Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Borås XC games E3
2022-01-15
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
1.7km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 16
Viktor Persson
Borås SK
3:35.21460
2
H 17
Adrian Skiöld
Borås SK
3:41.22070
+6.510
3
H 16
Erik Pihl
Borås SK
3:42.22100
+6.540
4
H 16
Isac Berglund
Ulricehamns IF
3:43.22270
+8.710
5
H 16
Ludvig Åkvist
Borås GIF
3:44.22300
+8.740
6
H 16
Wilhelm Kuylenstierna
Sävedalens AIK
3:47.22650
+11.1090
7
H 14
Valter Gerle
OK Landehof
3:48.22720
+12.1160
8
H 16
Ludwig Norén
Ulricehamns IF
3:49.22840
+13.1280
9
H 14
Olle Johansson
IK Stern
3:50.22940
+14.1380
10
H 16
Leo Reinholdsson
Ulricehamns IF
3:54.23360
+19.1800
11
H 16
Lucas Mårts
IK Stern
3:58.23730
+22.2170
12
H 14
Melker Alvarsson
IFK Skövde SK
4:00.23900
+24.2340
13
H 14
Valdemar Carlsson-steen
Borås SK
4:00.23960
+25.2400
14
H 14
Viggo Rudklint
OK Landehof
4:02.24190
+27.2630
15
H 14
Vilmer Wingskog Lindqvist -
Ulricehamns IF
4:03.24250
+27.2690
16
H 16
Alfred Swahn
OK Landehof
4:14.25320
+38.3760
17
D 14
Lisa Ahlrik
Tidaholm SOK Sisu
4:15.25490
+40.3930
17
D 16
Kajsa Ekenberg
IK Stern
4:15.25490
+40.3930
17
H 16
Natanael Bokesand
Sävedalens AIK
4:15.25490
+40.3930
20
H 14
Gustav Ramsin
IFK Skövde SK
4:19.25800
+43.4240
21
H 14
Carl Sjögren
Tidaholm SOK Sisu
4:19.25850
+43.4290
22
D 16
Vilma Högman
Ulricehamns IF
4:23.26220
+47.4660
23
H 12
Malte Alvarsson
IFK Skövde SK
4:24.26350
+48.4790
24
H 14
Sverre Engström
Äspereds IF
4:27.26630
+51.5070
25
H 14
Joel Johansson
Borås GIF
4:27.26690
+52.5130
26
H 14
Gustav Nilsson
OK Landehof
4:30.26920
+54.5360
27
D 16
Alice Pettersson
Borås SK
4:31.27050
+55.5490
28
H 14
Jonathan Österlin
Sävedalens AIK
4:32.27140
+56.5580
29
H 14
Oliver Larsson
Borås SK
4:32.27170
+57.5610
30
H 12
Albin Mårts
IK Stern
4:34.27310
+58.5750
31
H 14
Felipe Vergara
Trollhättans SOK
4:34.27320
+58.5760
32
D 16
Tuva Karlén
IF Hallby SOK
4:34.27380
+59.5820
33
D 14
Stella Vilhelmsson
Lidköpings VSK
4:37.27670
+1:02.6110
34
D 16
Alice Mohr
Borås SK
4:38.27730
+1:02.6170
35
H 12
Filip Bengtsson
Tranemo IF
4:38.27750
+1:02.6190
36
H 14
Filip Fredriksson
Hestra IF
4:39.27860
+1:04.6300
37
H 12
Filip Weber
Borås GIF
4:39.27890
+1:04.6330
38
D 17
Tindra Wilhelmsson
Lidköpings VSK
4:40.27950
+1:04.6390
39
D 17
Emelie Persson
Borås SK
4:41.28050
+1:05.6490
40
D 16
Klara Alvarsson
IFK Skövde SK
4:42.28110
+1:06.6550
41
D 16
Alva Bengtsson
Tranemo IF
4:42.28170
+1:07.6610
42
D 16
Elsa Karlsson
Tranemo IF
4:43.28200
+1:07.6640
43
D 14
Signe Lyckelid
Borås GIF
4:44.28350
+1:08.6790
44
D 16
Ellen Öjerhed
Borås GIF
4:44.28380
+1:09.6820
45
D 14
Alva Peterson
Borås SK
4:45.28450
+1:09.6890
46
H 12
Wille Sylvan
Borås SK
4:45.28460
+1:10.6900
47
D 16
Beata Åkerström
IFK Skövde SK
4:46.28530
+1:10.6970
48
D 14
Maja Backlund
Borås GIF
