Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Bessemerloppet
2020-02-16
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 50
43.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Alar Savastver
Tumba-mälarhöjden OK
2:24:28.866700
75.0p
2
Thomas Skogh
IK Rex
2:27:12.883100
+2:44.16300
73.2p
3
Leif Markfjärd
Brovallens IF
2:28:07.888600
+3:39.21800
72.7p
4
Lennart Romin
Naprapat Walle Skidklubb
2:29:38.897700
+5:10.30900
71.7p
5
Mats Mattes
Edsbyns SK
2:33:58.923700
+9:30.56900
69.2p
6
Thomas Gustafsson
IK Rex
2:34:18.925700
+9:50.58900
69.0p
7
Niklas Björklund
Norrbärke SK
2:35:47.934600
+11:19.67800
68.2p
8
Mikael Lindberg
Domnarvets GOIF
2:38:10.948900
+13:42.82100
66.9p
9
Christer Bäckström
IK Aluminium
2:41:03.966200
+16:35.99400
65.5p
10
Mats Nilsson
Dala-Järna IK
2:41:18.967700
+16:50.100900
65.3p
11
Lars Karlsson
Oxvretens SK
2:45:11.991000
+20:43.124200
63.5p
12
Magnus Haglund
Åkersberga SK
2:45:14.991300
+20:46.124500
63.4p
13
Rikard Westman
Axa SC
2:47:41.1006000
+23:13.139200
62.3p
14
Peter Gyulai
Sundbybergs IK
2:52:36.1035500
+28:08.168700
60.1p
15
Peter Warlich
Linköpings SK
2:56:19.1057800
+31:51.191000
58.6p
16
Lars Abrahamsson Hjerpe
Finspångs SOK
2:59:38.1077700
+35:10.210900
57.3p
17
Ove Borg
Loos IF
3:00:35.1083400
+36:07.216600
57.0p
18
Stefan Born
Ufk
3:01:25.1088400
+36:57.221600
56.6p
19
Ulf Axelsson
Axa SC
3:07:48.1126700
+43:20.259900
54.3p
20
Mikael Andersson
Spirit IF
3:08:58.1133700
+44:30.266900
53.9p
21
Martin Larsson
Vallsta SK
3:09:16.1135500
+44:48.268700
53.8p
22
Stig Jeppsson
Gävle SK
3:11:13.1147200
+46:45.280400
53.2p
23
Johan Larsson
Nybro Ski
3:13:13.1159200
+48:45.292400
52.5p
24
Leif Jonsson
Järvsö IF
3:13:20.1159900
+48:52.293100
52.5p
25
Jonas Ekman
Åshammars IK
3:18:22.1190100
+53:54.323300
50.9p
26
Jan Karlsson
OK Borgen
3:18:32.1191100
+54:04.324300
50.9p
27
Thomas Jansson
Ufk
3:19:23.1196200
+54:55.329400
50.6p
28
Tomas Finn
Täby IS SK
3:21:31.1209000
+57:03.342200
50.0p
29
Anders Kussak
Axa SC
3:39:37.1317600
+1:15:09.450800
45.2p
30
Hans Strängby
XC Sthlm Ski Club
3:39:44.1318300
+1:15:16.451500
45.2p
31
Tony Forstén
Spirit IF
3:48:47.1372600
+1:24:19.505800
43.1p
32
Johan Jansson
Hägersta GF
3:49:19.1375800
+1:24:51.509000
43.0p
33
Torsten Svärd
Gävle SK
3:53:48.1402700
+1:29:20.535900
42.1p
34
Fredrik Lindberg
Oxvretens SK
3:57:44.1426300
+1:33:16.559500
41.3p
-
Greger Olsson
Axa SC
23:59:58.8639700
-
Tomas Wahlund
Högbo GIF
23:59:58.8639700
-
Jari Paavola
Järvsö IF
23:59:58.8639700
-
Tommy Finell
Sundbybergs IK
23:59:58.8639700
-
Niclas Andersson
SK Ringen
23:59:58.8639700
-
Jari Överkvist
Västerås Skidklubb
23:59:58.8639700
-
Sören Sundberg
Högbo GIF
23:59:58.8639700
-
Lars Englund
Rehns BK
23:59:58.8639700
-
Mathias Gärdh
Årsunda IF
23:59:58.8639700
-
Karl Eriksson
Bålsta SK
23:59:59.8639800
-
Anders Boström
OK Linné
23:59:59.8639800
-
Fredrik Karlborg
Axa SC
23:59:59.8639800
-
Kennet Berglund
Bravur Sports Club
23:59:59.8639800
-
Markus Björk
Åkersberga SK
23:59:59.8639800
-
Mats Midhamre
Redvägs SK
23:59:59.8639800
-
Dan Lindgren
Korsnäs IF SK
23:59:59.8639800
-
Erik Klippmark
Gävle SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)