Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Orsa Grönklitt Skimarathon
2020-02-08
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Gabriel Höjlind
IFK Mora SK
1:51:26.668500
86.3p
2
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
1:51:30.668900
+4.300
86.3p
3
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
1:51:31.669000
+5.400
86.3p
4
Gabriel Thorn
SK Bore
1:51:35.669400
+9.800
86.2p
5
Markus Jönsson
Tranemo IF
1:51:44.670300
+18.1700
86.0p
6
Adam Steen
Team Ormsalva
1:51:44.670300
+18.1700
86.0p
7
Nils Augustsson
IFK Mora SK
1:52:16.673500
+50.4900
85.4p
8
Jonathan Hedbys
Nusnäs IF
1:52:16.673500
+50.4900
85.4p
9
Rasmus Blom
SK Bore
1:52:18.673700
+52.5100
85.4p
10
Matias Nylund
Ski Team Kimitoön
1:52:20.673900
+54.5300
85.3p
11
Johan Stridh
Ockelbo SK
1:52:21.674000
+55.5400
85.3p
12
Oscar Pettersson
XC Sthlm Ski Club
1:52:40.675900
+1:14.7300
85.0p
13
Alfred Nilsson
Filipstads SF
1:52:42.676100
+1:16.7500
84.9p
14
Isak Augustsson
IFK Mora SK
1:52:54.677300
+1:28.8700
84.7p
14
Erik Nero
Mullsjö SOK
1:52:54.677300
+1:28.8700
84.7p
16
Jesper Nilsson
Ulricehamns IF
1:52:55.677400
+1:29.8800
84.7p
17
Mikael Andersson
Malungs IF
1:53:07.678600
+1:41.10000
84.5p
18
Adrian Lundberg
SK Bore
1:53:39.681800
+2:13.13200
83.9p
19
Andrei Lamov
IFK Mora SK
1:53:39.681800
+2:13.13200
83.9p
20
Linus Nygren
Ulricehamn
1:53:41.682000
+2:15.13400
83.9p
21
Claes Steimert
Mälarö SOK
1:53:44.682300
+2:18.13700
83.8p
22
Simon Nilsson
Ödeshögs SK
1:53:45.682400
+2:19.13800
83.8p
23
Klas Söderqvist
Älvdalens IF SK
1:53:54.683300
+2:28.14700
83.6p
24
Andreas Blohm
Filipstads SF
1:53:59.683800
+2:33.15200
83.6p
25
Elias Andersson
Landsbro IF SK
1:54:06.684500
+2:40.15900
83.4p
26
Jacob Söderqvist
Pumpen SK
1:54:06.684500
+2:40.15900
83.4p
27
Jonas Böhlmark
Nacka Värmdö SK
1:54:15.685400
+2:49.16800
83.3p
28
Simon Magnusson
OK Stigen
1:54:41.688000
+3:15.19400
82.8p
28
Fredrik Ousbäck
IFK Skövde SK
1:54:41.688000
+3:15.19400
82.8p
30
Marcus Look
XC Sthlm Ski Club
1:54:45.688400
+3:19.19800
82.7p
31
Jonatan Steen
Serneke IF
1:54:54.689300
+3:28.20700
82.6p
32
Joachim Ronneback
Stockholm
1:55:02.690100
+3:36.21500
82.5p
33
Patrik Lind
Tunafors SK
1:55:19.691800
+3:53.23200
82.2p
34
Michael Eklöf
Tunafors SK
1:55:21.692000
+3:55.23400
82.1p
35
Linus Jinnesjö
Ulricehamns IF
1:55:49.694800
+4:23.26200
81.7p
36
Stefan Sunnerberg
SK Ringen
1:56:05.696400
+4:39.27800
81.4p
37
Carl-Henrik Niper
Föreningen IKJ Haninge