4:47.28600
+1:11.7040
49
H 14
River Larsson
Ulricehamns IF
4:47.28640
+1:11.7080
50
D 16
Ebba Johansson
Borås SK
4:50.28910
+1:14.7350
51
D 14
Tova Österberg
Tidaholm SOK Sisu
4:50.28960
+1:15.7400
52
D 14
Maja Lundgren
Borås GIF
4:51.29070
+1:16.7510
53
D 16
Clara Widell
Borås SK
4:52.29130
+1:16.7570
54
D 12
Alice Peterson
Borås GIF
4:53.29230
+1:17.7670
55
H 14
Melvin Wingertz
Borås SK
4:53.29260
+1:18.7700
56
D 14
Stella Björk
Borås SK
4:54.29330
+1:18.7770
57
H 14
Malte Worm
IFK Skövde SK
4:54.29340
+1:18.7780
58
H 12
William Jullander
Borås SK
4:54.29360
+1:19.7800
59
H 16
Gustaf Artursson
Lidköpings VSK
4:54.29370
+1:19.7810
60
D 12
Ellen Mohr
Borås SK
4:58.29770
+1:23.8210
61
D 16
Ingrid Skiöld
Borås SK
4:59.29810
+1:23.8250
62
H 12
Emil Johansson
IK Stern
5:02.30190
+1:27.8630
63
H 14
Gunnar Bengtsson
Hestra IF
5:06.30560
+1:31.9000
64
H 12
Max Worm
IFK Skövde SK
5:07.30650
+1:31.9090
65
H 12
Ville Lundgren
Borås GIF
5:08.30740
+1:32.9180
66
H 12
Ivan Elv
IFK Skövde SK
5:08.30790
+1:33.9230
67
D 12
Elsa Widell
Borås SK
5:09.30890
+1:34.9330
68
D 14
Ellen Johansson
Tranemo IF
5:10.30900
+1:34.9340
69
D 14
Ester Lindgren
Tranemo IF
5:10.30940
+1:34.9380
70
H 12
Rasmus Karlsson
Borås SK
5:12.31140
+1:36.9580
71
H 14
Hampus Bengtsson
Hestra IF
5:12.31170
+1:37.9610
72
H 14
Anton Fridén
Borås GIF
5:13.31210
+1:37.9650
73
D 12
Julia Swahn
OK Landehof
5:13.31250
+1:37.9690
74
H 14
Alfred Biversten
IFK Skövde SK
5:14.31350
+1:38.9790
75
D 14
Jennifer Persson
Tidaholm SOK Sisu
5:14.31390
+1:39.9830
76
D 14
Andrea Bäckström
Tranemo IF
5:19.31870
+1:44.10310
77
D 14
Adelina Bokesand
Sävedalens AIK
5:20.31920
+1:44.10360
78
H 12
Fabian Bäckström
Tranemo IF
5:21.32040
+1:45.10480
79
H 14
Viggo Eriksson
Borås SK
5:22.32150
+1:46.10590
80
H 12
Oscar Wall
Borås SK
5:22.32170
+1:47.10610
81
D 12
Moa Erlandsson
Tranemo IF
5:22.32190
+1:47.10630
82
D 14
Marta Björck
IFK Skövde SK
5:24.32340
+1:48.10780
83
D 16
Alhva Igestrand
Trollhättans SOK
5:24.32370
+1:49.10810
84
D 16
Julia Eriksson
Hestra IF
5:25.32440
+1:49.10880
85
H 14
Oskar Werner
IK Stern
5:26.32530
+1:50.10970
86
H 12
Noah Jullander
Borås SK
5:35.33400
+1:59.11840
87
H 12
Wilhelm Berglund
Göteborgs SK
5:35.33450
+1:59.11890
87
D 14
Cornelia Jinnedal
Borås SK
5:35.33450
+1:59.11890
89
H 10
Theo Valtersson
Tranemo IF
5:37.33640
+2:01.12080
90
D 14
Evelina Lindgren
Lidköpings VSK
5:39.33860
+2:04.12300
91
H 12
Olle Kastanius
Ulricehamns IF
5:42.34120
+2:06.12560
92
H 12
Nils Birath
IFK Skövde SK
5:42.34180
+2:07.12620
93
D 12
Julia Larsson
Borås SK
5:42.34190
+2:07.12630
94
D 12
Tuva Holm
Tidaholm SOK Sisu
5:43.34220
+2:07.12660
95
D 12
Astrid Lindgren
Lidköpings VSK
5:45.34440
+2:09.12880
95
H 12
Axel Davidson
Borås GIF
5:45.34440
+2:09.12880
97
H 14
Liam Segerqvist
Tranemo IF
5:45.34480
+2:10.12920
98
D 12
Lovis Reinholdsson
