Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Alliansloppet
2019-08-17
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
Visar resultat 1 till 500 av 591[
1
2
]
48km
Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Kasper Stadaas
Heming IL
1:45:41.634000
90.0p
1
H 21
Vegard Vinje
Lyn Ski
1:45:41.634000
90.0p
1
H 21
Calle Halfvarsson
Sågmyra SK
1:45:41.634000
90.0p
1
H 21
Aleksander Dyrberg Ek
Hauger
1:45:41.634000
90.0p
5
H 21
Simen Nordli Engebretsen
Stavanger Skiklubb
1:45:42.634100
+1
90.0p
5
H 21
Stian Hoelgaard
Gjesdal IL
1:45:42.634100
+1
90.0p
5
H 21
Marcus Johansson
Ulricehamns IF
1:45:42.634100
+1
90.0p
5
H 21
Ludwig Tärning
SK Bore
1:45:42.634100
+1
90.0p
5
H 21
Thomas Gifstad
Rustad IL
1:45:42.634100
+1
90.0p
10
H 21
Petter Eliassen
Tverrelvdalen IL
1:45:43.634200
+2.100
90.0p
10
H 21
Gilberto Panisi
Falun Borlänge SK
1:45:43.634200
+2.100
90.0p
10
H 21
Karl-Johan Westberg
Borås SK
1:45:43.634200
+2.100
90.0p
10
H 21
Andrew Musgrave
Røa IL
1:45:43.634200
+2.100
90.0p
10
H 21
Vetle Thyli
Raufoss IL Langrenn
1:45:43.634200
+2.100
90.0p
10
H 21
Tore Berdal Björnseth
Byåsen IL
1:45:43.634200
+2.100
90.0p
10
H 21
Johan Hoel
Åsen IL
1:45:43.634200
+2.100
90.0p
17
H 21
Andreas Holmberg
IFK Mora SK
1:45:44.634300
+3.200
90.0p
17
H 21
Joar Andreas Thele
LUYN SKI
1:45:44.634300
+3.200
90.0p
19
H 21
Vinjar Skogsholm
Åslia SKIKL
1:45:45.634400
+4.300
90.0p
19
H 21
Eric Rosjö
IFK Mora SK
1:45:45.634400
+4.300
90.0p
21
H 21
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
1:45:46.634500
+5.400
89.9p
21
H 21
Luusua Ari
Team Skills
1:45:46.634500
+5.400
89.9p
21
H 21
Magnus Vesterheim
Kvæfjord il
1:45:46.634500
+5.400
89.9p
24
H 21
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
1:45:47.634600
+6.500
89.9p
24
H 21
Marius Harv
Rustad IL
1:45:47.634600
+6.500
89.9p
26
H 21
Jimmie Johnsson
Rembo IK
1:45:48.634700
+7.600
89.9p
27
H 21
Håvard Taugbøl
Lillehammer SK
1:45:56.635500
+15.1400
89.8p
28
H 21
Max Novak
Offerdals SK
1:46:04.636300
+23.2200
89.6p
29
H 21
Anders Høst
Lyn Ski
1:46:06.636500
+25.2400
89.6p
30
H 21
Bob Impola
Karlslunds IF SF
1:46:31.639000
+50.4900
89.1p
31
H 21
Oscar Kardin
Östersunds SK
1:47:08.642700
+1:27.8600
88.5p
31
H 21
Nils Persson
Östersunds SK
1:47:08.642700
+1:27.8600
88.5p
33
H 21
Bastien Poirrier
Emhm - Markstein Ranspach
1:47:09.642800
+1:28.8700
88.5p
34
H 21
Isac Holmström
IF Sibbo Vargarne
1:47:10.642900
+1:29.8800
88.4p
35
H 21
Patrik Fossum Kristiffersen
Gjerdrum IL
1:47:11.643000
+1:30.8900
88.4p
36
H 21
Oleksii Krasovskyi
Ukraine
1:47:51.647000
+2:10.12900
87.7p
36
H 21
Oscar Persson
SK Bore
1:47:51.647000
+2:10.12900
87.7p
38
H 21
Olof Jonsson
Trillevallens Sportklubb
1:47:53.647200
+2:12.13100
87.7p
39
H 21
Gustaf Berglund
IFK Mora SK
1:48:01.648000
+2:20.13900
87.6p
40
H 21
Nils Weirich
TGV Schotten
1:48:54.653300
+3:13.19200
86.6p
41
H 21
Chris Andre Jespersen
Strindheim IL
1:49:02.654100
+3:21.20000
86.5p
42
H 21
Alfred Buskqvist
IK Stern
1:49:04.654300
+3:23.20200
86.5p
42
H 21
Morten Pedersen
Lillehammer SK
1:49:04.654300
+3:23.20200
86.5p
44
H 21
Jan Erik Thorstensen
Asker SK
1:49:26.656500
+3:45.22400
86.1p
45
H 21
Leo Johansson
Falun Borlänge SK
1:49:28.656700
+3:47.22600
86.1p
46
H 21
Magnus Stensås
Tydal IL
1:50:24.662300
+4:43.28200
85.2p
47
H 21
Akihito Uda
TAC SKI TEAM
1:50:35.663400
+4:54.29300
85.0p
48
H 21
Torleif Syrstad
Lundamo IL
1:51:28.668700
+5:47.34600
84.1p
49
H 21
Simon Magnusson
OK Stigen
1:51:52.671100
+6:11.37000
83.7p
50
H 21
Pontus Nordström
Östervåla IF
1:52:18.673700
+6:37.39600
83.3p
51
H 21
Anton Persson
SK Bore
1:52:51.677000
+7:10.42900
82.8p
51
H 21
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
1:52:51.677000
+7:10.42900
82.8p
53
H 21
Marcus Grate
IFK Umeå
1:52:59.677800
+7:18.43700
82.7p
54
H 21
Amund Hoel
Åsen IL
1:53:11.679000
+7:30.44900
82.5p
55
H 21
Jonas Karlsson
OK Landehof
1:53:53.683200
+8:12.49100
81.9p
56
H 21
Jonas Eriksson
IFK Mora SK
1:54:24.686300
+8:43.52200
81.4p
57
H 21
Markus Jönsson
Tranemo IF
1:55:08.690700
+9:27.56600
80.8p
57
H 21
Axel Bergsten
IFK Skövde SK
1:55:08.690700
+9:27.56600
80.8p
59
H 21
Tommy Bylund
Göteborgs SK
1:55:09.690800
+9:28.56700
80.8p
60
H 21
Runar Hermo
Rustad IL
1:55:10.690900