1:56:13.697200
+4:47.28600
81.2p
38
Magnus Calestam
IF Hagen SK
1:57:09.702800
+5:43.34200
80.3p
39
Adam Nyrén
Karlslunds IF SF
1:57:13.703200
+5:47.34600
80.3p
40
Hannes Assarsson
Nässjö SF
1:57:23.704200
+5:57.35600
80.1p
41
Christoffer Grudd
IFK Mora SK
1:57:28.704700
+6:02.36100
80.0p
42
Ronny Wedin
Pumpen SK
1:57:42.706100
+6:16.37500
79.8p
43
Stefan Ekman
Strömsbergs IF
1:57:49.706800
+6:23.38200
79.7p
44
Isak Nilsson
Gnosjö FK
1:57:52.707100
+6:26.38500
79.6p
45
Pierre Hallin
Ulricehamns IF
1:58:05.708400
+6:39.39800
79.4p
46
Nils Svensson
Axa SC
1:58:09.708800
+6:43.40200
79.4p
47
Tobias Andervang
Fritsla Vik
1:58:10.708900
+6:44.40300
79.3p
48
Samuel Hahnsson
IK Stern
1:58:12.709100
+6:46.40500
79.3p
49
Edwin Franzen
IFK Mora SK
1:58:33.711200
+7:07.42600
79.0p
50
Björn Lystedt
Stockholm
1:58:54.713300
+7:28.44700
78.6p
51
Alexander Sundin
Sundbybergs IK
2:00:01.720000
+8:35.51400
77.6p
52
Johan Jakobsson
XC Sthlm Ski Club
2:00:48.724700
+9:22.56100
76.9p
53
Atle Ager
Skeriol IF
2:00:56.725500
+9:30.56900
76.8p
54
Erik Lundell
IF Hagen SK
2:01:05.726400
+9:39.57800
76.6p
55
Henrik Wallin
AB Karl Hedin IF
2:01:10.726900
+9:44.58300
76.6p
56
Johannes Rautio
Vittangi SK
2:01:17.727600
+9:51.59000
76.5p
57
Calle Stenberg
Göteborgs SK
2:01:25.728400
+9:59.59800
76.3p
58
Axel Svensson
Landsbro IF SK
2:01:47.730600
+10:21.62000
76.0p
59
Johan Kastensson
Eksjö SOK
2:01:55.731400
+10:29.62800
75.9p
60
Andreas Andersson
IK Stern
2:02:14.733300
+10:48.64700
75.6p
61
Erik Engström
Tunafors SK
2:02:23.734200
+10:57.65600
75.5p
62
Bruno Dettmann
Orsa
2:02:24.734300
+10:58.65700
75.5p
63
Joakim Frisk
Västerås IF
2:02:27.734600
+11:01.66000
75.4p
64
Jakob Karlsson
IK Nocout.se
2:02:27.734600
+11:01.66000
75.4p
65
Christoffer Nordqvist Åberg
Falun Borlänge SK
2:03:12.739100
+11:46.70500
74.8p
66
Erik Smedhs
IFK Mora SK
2:03:24.740300
+11:58.71700
74.6p
67
Jan Neelissen
Södertälje IF
2:03:42.742100
+12:16.73500
74.4p
68
Simon Larsson
Göteborgs SK
2:04:32.747100
+13:06.78500
73.7p
69
Magnus Grill
Axa SC
2:04:47.748600
+13:21.80000
73.5p
70
Bujar Bunjaku
XC Sthlm Ski Club
2:04:49.748800
+13:23.80200
73.5p
71
Oscar Sundén
Axa SC
2:04:59.749800
+13:33.81200
73.3p
72
Viktor Johansson
Halmstads Skidklubb
2:05:01.750000
+13:35.81400
73.3p
73
Kristian Dahlström
Åmåls OK
2:05:11.751000
+13:45.82400
73.2p
74
Benjamin Lembke
Linköpings SK
2:05:25.752400
+13:59.83800
73.0p
75
Erik Hållström
Naprapat Walle Skidklubb
2:05:50.754900
+14:24.86300
