Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Scandic Cup/NJC Falun Sprint F
2020-01-25
INFO
RESULTAT
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 18
1.4km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Edvin Anger
IFK Hedemora SK
2
Måns Skoglund
SWE
3
Johannes Lønnestad Flåten
Norway
4
Ludvig Berg
SWE
5
Johan Lien Nordeng
Norway
6
Nils Bergström
Domnarvets GOIF
7
Ola Spigset
Norway
8
Calle Rune
Täby IS SK
9
Henrik Kvennås
Norway
10
Brian Bushey
Usa
11
Gustav Pålsson
Utrikes SK
12
Niko Anttola
Vinn
13
Jussi Hyytiäinen
Vinn
14
Theo Mattei
SWE
15
Iiro Uusitalo
Vinn
16
Michael Earnhart
Usa
17
Jarkko Kukkonen
Vinn
18
Ludvig Fredriksson
Strömnäs GIF
19
Mattias Andersson
Domnarvets GOIF
20
Leevi Vuorinen
Vinn
21
Ville Muhonen
Vinn
22
Karl Grywenz
Täby IS SK
23
Birk Blomqvist
Rehns BK
24
Steve Vahi
Estonia
25
Alexander Maurer
Usa
26
Erik Johansson
Domnarvets GOIF
27
Topias Kemppi
Vinn
28
Rasmus Westerlund
Bergeforsens SK
29
Oscar Andersson
IFK Mora SK
30
Simon Nilsson
IF Hallby SOK
31
Filip Strand
Sunne SLF
32
Axel Werner
SWE
33
Jonas Carlsson
Stora Tuna IK SK
34
Simon Nilsson
Granbergsdals IF
35
Gustav Karlsson
Täby IS SK
36
Oskar Lundberg
Borås SK
37
Jens Junes
IFK Umeå
38
Victor Berglund
Bodens SK
39
Mehis Udam
Estonia
40
Andreas Elvseth
Offerdals SK
41
Erik Larsson
SWE
42
Isak Lundholm
Täfteå IK
43
Hugo Abrahamsson
IFK Umeå
44
Erik Brandt
Domnarvets GOIF
45
Albin Augustsson
Källbottens IK
46
Hjalmar Gedda
OK Landehof
47
Preben Horven
Norway
48
Anders Danielson Frost
Dala-Järna IK
49
David Lantto
Gellivare Skidallians IK
50
Peter Hinds
Usa
51
Olle Andersson
Tidaholm SOK Sisu
52
Kalle Georgsson
Högbo GIF
53
Gustav Hedström
Östersunds SK
54
Wally Magill
Usa
55
Melker Nordgren
Falu IK
56
Eric Westberg
SK Bore
57
Albin Gezelius
IFK Mora SK
58
Albin Blomberg
Rehns BK
59
Oskar Algotsson
Åsarna IK
60
Viktor Majbäck
SWE
61
Jonas Lenz
Matfors SK
62
Harald Ekenberg
IK Stern
63
Axel Karlsson
Täby IS SK
64
Hugo Sjögren
Tranemo IF
65
Rando Teearu
Estonia
66
Hendrik Peterson
Estonia
67
Aron Ott
Estonia
68
Markus Melén
Falu IK
69
Mark Markos Kehva
Estonia
70
Alexander Jonsson
IF Hallby SOK
71
Axel Saitton
Vårby IK
72
Rico Rohi
Estonia
73
Frank Krouwel
Stora Tuna IK SK
74
Ludvig Jonsson
Hudiksvalls IF
75
Isac Morin
Utrikes SK
76
Jon Oscarsson
Ås IF
77
Laban Nordin
Vårby IK
78
Måns Olsen
Grava SK
79
Alexander Danneskog
Hudiksvalls IF
80
Sander Krouwel
Stora Tuna IK SK
81
Anders Dahl
Alnö SK
82
Erik Fransson
Borås SK
83
Tor Vincent
Sätra IF
84
Simon Markström
Luleå Gjutarens IF
85
Herman Swärd
Tidaholm SOK Sisu
86
Viktor Olsson
Hägglunds Ski Team SK
87
Hannes Sjölund Myhr
Ås IF
88
Sebastian Hägglöf
Hägglunds Ski Team SK
89
Leo Svahn
Östersunds SK
90
Victor Berglund
Duveds IF
91
Hampus Björck
IFK Umeå
92
Wille Långberg
Hudiksvalls IF
93
Paar Suursild
Estonia
94
Anton Linden
Medåkers IF
95
Oliver Kinks
Estonia
96
Seth Gustafsson
Grava SK
97
Alexander Thudeen
Sya SK
98
Viktor Holmgren
Täfteå IK
99
Johannes Staune-Mittet
Norway
100
Ludvig Anderberg
IFK Skövde SK
101
Joel Björnlinger
IK Vista
102
Emil Löfgren
Täfteå IK
103
Elliot Angelsiöö
Storvreta IK
104
David Melin
Gimo IF SK
105
Rasmus Hedeberg
SK Bore
106
Adrian Skiöld
Borås SK
107
Arve Lignell
Lucksta IF
108
Karl-filip Köld
Medåkers IF
109
Henri Murto
Gellivare Skidallians IK
110
Nils Sjöberg
OK Landehof
111
Karl Rasmus Tiislar
Estonia
112
Klockar Eskil Nääs
SK Leksand
113
Sebastian Rilde
Garphyttans IF
114
Axel Erixson
Grava SK
115
Axel Isacsson
Ulricehamns IF
116
Jonathan Bergman
Fagersta Södra IK
117
Malte Jutterdal
Vreta Skid o Mk
118
Jon Trägårdh
IFK Umeå
119
Måns Sandmark
Gävle SK
120
Gabriel Nordgren
IFK Umeå
121
Anton Henriksson
Rehns BK
122
Elias Pedersen
Åsarna IK
123
Nils Schagerström
Garphyttans IF
124
Benjamin Claesson
IF Hallby SOK
125
Linus Sörlin
Offerdals SK
126
Wilhelm Dabach
Åsarna IK
127
Lukas Karlberg
IK Rex
128
Karl Ramses Tiislar
Estonia
129
Carl Nilsson
Mälarö SOK
130
Mattias Östberg
Stora Tuna IK SK
131
Filip Andersson
Garphyttans IF
132
Isac Andersson
Landsbro IF SK