Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Moraloppet
2020-01-18
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
Visar resultat 501 till 904 av 904[
1
2
]
40km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
501
D 21
Karin Palmqvist
No Club
2:40:26.962500
+1:01:29.368800
48.6p
501
H 50
Martin Sahlberg
Nacka Värmdö SK
2:40:26.962500
+1:01:29.368800
48.6p
503
D 40
Anna Holmdahlwhite
Axa SC
2:40:33.963200
+1:01:36.369500
48.5p
504
D 60
Elisabet Lambergnordin
IK Jarl Rättvik
2:40:53.965200
+1:01:56.371500
48.4p
505
D 21
Lisa Heens
Vansbro AIK SK
2:40:59.965800
+1:02:02.372100
48.4p
506
H 21
Patrik Lindgren
Nacka Värmdö SK
2:41:39.969800
+1:02:42.376100
48.1p
507
H 21
Filip Austad
IK Westmannia Frisk
2:41:46.970500
+1:02:49.376800
48.1p
508
H 40
Andreas Larsson
OK Nackhe
2:41:58.971700
+1:03:01.378000
48.0p
509
H 50
Mattias Bergström
Norrköpings SK
2:42:03.972200
+1:03:06.378500
48.0p
510
D 21
Julia Gunnarsson
Norbergs SK
2:42:12.973100
+1:03:15.379400
47.9p
511
H 21
Emil Bergström
Dala XC Ski Team
2:42:15.973400
+1:03:18.379700
47.9p
511
H 21
Victor Bergström
Dala XC Ski Team
2:42:15.973400
+1:03:18.379700
47.9p
513
H 40
Fredrik Asplund
IFK Mariefred
2:42:21.974000
+1:03:24.380300
47.9p
514
H 21
Anton Olén
Malungs IF
2:42:24.974300
+1:03:27.380600
47.9p
515
H 40
Magnus Lindh
Västerås Skidklubb
2:42:26.974500
+1:03:29.380800
47.9p
516
H 21 Motion
Robin Boss
Mora
2:42:28.974700
+1:03:31.381000
47.8p
517
H 21 Motion
Gunnar Melin
OK Kolmården
2:42:35.975400
+1:03:38.381700
47.8p
518
H 21 Motion
Joakim Larsen
No Club
2:43:15.979400
+1:04:18.385700
47.6p
519
H 40
David Aguilar
Jumkils IF
2:43:17.979600
+1:04:20.385900
47.6p
520
D 40
Kristina Elf
Norrbärke SK
2:43:18.979700
+1:04:21.386000
47.6p
520
D 50
Maria Byhlin
Stora Tuna IK SK
2:43:18.979700
+1:04:21.386000
47.6p
520
H 21
Daniel Frisén
Edsbyns SK
2:43:18.979700
+1:04:21.386000
47.6p
523
H 21
Jonas Andersson
Jönköpings SLK
2:43:31.981000
+1:04:34.387300
47.5p
524
H 21 Motion
Robert Nahlbom
Kvicksund
2:43:37.981600
+1:04:40.387900
47.5p
525
H 21
Jens Bergendorff
Vreta Skid o Mk
2:43:44.982300
+1:04:47.388600
47.4p
526
H 21
Linus Isaksson
Laxå OK
2:43:53.983200
+1:04:56.389500
47.4p
527
H 21
Tobias Isaksson
Laxå OK
2:43:58.983700
+1:05:01.390000
47.3p
527
H 50
Stefan Pettersson
Nacka Värmdö SK
2:43:58.983700
+1:05:01.390000
47.3p
529
H 21
Jonas Nyström
Stockholms RK
2:44:26.986500
+1:05:29.392800
47.2p
530
H 40
Jonas Schenning
Axa SC
2:44:53.989200
+1:05:56.395500
47.0p
531
H 21 Motion
Patrik Zetterström
Valbo Aif
2:44:56.989500
+1:05:59.395800
47.0p
532
H 21 Motion
Erik Boijsen
Lidingö
2:44:57.989600
+1:06:00.395900
47.0p
Seedningsgräns för led 6 i Vasaloppet: 2:45:00
533
H 21 Motion
Gustav Karsten
Mora
2:45:00.989900
+1:06:03.396200
47.0p
534
H 21
Konstantin Petrov
Vreta Skid o Mk
2:45:02.990100
+1:06:05.396400
47.0p
535
H 21 Motion
Anders Svärd
IFK Mora SK
2:45:16.991500
+1:06:19.397800
46.9p
536
D 21
Jessica Bahlner
Norrköpings SK
2:45:17.991600
+1:06:20.397900
46.9p
537
H 50
Jan Axelsson
Högbo GIF
2:45:20.991900
+1:06:23.398200
46.9p
538
H 40
Håkan Frid
Finspångs SOK
2:45:43.994200
+1:06:46.400500
46.8p
539
H 21
Christoffer Lindqvist
Bålsta SK
2:45:59.995800
+1:07:02.402100
46.7p
540
H 50
Pär Söderström
Finspångs SOK
2:46:04.996300
+1:07:07.402600
46.6p
541
H 40
Erik Nordström
IFK Lidingö SOK
2:46:17.997600
+1:07:20.403900
46.6p
542
H 40
Niclas Liljeblad
Lekeryd-Svarttorps SK
2:46:18.997700
+1:07:21.404000
46.6p
543
H 21 Motion
Christian Strand
Axa SC
2:46:29.998800
+1:07:32.405100
46.5p
544
H 21 Motion
Mathias Jonsson
IFK Mora SK
2:46:30.998900
+1:07:33.405200
46.5p
545
H 50
Niklas Söderman
Morgongåva SK
2:46:43.1000200
+1:07:46.406500
46.4p
546
H 21 Motion
Torbjorn Wik
IFK Mora SK
2:46:44.1000300
+1:07:47.406600
46.4p
547
H 21
Henrik Björklund
IFK Mora SK
2:46:50.1000900
+1:07:53.407200
