10.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Edvard Sundman | Åsarna IK | 27:15.163440 | |||||
2 | John Leander | Åsarna IK | 27:23.164200 | |||||
3 | Emil Talsi | Åsarna IK | 27:38.165770 | |||||
7km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Linn Svahn | Östersunds SK | 19:22.116180 | 79.7p | ||||
2 | Josefina Sundman | Åsarna IK | 22:09.132830 | 69.7p | ||||
3 | Ingrid Hallquist | Åsarna IK | 22:34.135320 | 68.4p | ||||
7km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Måns Skoglund | Täby IS SK | 18:01.108090 | 85.7p | ||||
2 | Gustav Pålsson | Utrikes SK | 18:33.111280 | 83.2p | ||||
3 | Andreas Elvseth | Offerdals SK | 18:40.111990 | 82.7p | ||||
7km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Jesper Persson | Åsarna IK | 18:19.109830 | 84.3p | ||||
2 | Sven Leander | Åsarna IK | 19:11.115090 | 80.5p | ||||
3 | Axel Åslund | Hedesunda IF | 19:58.119700 | 77.4p | ||||
6km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Lisa Nystedt | Täby IS SK | 19:12.115100 | 70.4p | ||||
2 | Frida Poromaa | Åsarna IK | 19:14.115300 | 70.3p | ||||
3 | Amanda Pallin | Alnö SK | 19:21.116000 | 69.8p | ||||
6km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Elin Andersson | Stuguns SOK Gjurd | 18:44.112390 | 72.1p | ||||
2 | Julia Jonsson | Jättendals IF | 19:46.118560 | 68.3p | ||||
3 | Engla Larsson | Hedesunda IF | 21:50.130950 | 61.9p | ||||
3.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Alva Nilsson | Bergeforsens SK | 11:29.68850 | |||||
2 | Nora Wallenius | Täfteå IK | 12:00.71980 | |||||
3 | Hanna Stenmark | Östersunds SK | 12:03.72220 | |||||
3.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Vilda Book | IFK Strömsund | 11:24.68350 | |||||
2 | Maja Boberg | Duveds IF | 11:39.69850 | |||||
3 | Elsa Gustafsson | Täby IS SK | 11:42.70170 | |||||
3.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Hjalmar Oskarsson | Ås IF | 10:00.59960 | |||||
2 | Edvin Schön | Storvreta IK | 10:01.60060 | |||||
3 | Erik Franzén | Duveds IF | 10:02.60160 | |||||
3km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Elsa Tänglander | Östersunds SK | 10:47.64690 | |||||
2 | Nora Samuelsson | Östersunds SK | 11:22.68100 | |||||
3 | Klara Edström | Stockviks SF | 12:10.72950 | |||||
3km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Hilde Oscarsson | Ås IF | 10:29.62870 | |||||
2 | Enya Daabach | Åsarna IK | 10:36.63570 | |||||
3 | Frida Kjellgren | Järpens SK | 10:51.65050 | |||||
3km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Vegard Nordbrandt | Åsarna IK | 10:09.60880 | |||||
2 | Erik Borg | Hudiksvalls IF | 10:30.62940 | |||||
3 | Kalle Grahn-Birve | Alnö SK | 10:36.63520 | |||||
3km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Eddie Pettersson | Oxbergs IF | 9:04.54360 | |||||
2 | Jåvva Rensberg | Funäsdalens IF | 9:18.55710 | |||||
3 | Måns Rawald | Ås IF | 9:21.56070 | |||||
2km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Ebba Persson Kjellgren | Järpens SK | 8:37.51690 | |||||
2 | Emilia Larsson | Näsvikens IK | 8:38.51760 | |||||
3 | Julia Wikander | Alnö SK | 8:43.52260 | |||||
2km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Malva Nisén | Svegs IK | 7:17.43630 | |||||
2 | Julia Blomgren | Östersunds SK | 7:25.44430 | |||||
3 | Maja Wallin | Ås IF | 7:27.44640 | |||||
2km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Kevin Åkerlind | Funäsdalens IF | 7:35.45450 | |||||
2 | Axel Danielsson | Stockviks SF | 7:40.45930 | |||||
3 | Marius Brandfjell | Funäsdalens IF | 7:42.46180 | |||||
2km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Elvin Alvtegen | Järpens SK | 6:54.41330 | |||||
2 | Samuel Henriksson | Tynderö IK | 6:55.41440 | |||||
3 | Vilmer Malm | Täfteå IK | 6:56.41520 | |||||
0.8km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Kristin Samuelsson | Östersunds SK | 4:44.28300 | |||||
2 | Alva Tänglander | Östersunds SK | 4:54.29360 | |||||
3 | Flora Mattsson | Svegs IK | 4:56.29570 | |||||
0.8km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Freja Jakobsson | Alnö SK | 4:08.24780 | |||||
2 | Lina Grahn-birve | Alnö SK | 4:20.25930 | |||||
3 | Svea Eriksson | Svegs IK | 4:20.25960 | |||||
0.8km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Joel Långberg Holgersson | Stockviks SF | 4:24.26340 | |||||
2 | Olle Danielsson | Stockviks SF | 4:30.26900 | |||||
3 | Jamie Blomqvist | Matfors SK | 4:43.28280 | |||||
0.8km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Vilhelm Lind | Duveds IF | 3:51.23050 | |||||
2 | Måns Bernhardsson | Östersunds SK | 3:53.23290 | |||||
3 | Simon Långberg Holgersson | Stockviks SF | 3:59.23820 |