+9:29.56800
80.7p
61
H 21
Johan Persson
Trillevallens Sportklubb
1:55:17.691600
+9:36.57500
80.6p
62
H 21
Takahiro Suzuki
TAC SKI TEAM
1:55:18.691700
+9:37.57600
80.6p
63
H 21
Paul Combey
CSNR
1:56:34.699300
+10:53.65200
79.5p
64
H 21
Hugo Jacobsson
Falun Borlänge SK
1:57:06.702500
+11:25.68400
79.1p
65
H 21
Gustaf Niord
Vreta Skid o Mk
1:57:08.702700
+11:27.68600
79.0p
66
H 21
Thomas Chambellant
LA Feclaz
1:57:12.703100
+11:31.69000
79.0p
67
H 21
Eddie Edström
IFK Mora SK
1:57:17.703600
+11:36.69500
78.9p
68
H 21
Johan Kanto
Göteborgs SK
1:57:20.703900
+11:39.69800
78.9p
69
H 21
Andreas Viker
IK Stern
1:57:50.706900
+12:09.72800
78.5p
70
H 21
Alexander Mathisen
Studentidrott
1:58:21.710000
+12:40.75900
78.0p
71
H 21
Robert Brundin
Karlslunds IF SF
1:58:31.711000
+12:50.76900
77.9p
72
H 21
Carl Olander
IK Stern
1:59:12.715100
+13:31.81000
77.3p
73
H 21
Sebastian Backlund
IK Stern
1:59:34.717300
+13:53.83200
77.0p
74
H 21
Daniel Södersten
Orsa SK
1:59:37.717600
+13:56.83500
77.0p
75
H 21
Erik Nero
Mullsjö SOK
1:59:45.718400
+14:04.84300
76.9p
76
H 21
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
2:00:01.720000
+14:20.85900
76.7p
77
H 21
Ståle Fenstad
Rustad IL
2:00:03.720200
+14:22.86100
76.7p
78
H 21
Haakon Holden
Bjerke IL
2:00:06.720500
+14:25.86400
76.6p
79
H 21
Alfred Nilsson
Filipstads SF
2:00:08.720700
+14:27.86600
76.6p
79
H 21
Rickard Bergengren
IF Ski Team Skåne
2:00:08.720700
+14:27.86600
76.6p
81
H 21
Alexander Karlsson
IFK Mora SK
2:00:09.720800
+14:28.86700
76.6p
82
H 21
Ronny Wedin
Pumpen SK
2:00:10.720900
+14:29.86800
76.6p
82
H 21
Øyvind Kinneberg
IL Jardar
2:00:10.720900
+14:29.86800
76.6p
84
H 21
Jerry Danielsson
IF Åland
2:00:12.721100
+14:31.87000
76.5p
84
H 21
Jacob Söderqvist
Pumpen SK
2:00:12.721100
+14:31.87000
76.5p
86
H 21
Johannes Engdahl
Falun Borlänge SK
2:00:13.721200
+14:32.87100
76.5p
87
H 21
Viktor Asking
IF Ski Team Skåne
2:00:14.721300
+14:33.87200
76.5p
87
H 21
Erling Viljugrein Stølen
Vind IL
2:00:14.721300
+14:33.87200
76.5p
87
H 21
Jimmy Axelsson
Karlslunds IF SF
2:00:14.721300
+14:33.87200
76.5p
87
H 21
Magnus Hamp
IK Stern
2:00:14.721300
+14:33.87200
76.5p
91
H 21
Jonatan Engdahl
Falun Borlänge SK
2:00:16.721500
+14:35.87400
76.5p
92
H 21
Vegard Ødegården
Rustad IL
2:00:24.722300
+14:43.88200
76.4p
93
H 21
Jonathan Engström
Borås SK
2:00:27.722600
+14:46.88500
76.3p
94
H 21
Adam Blomberg
Göteborgs SK
2:00:54.725300
+15:13.91200
76.0p
95
H 21
Ulf Erik Forsbakk
Driv IL
2:00:55.725400
+15:14.91300
76.0p
96
H 21
Daniel Netz
Göteborgs SK
2:00:56.725500
+15:15.91400
76.0p
97
H 21
Wictor Magnusson Broder
Nybro Ski
2:00:59.725800
+15:18.91700
75.9p
98
H 21
Andreas Lundh
Halmstad OK
2:01:08.726700
+15:27.92600
75.8p
99
H 21
Henrik Brøvig
Oppegård IL
2:01:09.726800
+15:28.92700
75.8p
100
H 21
Erik Wilhelmsson
Lidköpings VSK
2:01:42.730100
+16:01.96000
75.4p
101
H 21
Jonas Häger
Ryda SK
2:01:56.731500
+16:15.97400
75.2p
102
H 21
Anders Magnusson
IK Stern
2:01:57.731600
+16:16.97500
75.2p
103
H 21
Johannes Jillerö
Trollhättans SOK
2:02:01.732000
+16:20.97900
75.1p
104
H 21
Emil Folkesson
Nybro Ski
2:02:57.737600
+17:16.103500
74.4p
105
H 21
Samuel Rege Gianasso
CSNR
2:03:06.738500
+17:25.104400
74.3p
105
H 21
Petter Persson
Borås SK
2:03:06.738500
+17:25.104400
74.3p
107
H 21
Per-gunnar Mustad
Stathelle OG Omegn IL
2:03:08.738700
+17:27.104600
74.3p
108
H 21
Quentin VENIARD
Team Oui.ski Mesmerise
2:03:13.739200
+17:32.105100
74.2p
109
H 21
Jakob Svensson
Härlövs IF
2:03:25.740400
+17:44.106300
74.1p
110
H 21
Peter Riedl
Team ZIPPS
2:04:07.744600
+18:26.110500
73.6p
110
H 21
Anders Bergvall
IK Stern
2:04:07.744600
+18:26.110500
73.6p
112
H 21
Johan Englund
OK Stigen
2:04:21.746000
+18:40.111900
73.4p
113
H 21
Denis Kabanen
SKI CLASSICS
2:04:39.747800
+18:58.113700
73.2p
114
H 21
Oliver Angelsiöö
Storvreta IK
2:05:10.750900
+19:29.116800
72.8p
115
D 21
Linn Sömskar
IFK Umeå
2:06:02.756100
+20:21.122000
72.2p
116
D 21
Hanna Falk
Ulricehamns IF
2:06:03.756200
+20:22.122100
72.2p
117
D 21
Astrid Øyre Slind
Oppdal IL
2:06:05.756400
+20:24.122300
72.2p
118
H 21
Anders Sörensson
Team Swedemount SC
2:06:08.756700
+20:27.122600
72.1p
118
H 21
Adrien Mougel
LA BRASSEUDE
2:06:08.756700
+20:27.122600
72.1p