46.4p
548
H 50
Thomas Lindberg
Nacka Värmdö SK
2:47:04.1002300
+1:08:07.408600
46.3p
549
D 50
Margareta Abrahamsson
Månkarbo IF
2:47:25.1004400
+1:08:28.410700
46.2p
550
H 40
Marcin Sienko
Rehns BK
2:47:34.1005300
+1:08:37.411600
46.2p
551
D 21
Linn Hellström
SK Bore
2:47:40.1005900
+1:08:43.412200
46.1p
552
H 21 Motion
Henrik Andersson
Uppsala
2:47:48.1006700
+1:08:51.413000
46.1p
553
D 50
Cecilia Ingard
IK Rex
2:47:54.1007300
+1:08:57.413600
46.1p
554
H 50
Mikael Walter
Föreningen IKJ Haninge
2:48:10.1008900
+1:09:13.415200
46.0p
555
D 21 Motion
Silke Fält
Älvdalens IF SK
2:48:16.1009500
+1:09:19.415800
45.9p
556
H 21 Motion
Sebastian Darolf
Axa SC
2:48:21.1010000
+1:09:24.416300
45.9p
557
D 50
Catharina Ehlton
Edsbyns SK
2:48:48.1012700
+1:09:51.419000
45.8p
558
H 21
David Wenell
Båsenberga Slalom Klubb
2:48:52.1013100
+1:09:55.419400
45.7p
559
H 50
Johan Larsson
Karlslunds IF SF
2:49:04.1014300
+1:10:07.420600
45.7p
560
H 21
Jonas Widell
Örebro
2:49:09.1014800
+1:10:12.421100
45.7p
561
H 40
Andreas Keller
Sya SK
2:49:10.1014900
+1:10:13.421200
45.7p
562
H 21
Rikard Larsson
Falun
2:49:17.1015600
+1:10:20.421900
45.6p
563
H 50
Lars Dahlin
Svärdsjö IF
2:49:23.1016200
+1:10:26.422500
45.6p
564
H 21 Motion
Per Aronsson
Vallentuna
2:49:29.1016800
+1:10:32.423100
45.6p
565
H 21 Motion
Henrik Wettergren
Rönninge
2:49:41.1018000
+1:10:44.424300
45.5p
566
H 21
Andreas Carlsson
Saléns IF
2:49:46.1018500
+1:10:49.424800
45.5p
567
D 21
Emma Carlsson
Skarpnäcks OL
2:49:47.1018600
+1:10:50.424900
45.5p
567
H 21
Marcus Schöneich
Magra IS
2:49:47.1018600
+1:10:50.424900
45.5p
569
H 21 Motion
David Harrysson
No Club
2:49:50.1018900
+1:10:53.425200
45.4p
570
D 21 Motion
Maria Jensen
Stockholm
2:50:12.1021100
+1:11:15.427400
45.3p
571
H 60
Björn Jansson
IFK Tumba SOK
2:50:29.1022800
+1:11:32.429100
45.2p
572
H 40
Fredrik Månsson
Axa SC
2:50:31.1023000
+1:11:34.429300
45.2p
573
H 50
Anders Larsson
Västerås Skidklubb
2:50:43.1024200
+1:11:46.430500
45.2p
574
H 21
Sebastian Arne
Laxå OK
2:50:50.1024900
+1:11:53.431200
45.1p
575
H 21
Rasmus Melin
IK Trasten
2:50:53.1025200
+1:11:56.431500
45.1p
576
H 50
Fredrik Åslund
Peab Bedriftsidrettslag
2:51:07.1026600
+1:12:10.432900
45.1p
577
H 50
Mats Bengtsson
Halmstads Skidklubb
2:51:08.1026700
+1:12:11.433000
45.0p
578
D 21 Motion
Tuva Appeltofft
Vällingby
2:51:32.1029100
+1:12:35.435400
44.9p
579
D 21
Ellinor Andersson
IFK Mora SK
2:52:00.1031900
+1:13:03.438200
44.8p
580
H 21 Motion
Daniel Kågemalm
Linköpings SK
2:52:15.1033400
+1:13:18.439700
44.7p
581
D 21
Kerstin Wolme
OK Alehof
2:52:23.1034200
+1:13:26.440500
44.7p
582
D 21 Motion
Julia Berglund
Töcksfors IF
2:52:35.1035400
+1:13:38.441700
44.6p
583
H 21 Motion
Jonathan Stenvi
Axa SC
2:52:47.1036600
+1:13:50.442900
44.6p
583
H 21
Anton Johansson
Axa SC
2:52:47.1036600
+1:13:50.442900
44.6p
585
H 21 Motion
Claes Johansson
Tidaholm
2:53:11.1039000
+1:14:14.445300
44.4p
586
D 21 Motion
Carina Bengtsson
Axa SC
2:53:20.1039900
+1:14:23.446200
44.4p
587
H 21 Motion
Tomas Stenström
Stockholm
2:53:38.1041700
+1:14:41.448000
44.3p
588
H 21
Karl Ericson
Axa SC
2:53:40.1041900
+1:14:43.448200
44.3p
589
H 21 Motion
Jakob Odin
Göteborg
2:53:49.1042800
+1:14:52.449100
44.2p
590
H 21 Motion
Peter Sjödin
Täby
2:53:53.1043200
+1:14:56.449500
44.2p
591
H 50
Jan Rönnblad
Sundbybergs IK
2:54:04.1044300
+1:15:07.450600
44.2p
592
H 21
Fredrik Johansson
Axa SC
2:54:21.1046000
+1:15:24.452300
44.1p
593
H 60
Sten Edström
Gävle SK
2:54:25.1046400
+1:15:28.452700
44.1p
594
H 21
Rickard Nordin
IK Stern
2:54:40.1047900
+1:15:43.454200
44.0p
595
H 21 Motion
Per Wettergren
Vattenfall IF Stockholm
2:54:45.1048400
+1:15:48.454700
44.0p
596
D 21
Anna Kubicka
Halmstads Skidklubb
2:54:47.1048600
+1:15:50.454900
44.0p
597
H 21 Motion
Lars Karlöf
IFK Vaxholm
2:54:53.1049200
+1:15:56.455500
43.9p
598
H 21 Motion