72.6p
76
Ken Slättengren
Nybro Ski
2:06:37.759600
+15:11.91000
72.0p
77
Petter Englund
Roslagsbro IF
2:06:40.759900
+15:14.91300
72.0p
78
Adam Ekstedt
IF Ski Team Skåne
2:06:53.761200
+15:27.92600
71.8p
79
Stellan Lindgren
Stockholms RK
2:06:53.761200
+15:27.92600
71.8p
80
Jonathan Hansson
Burseryds IF
2:07:00.761900
+15:34.93300
71.7p
81
Daniel Härström
IFK Skövde SK
2:07:04.762300
+15:38.93700
71.7p
82
Viktor Medén
Åsarna IK
2:07:04.762300
+15:38.93700
71.7p
83
Gaetan Delhon
Bromma
2:07:54.767300
+16:28.98700
71.0p
84
Niklas Vahlstrand
Järfälla SK
2:08:03.768200
+16:37.99600
70.9p
85
Marcus Thomson
IFK Mora SK
2:08:18.769700
+16:52.101100
70.7p
86
Andreas Bengtsson
Hestra IF
2:08:30.770900
+17:04.102300
70.6p
87
Charlie Elf
Umara SC
2:08:54.773300
+17:28.104700
70.3p
88
Anton Karlsson
Redvägs SK
2:09:06.774500
+17:40.105900
70.1p
89
Robin Larsson
Ulricehamns IF
2:09:13.775200
+17:47.106600
70.0p
90
Ludvig Åkerhielm
Sealine Atlet Klubb
2:09:14.775300
+17:48.106700
70.0p
91
Fredrik Mattsson
Axa SC
2:09:21.776000
+17:55.107400
69.9p
92
Johan Daniels
Orsa SK
2:09:55.779400
+18:29.110800
69.5p
93
Rikard Hallin
Sockertoppen IF
2:10:05.780400
+18:39.111800
69.4p
94
Axel Arleij
Älvdalens IF SK
2:10:21.782000
+18:55.113400
69.2p
95
Patrik Jonsson
Eksjö SOK
2:10:34.783300
+19:08.114700
69.0p
96
Mattias Slothus
Axa SC
2:10:38.783700
+19:12.115100
69.0p
97
Johan Falk
Domnarvets GOIF
2:10:50.784900
+19:24.116300
68.8p
98
Erik Boklund
Stora Skedvi IK
2:10:52.785100
+19:26.116500
68.8p
99
Martin Stolth
AB Karl Hedin IF
2:11:01.786000
+19:35.117400
68.7p
100
Anders Lönnstedt
Nacka Värmdö SK
2:12:28.794700
+21:02.126100
67.7p
101
Petter Bäckebjörk
Kilafors SK
2:12:47.796600
+21:21.128000
67.5p
102
Daniel Fredrikson
IK Stern
2:12:51.797000
+21:25.128400
67.4p
103
Richard Johansson
Bålsta SK
2:13:02.798100
+21:36.129500
67.3p
104
Dennis Weidfors
Nybro Ski
2:13:03.798200
+21:37.129600
67.3p
105
David Hollsten
Rehns BK
2:13:05.798400
+21:39.129800
67.2p
106
Andreas Eriksson
Hallstahammars SK SOFK
2:13:24.800300
+21:58.131700
67.0p
107
Mikael Hellsten
Dala XC Ski Team
2:13:29.800800
+22:03.132200
67.0p
108
David Boija
Österfärnebo IF
2:13:31.801000
+22:05.132400
67.0p
109
Mikael Larsson
Trosabygdens OK
2:13:36.801500
+22:10.132900
66.9p
110
Fredrik Samuelsson
Team Skoglövs Bil IF
2:14:18.805700
+22:52.137100
66.4p
111
David Johansson
Nässjö SF
2:14:20.805900
+22:54.137300
66.4p
112
Albin Ankarhamn
IK Stern
2:14:20.805900
+22:54.137300