120
H 21
Ole Petter Dirdal Moxnes
Bergkameratene Ski
2:06:09.756800
+20:28.122700
72.1p
121
H 21
Daniel Olsson
Garphyttans IF
2:06:25.758400
+20:44.124300
71.9p
122
H 21
Ståle Hansen
Stovnerkameratene
2:06:47.760600
+21:06.126500
71.7p
122
H 21
Oscar Nilsson
Filipstads SF
2:06:47.760600
+21:06.126500
71.7p
124
H 21
David Ranfalk
IK Stern
2:06:59.761800
+21:18.127700
71.5p
124
H 21
Jonas Sjölin
Bravur Sports Club
2:06:59.761800
+21:18.127700
71.5p
124
H 21
Jörgen Sörqvist
Göteborgs SK
2:06:59.761800
+21:18.127700
71.5p
127
H 21
Claes Olsson
Göteborgs SK
2:07:00.761900
+21:19.127800
71.5p
127
H 21
Mathias Teigen Rasch-Halvorsen
Heming IL
2:07:00.761900
+21:19.127800
71.5p
129
H 21
Torstein Rønningen
Vegårshei IL
2:07:01.762000
+21:20.127900
71.5p
129
H 21
Johan Andersson
Hindås SK
2:07:01.762000
+21:20.127900
71.5p
129
H 21
Yury Antokhin
OSM-SKIGO
2:07:01.762000
+21:20.127900
71.5p
129
H 21
Fredrik Erixon
Ccc1000
2:07:01.762000
+21:20.127900
71.5p
133
H 21
Torbjörn Gustafsson
Borås GIF
2:07:02.762100
+21:21.128000
71.5p
134
H 21
Markus Eriksson
AnnaEmil Sportklubb
2:07:03.762200
+21:22.128100
71.5p
135
D 21
Ane Appelkvist Stenseth
Grong IL
2:07:05.762400
+21:24.128300
71.5p
136
D 21
Thea Krokan Murud
Søre ÅL IL
2:07:07.762600
+21:26.128500
71.4p
137
H 21
Viktor Mazko
SF Vershina
2:07:11.763000
+21:30.128900
71.4p
138
H 21
Richard Nylén
Magra IS
2:07:13.763200
+21:32.129100
71.4p
139
D 21
Lina Korsgren
Åre Längdskidklubb
2:07:24.764300
+21:43.130200
71.2p
139
D 21
Britta Johansson Norgren
Sollefteå Skidor IF
2:07:24.764300
+21:43.130200
71.2p
139
D 21
Kari Vikhagen Gjeitnes
Team Koteng
2:07:24.764300
+21:43.130200
71.2p
142
D 21
Lovisa Modig
SK Bore
2:07:41.766000
+22:00.131900
71.1p
143
H 21
Daniel Härström
IFK Skövde SK
2:08:01.768000
+22:20.133900
70.8p
144
H 21
Jimmy Tigerberg
Lidköpings VSK
2:08:07.768600
+22:26.134500
70.8p
145
D 21
Elin Mohlin
Sockertoppen IF
2:08:25.770400
+22:44.136300
70.6p
146
H 21
Mattias Luukkonen
OK Landehof
2:08:48.772700
+23:07.138600
70.3p
146
H 21
Mattias Qvarnström
Lekeryd
2:08:48.772700
+23:07.138600
70.3p
148
H 21
Magnus Graas
OK Linné
2:09:03.774200
+23:22.140100
70.1p
149
H 21
Måns Larsson
Ulricehamns IF
2:09:04.774300
+23:23.140200
70.1p
150
H 21
Jon Bugge
København SK
2:09:09.774800
+23:28.140700
70.1p
151
H 21
Kaj Nironen
träningskonsulten sports club
2:09:15.775400
+23:34.141300
70.0p
152
D 21
Maria Nordström
Borås SK
2:09:38.777700
+23:57.143600
69.8p
153
H 21
Jonas Nilsson
Roslagsbro IF
2:09:45.778400
+24:04.144300
69.7p
154
D 21
Ida Dahl
IFK Mora SK
2:09:53.779200
+24:12.145100
69.6p
155
H 21
Kristian Olofsson
Hestra IF
2:10:27.782600
+24:46.148500
69.2p
156
D 21
Moa Olsson
Falun Borlänge SK
2:10:28.782700
+24:47.148600
69.2p
157
H 21
Fredric Killèn
Hunneberg sport o motion
2:10:46.784500
+25:05.150400
69.0p
158
H 21
Anders Nielsen
København SK
2:10:47.784600
+25:06.150500
69.0p
159
H 21
Daniel Ehn
Pumpen SK
2:10:49.784800
+25:08.150700
69.0p
160
H 21
Robert Olsson
Finnskogarnas SK
2:10:52.785100
+25:11.151000
69.0p
160
H 21
Mattias Wikström
Karlslunds IF SF
2:10:52.785100
+25:11.151000
69.0p
162
H 21
Magnus Nygren
Väsby SK
2:10:53.785200
+25:12.151100
68.9p
163
H 21
Martin Danklint
Tranemo IF
2:11:21.788000
+25:40.153900
68.6p
163
H 21
Lennart Holmström
IF Åland
2:11:21.788000
+25:40.153900
68.6p
165
H 21
Roger Svenningsson
Mullsjö SOK
2:11:23.788200
+25:42.154100
68.6p
166
H 21
Joakim Carlsson
IK Stern
2:11:24.788300
+25:43.154200
68.6p
167
H 21
Mikael Zachrisson
IK Stern
2:11:25.788400
+25:44.154300
68.6p
168
H 21
Magnus Dahlgren
Västerås Skidklubb
2:11:26.788500
+25:45.154400
68.6p
168
H 21
Patrik Söderqvist
Storvreta IK
2:11:26.788500
+25:45.154400
68.6p
170
H 21
Niclas Hansson
Burseryds IF
2:11:28.788700
+25:47.154600
68.6p
170
H 21
Albin Götborg
Filipstads SF
2:11:28.788700
+25:47.154600
68.6p
172
H 21
Johan Österlund
Hestra IF
2:11:31.789000
+25:50.154900
68.5p
173
H 21
Magnus Edgren
Lekeryd-Svarttorps SK
2:11:33.789200
+25:52.155100
68.5p
173
D 21
Ulrika Axelsson
Sya SK
2:11:33.789200
+25:52.155100
68.5p
175
H 21
Marcus Ullman
OK Alehof
2:11:38.789700
+25:57.155600
68.5p
176
D 21
Hedda Bångman
Offerdals SK
2:11:48.790700
+26:07.156600
68.4p
177
H 21
Andreas Markeby
