Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Engelbrektsloppet 60
2022-02-13
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
60km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
2:34:30.926900
86.2p
2
Gabriel Thorn
Bengtsfors Bois
2:35:57.935600
+1:27.8600
85.1p
3
Filip Danielsson
Falun Borlänge SK
2:36:04.936300
+1:34.9300
85.0p
4
Pontus Nordström
Östervåla IF
2:36:50.940900
+2:20.13900
84.4p
5
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
2:36:52.941100
+2:22.14100
84.4p
6
Michael Eklöf
Tunafors SK
2:36:58.941700
+2:28.14700
84.3p
7
Jonathan Hedbys
Storvreta IK
2:38:43.952200
+4:13.25200
83.0p
8
Alfred Nilsson
Filipstads SF
2:39:07.954600
+4:37.27600
82.7p
9
Marcus Look
XC Sthlm Ski Club
2:41:47.970600
+7:17.43600
80.9p
10
Waldemar Andersson
Storvreta IK
2:45:11.991000
+10:41.64000
78.6p
11
Olof Persson
IK Nocout.se
2:45:13.991200
+10:43.64200
78.6p
12
Jimmy Axelsson
Karlslunds IF SF
2:47:44.1006300
+13:14.79300
77.0p
13
Ronny Wedin
Pumpen SK
2:50:39.1023800
+16:09.96800
75.2p
14
Simon Nyreröd
Kristinehamns OK
2:50:59.1025800
+16:29.98800
75.0p
15
Martin Alvengren
Storvreta IK
2:52:01.1032000
+17:31.105000
74.4p
16
Stellan Lindgren
Stockholms RK
2:56:31.1059000
+22:01.132000
71.9p
17
Gustav Ottosson
Fjärdhundra SK
2:57:00.1061900
+22:30.134900
71.6p
18
Erik Danielsson
Norrbärke SK
3:00:24.1082300
+25:54.155300
69.9p
19
Roberth Fälth
Vasaloppsklubben Hedemora
3:00:26.1082500
+25:56.155500
69.8p
20
Emil Samuelsson
Team Skoglövs Bil IF
3:00:30.1082900
+26:00.155900
69.8p
21
Ola Carell
Ärna IF Uppsala Garnison
3:01:40.1089900
+27:10.162900
69.2p
22
Jacob Sahlin
Tunafors SK
3:02:01.1092000
+27:31.165000
69.0p
23
Victor Svensson
Vassunda IF
3:02:11.1093000
+27:41.166000
69.0p
24
Björn Lundberg
Fjärdhundra SK
3:03:49.1102800
+29:19.175800
68.2p
25
Daniel Engström
XC Sthlm Ski Club
3:04:55.1109400
+30:25.182400
67.6p
26
Erik Woxlin
IK Stern
3:05:24.1112300
+30:54.185300
67.4p
27
Oskar Strömberg
Hägglunds Ski Team SK
3:05:24.1112300
+30:54.185300
67.4p
28
Arvid Pettersson
- ØHIL
3:05:26.1112500
+30:56.185500
67.4p
29
Fredrik Olsson
Norrbärke SK
3:06:28.1118700
+31:58.191700
66.9p
30
Ted Fredriksson
Storvreta IK
3:09:23.1136200
+34:53.209200
65.6p
31
Fredrik Bergman
Västerås Skidklubb
3:11:43.1150200
+37:13.223200
64.5p
32
Jonathan Bergman
Fagersta Södra IK
3:13:20.1159900
+38:50.232900
63.8p
33
Christopher Eriksson
Källbottens IK
3:14:44.1168300
+40:14.241300
63.2p
34
Mattias Derfält
Axa SC
3:15:42.1174100
+41:12.247100
62.8p
35
Marcus Stavander
XC Sthlm Ski Club
3:17:07.1182600