Henrik Garbergs
Mora
2:55:01.1050000
+1:16:04.456300
43.9p
599
D 21 Motion
Agnes Richardson
Göteborg
2:55:04.1050300
+1:16:07.456600
43.9p
600
D 21
Matilda Berghäll
Stockholms RK
2:55:11.1051000
+1:16:14.457300
43.9p
601
H 21
Peder Nordgren
Axa SC
2:55:15.1051400
+1:16:18.457700
43.8p
602
H 21 Motion
Jonas Svensson
Gimo IF SK
2:55:50.1054900
+1:16:53.461200
43.7p
602
H 21 Motion
Henrik Lundberg
Axa SC
2:55:50.1054900
+1:16:53.461200
43.7p
604
H 21
Stefan Sandelin
IFK Skövde SK
2:56:00.1055900
+1:17:03.462200
43.6p
605
H 21 Motion
Jimmy Liljenberg
Skurup
2:56:23.1058200
+1:17:26.464500
43.5p
606
H 21
Jimmie Grönlund
Axa SC
2:56:26.1058500
+1:17:29.464800
43.5p
607
H 50
Ola Eriksson
Axa SC
2:56:28.1058700
+1:17:31.465000
43.5p
608
H 21
Joakim Olsson
XC Sthlm Ski Club
2:56:58.1061700
+1:18:01.468000
43.3p
609
H 21 Motion
Johannes Dävelid
Göteborg
2:56:59.1061800
+1:18:02.468100
43.3p
610
H 21 Motion
Krister Enger
Mullsjö SOK
2:57:00.1061900
+1:18:03.468200
43.3p
611
H 21 Motion
Gustav Halling
No Club
2:57:07.1062600
+1:18:10.468900
43.3p
612
H 21 Motion
Jonathan Holmsved
IFK Hedemora SK
2:57:22.1064100
+1:18:25.470400
43.2p
613
H 50
Johan Person
Gnosjö FK
2:57:31.1065000
+1:18:34.471300
43.2p
614
H 40
Filip Hansson
Axa SC
2:57:37.1065600
+1:18:40.471900
43.2p
615
H 21 Motion
marcus hamberg
Saltsjö Boo
2:57:57.1067600
+1:19:00.473900
43.1p
616
H 21
Mats Friberg
Rembo IK
2:58:17.1069600
+1:19:20.475900
43.0p
617
H 50
Jonas Gardström
IK Rex
2:58:26.1070500
+1:19:29.476800
42.9p
618
H 21 Motion
Peter Rickardsson
IK Trasten
2:58:27.1070600
+1:19:30.476900
42.9p
619
H 40
Andreas Haugland
OK Alehof
2:58:36.1071500
+1:19:39.477800
42.9p
620
D 21
Maria Holm
Karlslunds IF SF
2:59:04.1074300
+1:20:07.480600
42.8p
621
H 40
Petter Gardström
IK Rex
2:59:09.1074800
+1:20:12.481100
42.7p
622
H 50
Stefan Nilsson
Team Skoglövs Bil IF
2:59:34.1077300
+1:20:37.483600
42.6p
623
H 21 Motion
Henrik Paulsson
ASK Växjö
2:59:40.1077900
+1:20:43.484200
42.6p
624
H 21 Motion
Bernt-Åke Mähler
Mariehamn
2:59:42.1078100
+1:20:45.484400
42.6p
625
H 21 Motion
Hartmut Giermann
Germany
2:59:57.1079600
+1:21:00.485900
42.5p
Seedningsgräns för led 7 i Vasaloppet: 3:00:00
626
H 60
Kjell Torlén
Hammarby IF SF
3:00:11.1081000
+1:21:14.487300
42.5p
627
H 21 Motion
Mats Jonsson
IFK Mora SK
3:00:15.1081400
+1:21:18.487700
42.4p
628
H 40
Tobias Matsson
Malungs SK
3:00:24.1082300
+1:21:27.488600
42.4p
629
H 21
Kristoffer Carlgren
Sundbybergs IK
3:00:27.1082600
+1:21:30.488900
42.4p
630
H 40
Björn Jönsson
IK Hinden
3:00:44.1084300
+1:21:47.490600
42.3p
631
H 21 Motion
Kent Nero
Bottnaryd IF
3:00:58.1085700
+1:22:01.492000
42.2p
631
H 21 Motion
Pontus Johansson
Nusnäs IF
3:00:58.1085700
+1:22:01.492000
42.2p
633
D 21
Kajsa Ramsing
Team Ormsalva
3:01:13.1087200
+1:22:16.493500
42.2p
634
H 50
Anders Bjerke
Falköpings AIK SK
3:01:57.1091600
+1:23:00.497900
42.0p
635
D 21 Motion
Fredrika Wennström
Falun
3:01:59.1091800
+1:23:02.498100
42.0p
636
H 21
Oscar Hansols
Falu IK
3:02:16.1093500
+1:23:19.499800
41.9p
637
D 21 Motion
Anna Walter
Axa SC
3:02:31.1095000
+1:23:34.501300
41.8p
638
H 21 Motion
Anders Hed
Särna
3:02:40.1095900
+1:23:43.502200
41.8p
639
H 21 Motion
Martin Bogg
Mora
3:03:18.1099700
+1:24:21.506000
41.6p
640
D 21
Sofie Nabseth
Axa SC
3:03:51.1103000
+1:24:54.509300
41.5p
641
H 40
Magnus Andersson
Broby GOIF
3:03:52.1103100
+1:24:55.509400
41.5p
642
H 21 Motion
Björn Pettersson
Axa SC
3:03:56.1103500
+1:24:59.509800
41.5p
643
H 21 Motion
Mikael Höök
Täby IS SK
3:04:08.1104700
+1:25:11.511000
41.4p
644
H 21
Anders Tibo
Kils OK
3:04:11.1105000
+1:25:14.511300
41.4p
645
H 21 Motion
Christian Strömberg
IK Hakarpspojkarna
3:04:25.1106400
+1:25:28.512700
41.3p
645
H 21 Motion
Rikard Backelin
Kista
3:04:25.1106400
+1:25:28.512700
41.3p
647
H 60
Arvid Galborgen
Eds SK
3:04:29.1106800
+1:25:32.513100
