Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
USM 2020 Distans
2020-02-07
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 15
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Jonathan Lindberg
IFK Mora SK
13:58.83770
2
Axel Eriksson
Stora Tuna IK SK
14:01.84000
+2.130
3
Viking Olsson
Hägglunds Ski Team SK
14:08.84790
+10.920
4
Emil Sehlstedt
IFK Umeå
14:09.84880
+11.1010
5
Erik Bergström
Domnarvets GOIF
14:17.85660
+18.1790
6
Otto Timby
Täfteå IK
14:18.85710
+19.1840
7
Hugo Nilsson
Hudiksvalls IF
14:18.85760
+19.1890
8
Max Johansson
Östersunds SK
14:22.86120
+23.2250
9
Elias Redman
Östersunds SK
14:24.86360
+25.2490
10
David Palmgren
Bergeforsens SK
14:25.86450
+26.2580
11
Filip Enberg
Strömnäs GIF
14:32.87130
+33.3260
12
Ebbe Zachrisson
Östersunds SK
14:34.87350
+35.3480
13
Tomas Holmgren
Matfors SK
14:37.87610
+38.3740
14
Oskar Höglund
Sollefteå Skidor IF
14:39.87870
+41.4000
15
Elias Malm
Täfteå IK
14:48.88720
+49.4850
16
Ivar Törnblom
IFK Umeå
14:48.88790
+50.4920
17
Martin Höiby
OK Landehof
14:49.88850
+50.4980
18
Jason Blomqvist
Matfors SK
15:04.90370
+1:06.6500
19
Alexander Bjuredal
Sälens IF
15:05.90400
+1:06.6530
20
Elias Bengtsson
Tynderö IK
15:05.90420
+1:06.6550
21
Alvin Noaksson
Ås IF
15:06.90550
+1:07.6680
22
Linus Ytterbom
Bergeforsens SK
15:08.90780
+1:10.6910
23
Melvin Törshagen
Granbergsdals IF
15:12.91180
+1:14.7310
24
Nils Borin
Östersunds SK
15:14.91360
+1:15.7490
25
Hampus Bergkvist
Matfors SK
15:16.91510
+1:17.7640
26
Edvin Elofsson
Boxholm-Ekeby SK
15:20.91980
+1:22.8110
27
Tim Lundberg
Luleå Gjutarens IF
15:21.92030
+1:22.8160
28
Måns Bergqvist
Garphyttans IF
15:24.92390
+1:26.8520
29
Alfred Derke
Sya SK
15:28.92780
+1:30.8910
30
Mattias Larsson
Matfors SK
15:28.92790
+1:30.8920
31
Björn Rönnestrand
Ås IF
15:31.93010
+1:32.9140
32
Carl Sternander
Vreta Skid o Mk
15:33.93220
+1:34.9350
33
Olle Börjesson
Vreta Skid o Mk
15:36.93520
+1:37.9650
34
Elias Thellsén
Vreta Skid o Mk
15:38.93780
+1:40.9910
35
Helmer Nordvall
Matfors SK
15:43.94210
+1:44.10340
36
Philip Sundbom
Bergeforsens SK
15:44.94310
+1:45.10440
37
Erik Gustafsson
Täby IS SK
15:46.94550
+1:47.10680
38
Olle Långberg
Hudiksvalls IF
15:47.94600
+1:48.10730
39
Melker Lindgren
Bygdsiljum SK
15:53.95220
+1:54.11350
40
Hugo Granström
Funäsdalens IF
15:54.95320
+1:55.11450
41
Simon Nordlander
Stockviks SF
15:54.95380
+1:56.11510
42
Hugo Nordlander
Stockviks SF
15:54.95390
+1:56.11520
43
Hugo Fryxell
Täby IS SK
15:56.95570
+1:58.11700
44
Helmer Jöhnemark
Stora Tuna IK SK
15:57.95630
+1:58.11760
45
Albin Berglund
Hemmingsmarks IF
16:03.96200
+2:04.12330
46
Jesper Schouten
Vreta Skid o Mk
16:06.96530
+2:07.12660
47
Knut Saitton
Vårby IK
16:07.96630
+2:08.12760
48
Anton Hedlöf
Sundbybergs IK
16:10.96920
+2:11.13050
49
Viktor Westman
Bondsjöhöjdens IK
16:11.97000
+2:12.13130
50
Gustav Eriksson
SK Bore
16:11.97040
+2:12.13170
51
Oskar Karlberg
Siljansnäs Skid & Löparklubb
16:12.97190
+2:14.13320
52
Albin Jeleby
Häverödals SK
16:17.97610
+2:18.13740
53
Simon Andersson Forsså
Högbo GIF
16:24.98340
+2:25.14470
54
Alfons Ekhammer
Korsnäs IF SK
16:24.98380
+2:26.14510
55
Axel Tingelöf
Sollefteå Skidor IF
16:25.98480
+2:27.14610
56
Anton Sternander
Vreta Skid o Mk
16:27.98640
+2:28.14770
56
Axel Wernersson
IF Hallby SOK
16:27.98640
+2:28.14770
58
Axel Eriksson
Myssjö-Ovikens IF
16:36.99530
+2:37.15660
59
Karl Bennet
Zinkgruvans IF
16:37.99650
+2:38.15780
60
Allan Wahlström
Bålsta SK
17:04.102310
+3:05.18440
61
Jonathan Quick
Falköpings AIK SK
17:08.102730
+3:09.18860
62
Björn Östlund
Järpens SK
17:09.102800
+3:10.18930
63
Melker Hultdin
IFK Umeå
17:10.102940
+3:11.19070
64
Theodor Eriksson
Skellefteå SK
17:24.104310
+3:25.20440
65
Nils Johansson
Sävast Ski Team IF
18:34.111360
+4:35.27490
66
Eddie Tornberg
IFK Kiruna
18:37.111610
+4:38.27740
67
Lukas Granberg
Hemmingsmarks IF
19:07.114640
+5:08.30770
68
Jakob Gunnare
IFK Kiruna
19:13.115280
+5:15.31410
69
Erik Callmer
Björnstorps IF
19:28.116710
+5:29.32840
70
Nilas Johansson
Bondsjöhöjdens IK
19:33.117260
+5:34.33390
71
Nils Blomberg
Rehns BK
21:03.126250
+7:04.42380
-
Love Däldehög
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-
Samuel Johansson
Ekshärads SF
23:59:59.8639800
-
Samuel Gustafsson
Åmåls OK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)