66.4p
113
Rasmus Lundén
Gävle SK
2:14:37.807600
+23:11.139000
66.2p
114
Daniel Larsson
Norrköpings SK
2:15:33.813200
+24:07.144600
65.6p
115
Roberth Fälth
Vasaloppsklubben Hedemora
2:15:35.813400
+24:09.144800
65.6p
116
Andre Andersson
IFK Grängesberg SK
2:16:28.818700
+25:02.150100
65.0p
117
David Ekstedt
Bravur Sports Club
2:16:59.821800
+25:33.153200
64.7p
118
Alexander Svensson
Ulricehamns IF
2:17:23.824200
+25:57.155600
64.4p
119
Johan Johansson Park
Gnosjö FK
2:17:48.826700
+26:22.158100
64.2p
120
Ted Hagansbo
Axa SC
2:17:50.826900
+26:24.158300
64.1p
121
Emil Bennermo
Hybo AIK
2:17:58.827700
+26:32.159100
64.1p
122
Maximillian Jahn
Västerås Skidklubb
2:18:20.829900
+26:54.161300
63.8p
123
Sebastian Tengbom
Eksjö SOK
2:18:27.830600
+27:01.162000
63.8p
124
Robin Strålberg
Vivungi SK
2:18:39.831800
+27:13.163200
63.6p
125
Erik Kruukka
Vittangi SK
2:18:45.832400
+27:19.163800
63.6p
126
Lars Ekegård
Stockholms RK
2:19:32.837100
+28:06.168500
63.1p
127
Jon Lundholm
Säters IF SK
2:19:40.837900
+28:14.169300
63.0p
128
Erik Linnér
SOL Tranås
2:19:49.838800
+28:23.170200
62.9p
129
Albin Götborg
Filipstads SF
2:20:14.841300
+28:48.172700
62.7p
130
Jacob Karlsson
Axa SC
2:20:16.841500
+28:50.172900
62.7p
131
Fredrik Olsson
Söderbärke GOIF
2:20:17.841600
+28:51.173000
62.6p
132
Mikael Rask
OK Stigen
2:21:05.846400
+29:39.177800
62.2p
133
Niklas Wenngren
Östervåla IF
2:21:10.846900
+29:44.178300
62.1p
134
Jon Åkesson
Gävle SK
2:21:16.847500
+29:50.178900
62.1p
135
Nicklas Gustafsson
Täby IS SK
2:21:37.849600
+30:11.181000
61.9p
136
Linus Landergren
Hestra IF
2:21:41.850000
+30:15.181400
61.8p
137
Oscar Modigs
Boxholm-Ekeby SK
2:22:15.853400
+30:49.184800
61.5p
138
Osman Keskin
Nacka Värmdö SK
2:22:24.854300
+30:58.185700
61.4p
139
Simon Lundgren
Tunafors SK
2:22:51.857000
+31:25.188400
61.1p
140
Björn Magnusson
Rehns BK
2:23:00.857900
+31:34.189300
61.1p
141
Richard Ahlstedt
Ikisen AB
2:23:05.858400
+31:39.189800
61.0p
142
Johannes Gårdh
Sockertoppen IF
2:23:38.861700
+32:12.193100
60.7p
143
Daniel Persson
Accenture IF
2:23:46.862500
+32:20.193900
60.6p
144
Eric Larsson
Tidaholm SOK Sisu
2:24:28.866700
+33:02.198100
60.2p
145
Erik Danielsson
Sunnansjö IK
2:24:29.866800
+33:03.198200
60.2p
146
Fredrik Schramm
Stockholms RK
2:24:32.867100
+33:06.198500
60.2p
147
William Fälth
Umara SC
2:24:34.867300
+33:08.198700
60.2p
148
Oskar Johansson
Karlslunds IF SF
2:24:44.868300
+33:18.199700
60.1p
149
Oskar Rombo
IF Hallby SOK