41.3p
648
H 21
Pär Sandin
Kalix SK
3:04:32.1107100
+1:25:35.513400
41.3p
648
H 40
Torgny Nordin
Norbergs OK
3:04:32.1107100
+1:25:35.513400
41.3p
650
H 21 Motion
Pontus Westling
No Club
3:04:40.1107900
+1:25:43.514200
41.3p
651
H 21 Motion
Björn Thorén
Domnarvets GOIF
3:04:43.1108200
+1:25:46.514500
41.3p
652
H 21
Magnus Öman
Preem IF
3:04:48.1108700
+1:25:51.515000
41.2p
653
H 40
Tony Olsson
Hofors Aif
3:05:32.1113100
+1:26:35.519400
41.1p
654
H 21 Motion
Leif Landén
Karlslunds IF SF
3:05:57.1115600
+1:27:00.521900
41.0p
655
H 50
Anders Winblad
Söders SOL Tyresö
3:06:20.1117900
+1:27:23.524200
40.9p
656
H 50
Lars Duvander
Falu IK
3:06:24.1118300
+1:27:27.524600
40.8p
657
D 21 Motion
Linda Guttormsdóttir
No Club
3:06:30.1118900
+1:27:33.525200
40.8p
658
H 21 Motion
Johan Juhlin
Västerås
3:06:53.1121200
+1:27:56.527500
40.7p
659
H 21 Motion
Johan Gerhardsson
Nacka Värmdö SK
3:06:55.1121400
+1:27:58.527700
40.7p
660
H 21 Motion
Henrik Andersson
IFK Mora SK
3:06:58.1121700
+1:28:01.528000
40.7p
661
H 21 Motion
Johan Agebjörn
Björnstorps IF
3:07:13.1123200
+1:28:16.529500
40.6p
662
H 21 Motion
Mikael Pilblad
OK Skogsfalken
3:07:21.1124000
+1:28:24.530300
40.6p
662
H 40
Martin Mimer
Vreta Skid o Mk
3:07:21.1124000
+1:28:24.530300
40.6p
664
H 21 Motion
Simon Vesterlund
No Club
3:07:23.1124200
+1:28:26.530500
40.6p
665
H 60
Lars Delin
Axa SC
3:07:27.1124600
+1:28:30.530900
40.6p
666
H 21 Motion
Ulf Gerhardsson
Fmv-Sport
3:07:49.1126800
+1:28:52.533100
40.5p
667
H 40
Fredrik Nord
Lekeryd-Svarttorps SK
3:07:51.1127000
+1:28:54.533300
40.5p
668
H 21 Motion
Pasi Järvinen
Eskilstuna
3:08:00.1127900
+1:29:03.534200
40.4p
669
D 21
Maria Bernandersson
Halmstads Skidklubb
3:08:05.1128400
+1:29:08.534700
40.4p
670
H 21 Motion
Mathias Hjalmarsson
Stockholm
3:08:11.1129000
+1:29:14.535300
40.4p
671
H 40
Per Tuvall
Falu IK
3:09:06.1134500
+1:30:09.540800
40.2p
672
H 21 Motion
Tomas Sneen
Abb IF SK
3:09:13.1135200
+1:30:16.541500
40.2p
673
H 50
Jan Nilsson
Bålsta SK
3:09:16.1135500
+1:30:19.541800
40.1p
674
D 21
Anna Winblad
Skogsluffarnas OK
3:09:22.1136100
+1:30:25.542400
40.1p
675
D 21 Motion
Anna Anderberg
träningskonsulten sports club
3:09:25.1136400
+1:30:28.542700
40.1p
676
H 21 Motion
Jan Kristoffersson
Säffle SK
3:09:31.1137000
+1:30:34.543300
40.1p
677
H 40
Joakim Rådström
Sundbybergs IK
3:09:54.1139300
+1:30:57.545600
40.0p
678
D 21 Motion
Sandra Öhrström
Sundbybergs IK
3:10:05.1140400
+1:31:08.546700
39.9p
679
D 21
Elin Svensson
OK Alehof
3:10:09.1140800
+1:31:12.547100
39.9p
680
D 21 Motion
Ida Johnsson
Hällbybrunns IF
3:10:10.1140900
+1:31:13.547200
39.9p
681
H 21 Motion
Martin Holmgren
Enebybergs IF
3:10:50.1144900
+1:31:53.551200
39.8p
682
H 21 Motion
Glädje Mats Olsson
Orsa SK
3:10:58.1145700
+1:32:01.552000
39.7p
683
D 21 Motion
Glädje Vilma Olsson
Orsa SK
3:10:59.1145800
+1:32:02.552100
39.7p
683
H 21
Joakim Eskilsson
Stora Skedvi IK
3:10:59.1145800
+1:32:02.552100
39.7p
685
D 21
Amanda Pehrson
OK Alehof
3:11:15.1147400
+1:32:18.553700
39.7p
686
H 21 Motion
Jonas Fredriksson
Borlänge
3:11:39.1149800
+1:32:42.556100
39.6p
687
D 21 Motion
Elina Strand
Malungs IF
3:11:56.1151500
+1:32:59.557800
39.5p
688
D 21
Linn Åström
Axa SC
3:12:21.1154000
+1:33:24.560300
39.4p
689
H 21 Motion
Ove Ode
Västerås
3:12:53.1157200
+1:33:56.563500
39.3p
690
H 21 Motion
Ola Björkman
Mälarö SOK
3:13:09.1158800
+1:34:12.565100
39.2p
691
H 21 Motion
Rikard Pettersson
Axa SC
3:13:17.1159600
+1:34:20.565900
39.2p
692
H 21 Motion
Staffan Svärd
Axa SC
3:13:46.1162500
+1:34:49.568800
39.1p
693
D 50
Birgitta Dahlin
Svärdsjö IF
3:13:51.1163000
+1:34:54.569300
39.1p
Seedningsgräns för led 8 i Vasaloppet: 3:15:00
694
H 50
Anders Grundström
Grytgöls IK
3:15:07.1170600
+1:36:10.576900
38.8p
695
D 40
Marie Åström
Huddinge SK LF
3:15:16.1171500
+1:36:19.577800
38.7p
696
H 40
Henrik Lenngren
