Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
SM Fristil (Rådarullen Etapp 1)
2020-08-09
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
16km
Rullskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 21
Alfred Buskqvist
IK Stern
28:53.173200
88.0p
2
H 21
Axel Bergsten
IFK Skövde SK
29:18.175700
+25.2400
86.5p
3
H 21
Jonathan Engström
Borås SK
29:30.176900
+37.3600
85.8p
4
H 21
Victor Gustafsson
IFK Mora SK
29:54.179300
+1:01.6000
84.5p
5
H 21
Sebastian Nilsson
OK Landehof
29:56.179500
+1:03.6200
84.3p
6
H 21
Marcus Johansson
Ulricehamns IF
30:06.180500
+1:13.7200
83.8p
7
H 21
Erik Wilhemsson
Lidköpings VSK
30:09.180800
+1:16.7500
83.6p
8
H 21
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
30:21.182000
+1:28.8700
83.0p
9
H 21
Tommy Bylund
Göteborgs SK
30:25.182400
+1:32.9100
82.8p
10
H 20
Mårten Gedda
IK Stern
30:28.182700
+1:35.9400
82.6p
11
H 21
Karl Hjalmarsson
IK Stern
30:36.183500
+1:43.10200
82.2p
11
H 21
Markus Jönsson
Tranemo IF
30:36.183500
+1:43.10200
82.2p
13
H 21
Marcus Ullman
OK Alehof
30:39.183800
+1:46.10500
82.0p
14
H 20
Melker Nordgren
Falu IK
30:41.184000
+1:48.10700
81.9p
15
H 20
Georg Ersson
IF Strategen
30:49.184800
+1:56.11500
81.5p
15
H 21
Daniel Cornelius
Karlslunds IF SF
30:49.184800
+1:56.11500
81.5p
17
H 20
Albin Augustsson
Källbottens IK
31:02.186100
+2:09.12800
80.8p
18
H 21
Tobias Westman
Göteborgs SK
31:04.186300
+2:11.13000
80.7p
19
H 20
Gustav Karlsson
Täby IS SK
31:05.186400
+2:12.13100
80.6p
20
H 20
Lukas Höiby
OK Landehof
31:11.187000
+2:18.13700
80.3p
21
H 20
Anton Grahn
IF Hallby SOK
31:27.188600
+2:34.15300
79.5p
21
H 21
Fredrik Ousbäck
IFK Skövde SK
31:27.188600
+2:34.15300
79.5p
23
H 20
Harald Ekenberg
IK Stern
31:38.189700
+2:45.16400
79.0p
24
H 21
Rasmus Nordgren
Falu IK
31:42.190100
+2:49.16800
78.8p
25
H 20
Malte Jutterdal
Vreta Skid o Mk
31:47.190600
+2:54.17300
78.6p
26
H 20
Erik Fransson
Borås SK
31:50.190900
+2:57.17600
78.4p
27
H 20
Hugo Hilmersson
Göteborgs SK
31:51.191000
+2:58.17700
78.4p
28
H 20
Ludvig Anderberg
IFK Skövde SK
32:12.193100
+3:19.19800
77.4p
28
H 50
Niclas Andersson
SK Ringen
32:12.193100
+3:19.19800
77.4p
30
H 21
Viktor Asking
IF Ski Team Skåne
32:18.193700
+3:25.20400
77.1p
31
H 50
Jonas Blom
IFK Skövde SK
32:19.193800
+3:26.20500
77.0p
32
H 21
Gösta Malmström
IK Stern
32:22.194100
+3:29.20800
76.9p
33
H 21
Lasse Ericsson
Nybro Ski
32:25.194400
+3:32.21100
76.7p
34
H 16
Jonathan Lindberg
IFK Mora SK
32:29.194800