2:24:47.868600
+33:21.200000
60.1p
150
Andreas Toresson Nygårds
Malungs IF
2:24:49.868800
+33:23.200200
60.1p
151
Erik Lundberg
Axa SC
2:24:52.869100
+33:26.200500
60.0p
152
Mattias Alvarsson
Sya SK
2:25:13.871200
+33:47.202600
59.8p
153
Adam Henrysson
Nässjö SF
2:25:27.872600
+34:01.204000
59.7p
154
Henrik Syrjä
Korsnäs IF SK
2:25:41.874000
+34:15.205400
59.6p
155
Johan Palmquist
Stockholm
2:25:44.874300
+34:18.205700
59.6p
156
Tomas Lundin
Ufk
2:26:24.878300
+34:58.209700
59.2p
157
Clas Andersson
Älvdalens IF SK
2:26:55.881400
+35:29.212800
58.9p
158
Ola Carlsson
Joa IF
2:27:00.881900
+35:34.213300
58.9p
159
Christoffer Lomberg
Broby GOIF
2:27:17.883600
+35:51.215000
58.7p
160
Robert Nilsson
Ulricehamns IF
2:27:28.884700
+36:02.216100
58.6p
161
Tobias Olli
Umara SC
2:27:33.885200
+36:07.216600
58.6p
162
Mattias Norell
Stennäsets IF
2:28:04.888300
+36:38.219700
58.3p
163
Olof Lindén
Laxsjö IF
2:28:19.889800
+36:53.221200
58.2p
164
Simon Alm
Göteborgs SK
2:28:21.890000
+36:55.221400
58.2p
165
Erik Grinneby
Sätra IF
2:28:22.890100
+36:56.221500
58.2p
166
Joakim Skärlén
Haninge SOK
2:28:24.890300
+36:58.221700
58.1p
167
Joacim Larsson
Lekeryd-Svarttorps SK
2:28:31.891000
+37:05.222400
58.1p
168
Joel Roos
Norrköpings SK
2:28:55.893400
+37:29.224800
57.9p
169
Mikael Karlsson
Växjö
2:28:56.893500
+37:30.224900
57.9p
170
Henrik Lidhage
Tunafors SK
2:29:30.896900
+38:04.228300
57.6p
171
Robert Einarsson
Axa SC
2:29:46.898500
+38:20.229900
57.5p
172
Björn Friberg
Selja-Långlets IK
2:30:09.900800
+38:43.232200
57.3p
173
Anders Göransson
Göteborg
2:30:23.902200
+38:57.233600
57.1p
174
Olle Wiklund
IK Jarl Rättvik
2:30:24.902300
+38:58.233700
57.1p
175
Alexander Rosenbaum
Eds SK
2:31:05.906400
+39:39.237800
56.8p
176
Mattias Appelgren
Löddeköpinge
2:31:06.906500
+39:40.237900
56.8p
177
Måns Jansson
Filipstads SF
2:31:17.907600
+39:51.239000
56.7p
178
Jacob Lundqvist
Joa IF
2:31:35.909400
+40:09.240800
56.6p
179
Isak Bergkvist
Bjursås IK
2:31:38.909700
+40:12.241100
56.5p
180
Nicklas Winestedt
Järbo IF
2:32:01.912000
+40:35.243400
56.3p
181
Måns Widemark
Österfärnebo IF
2:32:21.914000
+40:55.245400
56.2p
182
Daniel Hillgren
Stockholms RK
2:32:49.916800
+41:23.248200
56.0p
183
Fredrik Hall
Falun
2:33:46.922500
+42:20.253900
55.5p
184
Johan Lundqvist
Axa SC
2:33:49.922800
+42:23.254200
55.5p
185
Alexander Bahr
Mälarö SOK
2:34:02.924100
+42:36.255500
55.4p
186
Christofer Johansson
Axa SC
2:34:17.925600
+42:51.257000
55.3p
187