Norrköpings SK
3:15:54.1175300
+1:36:57.581600
38.6p
697
D 21
Jennie Lenngren
Norrköpings SK
3:15:55.1175400
+1:36:58.581700
38.6p
698
H 21
Anders Englund
Avesta OK
3:16:36.1179500
+1:37:39.585800
38.4p
699
H 21 Motion
Joacim Andersson
Sportsklubben Herd
3:17:07.1182600
+1:38:10.588900
38.3p
700
H 21 Motion
Fredrik Lindberg
Täby
3:17:59.1187800
+1:39:02.594100
38.1p
Logga in för att slippa de här annonserna
701
D 40
Ulrika Andersson
Axa SC
3:19:12.1195100
+1:40:15.601400
37.9p
702
H 21 Motion
Hampus Olsson
Venjans AIK
3:19:51.1199000
+1:40:54.605300
37.7p
703
H 21 Motion
Joakim Forsman
Söderbärke GOIF
3:20:32.1203100
+1:41:35.609400
37.6p
704
H 50
Anders Sjöman
Djurgårdens IF Af
3:20:44.1204300
+1:41:47.610600
37.6p
705
H 21 Motion
Johan Sjöberg
Ölmstads IS
3:20:53.1205200
+1:41:56.611500
37.5p
706
H 21
Martin Olofsson
Mälarö SOK
3:20:57.1205600
+1:42:00.611900
37.5p
707
D 21 Motion
Therese Berg
Knivsta
3:21:03.1206200
+1:42:06.612500
37.5p
708
H 21 Motion
Mats Palm
Halmstad
3:21:14.1207300
+1:42:17.613600
37.4p
709
H 50
Lars Degerman
Väsby SK
3:21:16.1207500
+1:42:19.613800
37.4p
710
H 21 Motion
Anton Carlssontysk
Axa SC
3:21:31.1209000
+1:42:34.615300
37.4p
711
D 40
Anna-Karin Andersson
Bålsta SK
3:21:32.1209100
+1:42:35.615400
37.4p
712
H 21 Motion
Erik Pettersson
Axa SC
3:21:46.1210500
+1:42:49.616800
37.3p
713
H 21 Motion
Erik Brändström
Danderyd
3:21:51.1211000
+1:42:54.617300
37.3p
714
H 21 Motion
Bo Nordqvist
Borlänge
3:21:54.1211300
+1:42:57.617600
37.3p
715
H 21 Motion
Ola Littorin
Täby IS SK
3:22:02.1212100
+1:43:05.618400
37.3p
716
D 21 Motion
Astrid Littorin
Axa SC
3:22:03.1212200
+1:43:06.618500
37.3p
717
H 50
Sören Torlén
Hammarby IF SF
3:22:54.1217300
+1:43:57.623600
37.1p
718
H 21 Motion
Christian Fasth
IK Hinden
3:23:02.1218100
+1:44:05.624400
37.1p
719
H 21 Motion
Jan Danielsson
Näshulta GOIF
3:23:03.1218200
+1:44:06.624500
37.1p
720
H 50
Anders Hultgren
Axa SC
3:23:54.1223300
+1:44:57.629600
36.9p
721
D 21 Motion
Amanda Johansson
Skellefteå SK
3:23:57.1223600
+1:45:00.629900
36.9p
722
H 40
Robin Bernhardsson
Arlanda-Märsta SK
3:24:12.1225100
+1:45:15.631400
36.8p
723
H 21
Angelo Ljunguist Baldesi
Axa SC
3:24:21.1226000
+1:45:24.632300
36.8p
724
D 40
Ida Josefsson
Arvika IS
3:24:22.1226100
+1:45:25.632400
36.8p
725
H 21 Motion
Farhad Rouhani
Järfälla SK
3:24:52.1229100
+1:45:55.635400
36.7p
726
D 21
Karin Carlsson
OK Linné
3:25:21.1232000
+1:46:24.638300
36.6p
727
H 40
Rafael Pereira
Täby IS SK
3:25:22.1232100
+1:46:25.638400
36.6p
728
D 21 Motion
Barbara Knap
Mälarö SOK
3:25:31.1233000
+1:46:34.639300
36.6p
728
H 21 Motion
Daniel Önefäldt
Stockholm
3:25:31.1233000
+1:46:34.639300
36.6p
730
H 21 Motion
Eric Andersson
Lima IF
3:25:45.1234400
+1:46:48.640700
36.5p
731
H 21 Motion
Fredrik Ljungquist
Team Östra Svealand
3:25:51.1235000
+1:46:54.641300
36.5p
732
H 21 Motion
Rolf Karp
IFK Mora SK
3:25:52.1235100
+1:46:55.641400
36.5p
733
H 21 Motion
Ralf Andersson
Gimo IF SK
3:26:18.1237700
+1:47:21.644000
36.4p
734
H 21 Motion
Tomas Runesson
IK Trasten
3:26:55.1241400
+1:47:58.647700
36.3p
735
H 21 Motion
Seth Severinsson
Axa SC
3:27:27.1244600
+1:48:30.650900
36.2p
736
D 21
Emelie Aulik
Axa SC
3:27:43.1246200
+1:48:46.652500
36.1p
737
H 21 Motion
Anton Hanserkers
No Club
3:27:51.1247000
+1:48:54.653300
36.1p
738
D 21 Motion
Cathy Lowder
Fredensborg
3:27:54.1247300
+1:48:57.653600
36.1p
739
H 21
Robert Lagerström
Åmots SK
3:28:12.1249100
+1:49:15.655400
36.0p
740
H 21 Motion
Sören Johansson
Axa SC
3:28:17.1249600
+1:49:20.655900
36.0p
741
H 60
Lars Silfverswärd
Spirit IF
3:29:13.1255200
+1:50:16.661500
35.8p
742
H 50
Per Jemth
Arvika IS
3:29:16.1255500
+1:50:19.661800
35.8p
743
D 21 Motion
Iza Dävelid
Linköping
3:29:27.1256600
+1:50:30.662900
35.8p
744
H 21 Motion
Karl Torring
Axa SC
3:29:51.1259000
+1:50:54.665300
35.7p
745
H 21 Motion