+3:36.21500
35
H 21
Carl Olander
IK Stern
32:36.195500
+3:43.22200
76.2p
36
H 20
Hugo Sjögren
Tranemo IF
32:42.196100
+3:49.22800
76.0p
37
H 20
David Musslinder
Falköpings AIK SK
32:44.196300
+3:51.23000
75.9p
38
H 45
Peter Westerberg
Vänersborgs SK
32:47.196600
+3:54.23300
75.7p
39
H 40
Johan Kanto
Göteborgs SK
32:50.196900
+3:57.23600
75.6p
40
D 21
Sandra Olsson
Malungs IF
33:03.198200
+4:10.24900
75.0p
41
H 20
Karl Stark
Vaggeryds SOK
33:13.199200
+4:20.25900
74.6p
41
H 21
Mats Risberg
IF Ski Team Skåne
33:13.199200
+4:20.25900
74.6p
43
H 20
Alfons Wedin
Garphyttans IF
33:14.199300
+4:21.26000
74.5p
44
H 40
Robert Brundin
Karlslunds IF SF
33:22.200100
+4:29.26800
74.2p
45
H 21
Harald Östensen
IFK Skövde SK
33:27.200600
+4:34.27300
74.0p
46
H 16
Erik Nederheim
Täby IS SK
33:33.201200
+4:40.27900
47
H 50
David Jönsson
IK Hakarpspojkarna
33:51.203000
+4:58.29700
73.0p
48
H 50
Jörgen Sörqvist
Göteborgs SK
34:02.204100
+5:09.30800
72.5p
49
H 16
Martin Höiby
OK Landehof
34:03.204200
+5:10.30900
50
H 40
Andreas Berntsson
Göteborgs SK
34:05.204400
+5:12.31100
72.4p
51
D 20
Tuva Persson
Borås SK
34:09.204800
+5:16.31500
72.2p
52
D 20
Emma Lindberg
IFK Mora SK
34:16.205500
+5:23.32200
71.9p
52
H 21
Theodor Danielsson
Enebybergs IF
34:16.205500
+5:23.32200
71.9p
54
H 50
Anders Bergvall
IK Stern
34:21.206000
+5:28.32700
71.7p
54
H 55
Adam Blomberg
Göteborgs SK
34:21.206000
+5:28.32700
71.7p
56
H 50
Anders Magnusson
IK Stern
34:32.207100
+5:39.33800
71.3p
57
H 21
Rasmus Andersson
Malungs IF
34:41.208000
+5:48.34700
70.9p
58
D 20
Ella Selmosson
Lidköpings VSK
34:46.208500
+5:53.35200
70.7p
59
H 20
Eskil Peterson
Borås GIF
34:56.209500
+6:03.36200
70.3p
59
D 21
Mathilda Ruus
Åsarna IK
34:56.209500
+6:03.36200
70.3p
61
H 21
Sebastian Eriksson
Rembo IK
35:03.210200
+6:10.36900
70.1p
62
H 40
David Ranfalk
IK Stern
35:04.210300
+6:11.37000
70.0p
63
H 21
Viktor Hansson
Brohyttans IF
35:14.211300
+6:21.38000
69.6p
64
D 16
Ebba Johansson
IF Ski Team Skåne
35:23.212200
+6:30.38900
65
H 16
Anton Weber
Borås GIF
35:31.213000
+6:38.39700
66
D 20
Linnea Johansson
Linköpings SK
35:39.213800
+6:46.40500
68.7p
66
H 20
Leo Rodin
Uddevalla IS
35:39.213800
+6:46.40500
68.7p
68
H 16
Carl Björk
IFK Skövde SK
35:59.215800
+7:06.42500
69
D 21
Erika Karlsson
Nybro Ski
36:14.217300
+7:21.44000
67.4p
70
H 55
Jörgen Lindgren
IK Stern
36:18.217700
+7:25.44400
67.3p
71
H 45
Andreas Ireholm
Volvo IF
36:33.219200
+7:40.45900
66.7p
72
H 45
Martin Danklint