Simon Carlsson
Mullsjö SOK
2:34:38.927700
+43:12.259100
55.1p
188
Per Helsingen
Stall Hälla
2:35:23.932200
+43:57.263600
54.8p
189
Niels Grote Beverborg
Älvsjö
2:35:26.932500
+44:00.263900
54.7p
190
Theodor Jorius
IFK Lidingö SOK
2:35:43.934200
+44:17.265600
54.6p
191
Wilhelm Gustafsson
Axa SC
2:36:45.940400
+45:19.271800
54.2p
192
Pontus Söderman
Mariestads FK
2:36:48.940700
+45:22.272100
54.1p
193
David Jönsson
Stenungsunds OK
2:37:09.942800
+45:43.274200
54.0p
194
Eric Widerström
Norrköpings SK
2:37:18.943700
+45:52.275100
53.9p
195
Oscar Henriksson
Jönköpings OK
2:37:55.947400
+46:29.278800
53.6p
196
Eric Burell
Sunne SLF
2:38:04.948300
+46:38.279700
53.6p
197
Ola Andersson
OK Orion
2:38:23.950200
+46:57.281600
53.4p
198
Anders Hörnström
Säters IF SK
2:38:28.950700
+47:02.282100
53.4p
199
Fredrik Lundgren
Tunafors SK
2:38:53.953200
+47:27.284600
53.2p
200
Simon Gustavsson
Ulricehamn
2:38:57.953600
+47:31.285000
53.2p
Logga in för att slippa de här annonserna
201
Peter Ericson
Arboga SK
2:39:02.954100
+47:36.285500
53.2p
202
Albin Brunngård
Axa SC
2:39:46.958500
+48:20.289900
52.8p
203
Tommy Söderberg
Nyköping
2:39:53.959200
+48:27.290600
52.8p
204
Rasmus Janse
Telia IoFF
2:40:07.960600
+48:41.292000
52.7p
205
Tim Westander
Axa SC
2:41:20.967900
+49:54.299300
52.2p
206
Marcus Stavander
Hard Healthy Training
2:41:22.968100
+49:56.299500
52.2p
207
Robin Lagerström
Ockelbo SK
2:41:29.968800
+50:03.300200
52.1p
208
Niklas Skogh
Axa SC
2:41:41.970000
+50:15.301400
52.0p
209
Peter Leidek
Axa SC
2:41:42.970100
+50:16.301500
52.0p
210
Johan Engström
Tunafors SK
2:41:53.971200
+50:27.302600
52.0p
211
Mikael Persson
Stockholm
2:41:56.971500
+50:30.302900
51.9p
212
Joel Rask
OK Landehof
2:42:16.973500
+50:50.304900
51.8p
213
Tobias Karlsson
Axa SC
2:42:23.974200
+50:57.305600
51.8p
214
Robin Eriksson
Team Skoglövs Bil IF
2:43:13.979200
+51:47.310600
51.4p
215
Christopher Lyrbo
Nybro Ski
2:43:20.979900
+51:54.311300
51.4p
216
Tomas Westerbrand
Axa SC
2:43:25.980400
+51:59.311800
51.3p
217
Henrik Edholm
IFK Mora SK
2:44:31.987000
+53:05.318400
50.9p
218
Martin Hedman
Axa SC
2:44:42.988100
+53:16.319500
50.8p
219
Henrik Magnusson
Älgå SK
2:44:57.989600
+53:31.321000
50.7p
220
Simon Eriksson
Ödeshögs SK
2:45:11.991000
+53:45.322400
50.6p
221
Niklas Ström
Axa SC
2:45:12.991100
+53:46.322500
50.6p
222
Sebastian Helge
Telia IoFF
2:45:23.992200
+53:57.323600
50.6p
223
Hugo Håkansson
IK Ymer
2:45:29.992800
+54:03.324200
50.5p
224
