Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
ICA Kvantum Racet
2021-01-16
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
H 21
15km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Fredrik Jonsson
Hudiksvalls IF
33:42.202100
90.3p
2
Rikard Westin
Sollefteå Skidor IF
34:32.207100
+50.4900
87.2p
3
Hampus Bodin
Sollefteå Skidor IF
34:51.209000
+1:09.6800
86.1p
4
Anton Eriksson
Sollefteå Skidor IF
35:50.214900
+2:08.12700
82.8p
5
Elis Tingelöf
Sollefteå Skidor IF
35:52.215100
+2:10.12900
82.7p
6
Emanuel Vestberg
Tullus Sg
36:02.216100
+2:20.13900
82.2p
7
Knut Vikström
Bergeforsens SK
36:45.220400
+3:03.18200
80.0p
8
Arvid Törnblom
IFK Umeå
37:02.222100
+3:20.19900
79.1p
9
Oskar Åslund
Östersunds SK
37:06.222500
+3:24.20300
78.9p
10
Mathias Modin
Sollefteå Skidor IF
37:34.225300
+3:52.23100
77.6p
11
Emil Logård
Rehns BK
37:37.225600
+3:55.23400
77.4p
12
Adam Westman
Hudiksvalls IF
38:06.228500
+4:24.26300
76.1p
13
Nikolaj Riekkola
Luleå Gjutarens IF
38:11.229000
+4:29.26800
75.9p
13
Joel Nilsson
IFK Umeå
38:11.229000
+4:29.26800
75.9p
15
Arvid Norberg
Hudiksvalls IF
38:13.229200
+4:31.27000
75.8p
16
Axel Saitton
Vårby IK
38:15.229400
+4:33.27200
75.7p
17
Isak Andersson Lind
IFK Umeå
38:40.231900
+4:58.29700
74.6p
18
Wille Långberg
Hudiksvalls IF
39:07.234600
+5:25.32400
73.4p
19
Sebastian Hägglöf
Hägglunds Ski Team SK
39:13.235200
+5:31.33000
73.2p
20
Melker Åkerström
IFK Skövde SK
39:17.235600
+5:35.33400
73.0p
21
Viktor Olsson
Hägglunds Ski Team SK
39:38.237700
+5:56.35500
72.1p
22
Edwin Nordmark
Täfteå IK
39:44.238300
+6:02.36100
71.9p
23
Benjamin Edman
IFK Umeå
40:08.240700
+6:26.38500
70.9p
24
Alfred Hellgren
Hägglunds Ski Team SK
40:10.240900
+6:28.38700
70.9p
25
Rasmus Westerlund
Bergeforsens SK
40:34.243300
+6:52.41100
69.9p
26
Elof Karlsson
IFK Umeå
40:44.244300
+7:02.42100
69.6p
27
Emil Rudh
Tullus Sg
41:46.250500
+8:04.48300
67.3p
-
Daniel Rickardsson
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
D 21
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Lisa Eriksson
Strömnäs GIF
25:35.153400
76.5p
2
Anna Hedström
I21 IF
25:55.155400
+20.1900
75.5p
3
Magdalena Nilsson
IFK Umeå
26:16.157500
+41.4000
74.5p
4
Ida Nilsson
Bergeforsens SK
26:39.159800
+1:04.6300
73.4p
5
Elin Näslund
Vårby IK
27:33.165200
+1:58.11700
71.0p
6
Nora Lignell
Lucksta IF
28:30.170900
+2:55.17400
68.6p
7
Emmi Nyberg
Storvreta IK
28:36.171500
+3:01.18000
68.4p
8
Amanda Pallin
Alnö SK
28:50.172900
+3:15.19400
67.9p
9
Elsa Granholm
Stockviks SF
29:01.174000
+3:26.20500
67.4p
10
Agnes Öhrn
Bergeforsens SK
29:03.174200
+3:28.20700
67.3p
11
Emelie Englund
Bergeforsens SK
29:04.174300
+3:29.20800
67.3p
12
Alma Söderlund
Hägglunds Ski Team SK
29:21.176000
+3:46.22500
66.7p
13
Frida Poromaa
Åsarna IK
29:32.177100
+3:57.23600
66.2p
14
Emma Höglund
Sollefteå Skidor IF
30:18.181700
+4:43.28200
64.6p
15
Thea Eriksson
Bergeforsens SK
30:31.183000
+4:56.29500
64.1p
16
Elvira Nilsson
Sollefteå Skidor IF
30:33.183200
+4:58.29700
64.0p
17
Evelina Nilsson
IFK Umeå
30:34.183300
+4:59.29800
64.0p
18
Ylva Sandström
Stockviks SF
30:46.184500
+5:11.31000
63.6p
19
Maja Wallberg
Hägglunds Ski Team SK
30:58.185700
+5:23.32200
63.2p
20
Ebba Andersson
Stockviks SF
31:14.187300
+5:39.33800
62.6p
21
Hanna Holmgren
Bergeforsens SK
31:27.188600
+5:52.35100
62.2p
22
Elin Modin
Sollefteå Skidor IF
31:28.188700
+5:53.35200
62.2p
23
Tova Grahn
Alnö SK
31:35.189400
+6:00.35900
61.9p
24
Alice Vretblom
IFK Umeå
31:44.190300
+6:09.36800
61.7p
25
Emilia Johansson
Hägglunds Ski Team SK
31:57.191600
+6:22.38100
61.2p
26
Alva Dahlin
Bergeforsens SK
32:10.192900
+6:35.39400
60.8p
27
Wilma Nilsson
Sollefteå Skidor IF
41:49.250800
+16:14.97300
46.8p
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)