Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Skistart Ski Marathon
2020-01-12
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Ludwig Tärning
SK Bore
1:33:31.561000
87.7p
2
Jimmie Johnsson
Rembo IK
1:33:31.561000
87.7p
3
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
1:33:39.561800
+8.700
87.6p
4
Axel Bergsten
IFK Skövde SK
1:33:41.562000
+10.900
87.5p
5
Oscar Persson
SK Bore
1:33:54.563300
+23.2200
87.3p
6
Robert Eriksson
Björkfors GOIF
1:33:56.563500
+25.2400
87.2p
7
Gabriel Höjlind
IFK Mora SK
1:36:34.579300
+3:03.18200
84.3p
8
Markus Jönsson
Tranemo IF
1:36:35.579400
+3:04.18300
84.3p
9
Jonathan Hedbys
Nusnäs IF
1:36:35.579400
+3:04.18300
84.3p
10
Michael Boberg
Älvdalens IF SK
1:36:36.579500
+3:05.18400
84.3p
11
Isak Augustsson
IFK Mora SK
1:36:39.579800
+3:08.18700
84.2p
12
Rasmus Blom
SK Bore
1:37:15.583400
+3:44.22300
83.6p
13
Anton Enberg
Falun Borlänge SK
1:37:16.583500
+3:45.22400
83.6p
14
Mikael Sandgren
IFK Mora SK
1:38:01.588000
+4:30.26900
82.8p
15
Linus Nygren
Ulricehamns IF
1:38:34.591300
+5:03.30200
82.2p
16
Alfred Nilsson
Filipstads SF
1:40:02.600100
+6:31.39000
80.7p
17
Klas Söderqvist
Älvdalens IF SK
1:40:03.600200
+6:32.39100
80.7p
18
Jimmy Axelsson
Karlslunds IF SF
1:40:05.600400
+6:34.39300
80.7p
19
Anders Boström
XC Sthlm Ski Club
1:40:11.601000
+6:40.39900
80.6p
20
Daniel Södersten
Orsa SK
1:41:03.606200
+7:32.45100
79.8p
21
Hannes Assarsson
Nässjö SF
1:41:07.606600
+7:36.45500
79.7p
22
Sebastian Backlund
IK Stern
1:41:57.611600
+8:26.50500
78.9p
23
Samuel Hahnsson
IK Stern
1:41:58.611700
+8:27.50600
78.9p
24
Jonas Böhlmark
Nacka Värmdö SK
1:42:05.612400
+8:34.51300
78.8p
25
Martin Henricson
Ulricehamns IF
1:42:13.613200
+8:42.52100
78.6p
26
Johan Englund
OK Stigen
1:42:45.616400
+9:14.55300
78.1p
27
Marcus Ullman
OK Alehof
1:42:54.617300
+9:23.56200
78.0p
28
Måns Larsson
Ulricehamns IF
1:43:02.618100
+9:31.57000
77.9p
29
Niklas Olofsson
Trollhättans SOK
1:44:04.624300
+10:33.63200
76.9p
30
Joachim Ronneback
XC Sthlm Ski Club
1:44:06.624500
+10:35.63400
76.9p
31
Simon Nilsson
Ödeshögs SK
1:44:22.626100
+10:51.65000
76.7p
32
Vegard Pedersen
Foreign Citizen
1:44:25.626400
+10:54.65300
76.6p
33
Per Henrik Sundell
XC Sthlm Ski Club
1:44:46.628500
+11:15.67400
76.3p
34
Patrik Lind
Tunafors SK
1:45:10.630900
+11:39.69800
76.0p
35
Simon Grenlöv
Äspereds IF
1:45:38.633700
+12:07.72600
75.6p
36
Tobias Hartig
Falu IK
1:45:39.633800
+12:08.72700
75.6p
37
Stefan Ekman
Strömsbergs IF
1:46:11.637000
+12:40.75900
75.1p
38
Adam Ekstedt
IF Ski Team Skåne
1:46:13.637200
+12:42.76100
75.1p
39
Adrian Lundberg
SK Bore
1:47:34.645300
+14:03.84200
73.9p
40
Jakob Karlsson
IK Nocout.se
1:48:21.650000
+14:50.88900
73.3p
41
Adam Rohr
SK Bore
1:48:22.650100
+14:51.89000
73.3p
42
Edwin Franzen
IFK Mora SK
1:48:28.650700
+14:57.89600
73.2p
43
Oskar Ekholm
Karlslunds IF SF
1:48:40.651900
+15:09.90800
73.0p
44
Carl Lönnbark
Falu IK
1:49:20.655900
+15:49.94800
72.5p
45
Jonas Wikström
Molkoms SK
1:51:31.669000
+18:00.107900
70.8p
46
Edvard Nilsson
Filipstads SF
1:51:38.669700
+18:07.108600
70.7p
47
Björn Kaijser
XC Sthlm Ski Club
1:51:51.671000
+18:20.109900
70.6p
48
Daniel Härström
IFK Skövde SK
1:51:55.671400
+18:24.110300
70.5p
49
Andreas Thuresson
Lima IF
1:52:00.671900