Joakim Norrgård
Huddinge
3:29:54.1259300
+1:50:57.665600
35.7p
746
H 21
Johan Björk
Axa SC
3:29:57.1259600
+1:51:00.665900
35.7p
747
H 21 Motion
Magnus Hamberg
Enebybergs IF
3:29:58.1259700
+1:51:01.666000
35.7p
Seedningsgräns för led 9 i Vasaloppet: 3:30:00
748
H 21 Motion
Lars Sönnerfors
Kungsängens IF
3:30:22.1262100
+1:51:25.668400
35.6p
749
H 21
Phani Kumar Gadhavajjula
Axa SC
3:31:15.1267400
+1:52:18.673700
35.5p
750
H 60
Åke Björk
Åf SK
3:31:21.1268000
+1:52:24.674300
35.4p
751
H 21 Motion
Gunnar Axelsson
Åmåls OK
3:31:32.1269100
+1:52:35.675400
35.4p
752
H 21 Motion
Rasmus Nilsson
Härlövs IF
3:31:59.1271800
+1:53:02.678100
35.3p
753
D 21
Jonna Fischermatz
IK Jarl Rättvik
3:32:01.1272000
+1:53:04.678300
35.3p
754
H 21 Motion
Leo Molander
Nusnäs IF
3:32:07.1272600
+1:53:10.678900
35.3p
755
H 21 Motion
Daniel Gudmundsson
Lima IF
3:32:41.1276000
+1:53:44.682300
35.2p
756
D 21 Motion
Maria Ling Jansson
Axa SC
3:33:02.1278100
+1:54:05.684400
35.1p
756
D 21 Motion
Frida Olander
Lima IF
3:33:02.1278100
+1:54:05.684400
35.1p
758
D 21
Marie Larsson
Dala-Järna IK
3:33:11.1279000
+1:54:14.685300
35.1p
759
H 21 Motion
Jonas Larsson
Godegårds SK
3:34:50.1288900
+1:55:53.695200
34.8p
760
D 50
Mia Hedelius
Mälarö SOK
3:37:42.1306100
+1:58:45.712400
34.3p
761
H 21 Motion
Roelof Hansman
Djursholms IF
3:37:52.1307100
+1:58:55.713400
34.3p
762
D 21
Anna Hellestig
Gagnefs IF
3:38:05.1308400
+1:59:08.714700
34.2p
763
H 21 Motion
Billy Rosander
ASK Växjö
3:38:18.1309700
+1:59:21.716000
34.2p
764
H 21 Motion
Samuel Linden
Bjursås IK
3:38:21.1310000
+1:59:24.716300
34.2p
765
H 50
Jonny Johansson
Abb IF SK
3:38:32.1311100
+1:59:35.717400
34.1p
766
H 50
Magnus Silfver
IF Ski Team Skåne
3:39:33.1317200
+2:00:36.723500
34.0p
767
D 21 Motion
Viktoria Karlsson
Västerås
3:39:49.1318800
+2:00:52.725100
33.9p
767
H 21 Motion
Daniel Karlsson
Ludvika
3:39:49.1318800
+2:00:52.725100
33.9p
769
H 21 Motion
Tobias Sandberg
Västerås
3:39:51.1319000
+2:00:54.725300
33.9p
770
D 40
Cecilia Håkansson
Vindrarps SK
3:40:52.1325100
+2:01:55.731400
33.7p
771
D 21
Caroline Herou
Huddinge
3:41:59.1331800
+2:03:02.738100
33.5p
772
H 21 Motion
Ola Manfredsson
Gullbrandstorp
3:44:29.1346800
+2:05:32.753100
33.1p
773
H 21 Motion
Stefan Persson
Malmö
3:45:33.1353200
+2:06:36.759500
33.0p
774
H 21 Motion
Fredrik Vide
Axa SC
3:45:35.1353400
+2:06:38.759700
33.0p
775
D 21 Motion
Katarina Bergkvist
IFK Mora SK
3:46:51.1361000
+2:07:54.767300
32.7p
776
H 21 Motion
Lennart Fredriksson
Västerhaninge
3:47:01.1362000
+2:08:04.768300
32.7p
777
H 50
Jonas Jiborn
Axa SC
3:47:03.1362200
+2:08:06.768500
32.7p
778
D 21 Motion
Kristin Berntsson
Västerås
3:47:07.1362600
+2:08:10.768900
32.7p
779
H 21 Motion
Björn Hässlebro
ASK Växjö
3:47:22.1364100
+2:08:25.770400
32.7p
780
H 21 Motion
Andreas Edstein
Eskilstuna
3:47:48.1366700
+2:08:51.773000
32.6p
781
H 21 Motion
Anders Löfberg
Stockholm
3:48:27.1370600
+2:09:30.776900
32.5p
782
H 21 Motion
Niclas Österström
Skanör
3:48:43.1372200
+2:09:46.778500
32.5p
783
H 21 Motion
Mats Pahlman
Axa SC
3:49:05.1374400
+2:10:08.780700
32.4p
783
H 40
Martin Johansson
Grytgöls IK
3:49:05.1374400
+2:10:08.780700
32.4p
785
H 21 Motion
Mats Kostmann
Norrköping
3:49:46.1378500
+2:10:49.784800
32.3p
786
D 21 Motion
Diana Orrling
Ssab Oxelösund Oj Korpen
3:49:51.1379000
+2:10:54.785300
32.3p
787
D 21 Motion
Linnea Kullman
No Club
3:50:14.1381300
+2:11:17.787600
32.2p
788
D 21 Motion
Nanny Iam-Ek
IFK Mora SK
3:50:35.1383400
+2:11:38.789700
32.2p
789
H 21 Motion
Mattias Edstein
No Club
3:50:37.1383600
+2:11:40.789900
32.2p
790
D 21 Motion
Anna Josefsson
Axa SC
3:50:43.1384200
+2:11:46.790500
32.1p
791
D 21 Motion
Emma Blake
No Club
3:50:44.1384300
+2:11:47.790600
32.1p
792
H 21 Motion
Matz Qvarfort
Ekerö
3:51:02.1386100
+2:12:05.792400
32.1p
793
D 40
Sophie Holm
Trosabygdens OK
3:52:51.1397000
