Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Craft Ski Marathon
2021-01-10
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Bob Impola
SK Bore
2:00:42.724100
85.3p
2
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
2:00:43.724200
+1
85.3p
3
Alfred Nilsson
Filipstads SF
2:00:44.724300
+2.100
85.3p
4
Konrad Mattsson Myhr
Åsarna IK
2:00:44.724300
+2.100
85.3p
5
Erik Wickström
Hestra IF
2:00:45.724400
+3.200
85.3p
6
Adam Steen
Team Ormsalva
2:00:45.724400
+3.200
85.3p
7
Fredrik Ousbäck
IFK Skövde SK
2:00:46.724500
+4.300
85.3p
8
Robert Eriksson
Björkfors GOIF
2:01:00.725900
+18.1700
85.0p
9
Nils Augustsson
IFK Mora SK
2:01:22.728100
+40.3900
84.7p
10
Samuel Hahnsson
IK Stern
2:02:35.735400
+1:53.11200
83.5p
11
Jonathan Hedbys
Storvreta IK
2:02:35.735400
+1:53.11200
83.5p
12
Mikael Sandgren
IFK Mora SK
2:02:54.737300
+2:12.13100
83.2p
13
Jimmy Axelsson
Karlslunds IF SF
2:03:21.740000
+2:39.15800
82.8p
14
Claes Steimert
Mälarö SOK
2:03:22.740100
+2:40.15900
82.8p
15
Stefan Johansson
XC Sthlm Ski Club
2:03:23.740200
+2:41.16000
82.8p
16
Robert Brundin
Karlslunds IF SF
2:03:23.740200
+2:41.16000
82.8p
17
Erik Nero
Mullsjö SOK
2:03:24.740300
+2:42.16100
82.7p
18
Michael Boberg
Älvdalens IF SK
2:03:30.740900
+2:48.16700
82.7p
19
Stefan Sunnerberg
SK Ringen
2:03:32.741100
+2:50.16900
82.6p
20
Michael Eklöf
Tunafors SK
2:03:40.741900
+2:58.17700
82.5p
20
Niclas Hägglund
Åsarna IK
2:03:40.741900
+2:58.17700
82.5p
22
Ulf Nordström
Östervåla IF
2:04:16.745500
+3:34.21300
81.9p
23
Andrei Lamov
IFK Mora SK
2:04:23.746200
+3:41.22000
81.8p
24
Axel Bergsten
IFK Skövde SK
2:05:17.751600
+4:35.27400
81.0p
25
Ronnie Löf
Högbo GIF
2:05:18.751700
+4:36.27500
81.0p
26
Isak Nilsson
Gnosjö FK
2:05:23.752200
+4:41.28000
80.9p
27
Henrik Litzell
Hestra IF
2:05:24.752300
+4:42.28100
80.9p
28
Fredrik Wallström
Team s
2:05:24.752300
+4:42.28100
80.9p
29
Anders Böhlmark
XC Sthlm Ski Club
2:05:30.752900
+4:48.28700
80.8p
30
Marcus Look
XC Sthlm Ski Club
2:06:27.758600
+5:45.34400
80.0p
31
Wictor Magnusson Broder
Nybro Ski
2:06:55.761400
+6:13.37200
79.6p
32
Isak Maxstad
XC Sthlm Ski Club
2:07:04.762300
+6:22.38100
79.5p
33
Tobias Köpman
IFK Mora SK
2:07:48.766700
+7:06.42500
78.8p
34
Björn Haring
XC Sthlm Ski Club
2:07:50.766900
+7:08.42700
78.8p
35
Emil Svensson
Snö&Tö Skidklubb
2:07:53.767200
+7:11.43000
78.8p
36
Joachim Ronneback
XC Sthlm Ski Club
2:08:50.772900
+8:08.48700
78.0p
37
Klas Söderqvist
Älvdalens IF SK
2:09:17.775600
+8:35.51400
77.6p
38
Andreas Nilsson
Göteborgs SK
2:09:54.779300
+9:12.55100
77.1p
39
Patrik Lind
Tunafors SK
2:10:30.782900
+9:48.58700
76.6p
40
Kristian Olofsson
Hestra IF
2:10:36.783500
+9:54.59300
76.5p
41
Adrian Lundberg
SK Bore
2:11:56.791500
+11:14.67300
75.5p
42
Carl-Henrik Niper
Föreningen IKJ Haninge
2:12:47.796600
+12:05.72400
74.8p
43
Sebastian Backlund
IK Stern
2:12:55.797400
+12:13.73200
74.7p
44
Ronny Wedin
Pumpen SK
2:13:16.799500
+12:34.75300
74.5p
45
David Holm
XC Sthlm Ski Club
2:14:32.807100
+13:50.82900
73.5p
46
Magnus Carlsson
Nacka Värmdö SK
2:14:36.807500
+13:54.83300
73.5p