Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Röjsmoloppet 15/30
2021-01-10
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21
15km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Märta Rosenberg
Duveds IF
44:27.266650
78.4p
2
Lisa Ingesson
Strömnäs GIF
44:49.268810
+21.2060
77.8p
3
Lisa Eriksson
Strömnäs GIF
45:37.273670
+1:10.6920
76.3p
4
Tilde Bångman
Offerdals SK
45:42.274170
+1:15.7420
76.2p
5
Elin Andersson
WE Sports Club
46:05.276460
+1:38.9710
75.5p
6
Moa Hansson
Landsbro IF SK
46:14.277370
+1:47.10620
75.3p
7
Tove Eriksson
Hudiksvalls IF
46:18.277700
+1:50.10950
75.2p
8
Linn Tapani
Kiruna
46:24.278350
+1:57.11600
75.0p
9
Hanna Lundberg
Luleå Gjutarens IF
46:51.281080
+2:24.14330
74.2p
10
Erika Lavén
Täby IS SK
46:54.281370
+2:27.14620
74.2p
11
Elin Henriksson
Skellefteå SK
47:35.285420
+3:07.18670
73.1p
12
Josehanna Lundgren Wikström
Grava SK
47:44.286300
+3:16.19550
72.8p
13
Evelina Crüsell
Skellefteå SK
47:44.286330
+3:16.19580
72.8p
14
Ida Nilsson
Bergeforsens SK
47:54.287330
+3:26.20580
72.6p
15
Tove Karlsson
Täby IS SK
48:21.290090
+3:54.23340
71.8p
16
Therese Patomella
Gellivare Skidallians IK
48:22.290170
+3:55.23420
71.8p
17
Ida Andersson
WE Sports Club
48:42.292120
+4:14.25370
71.3p
18
Magdalena Nilsson
IFK Umeå
48:44.292300
+4:16.25550
71.3p
19
Felicia Norrby Rydin
Tranemo IF
49:09.294850
+4:42.28100
70.6p
20
Ella Georgsson
Högbo GIF
49:15.295490
+4:48.28740
70.5p
21
Elin Vesterlund
Vännäs SK
49:16.295570
+4:49.28820
70.4p
22
Elsa Wallin
Högbo GIF
49:19.295890
+4:52.29140
70.4p
23
Emma Lindberg
IFK Mora SK
49:21.296010
+4:53.29260
70.3p
24
Maja Heikki
Sälens IF
49:50.298970
+5:23.32220
69.6p
25
Sofia Lundkvist
Kalix SK
49:57.299680
+5:30.32930
69.4p
26
Jonna Persson Kjellgren
Järpens SK
50:05.300410
+5:37.33660
69.3p
27
Tilda Ström
Dala-Järna IK
50:17.301610
+5:49.34860
69.0p
28
Cora Badh
Falköpings AIK SK
50:26.302520
+5:58.35770
68.8p
29
Elsa Hermansson
IFK Mora SK
50:35.303480
+6:08.36730
68.5p
30
Ida Wasell
Järpens SK
50:41.304040
+6:13.37290
68.4p
31
Saga Nilsson
Skellefteå SK
50:45.304450
+6:18.37700
68.3p
32
Maja Årebäck
Bolidens SK
51:01.306000
+6:33.39250
67.9p
33
Lina Björk
IFK Skövde SK
51:04.306300
+6:36.39550
67.9p
34
Wilma Riekkola
Sävast Ski Team IF
51:05.306490
+6:38.39740
67.8p
35
Filippa Lundgren Wikström
Grava SK
51:17.307630
+6:49.40880
67.6p
36
Wilma Johansson
Åsarna IK
51:20.307970
+6:53.41220
67.5p
37
Anna Jonsson
Duveds IF
51:21.308060
+6:54.41310
67.5p
38
Tilde Engberg
Bondsjöhöjdens IK
51:22.308190
+6:55.41440
67.4p
39
Amanda Norrby Rydin
Tranemo IF
51:28.308700
+7:00.41950
67.3p
40
Tuva Persson
Borås SK
51:45.310460
+7:18.43710
66.9p
41
Julia Nilsson
Offerdals SK
51:56.311500
+7:28.44750
66.7p
42
Ebba Karlsson
Täby IS SK
51:56.311510
+7:28.44760
66.7p
43
Emelie Englund
Bergeforsens SK
51:58.311770
+7:31.45020
66.6p
44
Clara Granljung
Kalix SK
52:16.313560
+7:49.46810
66.2p
45
Ida Abrahamson
Äspereds IF
52:37.315600
+8:09.48850
65.8p
46
Josefine Söderqvist
Storvreta IK
52:42.316170
+8:15.49420
65.7p
47
Agnes Öhrn
Bergeforsens SK
52:52.317140
+8:24.50390
65.5p
48
Hedda Samuelsson
Östersunds SK
52:59.317870
+8:32.51120
65.3p
49
Signe Svensson
Järpens SK
53:02.318120
+8:34.51370
65.3p
50
Moa Backlund
Högbo GIF
53:08.318760
+8:41.52010
65.1p
51
Frida Poromaa
Åsarna IK
53:09.318800
+8:41.52050
65.1p
52
Alma Nordström
SK Bore
53:09.318860
+8:42.52110
65.1p
53
Paige Lembke
WE Sports Club
53:19.319860
+8:52.53110
64.9p
54
Anja Andersdotter
Garphyttans IF
53:42.322120
+9:14.55370
64.4p
55
Irma Östberg
Åsarna IK
53:50.322930
+9:22.56180
64.2p
56
Linda-louise Köld
Medåkers IF
53:51.323060
+9:24.56310
64.2p
57
Emma Höglund
Sollefteå Skidor IF
54:06.324520
+9:38.57770
63.9p
58
Ella Burman
Skellefteå SK
54:10.324940
+9:42.58190
63.8p
59
Ebba Gårdmark
Öregrunds IK
54:12.325170
+9:45.58420
63.8p
60
Ronja Andersdotter
Garphyttans IF
54:19.325830
+9:51.59080
63.7p
61
Ebba Englund
Bergeforsens SK
54:22.326190
+9:55.59440
63.6p
62
Elsa Carling
Falu IK
55:00.329910
+10:32.63160
62.8p
63
Emilia Johansson
Hägglunds Ski Team SK
55:07.330660
+10:40.63910
62.7p
64
Alice Vretblom
IFK Umeå
55:16.331580
+10:49.64830
62.5p
65
Alba Björnsdotter
Funäsdalens IF
55:24.332310
+10:56.65560
62.4p
66
Kerstin Åberg
Järpens SK
55:46.334580
+11:19.67830
61.9p
67
Amanda Hedström
IK Fryken
56:41.340000
+12:13.73250
60.9p
68
Alva Eriksson
Sollefteå Skidor IF
57:00.341970
+12:33.75220
60.5p
69
Nova Noaksson
Ås IF
59:15.355470
+14:48.88720
58.2p
-
Elin Modin
Sollefteå Skidor IF
23:59:58.8639700
-
Amanda Pallin
Alnö SK
23:59:58.8639700
-
Kajsa Rapp
IFK Mora SK
23:59:58.8639700
-
Saga Fältenhag
Högbo GIF
23:59:58.8639700
-
Wilma Karlsson
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
Alice Widholm
Lidköpings VSK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)