+2:13:54.803300
31.8p
794
D 40
Gisela Holmen Yngrot
Axa SC
3:52:55.1397400
+2:13:58.803700
31.8p
795
H 21 Motion
Nicklas Paulsson
Pwc Bil
3:52:59.1397800
+2:14:02.804100
31.8p
796
H 21
William Finn Eriksson
Stora Skedvi IK
3:53:15.1399400
+2:14:18.805700
31.8p
797
D 21 Motion
Jessica Johansson
Järfälla
3:53:44.1402300
+2:14:47.808600
31.7p
798
D 21 Motion
Jeanette Gullans
Tyresö
3:54:18.1405700
+2:15:21.812000
31.6p
799
H 21 Motion
William Olin
Tumba
3:55:12.1411100
+2:16:15.817400
31.5p
800
H 21 Motion
Hannes Erixon
Uppsala
3:55:51.1415000
+2:16:54.821300
31.4p
801
D 21 Motion
Maria Kostmann
Kimstad GOIF
3:56:23.1418200
+2:17:26.824500
31.3p
802
H 21
Pascal Meier
Axa SC
3:56:38.1419700
+2:17:41.826000
31.2p
803
D 21
Susanne Lagerström
Åmots SK
3:56:40.1419900
+2:17:43.826200
31.2p
804
H 50
Hans Denhoedt
Stockholms OK
3:56:43.1420200
+2:17:46.826500
31.2p
805
D 21 Motion
Karin Winblad
Skogsluffarnas OK
3:57:43.1426200
+2:18:46.832500
31.1p
806
D 21 Motion
Hege Lindberg
Ut på Tur
3:57:59.1427800
+2:19:02.834100
31.1p
807
D 21 Motion
Gro Olin
Ut på Tur
3:58:03.1428200
+2:19:06.834500
31.0p
808
D 21 Motion
Ida Sjögren-Daun
No Club
3:59:12.1435100
+2:20:15.841400
30.9p
809
D 21 Motion
Anna-Karin Sjöholm
Solna
3:59:54.1439300
+2:20:57.845600
30.8p
810
D 21
Angelica Chirico
Axa SC
4:00:09.1440800
+2:21:12.847100
30.7p
811
H 21 Motion
Victor Janisels
Axa SC
4:02:45.1456400
+2:23:48.862700
30.4p
812
D 21 Motion
Nina Strandnäs
Stockholm
4:07:37.1485600
+2:28:40.891900
29.7p
812
H 21 Motion
Juuso Korhonen
Axa SC
4:07:37.1485600
+2:28:40.891900
29.7p
814
H 21 Motion
Stuart Kearney
Stockholm
4:08:04.1488300
+2:29:07.894600
29.7p
815
H 21 Motion
Magnus Ehnar
Sundbybergs IK
4:12:18.1513700
+2:33:21.920000
29.1p
816
D 21 Motion
Åsa Öhlund
Handelsbankens IF
4:21:03.1566200
+2:42:06.972500
28.0p
817
H 21 Motion
Ulf Jonsson
Stockholm
4:24:10.1584900
+2:45:13.991200
27.7p
818
H 21 Motion
Jesper Kervefors
Järfälla
4:25:35.1593400
+2:46:38.999700
27.5p
819
D 21 Motion
Marie Sönnerfors
Stockholm
4:26:40.1599900
+2:47:43.1006200
27.4p
819
H 21 Motion
Jakob Steinstö
Stockholm
4:26:40.1599900
+2:47:43.1006200
27.4p
821
D 21
Patricia Sigg
Huddinge SK LF
4:27:14.1603300
+2:48:17.1009600
27.3p
822
H 21 Motion
Andreas Viklund
Sollerön
4:27:20.1603900
+2:48:23.1010200
27.3p
823
D 21 Motion
Maria Grange
Halmstad
4:27:39.1605800
+2:48:42.1012100
27.3p
824
D 21 Motion
Karin Törnquist
Solna
4:30:00.1619900
+2:51:03.1026200
27.0p
825
D 21 Motion
Veronica Johansson
Lidköping
4:33:39.1641800
+2:54:42.1048100
26.6p
826
H 21
Erik Hedlund
Ockelbo SK
4:35:46.1654500
+2:56:49.1060800
26.4p
827
D 21 Motion
Lisbeth Svensson
Falun
4:35:47.1654600
+2:56:50.1060900
26.4p
828
D 21 Motion
Katarina Karlsson
Landvetter
4:36:56.1661500
+2:57:59.1067800
26.3p
829
D 21 Motion
Åsa Cedås
Oskarströms Skidklubb
4:37:02.1662100
+2:58:05.1068400
26.3p
830
D 21 Motion
Camilla Hjalmarsson
Nyköping
4:40:18.1681700
+3:01:21.1088000
25.9p
830
D 21 Motion
Sofie Wigerblad
IFK Mora SK
4:40:18.1681700
+3:01:21.1088000
25.9p
832
D 21 Motion
Anna Arvidsson
Halmstad
4:40:35.1683400
+3:01:38.1089700
25.9p
833
H 21
Fredrick Larsson
Nybro Ski
4:41:29.1688800
+3:02:32.1095100
25.8p
834
H 40
Patrick Larsson
Axa SC
4:41:45.1690400
+3:02:48.1096700
25.8p
835
H 21
Jonathan Klaussen
Umara SC
4:41:52.1691100
+3:02:55.1097400
25.8p
836
H 21 Motion
Peppe Norrstrand
Västerås
4:43:46.1702500
+3:04:49.1108800
25.6p
837
D 21 Motion
Karin Hillblom
Axa SC
4:45:27.1712600
+3:06:30.1118900
25.4p
838
H 21 Motion
Tomas Tetzell
Stockholm
4:50:02.1740100
+3:11:05.1146400
25.0p
839
H 40
Alexander Kirshakov
Spirit IF
4:50:26.1742500
+3:11:29.1148800
25.0p
840
D 21 Motion
Mari Fjällborg
Solna
4:57:05.1782400
+3:18:08.1188700
24.4p
841
D 21 Motion
Lena Rosqvist
Perstorp AB IF
5:10:59.1865800
+3:32:02.1272100
23.2p
842
D 21 Motion
Isabella Sandberg
Skultuna