+42:37.255600
62.3p
36
Adam Nyrén
Karlslunds IF SF
3:18:12.1189100
+43:42.262100
61.8p
37
Tobias Sjögren
IFK Hedemora SK
3:18:31.1191000
+44:01.264000
61.7p
38
Anders Sjöberg
Källbottens IK
3:18:58.1193700
+44:28.266700
61.5p
39
Johan Johansson Park
Gnosjö FK
3:19:08.1194700
+44:38.267700
61.5p
40
Fredrik Bauer
Lidingö
3:19:46.1198500
+45:16.271500
61.2p
41
Mattias Frändå
Tisdagsklubben Örebro
3:21:58.1211700
+47:28.284700
60.4p
42
Patrik Flink
IFK Sala
3:23:57.1223600
+49:27.296600
59.6p
43
Robin Jonsson
SK Trim/Virsbo
3:28:31.1251000
+54:01.324000
58.0p
44
Oliver Mitts
Västerås Skidklubb
3:28:47.1252600
+54:17.325600
57.9p
45
Gunnar Granlund
IF Ski Team Skåne
3:29:12.1255100
+54:42.328100
57.7p
46
John Hedlund
Hägersta GF
3:35:25.1292400
+1:00:55.365400
55.6p
47
Jesper Wikberg
Grava SK
3:37:19.1303800
+1:02:49.376800
55.0p
48
Gustav Forslid
Axa SC
3:39:36.1317500
+1:05:06.390500
54.3p
49
Fredrik Sundin
Berber IS
3:39:46.1318500
+1:05:16.391500
54.3p
50
Anton Nylund
Axa SC
3:40:20.1321900
+1:05:50.394900
54.1p
51
Tobias Billing
Sweco BIL
3:41:33.1329200
+1:07:03.402200
53.7p
52
Andreas Finn
Snö & Tö Skidklubb
3:42:19.1333800
+1:07:49.406800
53.5p
53
Edvin Karlström
No Club
3:42:24.1334300
+1:07:54.407300
53.5p
54
Emil Lindström
Kilafors SK
3:44:57.1349600
+1:10:27.422600
52.7p
55
Oliver Nikolic
Abb IF SK
3:48:59.1373800
+1:14:29.446800
51.6p
56
Carl-johan Högberg
OK Linné
3:53:12.1399100
+1:18:42.472100
50.4p
57
Nils Engstad
Hällbybrunns IF
3:54:23.1406200
+1:19:53.479200
50.1p
58
Sebastian Gifting
Försvarets Sk
3:55:16.1411500
+1:20:46.484500
49.9p
59
Carl Philip Karlsson -
Norrköpings SK
4:06:20.1477900
+1:31:50.550900
47.2p
60
Axel Rustas
Föreningen Engelbrektsloppet
4:07:38.1485700
+1:33:08.558700
46.9p
61
Viktor Svedlund
Föreningen Engelbrektsloppet
4:08:17.1489600
+1:33:47.562600
46.7p
62
Björn Svensson
IK Stern
4:20:17.1561600
+1:45:47.634600
44.1p
63
Adrian Evertsson
Äspereds IF
4:30:02.1620100
+1:55:32.693100
42.2p
64
Eric Tisell
Föreningen Engelbrektsloppet
4:37:57.1667600
+2:03:27.740600
40.8p
65
Robert Grönbeck
Föreningen Engelbrektsloppet
4:41:44.1690300
+2:07:14.763300
40.1p
66
Simon Blüchert
Täby IS SK
4:42:03.1692200
+2:07:33.765200
40.1p
67
Hampus Stengård
No Club
4:50:20.1741900
+2:15:50.814900
38.7p
68
Joar Rutanen
Gävle SK
4:52:54.1757300
+2:18:24.830300
38.3p
69
Axel Svedlund
Föreningen Engelbrektsloppet
4:58:47.1792600
+2:24:17.865600
37.5p
70
Egil Schultz
Axa SC
5:25:33.1953200
+2:51:03.1026200
33.9p
71
Christoffer Finn
Snö & Tö Skidklubb
6:16:52.2261100
+3:42:22.1334100
28.7p