VARBERGS BRANDMÄNS IDROTTSFÖRENING
2:11:53.791200
+26:12.157100
68.3p
178
H 21
Joachim Ronneback
BK Bofink
2:12:10.792900
+26:29.158800
68.1p
179
D 21
Sandra Olsson
Malungs IF
2:12:40.795900
+26:59.161800
67.8p
180
H 21
Gustav Barkman
IF Hallby SOK
2:12:44.796300
+27:03.162200
67.8p
181
H 21
Jesper Lago
XC Sthlm Ski Club
2:12:45.796400
+27:04.162300
67.8p
182
H 21
Oscar Askerlund
Hällbybrunns IF
2:12:53.797200
+27:12.163100
67.7p
183
D 21
Sofie Elebro
Östersunds SK
2:12:54.797300
+27:13.163200
67.7p
184
H 21
Morten Christensen
Hareskoven Skiklub
2:13:23.800200
+27:42.166100
67.4p
185
H 21
Oskar Nordlander
XC Sthlm Ski Club
2:13:29.800800
+27:48.166700
67.3p
186
D 21
Jenny Larsson
Östersunds SK
2:13:30.800900
+27:49.166800
67.3p
187
D 21
Maria grafnings
Karlslunds IF SF
2:13:32.801100
+27:51.167000
67.3p
188
H 21
Ola Skeid
Bækkelagets SK
2:13:33.801200
+27:52.167100
67.3p
189
H 21
Johan Ahlberg
Ryda SK
2:13:34.801300
+27:53.167200
67.3p
190
H 21
Are Aarebrot
Kjelsås IL
2:13:35.801400
+27:54.167300
67.3p
191
H 21
Per Sandström
Eds SK
2:13:52.803100
+28:11.169000
67.1p
192
H 21
David Berkvist
SK Bore
2:13:53.803200
+28:12.169100
67.1p
193
H 21
Jeppe Mordhorst
København SK
2:13:54.803300
+28:13.169200
67.1p
194
H 21
Anders Carbonnier
XC Sthlm Ski Club
2:13:56.803500
+28:15.169400
67.0p
195
H 21
Mårten Johansson
Falköpings AIK SK
2:14:12.805100
+28:31.171000
66.9p
196
D 21
Elin Mccallan
Stockholms RK
2:14:49.808800
+29:08.174700
66.5p
197
H 21
Magnus Öberg Bernhed
Göteborgs SK
2:14:53.809200
+29:12.175100
66.5p
198
H 21
Stefan Johansson
IFK Sala
2:14:56.809500
+29:15.175400
66.4p
199
H 21
Stefan Larsson
Serneke IF
2:15:00.809900
+29:19.175800
66.4p
200
H 21
Tobias Wärme
Roslagsbro IF
2:15:01.810000
+29:20.175900
66.4p
Logga in för att slippa de här annonserna
201
H 21
Oskar Ekholm
Karlslunds IF SF
2:15:04.810300
+29:23.176200
66.4p
202
H 21
Peter Saarikoski
Väsby SK
2:15:05.810400
+29:24.176300
66.4p
203
H 21
Joakim Lilja
Trollhättans SOK
2:15:10.810900
+29:29.176800
66.3p
204
H 21
Jørgen Stensløkken
Strandbygda IL
2:15:24.812300
+29:43.178200
66.2p
205
H 21
Vladimir Korolev
Russia
2:15:38.813700
+29:57.179600
66.0p
206
H 21
David Blomstrand
Höglandets Idrottsteam
2:16:05.816400
+30:24.182300
65.8p
207
H 21
Roger Johansson
OK Vargen
2:16:06.816500
+30:25.182400
65.8p
208
H 21
Max Bergström
Orsa SK
2:16:07.816600
+30:26.182500
65.7p
209
H 21
Harald Hasselblad
Axa SC
2:16:10.816900
+30:29.182800
65.7p
210
H 21
Terje Engen
Skiptvet IL
2:16:11.817000
+30:30.182900
65.7p
210
H 21
Bjørn Ola Sætha
Øti
2:16:11.817000
+30:30.182900
65.7p
210
H 21
Marius Paus
Team Milslukern Driv Trening
2:16:11.817000
+30:30.182900
65.7p
210
H 21
Gunnar Atterås
Kjelsås IL
2:16:11.817000
+30:30.182900
65.7p
214
H 21
Tommy Würtz
Holte Ski
2:16:25.818400
+30:44.184300
65.6p
215
H 21
Jörgen Lindgren
IK Stern
2:16:42.820100
+31:01.186000
65.4p
216
H 21
Frank-Tore Toresen
Bækkelagets SK
2:16:46.820500
+31:05.186400
65.4p
217
H 21
Lennart Karlsson
Finnskogarnas SK
2:17:04.822300
+31:23.188200
65.2p
218
H 21
Kristian Johansen
Team Sjusjøen
2:17:08.822700
+31:27.188600
65.2p
219
D 21
Magdalena Pajala
Piteå Elit SK
2:17:32.825100
+31:51.191000
64.9p
220
D 21
Frida Erkers
IFK Mora SK
2:17:34.825300
+31:53.191200
64.9p
221
H 21
Dan Efraimsson
Malungs IF
2:17:40.825900
+31:59.191800
64.9p
222
H 21
Per Larsson
Kungsäters IF
2:17:52.827100
+32:11.193000
64.7p
223
H 21
Johan Olsson
IFK Helsingborg
2:17:53.827200
+32:12.193100
64.7p
224
H 21
Niclas Nilsson
Göteborgs SK
2:18:02.828100
+32:21.194000
64.6p
225
H 21
Antoine Berjoan
Team Oui.ski Mesmerise
2:18:06.828500
+32:25.194400
64.6p
226
H 21
Lars Hemma
Brøttum IL
2:18:07.828600
+32:26.194500
64.6p
227
H 21
Ulrik Karlsson
Motala Aif SK
2:18:09.828800
+32:28.194700
64.6p
228
H 21
Xavier Barthez
Team Oui.ski Mesmerise
2:18:10.828900
+32:29.194800
64.6p
229
H 21
Peter Eich
SG Oberammergau
2:18:11.829000
+32:30.194900
64.6p
229
H 21
Per-Anders Gustafsson
Borås GIF
2:18:11.829000
+32:30.194900
64.6p
231
H 21
Tobias Hjelm
Västerås Skidklubb
2:18:12.829100
+32:31.195000
64.6p
231
H 21
Christian Ragnar
Berga SOK
2:18:12.829100
+32:31.195000
64.6p
233
H 21
Emil Östlin
IK Hakarpspojkarna
2:18:13.829200
+32:32.195100
64.5p
234
H 21
Michael Johansson