Martin Oskarsson
Siljansnäs Skid & Löparklubb
2:45:38.993700
+54:12.325100
50.5p
225
Joacim Ericson
Axa SC
2:45:42.994100
+54:16.325500
50.4p
226
Johan Appelros
Axa SC
2:45:58.995700
+54:32.327100
50.3p
226
Johan Larsson
Axa SC
2:45:58.995700
+54:32.327100
50.3p
228
Andreas Magnusson
Älgå SK
2:45:58.995700
+54:32.327100
50.3p
229
Christoffer Kjernald
Axa SC
2:46:36.999500
+55:10.330900
50.1p
230
Jonas NYBERG
Stockholm
2:47:36.1005500
+56:10.336900
49.7p
231
Jesper Eriksson
Axa SC
2:48:44.1012300
+57:18.343700
49.3p
232
Richard Lööf
Stockholm
2:49:21.1016000
+57:55.347400
49.1p
233
Johannes Bengtsson
Falun
2:49:36.1017500
+58:10.348900
49.0p
234
Marcus Bjarnevi
Tunafors SK
2:50:49.1024800
+59:23.356200
48.5p
235
Andreas Johansson
IFK Skövde SK
2:51:10.1026900
+59:44.358300
48.4p
236
David Elofsson
Axa SC
2:51:28.1028700
+1:00:02.360100
48.3p
237
Björn Artursson
Nacka Värmdö SK
2:51:34.1029300
+1:00:08.360700
48.3p
238
Oscar Östling
IFK Mockfjärd
2:52:08.1032700
+1:00:42.364100
48.1p
239
Alfred Westling
Norrbärke SK
2:52:08.1032700
+1:00:42.364100
48.1p
240
Simon Wachtmeister
Bromma Vällingby SOK
2:52:13.1033200
+1:00:47.364600
48.0p
241
Fredrik Nilsson
IK Stern
2:52:48.1036700
+1:01:22.368100
47.8p
242
Magnus Lundberg
Längdligan
2:53:19.1039800
+1:01:53.371200
47.7p
243
Fredrik Yxhammar
Grava SK
2:53:34.1041300
+1:02:08.372700
47.6p
244
Anton Sundgren
Roslagsbro IF
2:53:37.1041600
+1:02:11.373000
47.6p
245
Mikael Saadat
Axa SC
2:53:39.1041800
+1:02:13.373200
47.5p
246
Mikael Lilja
Forserums SOK
2:54:19.1045800
+1:02:53.377200
47.3p
247
Joakim Jönsson
Gävle
2:55:10.1050900
+1:03:44.382300
47.0p
248
Nicolas Lindgren
Axa SC
2:55:33.1053200
+1:04:07.384600
46.9p
249
Jonathan Lind Ericsson
OK Kolmården
2:57:18.1063700
+1:05:52.395100
46.3p
250
Fredrik Sundqvist
Stockholm
2:57:25.1064400
+1:05:59.395800
46.3p
251
Henrik Tengqvist
Axa SC
2:57:52.1067100
+1:06:26.398500
46.1p
252
Pendar Khalili
Bromma
2:57:53.1067200
+1:06:27.398600
46.1p
253
Viktor Carlsson
IK Trenne
2:59:06.1074500
+1:07:40.405900
45.7p
254
Oskar Frelin
Lugi SK
3:02:29.1094800
+1:11:03.426200
44.7p
255
Erik Smits
Östervåla IF
3:03:33.1101200
+1:12:07.432600
44.4p
256
Martin Skärlen
Dalarö
3:03:44.1102300
+1:12:18.433700
44.3p
257
Pontus Riarbäck
Ufk
3:05:48.1114700
+1:14:22.446100
43.7p
258
Marcus Lindenmo
Falun
3:08:05.1128400
+1:16:39.459800
43.1p
259
Patrik Jogedal
Järvsö IF
3:10:02.1140100
+1:18:36.471500
42.5p
260
Jonatan Franzén
Landsbro IF SK
3:10:16.1141500
