Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Morapinglan
2020-01-04
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 14
2.8km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Alvar Myhlback
Bygdø IL
6:10.36920
2
Erik Nederheim
Täby IS SK
6:34.39310
+23.2290
3
William Rytter
Älvdalens IF SK
7:03.42200
+52.5180
4
Leo Kristiansson
Dala-Järna IK
7:08.42720
+58.5700
5
Harald Eriksson
Dala-Järna IK
7:12.43120
+1:02.6100
6
Albin Larsson
Filipstads SF
7:20.43960
+1:10.6940
7
Carl Björk
IFK Skövde SK
7:20.43960
+1:10.6940
8
Eddie Gustavsson
Ulricehamns IF
7:21.44010
+1:10.6990
9
Joel Hoflund Martinsson
IK Hakarpspojkarna
7:21.44010
+1:10.6990
10
Malte Andersson
Domnarvets GOIF
7:22.44110
+1:11.7090
11
Malte Henden
Ulricehamns IF
7:22.44140
+1:12.7120
12
Melvin Löfgren
Falu IK
7:30.44940
+1:20.7920
13
Anton Unger
Falu IK
7:34.45330
+1:24.8310
14
Anton Modigs
Korsnäs IF SK
7:34.45370
+1:24.8350
15
Alvin Rydin Sahlin
Västerås Skidklubb
7:35.45490
+1:25.8470
16
Rasmus Anttila
Järbo IF
7:41.46000
+1:30.8980
17
Felix Frykfeldt
IK Hakarpspojkarna
7:41.46070
+1:31.9050
18
Oskar Flygare
Enhörna IF
7:48.46710
+1:37.9690
19
Hugo Ekström
Grava SK
7:48.46730
+1:38.9710
20
Anton Weber
Borås GIF
7:49.46820
+1:39.9800
21
Oliver Hedberg
Sunne SLF
7:53.47230
+1:43.10210
22
Gustav Palm
Falu IK
7:55.47400
+1:44.10380
23
Rasmus Persson
IK Rex
7:58.47740
+1:48.10720
24
Alfred Nilsson
Domnarvets GOIF
7:58.47790
+1:48.10770
25
Malte Söderlund
Falu IK
8:01.48010
+1:50.10990
26
Ludvig Åkvist
Borås GIF
8:04.48330
+1:54.11310
27
Vilhelm Lernevik
IK Hakarpspojkarna
8:07.48670
+1:57.11650
28
Leon Dahlin
IFK Hedemora SK
8:11.49060
+2:01.12040
29
Lucas Mårts
IK Stern
8:14.49370
+2:04.12350
30
Emanuel Haglund
IFK Mora SK
8:31.51000
+2:20.13980
31
Emil Larsson
Filipstads SF
8:31.51010
+2:20.13990
32
Oskar Bergman
IFK Mora SK
8:32.51110
+2:21.14090
33
Axel Kylborn
Almby IK
8:34.51360
+2:24.14340
34
Emil Jönsson
Malungs IF
8:41.52050
+2:31.15030
35
Vilgot Eriksson
SK Leksand
8:41.52080
+2:31.15060
36
Gustav Wickman
Norbergs SK
8:45.52440
+2:35.15420
37
Noah Rådmark
Täby IS SK
8:51.53070
+2:41.16050
38
Marcus Modig
Västerås Skidklubb
9:11.55060
+3:01.18040
39
Edvin Nilsson
Bålsta SK
9:20.55910
+3:09.18890
40
Isak Vinsanius
IFK Mora SK
9:30.56970
+3:20.19950
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)