Tranemo IF
36:34.219300
+7:41.46000
66.7p
73
H 20
Karl-filip Köld
Medåkers IF
36:35.219400
+7:42.46100
66.7p
74
H 45
Peter Lekberg
Sävedalens AIK
36:52.221100
+7:59.47800
66.1p
75
H 60
Jan Johansson
Lima IF
36:58.221700
+8:05.48400
65.9p
76
D 20
Lina Björk
IFK Skövde SK
37:20.223900
+8:27.50600
65.1p
77
H 20
Jonathan Bergman
Fagersta Södra IK
37:29.224800
+8:36.51500
64.8p
78
H 21
Marcus Johansson
Lidköpings VSK
37:37.225600
+8:44.52300
64.6p
79
H 55
Odd Wallum
Sävedalens AIK
37:39.225800
+8:46.52500
64.5p
80
D 20
Ida Rosjö
IF Hallby SOK
37:41.226000
+8:48.52700
64.4p
81
D 20
Rebecca Lekberg
Sävedalens AIK
37:43.226200
+8:50.52900
64.4p
82
H 20
Markus Almgren
IFK Mora SK
37:52.227100
+8:59.53800
64.1p
83
H 20
Anton Larsson
OK Landehof
37:57.227600
+9:04.54300
63.9p
84
H 50
Staffan Henriksson
Lidköpings VSK
38:01.228000
+9:08.54700
63.8p
85
D 20
Thuva Andersson
OK Landehof
38:18.229700
+9:25.56400
63.2p
86
H 65
Kent Tigerberg
Lidköpings VSK
38:23.230200
+9:30.56900
63.1p
87
D 21
Olivia Hansson
Karlslunds IF SF
38:31.231000
+9:38.57700
62.8p
88
D 16
Maja Hörnström
Grava SK
38:36.231500
+9:43.58200
89
D 20
Linda-louise Köld
Medåkers IF
38:45.232400
+9:52.59100
62.4p
90
D 16
Kajsa Ekenberg
IK Stern
39:15.235400
+10:22.62100
91
H 20
Filip Lyckelid
Borås GIF
39:37.237600
+10:44.64300
60.9p
92
H 70
Jan Osvald Soovik
Göteborgs SK
39:50.238900
+10:57.65600
60.5p
93
D 20
Olivia Ednarsson
Brandsbols SK
40:27.242600
+11:34.69300
59.4p
94
D 16
Leia Ugarph Nordström
Näsvikens IK
40:28.242700
+11:35.69400
95
D 35
Linda Forsström
Stockholms RK
40:45.244400
+11:52.71100
58.9p
96
H 65
Sören Skålberg
Göteborgs SK
41:06.246500
+12:13.73200
58.4p
97
H 16
Melvin Löfgren
Falu IK
41:07.246600
+12:14.73300
98
D 20
Tindra Wilhelmsson
Lidköpings VSK
42:34.255300
+13:41.82000
56.1p
99
H 70
Bertil Persson
Göteborgs SK
43:00.257900
+14:07.84600
55.5p
100
H 60
Magnus Ramsin
IFK Skövde SK
43:07.258600
+14:14.85300
55.3p
101
D 45
Sara Brantvall
IF Ski Team Skåne
43:50.262900
+14:57.89600
54.3p
102
H 70
Arvo Teppola
IK Hakarpspojkarna
43:57.263600
+15:04.90300
54.1p
103
D 45
Eleonor Öström
IK Stern
46:33.279200
+17:40.105900
50.7p
104
H 16
Mattias Larsson
Matfors SK
47:27.284600
+18:34.111300
105
H 70
Mats-Göran Melin
Apladalens Lk
47:43.286200
+18:50.112900
49.4p
106
D 35
Irene Larsson
Matfors SK
56:52.341100
+27:59.167800
40.7p
107
D 35
Elin Entin
IK Stern
57:41.346000
+28:48.172700
40.0p
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)