+18:29.110800
70.4p
50
Fredrik Helander
Turebergs IF
1:53:00.677900
+19:29.116800
69.7p
51
Robert Olsson
Finnskogarnas SK
1:53:08.678700
+19:37.117600
69.6p
52
Oscar Nilsson
Filipstads SF
1:53:31.681000
+20:00.119900
69.3p
53
Johan Hansson
Lima IF
1:54:19.685800
+20:48.124700
68.7p
54
Anton Karlsson
Redvägs SK
1:54:58.689700
+21:27.128600
68.3p
55
Mårten Johansson
Falköpings AIK SK
1:57:52.707100
+24:21.146000
66.3p
56
Andreas Albinsson
SK Bore
1:58:00.707900
+24:29.146800
66.2p
57
Johan Öhrn
Axa SC
1:58:27.710600
+24:56.149500
65.9p
58
Adam Burström
SK Järven
1:58:55.713400
+25:24.152300
65.6p
59
Martin Rosvall
Sunne SLF
2:00:13.721200
+26:42.160100
64.8p
60
Christoffer Johansson
Trollhättans SOK
2:00:58.725700
+27:27.164600
64.3p
61
Johan Erlaby
SK Bore
2:02:20.733900
+28:49.172800
63.4p
62
Ulf Nilson
Karlslunds IF SF
2:02:35.735400
+29:04.174300
63.3p
63
Hampus Johansson
OK Alehof
2:03:27.740600
+29:56.179500
62.8p
64
Oskar Lind
Skogsluffarnas OK
2:03:50.742900
+30:19.181800
62.5p
65
Fredrik Samuelsson
Team Skoglövs Bil IF
2:04:15.745400
+30:44.184300
62.3p
66
Samuel Lindberg
Hagfors SF
2:04:50.748900
+31:19.187800
62.0p
67
Andreas Persson
Råda IK
2:06:29.758800
+32:58.197700
61.0p
68
Andreas Toresson Nygårds
Malungs IF
2:06:41.760000
+33:10.198900
60.9p
69
Johan Myrman
Arvika IS
2:06:59.761800
+33:28.200700
60.7p
70
Jonatan Conradsson
Hestra IF
2:07:28.764700
+33:57.203600
60.5p
71
Alexander Liljeblad
Astrazeneca IF
2:09:33.777200
+36:02.216100
59.3p
72
Christoffer Söderkvist
Sunne SLF
2:11:00.785900
+37:29.224800
58.6p
73
Mikael Rask
OK Stigen
2:12:00.791900
+38:29.230800
58.1p
74
Johan Banstorp
Slussfors IK
2:13:38.801700
+40:07.240600
57.2p
75
Måns Jansson
Filipstads SF
2:13:39.801800
+40:08.240700
57.2p
76
Marcus Johansson
IFK Mora SK
2:16:16.817500
+42:45.256400
56.0p
77
Oskar Talsi
Axa SC
2:17:26.824500
+43:55.263400
55.4p
78
Tobias Nilsson
ASK Växjö
2:17:33.825200
+44:02.264100
55.4p
79
Alexander Rosenbaum
Eds SK
2:18:39.831800
+45:08.270700
54.8p
80
Henrik Lidhage
Tunafors SK
2:19:17.835600
+45:46.274500
54.6p
81
Johan Alfredsson
Karlslunds IF SF
2:20:02.840100
+46:31.279000
54.2p
82
Markus Bohman
Axa SC
2:20:32.843100
+47:01.282000
54.0p
83
Oskar Lyding
SK Bore
2:25:36.873500
+52:05.312400
51.9p
84
Erik Karlsson
Stavnäs IK
2:28:26.890500
+54:55.329400
50.7p
85
Henrik Egerbo
Umara SC
2:28:51.893000
+55:20.331900
50.6p
86
Henric Widin
Stavnäs IK
2:29:57.899600
+56:26.338500
50.1p
87
Andreas Karlsson
SK Bore
2:39:07.954600
+1:05:36.393500
46.9p
88
Erik Pettersson
IK Stern
2:47:52.1007100
+1:14:21.446000
44.1p
89
Tobias Storm
Eds SK
2:48:16.1009500
+1:14:45.448400
44.0p
90
Andreas Harlén
Karlslunds IF SF
2:49:38.1017700
+1:16:07.456600
43.6p
91
Johan Andersson
Kils OK
2:53:54.1043300
+1:20:23.482200
42.4p
92
Kristoffer Jansson
Eds SK
3:00:17.1081600
+1:26:46.520500
40.8p
93
Fredrik Thyberg
IK Fryken
3:18:53.1193200
+1:45:22.632100
36.6p
-
Andreas Blohm
Filipstads SF
23:59:58.8639700
-
Martin Gustafsson
Axa SC
23:59:58.8639700
-
Mattias Linell
IK Stern
23:59:58.8639700
-
Simon Magnusson
OK Stigen
23:59:58.8639700
-
Ken Slättengren
Nybro Ski
23:59:58.8639700
-
Robbin Slättengren
Nybro Ski
23:59:58.8639700
-
Tony Persson
SK Bore
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)