IK Stern
2:18:22.830100
+32:41.196000
64.5p
235
H 21
Daniel Björndahl
Göteborgs SK
2:18:23.830200
+32:42.196100
64.4p
235
H 21
Kåre Rønhede
København SK
2:18:23.830200
+32:42.196100
64.4p
237
H 21
Jonatan Viker
IK Stern
2:18:27.830600
+32:46.196500
64.4p
238
D 21
Mathilda Ruus
Åsarna IK
2:19:35.837400
+33:54.203300
63.8p
239
D 21
Barbro Saetha
Lyn Ski
2:19:40.837900
+33:59.203800
63.7p
240
H 21
Niklas Lagersson
København SK
2:19:44.838300
+34:03.204200
63.7p
241
H 21
Jonathan Hansson
Burseryds IF
2:19:52.839100
+34:11.205000
63.6p
242
H 21
Stein Kjølstad
Lyn Ski
2:19:53.839200
+34:12.205100
63.6p
243
H 21
Steen Hinnum
Holte Ski
2:19:54.839300
+34:13.205200
63.6p
244
H 21
Magnus Jonsson
Sockertoppen IF
2:20:01.840000
+34:20.205900
63.5p
245
H 21
Kristian Jansson
IF Ski Team Skåne
2:20:05.840400
+34:24.206300
63.5p
246
H 21
Henrik Elf
IK Ymer
2:20:22.842100
+34:41.208000
63.4p
247
H 21
Fredrik Wessberg
OK Landehof
2:20:36.843500
+34:55.209400
63.2p
248
H 21
Niklas Israelsson
Lerums SOK
2:20:46.844500
+35:05.210400
63.1p
249
H 21
Anders Molander
Hestra IF
2:21:10.846900
+35:29.212800
62.9p
250
H 21
Jakk Vidar Svendsen
NIKKELVERKETS BIL
2:21:11.847000
+35:30.212900
62.9p
251
H 21
Johan Käll
Borås GIF
2:21:13.847200
+35:32.213100
62.9p
252
H 21
Andreas Ireholm
Volvo IF
2:21:22.848100
+35:41.214000
62.8p
252
H 21
Jacob Bilgrav
Holte Ski
2:21:22.848100
+35:41.214000
62.8p
254
H 21
Viktor Solsjö
Ölmstads IS
2:21:23.848200
+35:42.214100
62.8p
254
D 21
Emma Ivarsson
Årsunda IF
2:21:23.848200
+35:42.214100
62.8p
256
H 21
Andreas Grahn
Landsbro IF SK
2:21:25.848400
+35:44.214300
62.8p
257
H 21
Leif Malmqvist
Axa SC
2:21:26.848500
+35:45.214400
62.8p
258
H 21
Fredrik Fossum Jensen
Tistedalen FL
2:21:42.850100
+36:01.216000
62.6p
259
H 21
Stefan Böregård
Krogsereds IK
2:21:59.851800
+36:18.217700
62.5p
260
H 21
Ola Backlund
Orsa SK
2:22:08.852700
+36:27.218600
62.4p
261
H 21
Tommy Finell
Sundbybergs IK
2:22:22.854100
+36:41.220000
62.3p
262
H 21
Johan Walfridsson
Garphyttans IF
2:22:40.855900
+36:59.221800
62.1p
263
H 21
Jens Nørby Winther
København SK
2:22:52.857100
+37:11.223000
62.0p
264
H 21
Jimmy Schiöld
Axa SC
2:23:00.857900
+37:19.223800
62.0p
265
H 21
Martin Kristensson
Öxabäcks Vinter-IK
2:23:04.858300
+37:23.224200
61.9p
266
H 21
Janne Huhtala
Axa SC
2:23:17.859600
+37:36.225500
61.8p
267
H 21
Björn Tjällgren
Trollhättan
2:23:21.860000
+37:40.225900
61.8p
268
H 21
Stefan Karlsson
Ronneby OK
2:23:23.860200
+37:42.226100
61.8p
269
H 21
Per Andersson
Trollhättans SOK
2:23:24.860300
+37:43.226200
61.8p
269
H 21
Christoffer Johansson
Trollhättans SOK
2:23:24.860300
+37:43.226200
61.8p
271
H 21
Henk van Pelt
Stichts Langlauf Team
2:23:34.861300
+37:53.227200
61.7p
272
H 21
Jakob Dannemark
Lysekils Skid o Löpareklubb
2:23:36.861500
+37:55.227400
61.7p
273
H 21
Harald Amundsen
Rustad
2:23:42.862100
+38:01.228000
61.6p
274
H 21
Robert Johansson
Karlslunds IF SF
2:24:04.864300
+38:23.230200
61.4p
275
D 21
Varvara Prokhorova
Russia
2:24:17.865600
+38:36.231500
61.3p
276
H 21
Adam Staadig
Tidaholm SOK Sisu
2:24:23.866200
+38:42.232100
61.3p
277
H 21
Adam Johansson
Hagfors SF
2:24:27.866600
+38:46.232500
61.2p
278
H 21
Björn Mattsson
IK Stern
2:24:28.866700
+38:47.232600
61.2p
279
H 21
Andreas Alsin
Åmåls OK
2:24:32.867100
+38:51.233000
61.2p
280
H 21
Urban Johansson
Väsby SK
2:24:47.868600
+39:06.234500
61.1p
280
H 21
Jonas Edqvist
Högsäters SK
2:24:47.868600
+39:06.234500
61.1p
282
H 21
Anders Svahn
IF Ski Team Skåne
2:25:18.871700
+39:37.237600
60.8p
283
H 21
Daniel Johansson
Kungsäters IF
2:25:26.872500
+39:45.238400
60.7p
284
H 21
Mikael Åström
Ronneby OK
2:25:29.872800
+39:48.238700
60.7p
285
D 21
Hanna Nöhmeier
Team ZIPPS
2:25:31.873000
+39:50.238900
60.7p
286
H 21
Mikael Rask
OK Stigen
2:25:48.874700
+40:07.240600
60.5p
286
D 21
Noora Kivikko
Team Skills
2:25:48.874700
+40:07.240600
60.5p
288
H 21
Ivar Løvlien
Moen Spk
2:26:16.877500
+40:35.243400
60.3p
289
H 21
Daniel Påhlstorp
IF Ski Team Skåne
2:26:32.879100
+40:51.245000
60.2p
290
H 21
Jouni Rantala
Kangasalan Kisa
2:26:57.881600
+41:16.247500
60.0p
291
H 21
Axel Kongsli
Tormod IL
2:27:07.882600
+41:26.248500
59.9p
292
H 21
Dan Göransson
Finnskogarnas SK
2:27:11.883000
+41:30.248900