Ulricehamns IF
5:46.34520
+2:10.12960
99
D 12
Nova Valtersson
Tranemo IF
5:46.34570
+2:11.13010
100
D 10
Rebecka Björck
IFK Skövde SK
5:47.34630
+2:11.13070
101
H 12
Albert Carlsson Steen
Borås SK
5:48.34730
+2:12.13170
102
H 14
Edward Fridén
Borås GIF
5:49.34810
+2:13.13250
103
H 10
Vincent Lagercrantz
Borås GIF
5:51.35000
+2:15.13440
104
H 12
Felix Ehlers
OK Landehof
5:53.35290
+2:18.13730
105
D 12
Vera Hultström
Tranemo IF
5:54.35390
+2:19.13830
106
D 12
Julia Nilsson
OK Landehof
5:56.35540
+2:20.13980
107
H 12
Tor Von Sydow
Göteborgs SK
5:58.35790
+2:23.14230
108
H 10
Lykke Eriksson
Tranemo IF
5:59.35820
+2:23.14260
109
H 12
Arvid Staaf
OK Landehof
6:00.35940
+2:24.14380
110
D 12
Astrid Kullberg Lugner
Göteborgs SK
6:00.35970
+2:25.14410
111
H 12
Melker Kryander
Borås SK
6:01.36070
+2:26.14510
112
D 10
Emma Mårtensson
Borås SK
6:03.36240
+2:27.14680
113
H 12
Alf Thor
Ulricehamns IF
6:06.36580
+2:31.15020
114
H 12
Vilgot Karlsson
Ulricehamns IF
6:07.36630
+2:31.15070
115
D 12
Elsa Männer
Göteborgs SK
6:08.36780
+2:33.15220
116
D 12
Ingrid Åkerström
IFK Skövde SK
6:12.37120
+2:36.15560
117
H 12
Einar Kallenius
Borås SK
6:15.37420
+2:39.15860
118
D 12
Agnes Johanson
Borås SK
6:21.38090
+2:46.16530
119
H 10
Albin Kårebäck
Lidköpings VSK
6:26.38510
+2:50.16950
120
H 10
William Roth
OK Landehof
6:26.38530
+2:50.16970
121
H 10
Adam Thuresson
Borås SK
6:29.38800
+2:53.17240
122
H 10
Gustav Frick Gräslund
Borås SK
6:35.39420
+2:59.17860
123
D 10
Karin Frick Gräslund
Borås SK
6:37.39610
+3:01.18050
124
H 10
Jonas Ehlers
OK Landehof
6:38.39700
+3:02.18140
125
D 12
Tilda Petersson
Lidköpings VSK
6:45.40410
+3:09.18850
126
H 10
Olle Thorell
Borås SK
6:45.40430
+3:09.18870
127
D 10
Ester Hall
Borås SK
6:51.41020
+3:15.19460
128
D 10
Maja Kastanius
Ulricehamns IF
7:04.42350
+3:28.20790
129
H 10
Sixten Fridén
Borås GIF
7:08.42770
+3:33.21210
130
H 10
Wiktor Gullander
Borås SK
7:12.43110
+3:36.21550
131
D 10
Sigrid Fritzson
Ulricehamns IF
7:17.43610
+3:41.22050
132
D 10
Moa Solsjö
IFK Skövde SK
7:19.43800
+3:43.22240
133
D 12
Meja Wolmhag
OK Landehof
7:22.44190
+3:47.22630
134
D 10
Ester Männer
Göteborgs SK
7:29.44880
+3:54.23320
135
D 12
Alice Wolmhag
OK Landehof
7:40.45930
+4:04.24370
136
H 10
Erik Vidunger
Borås SK
7:50.46960
+4:15.25400
137
H 10
Hannes Fredriksson
Tranemo IF
7:58.47780
+4:23.26220
138
H 10
Melvin Holm
Tidaholm SOK Sisu
8:15.49470
+4:40.27910
139
H 10
Filip Petersson
Lidköpings VSK
8:29.50890
+4:54.29330
140
H 10
Erik Bergh
Äspereds IF
8:45.52430
+5:09.30870
141
D 10
Molly Axelsson
Ulricehamns IF
8:51.53050
+5:15.31490
142
H 10
Jacob Kullberg Lugner
Göteborgs SK
9:15.55470
+5:40.33910
143
D 10
Märta Sjölin
Ulricehamns IF
9:30.56900
+5:54.35340
144
D 10
Alicia Brettmo
OK Landehof
11:51.71090
+8:16.49530
145
D 10
Moa Mållberg
Borås SK
23:59.143860
+20:24.122300