+1:18:50.472900
42.4p
261
Mikael Berggren Eriksson
Östervåla IF
3:13:33.1161200
+1:22:07.492600
41.6p
262
Daniel Andersson
Ätrans IF
3:14:25.1166400
+1:22:59.497800
41.3p
263
Axel Henrysson
Nässjö SF
3:15:50.1174900
+1:24:24.506300
41.0p
264
Anton H Paulson
København SK
3:15:55.1175400
+1:24:29.506800
41.0p
265
Oscar Hansols
Stallet
3:18:12.1189100
+1:26:46.520500
40.4p
266
Marcus Hedman
Axa SC
3:19:59.1199800
+1:28:33.531200
39.9p
267
Niclas Tornberg
Saléns IF
3:25:47.1234600
+1:34:21.566000
38.6p
268
Andreas Bergman
Hybo AIK
3:30:03.1260200
+1:38:37.591600
37.6p
269
Rasmus Bergman Wallin
Hagfors SF
3:30:22.1262100
+1:38:56.593500
37.6p
270
Olle Back
Siljansnäs Skid & Löparklubb
3:34:55.1289400
+1:43:29.620800
36.6p
271
Simon Blüchert
Täby IS SK
3:35:25.1292400
+1:43:59.623800
36.5p
272
Oscar Södergren
Nässjö SF
3:35:28.1292700
+1:44:02.624100
36.5p
273
Erik Bengtsson
Axa SC
3:36:54.1301300
+1:45:28.632700
36.2p
274
Valentin Nilsson
Axa SC
3:43:36.1341500
+1:52:10.672900
34.9p
275
Erik Kristiansson
Trollhättans SOK
3:43:44.1342300
+1:52:18.673700
34.9p
276
Tobias Per Jonas Lagerbäck
København SK
3:46:39.1359800
+1:55:13.691200
34.4p
277
Gustaf Jakobsson
Göteborg
3:51:55.1391400
+2:00:29.722800
33.5p
278
Christoffer Christiansen
Göteborg
4:03:28.1460700
+2:12:02.792100
31.6p
279
Eric Rundqvist
Sunne SLF
4:06:47.1480600
+2:15:21.812000
31.1p
280
Nils Fredrik Dehlin
Advokatfirman Vinge
4:21:47.1570600
+2:30:21.902000
29.1p
281
Nils Eriksson
Sollentuna
5:05:41.1834000
+3:14:15.1165400
24.3p
-
Fabian Spennare
XC Sthlm Ski Club
23:59:58.8639700
-
Johan Bladh
XC Sthlm Ski Club
23:59:58.8639700
-
Oskar Ax
OK Kolmården
23:59:58.8639700
-
Jonathan Cantillana
Team Advokatfirman Avans
23:59:58.8639700
-
Phani Kumar Gadhavajjula
Atlas Copco IF
23:59:58.8639700
-
Jimmie Johnsson
Rembo IK
23:59:58.8639700
-
Mikael Sandgren
IFK Mora SK
23:59:58.8639700
-
David Södergrann
Vreta Skid o Mk
23:59:58.8639700
-
Anton Swedberg
IFK Mora SK
23:59:58.8639700
-
Petter Engdahl
Falun Borlänge SK
23:59:59.8639800
-
William Finn Eriksson
Stora Skedvi IK
23:59:59.8639800
-
Per Granlund
Västerås Skidklubb
23:59:59.8639800
-
Oskar Käll
Norrköping Triathlon
23:59:59.8639800
-
Thomas Karlsson
Mälarö SOK
23:59:59.8639800
-
Isak Maxstad
XC Sthlm Ski Club
23:59:59.8639800
-
Viktor Pennsäter
Klåveröds SK
23:59:59.8639800
-
Victor Thörnkvist
SOL Tranås
23:59:59.8639800
-
Rikard Tynell
Grycksbo IF OK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)