59.9p
293
H 21
Krister Kvist
IFK Helsingborg
2:27:21.884000
+41:40.249900
59.8p
294
H 21
Martin Karlsson
IK Stern
2:27:36.885500
+41:55.251400
59.7p
295
H 21
Niclas Persson
Högsäters GF
2:27:57.887600
+42:16.253500
59.5p
295
H 21
Mikael Isaksson
Axa SC
2:27:57.887600
+42:16.253500
59.5p
297
H 21
Per Ågren
Västerås Skidklubb
2:28:02.888100
+42:21.254000
59.5p
298
H 21
Peter Ravn Brinck
København SK
2:28:20.889900
+42:39.255800
59.3p
299
H 21
Anders Thorin
Hindås SK
2:29:08.894700
+43:27.260600
58.9p
300
H 21
Mark Obers
Hästveda OK
2:29:19.895800
+43:38.261700
58.9p
301
H 21
Jerzy Krol
IF Ski Team Skåne
2:29:34.897300
+43:53.263200
58.7p
302
H 21
Hans Althin
IFK Helsingborg
2:29:39.897800
+43:58.263700
58.7p
303
H 21
André Olofsson
CT Triathlon
2:29:47.898600
+44:06.264500
58.6p
304
H 21
Lars-Göran Järelöv
IK Stern
2:29:52.899100
+44:11.265000
58.6p
305
D 21
Jenni Ehn Gårdhage
Pumpen SK
2:29:56.899500
+44:15.265400
58.6p
306
H 21
Henrik Hillberg
Axa SC
2:30:20.901900
+44:39.267800
58.4p
307
H 21
Henrik clasen hynne
Runar
2:30:29.902800
+44:48.268700
58.3p
308
H 21
Peter Karlin
IFK Helsingborg
2:30:43.904200
+45:02.270100
58.2p
309
H 21
Erik Memmi
Trångsvikens IF
2:30:44.904300
+45:03.270200
58.2p
310
H 21
Joakim Viker
IK Stern
2:30:52.905100
+45:11.271000
58.1p
311
H 21
Tom Fraser Skea
Nikkelverk BIL
2:30:56.905500
+45:15.271400
58.1p
312
H 21
Mattias Svensson
Axa SC
2:31:03.906200
+45:22.272100
58.1p
313
D 21
Carina Wärme
Roslagsbro IF
2:31:10.906900
+45:29.272800
58.0p
314
H 21
Per Christian Aasarmoen
søndre land il ski
2:31:23.908200
+45:42.274100
57.9p
315
H 21
Olof Boman
TEAM FRIDOLF
2:32:16.913500
+46:35.279400
57.5p
316
H 21
Emil Andersson
IF Hallby SOK
2:32:19.913800
+46:38.279700
57.5p
317
H 21
Mikael Carlson
OK Kullingshof
2:32:29.914800
+46:48.280700
57.4p
318
H 21
Peter Johannessen
Lysekils Skid o Löpareklubb
2:32:31.915000
+46:50.280900
57.4p
319
H 21
Anders Fredriksson
OK Alehof
2:32:36.915500
+46:55.281400
57.4p
320
H 21
Niklas Solsjö
IFK Skövde SK
2:32:47.916600
+47:06.282500
57.3p
321
H 21
Håkan Camper
IF Ski Team Skåne
2:32:49.916800
+47:08.282700
57.3p
322
H 21
Staffan Henriksson
Lidköpings VSK
2:32:52.917100
+47:11.283000
57.2p
323
H 21
David Boija
Österfärnebo IF
2:33:01.918000
+47:20.283900
57.2p
324
H 21
Jonas Georgsson
Karlslunds IF SF
2:33:03.918200
+47:22.284100
57.2p
325
H 21
Anders Jakdal
Göteborgs Polismäns IF
2:33:04.918300
+47:23.284200
57.2p
326
H 21
Inge Odqvist
Borås SK
2:33:20.919900
+47:39.285800
57.0p
327
H 21
Niklas Eriksson
IF Hallby SOK
2:33:35.921400
+47:54.287300
56.9p
328
H 21
Jesper Gunnerling
IF Hallby SOK
2:33:45.922400
+48:04.288300
56.9p
329
H 21
Martin Berg
IFK Helsingborg
2:34:04.924300
+48:23.290200
56.7p
330
H 21
Larsson Anders
Axa SC
2:34:08.924700
+48:27.290600
56.7p
330
H 21
Patrik Gustafsson
Gkn Aerospace FF
2:34:08.924700
+48:27.290600
56.7p
332
H 21
Mikael Samuelsson
Serneke IF
2:34:13.925200
+48:32.291100
56.7p
333
H 21
Arvo Teppola
IK Hakarpspojkarna
2:34:31.927000
+48:50.292900
56.5p
334
H 21
Arne Nåbo
Trollhättans SOK
2:34:44.928300
+49:03.294200
56.4p
335
H 21
Morten Karlsen
Team Reno Bil Oslo
2:34:45.928400
+49:04.294300
56.4p
336
H 21
Thomas Thessén
IFK Lindesberg
2:35:07.930600
+49:26.296500
56.3p
337
H 21
Yury Filippov
Euroloppet
2:35:24.932300
+49:43.298200
56.1p
338
H 21
Christer Zakariasson
3city Triathlon Herrar
2:35:27.932600
+49:46.298500
56.1p
339
H 21
Dan Wallerman
Nacka Värmdö SK
2:36:39.939800
+50:58.305700
55.6p
340
H 21
Max Zhurilo
I Love Skiing
2:37:18.943700
+51:37.309600
55.4p
341
H 21
Mogens Hedengran
Holte Ski
2:37:29.944800
+51:48.310700
55.3p
342
H 21
André Wennersten
Björnstorps IF
2:37:31.945000
+51:50.310900
55.3p
343
H 21
Richard Brankell
Göteborgs SK
2:37:39.945800
+51:58.311700
55.2p
344
H 21
Victor Hall
IF Ski Team Skåne
2:38:06.948500
+52:25.314400
55.0p
345
H 21
Anders Green
Tunafors SK
2:38:28.950700
+52:47.316600
54.9p
346
H 21
Svenn-Martin Søgaard
IL Trysilgutten
2:38:59.953800
+53:18.319700
54.7p
347
H 21
Pierre Björkli
Borås SK
2:39:00.953900
+53:19.319800
54.7p
348
H 21
Johan Lindqvist
Försvarets Sk
2:39:08.954700
+53:27.320600
54.6p
349
H 21
Jesper Barrefors
FK Herkules
2:39:19.955800
+53:38.321700
54.5p
350
H 21
Johan Schäfer
