFK Mora SK
19:14.115300
+2:28.14700
7
H 12
Samuel Wallin
Järbo IF
19:28.116700
+2:42.16100
8
D 12
Meja Vikblom
Högbo GIF
19:50.118900
+3:04.18300
9
H 12
Conrad Wickenberg
Högbo GIF
20:22.122100
+3:36.21500
10
D 12
Stina Zetterberg
Årsunda IF
21:10.126900
+4:24.26300
11
D 12
Embla Tuvall
Falu IK
21:23.128200
+4:37.27600
12
D 12
Sofie Lindberg
Kungsgårdens SK
21:59.131800
+5:13.31200
13
H 12
Linus Bergfors
Valbo Aif
22:05.132400
+5:19.31800
14
D 12
Elin Östberg
Domnarvets GOIF
22:06.132500
+5:20.31900
15
D 12
Signe Partanen
Högbo GIF
23:10.138900
+6:24.38300
16
H 12
Alexander Westlin
Högbo GIF
24:11.145000
+7:25.44400
17
H 12
Love Holmström
Kungsgårdens SK
24:29.146800
+7:43.46200
18
D 12
Teresa-victoria Thalin Navia
Storvreta IK
25:18.151700
+8:32.51100
19
D 12
Ebba Branteström
IK Rex
25:35.153400
+8:49.52800
20
D 12
Irma Strömberg
Hedesunda IF
28:44.172300
+11:58.71700
3km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 10
Alfred Granath
Gagnefs IF
12:04.72300
2
H 10
Ville Berglund Aune
Tierps IF
12:09.72800
+5.400
3
D 10
Maja Lundberg
Falu IK
12:49.76800
+45.4400
4
H 10
David Bäckström
Storvreta IK
13:00.77900
+56.5500
5
H 10
Kalle Bredin-lindholm
Högbo GIF
13:39.81800
+1:35.9400
6
D 10
Stella Ribjer
Falu IK
14:09.84800
+2:05.12400
7
D 10
Elsa Eskelund
Högbo GIF
14:35.87400
+2:31.15000
8
D 10
Astrid Tjällgren
Högbo GIF
14:45.88400
+2:41.16000
9
H 10
Helmer Freijd
Årsunda IF
14:48.88700
+2:44.16300
10
D 10
Stina Norgren
Domnarvets GOIF
15:10.90900
+3:06.18500
11
H 10
Samuel Norberg
Sundborns GOIF
15:22.92100
+3:18.19700
12
D 10
Alma Mattsson
Valbo Aif
15:28.92700
+3:24.20300
13
D 10
Tyra Widenfalk
Storvreta IK
16:14.97300
+4:10.24900
14
H 10
Harry Brodén
Östervåla IF
16:17.97600
+4:13.25200
15
D 10
Hilda Elfving
Domnarvets GOIF
16:23.98200
+4:19.25800
16
H 10
Julian Mattsson
Valbo Aif
16:25.98400
+4:21.26000
17
D 10
Majken Wikar
Domnarvets GOIF
17:05.102400
+5:01.30000
18
D 10
Kerstin Norgren
Domnarvets GOIF
17:12.103100
+5:08.30700
19
H 10
Knut Strömberg
Hedesunda IF
17:48.106700
+5:44.34300
20
D 10
Estrid Tuvall
Falu IK
17:57.107600
+5:53.35200
21
D 10
Julia Engstrand
Hedesunda IF
19:29.116800
+7:25.44400
22
D 10
Klara Eriksson
Stockviks SF
20:34.123300
+8:30.50900
23
H 10
Casper Gustafsson
Hedesunda IF
21:14.127300
+9:10.54900
24
D 10
Vera Heldevik
Högbo GIF
21:34.129300
+9:30.56900
25
H 10
Ture Eriksson
Östervåla IF
23:54.143300
+11:50.70900
26
H 10
Noah Blomqvist Martinell
Hedesunda IF
24:14.145300
+12:10.72900
27
D 10
Isa Malmgren
Kungsgårdens SK
29:49.178800
+17:45.106400
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)