6:13:27.2240600
+4:34:30.1646900
19.1p
843
D 21 Motion
Karin Westberg
Åmmeberg
6:14:11.2245000
+4:35:14.1651300
19.0p
844
H 21 Motion
Jimmy Johansson
IFK Mora SK
6:16:22.2258100
+4:37:25.1664400
18.9p
845
D 21 Motion
Lina Andersson
Lima IF
23:59:58.8639700
845
H 21 Motion
Mattias Sjöberg
Huskvarna
23:59:58.8639700
845
D 21
Ida Lindkvist
IFK Mora SK
23:59:58.8639700
845
H 21
Joel Andersson
IFK Mora SK
23:59:58.8639700
845
H 21
Pontus Carlsson
Sundborns GOIF
23:59:58.8639700
845
H 21
Kim Herou
Huddinge
23:59:58.8639700
845
H 21
Oscar Nilsson
Filipstads SF
23:59:58.8639700
845
H 21
Christoffer Nordqvist Åberg
Falun Borlänge SK
23:59:58.8639700
853
D 21 Motion
Malin Berglund
Stigtomta
23:59:59.8639800
853
D 21 Motion
Pernilla Munklinde
Västerås
23:59:59.8639800
853
H 21 Motion
Robin Abrahamsson
Axa SC
23:59:59.8639800
853
H 21 Motion
Johan Boberg
Sundborn
23:59:59.8639800
853
H 21 Motion
Craig Dunlop
Bromma
23:59:59.8639800
853
H 21 Motion
Anders Emtemo
Axa SC
23:59:59.8639800
853
H 21 Motion
Henrik Forsberg
Hammarby IF SF
23:59:59.8639800
853
H 21 Motion
Marcus Hamber
No Club
23:59:59.8639800
853
H 21 Motion
Robert Hanning
Nacka Värmdö SK
23:59:59.8639800
853
H 21 Motion
Ulf Kjellin
Skurup
23:59:59.8639800
853
H 21 Motion
Fredrik Nilsson
Falu IK
23:59:59.8639800
853
H 21 Motion
Henrik Eric Rönnmark
Ulricehamn
23:59:59.8639800
853
H 21 Motion
Fredrik Williamsson
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
853
H 21 Motion
Jan Zetterström
Umara SC
23:59:59.8639800
853
D 21
Johanna Engström
Falun Borlänge SK
23:59:59.8639800
853
D 21
Linnea Turesson
Lima IF
23:59:59.8639800
853
D 40
Hanna Holopainen
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
853
D 40
Inga-Lill Persson
Foreign Citizen
23:59:59.8639800
853
D 60
Annmarie Persson
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
853
H 21
Johan Åberg
Heby Allmänna IF
23:59:59.8639800
853
H 21
Markus Almgren
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
853
H 21
Nils Augustsson
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
853
H 21
Tobias Forsell
Hällefors SK
23:59:59.8639800
853
H 21
Simon Grenlöv
Äspereds IF
23:59:59.8639800
853
H 21
Magnus Grill
Axa SC
23:59:59.8639800
853
H 21
Jakob Karlsson
IK Nocout.se
23:59:59.8639800
853
H 21
Erik Lundell
IF Hagen SK
23:59:59.8639800
853
H 21
Zebastian Modin
Östersunds SK
23:59:59.8639800
853
H 21
Marcus Nyström
Stockholms RK
23:59:59.8639800
853
H 21
Viktor Rikner
Karlslunds IF SF
23:59:59.8639800
853
H 21
Ludwig Tärning
SK Bore
23:59:59.8639800
853
H 40
Jerry Ahrlin
Östersunds SK
23:59:59.8639800
853
H 40
Henrik Eriksson
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
853
H 40
Magnus Granlund
FM Mattsson Sport och FK
23:59:59.8639800
853
H 40
Fredrik Isaksson
Halmstads Skidklubb
23:59:59.8639800
853
H 40
Marcus Johansson
Aktivitus Sports Club
23:59:59.8639800
853
H 40
Rickard Johansson
Axa SC
23:59:59.8639800
853
H 40
Niklas Jonasson
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
853
H 40
Fredrik Lennmark
Skeriol IF
23:59:59.8639800
853
H 40
Dan Mertens
IK Stern
23:59:59.8639800
853
H 40
Adam Miller
Umara SC
23:59:59.8639800
853
H 40
Rickard Pell
Hammarby IF SF
23:59:59.8639800
853
H 40
Jörgen Rönning
Berber IS
23:59:59.8639800
853
H 50
Peter Claesson
IK Stern
23:59:59.8639800
853
H 50
Ulf Edsfors
Orsa SK
23:59:59.8639800
853
H 50
John Harrysson
Göteborgs SK
23:59:59.8639800
853
H 50
Timo Holopainen
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
853
H 50
Martin Johnson
Malmö FK
23:59:59.8639800
853
H 50
Jonas Nilsson
Roslagsbro IF
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
853
H 50
Tobias Wärme
Roslagsbro IF
23:59:59.8639800
853
H 60
Nils Pers
Långshyttans AIK SK
23:59:59.8639800
853
H 60
Ulf Uddbäck
Gävle SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)
Visar resultat 501 till 904 av 904[
1
2
]