OK Alehof
2:39:38.957700
+53:57.323600
54.4p
351
H 21
Michael Larsson
Säffle SK
2:39:57.959600
+54:16.325500
54.3p
352
H 21
Carl Alm
Höl I Vägga Badmintonförening
2:40:20.961900
+54:39.327800
54.1p
353
H 21
Jesper Tingstedt
Lönsboda SK
2:40:38.963700
+54:57.329600
54.0p
354
H 21
Richard Sylwander
Bålsta SK
2:40:43.964200
+55:02.330100
54.0p
355
H 21
Aleksei Romanov
SF VERHINA
2:43:28.980700
+57:47.346600
52.9p
356
H 21
Johan Ederönn
Axa SC
2:44:17.985600
+58:36.351500
52.6p
357
H 21
Viktor Fredriksson
Axa SC
2:46:47.1000600
+1:01:06.366500
51.7p
358
H 21
552
No Club
2:46:55.1001400
+1:01:14.367300
51.6p
359
H 21
Anders Johnson
Lidköpings VSK
2:47:15.1003400
+1:01:34.369300
51.5p
360
H 21
Johan Johnsson
Björnstorps IF
2:48:33.1011200
+1:02:52.377100
51.1p
361
H 21
Richard Ekra
GKN Aerospace Norway
2:50:05.1020400
+1:04:24.386300
50.5p
362
H 21
Joakim Torstensson
Bullarens GOIF
2:50:33.1023200
+1:04:52.389100
50.4p
363
H 21
Alexander Timakin
SF Vershina
2:53:31.1041000
+1:07:50.406900
49.4p
364
H 21
Olof Ekfjäll
Alingsås
2:54:12.1045100
+1:08:31.411000
49.2p
365
H 21
Mathias Andersson
Lidköpings VSK
2:54:28.1046700
+1:08:47.412600
49.1p
366
H 21
David Augustsson
Hindås SK
2:54:33.1047200
+1:08:52.413100
49.0p
367
H 21
Lars Olsson
Axa SC
2:55:24.1052300
+1:09:43.418200
48.8p
368
H 21
David Skogström
Finnskogarnas SK
2:55:56.1055500
+1:10:15.421400
48.6p
369
H 21
Johan Olofsson
Axa SC
2:56:54.1061300
+1:11:13.427200
48.3p
370
H 21
Jens Reckman
IK Stern
2:57:03.1062200
+1:11:22.428100
48.2p
371
H 21
Mikhail Serochkin
DUBNA SKI CLUB
2:57:04.1062300
+1:11:23.428200
48.2p
372
H 21
Tommy Gleden
Efteløt IL
2:59:12.1075100
+1:13:31.441000
47.6p
373
H 21
Jacques Piepenbring
Ski Nordique Chartrousin
3:01:00.1085900
+1:15:19.451800
47.0p
374
H 21
Roger Wallström
IFK Helsingborg
3:01:19.1087800
+1:15:38.453700
46.9p
375
H 21
Ted Brink
Brittatorps Tk
3:07:48.1126700
+1:22:07.492600
45.1p
376
H 21
Egil Friestad
IF Ski Team Skåne
3:08:10.1128900
+1:22:29.494800
45.0p
377
H 21
Christoffer Risebrandt
Främmestads IK
3:11:19.1147800
+1:25:38.513700
44.1p
378
H 21
Johan Länje
Volvo IF
3:11:27.1148600
+1:25:46.514500
44.1p
379
H 21
Dan Gerenmark
Trollhättan BoIS
3:12:40.1155900
+1:26:59.521800
43.8p
380
H 21
Anton Karlsson
Sockertoppen IF
23:59:57.8639600
380
H 21
Emil Persson
Östersunds SK
23:59:57.8639600
380
H 21
Øyvind Moen Fjeld
Kjelsås IL
23:59:57.8639600
383
H 21
Niklas Olofsson
Trollhättans SOK
23:59:58.8639700
383
H 21
Andreas Blohm
Filipstads SF
23:59:58.8639700
383
H 21
Gustav Nordström
Borås SK
23:59:58.8639700
383
H 21
Rasmus Andersson
Malungs IF
23:59:58.8639700
383
H 21
Nick Berg
Västerås IF
23:59:58.8639700
383
H 21
Hjalmar Svensson
Östersunds SK
23:59:58.8639700
383
H 21
Mikael Jonasson
Finnskogarnas SK
23:59:58.8639700
383
H 21
Jakob Lindfors Boij
Axa SC
23:59:58.8639700
383
H 21
Herman Paus
Team Milslukern Driv Trening
23:59:58.8639700
383
H 21
Morgan Åkesson
Stora Skedvi IK
23:59:58.8639700
383
H 21
Albin Johansson
Orsa SK
23:59:58.8639700
383
H 21
Mattias Bryntesson
Trollhättans SOK
23:59:58.8639700
383
H 21
Thomas Persson
Pumpen SK
23:59:58.8639700
383
H 21
Anders Jägard
IK Stern
23:59:58.8639700
383
H 21
Jonatan Palander
Sellnäs IF
23:59:58.8639700
383
H 21
Daniel Fredriksson
Axa SC
23:59:58.8639700
383
H 21
Torbjörn Nordgren
Björnstorps IF
23:59:58.8639700
383
H 21
Vegard Holmen Gården
Gården Bootcamp
23:59:58.8639700
383
H 21
Ulrich Wahlström
Sockertoppen IF
23:59:58.8639700
Logga in för att slippa de här annonserna
383
H 21
Runar Skaug Mathisen
Vinje IL
23:59:58.8639700
383
H 21
Tord Asle Gjerdalen
Kjelsås IL
23:59:58.8639700
383
H 21
Thomas Gjestrumbakken
Moss SK
23:59:58.8639700
383
H 21
Anders Aukland
Oseberg Skilag
23:59:58.8639700
383
H 21
Victor Gustafsson
IFK Mora SK
23:59:58.8639700
383
H 21
Andreas Nygaard
Burfjord IL
23:59:58.8639700
383
H 21
Robin Norum
IFK Umeå
23:59:58.8639700
383
H 21
Simon Andersson
Falun Borlänge SK
23:59:58.8639700
383
H 21
Adam Persson
Östersunds SK
23:59:58.8639700
383
H 21
Magnus Bøe
Fossum IF
23:59:58.8639700
383
H 21
Stian Berg
Hamar SK
23:59:58.8639700
383
H 21
Maks Zechel
Asker SK
23:59:58.8639700
383
H 21
Tor Olav Nesheim Hægeland
Rustad IL
23:59:58.8639700
383
H 21
Anton Enberg
Falun Borlänge SK
