Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Volkswagen ungdomscup sprint
2020-03-07
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 13
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Astrid Hermansson
Dalarna
1:53.11210
2
Ester Strand
Göteborg
1:54.11360
+1.50
3
Lova Masapärs
Dalarna
1:56.11580
+3.270
4
Mathea Eriksson
Norrbotten
1:57.11690
+4.380
5
Märta Johansson
Norrbotten
1:59.11830
+6.520
6
Tilde Karlsson
Dalarna
1:59.11840
+6.530
7
Elsa Tänglander
Jämtland Härjedalen
2:00.11940
+7.630
8
Ida Persson
Hälsingland
2:02.12170
+9.860
8
Alma Gyllroth
Ångermanland
2:02.12170
+9.860
10
Signe Zetterberg
Gästrikland
2:02.12180
+9.870
11
Selma Johansson
Norrbotten
2:03.12210
+10.900
12
Juvina Agerfalk
Norrbotten
2:03.12260
+10.950
13
Linnea Arnlöf
Ångermanland
2:03.12270
+10.960
13
Hanna Lidström
Göteborg
2:03.12270
+10.960
15
Juni Rudström
Värmland
2:04.12310
+11.1000
16
Nora Samuelsson
Jämtland Härjedalen
2:04.12340
+11.1030
17
Minna Turesson
Norrbotten
2:04.12360
+11.1050
18
Pauline Bylund
Uppland
2:05.12450
+12.1140
19
Lydia Hägg Eveby
Jämtland Härjedalen
2:05.12490
+12.1180
20
Alva Olsson
Bohuslän Dal
2:06.12510
+13.1200
21
Tuva Landfors
Ångermanland
2:06.12530
+13.1220
22
Alva Widegren
Stockholm
2:06.12540
+13.1230
23
Ellen Lundholm
Norrbotten
2:06.12550
+13.1240
24
My Blomqvist
Norrbotten
2:06.12560
+13.1250
25
Teresia Ytterbom
Medelpad
2:06.12570
+13.1260
25
Klara Edström
Medelpad
2:06.12570
+13.1260
27
Agnes Isaksson
Norrbotten
2:06.12590
+13.1280
28
Selma Partanen
Gästrikland
2:07.12600
+13.1290
28
Alice Broström
Norrbotten
2:07.12600
+13.1290
30
Edit Söderlind
Norrbotten
2:07.12650
+14.1340
30
Meja Burman
Västerbotten
2:07.12650
+14.1340
30
Nea Seiger
Västerbotten
2:07.12650
+14.1340
33
Clara Thoresson
Uppland
2:07.12660
+14.1350
33
Svea Pettersson
Norrbotten
2:07.12660
+14.1350
35
Nilla Grönborg
Medelpad
2:07.12670
+14.1360
36
Edith Carlander
Östergötland
2:08.12720
+15.1410
37
Maja Lax
Småland
2:09.12810
+16.1500
38
Matilda Grahn
Småland
2:09.12820
+16.1510
39
Delia Aidanpää
Norrbotten
2:09.12830
+16.1520
39
Wilma Lindström
Medelpad
2:09.12830
+16.1520
41
Stella Winell
Uppland
2:09.12860
+16.1550
42
Viola Gustafsson
Östergötland
2:09.12880
+16.1570
43
Frida Bergkvist
Medelpad
2:10.12940
+17.1630
44
HOLMBERG Johanna
Västmanland
2:10.12980
+17.1670
45
Elsa Martinsson
Västmanland
2:11.13010
+18.1700
46
Hedvig Ulander
Ångermanland
2:11.13030
+18.1720
47
Elin Axelsson
Göteborg
2:11.13070
+18.1760
48
Ida Zeffer
Stockholm
2:11.13080
+18.1770
49
Märta Wernersson
Småland
2:12.13190
+19.1880
50
Elin Nisén
Dalarna
2:13.13250
+20.1940
51
Vilma Majbäck
Norrbotten
2:14.13320
+21.2010
52
Elsa Karlsson
Västergötland
2:14.13360
+21.2050
53
Anine Karlsson
Dalarna
2:14.13390
+21.2080
54
Saga Westerlund
Uppland
2:15.13430
+22.2120
55
Katja Malm
Västerbotten
2:15.13450
+22.2140
55
Ottilia Alvarsson
Stockholm
2:15.13450
+22.2140
57
Saga Lingman
Norrbotten
2:16.13520
+23.2210
58
Alva Strand
Medelpad
2:17.13620
+24.2310
58
Ester Törngren
Norrbotten
2:17.13620
+24.2310
60
Ellen Virding Mattsson
Norrbotten
2:17.13670
+24.2360
61
Olivia Jonsson
Norrbotten
2:18.13770
+25.2460
61
Anna Jonsson
Jämtland Härjedalen
2:18.13770
+25.2460
63
Silje Abrahamsen
Värmland
2:19.13820
+26.2510
64
Kajsa Eklund
Medelpad
2:21.14030
+28.2720
65
Hilma Bylund null
Hälsingland
2:21.14050
+28.2740
66
Nora Pouliot
Norrbotten
2:21.14060
+28.2750
67
Hilda Bergqvist
Ångermanland
2:21.14070
+28.2760
68
Elin Quick
Västergötland
2:21.14080
+28.2770
69
Alma Linder
Norrbotten
2:21.14090
+28.2780
70
Tilda Persson
Värmland
2:23.14200
+29.2890
71
Alva Johansson
Västergötland
2:24.14360
+31.3050
71
Moa Robertsson
Ångermanland
2:24.14360
+31.3050
73
Amanda Karunarathna
Medelpad
2:25.14480
+32.3170
74
Mina Jakobsson
Västerbotten
2:26.14570
+33.3260
75
Elsa Hedin
Värmland
2:27.14600
+33.3290
76
Lina Lindström
Ångermanland
2:28.14710
+35.3400
77
Tilde Johnson
Jämtland Härjedalen
2:28.14720
+35.3410
78
Julia Andersson
Norrbotten
2:28.14730
+35.3420
79
Klara Olofsson
Ångermanland
2:29.14870
+36.3560
80
Ellen Nordberg Fränckel
Ångermanland
2:29.14890
+36.3580
81
Lina Biberg
Medelpad
2:32.15160
+39.3850
82
Moa Däldehög
Hälsingland
2:34.15340
+41.4030
83
Noelia Frank
Medelpad
2:36.15530
+43.4220
84
Tova Kihlberg
Östergötland
2:41.16030
+48.4720
85
Sofia Hjeltström
Medelpad
2:47.16620
+54.5310