23:59:58.8639700
383
H 21
Viktor Fritzon
Ulricehamns IF
23:59:58.8639700
383
H 21
Yury Antokhin
OSM-SKIGO
23:59:58.8639700
383
H 21
Johan Persson
IK Stern
23:59:58.8639700
383
H 21
Atle Smenes
Rustad IL
23:59:58.8639700
383
H 21
Ole Jørgen Folkestad
Trøsken IL
23:59:58.8639700
383
H 21
Petter Kaarby
Lyn Ski
23:59:58.8639700
383
H 21
Stian Svendby
Lyn Ski
23:59:58.8639700
383
H 21
Mads Berthelsen
Fjordens Skiklub
23:59:58.8639700
383
H 21
Anton Hedlund
Falun Borlänge SK
23:59:58.8639700
383
H 21
Marcus Johansson
IF Hagen SK
23:59:58.8639700
383
H 21
Lars Sørensen
Rustad IL
23:59:58.8639700
383
H 21
Kristoffer Nielsen
OEM IF
23:59:58.8639700
383
H 21
Sondre Grønvold
Lyn Ski
23:59:58.8639700
383
H 21
Erlend Widerøe Hennig
Hjelmeland IL
23:59:58.8639700
383
H 21
Marcus Johansson
IFK Mora SK
23:59:58.8639700
383
H 21
Jörgen Roos
Brunflo IF
23:59:58.8639700
383
H 21
Pia Sjöberg
träningskonsulten sports club
23:59:58.8639700
383
H 21
Andreas Nyman
Broby GOIF
23:59:58.8639700
383
H 21
Johan Didron
IK Stern
23:59:58.8639700
383
H 21
Markus Qvarnström
IK Hakarpspojkarna
23:59:58.8639700
383
H 21
Sune Dandanell Jørgensen
København SK
23:59:58.8639700
383
H 21
Jan Osvald Soovik
Göteborgs SK
23:59:58.8639700
383
H 21
Martin Konkell
Enebybergs IF
23:59:58.8639700
383
H 21
Gernot Ziegaus
LV DEGGENDORF
23:59:58.8639700
383
H 21
Einar Skogby
Vegårshei IL
23:59:58.8639700
383
H 21
Dag Rune Bekkemellem
Njård
23:59:58.8639700
383
H 21
Olle Frykfeldtd
IK Hakarpspojkarna
23:59:58.8639700
383
H 21
Harald Lunde
Granli IL
23:59:58.8639700
383
H 21
Jonatan Steen
Team Serneke
23:59:58.8639700
383
H 21
Marius Harv
Rustad IL
23:59:58.8639700
383
H 21
Kent Persson
Roslagsbro IF
23:59:58.8639700
383
H 21
Christian Helgesen
Team Milslukern Driv Trening
23:59:58.8639700
383
H 21
Erik Annerstedt
IK Stern
23:59:58.8639700
383
H 21
Holger Weiss
SC Kelkheim
23:59:58.8639700
383
H 21
Per Lagerström
Västerås Skidklubb
23:59:58.8639700
383
H 21
Christoffer Lomberg
Broby SK
23:59:58.8639700
383
H 21
Magnus Gildevall
IK Stern
23:59:58.8639700
383
H 21
Patrik Berggren
Axa SC
23:59:58.8639700
383
H 21
daniel Larsson
Bravida
23:59:58.8639700
383
H 21
Niclas Ojala
Ölmstads IS
23:59:58.8639700
383
H 21
Annica Svensson
OK Alehof
23:59:58.8639700
383
H 21
Sören Skålberg
Göteborgs SK
23:59:58.8639700
383
H 21
Peter Skoow
IK Stern
23:59:58.8639700
383
H 21
Attila Kathy
IF Ski Team Skåne
23:59:58.8639700
383
H 21
Gert-ove Johansson
Lysekils Skid o Löpareklubb
23:59:58.8639700
383
H 21
Markus Nordén
Axa SC
23:59:58.8639700
383
H 21
Andrei Stepanov
SF Vershina
23:59:58.8639700
383
H 21
Fredrik Eidesen
Flisbyen
23:59:58.8639700
383
H 21
Filip Johansson
Sävedalens AIK
23:59:58.8639700
383
H 21
Johan Björn
SK Bore
23:59:58.8639700
383
H 21
Andreas Beck
No Club
23:59:58.8639700
383
H 21
Robert EK
IF Hallby SOK
23:59:58.8639700
383
H 21
Stian Ellingsen
Granli IL
23:59:58.8639700
383
H 21
Xavier BARTHEZ
CSNR
23:59:58.8639700
383
H 21
Ola Jensen
Hestra IF
23:59:58.8639700
383
H 21
Andrei Volodin
SF Vershina
23:59:58.8639700
383
H 21
Nils van der Poel
SKRIDSKOKLUBBEN TROLLHÄTTAN
23:59:58.8639700
383
H 21
Rasmus Larsson
Axa SC
23:59:58.8639700
383
H 21
Håvard Nyhus
Granli IL
23:59:58.8639700
383
H 21
Jonatan Steen
Team Serneke
23:59:58.8639700
383
D 21
Gina Flugstad Oeistuen
Lyn Ski
23:59:58.8639700
383
D 21
Ingeborg Dahl
Ringkollen Skiklubb
23:59:58.8639700
383
D 21
Silje Øyre Slind
Oppdal IL
23:59:58.8639700
383
D 21
Moa Molander Kristiansen
Falun Borlänge SK
23:59:58.8639700
383
D 21
Emilie Fleten
Gol IL
23:59:58.8639700
383
D 21
Julia Angelsiöö
Storvreta IK
23:59:58.8639700
383
D 21
Marie Rene Sørum Gangsø
Svea Skilag
23:59:58.8639700
383
D 21
Karoline Bye Øren
No Club
23:59:58.8639700
383
D 21
Evelina Bångman
Offerdals SK
23:59:58.8639700
383
D 21
Linda Forsström
Stockholms RK
23:59:58.8639700
383
D 21
Trude Abelsen
Gården Bootcamp
23:59:58.8639700
383
D 21
Carina Kristiansen
Gården Bootcamp
23:59:58.8639700
488
H 21
Gabriel Strid
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
488
D 21
Moa Larsson
Falun Borlänge SK
23:59:59.8639800
488
D 21
Hanna Fritz
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
32km
Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Johan Ekberg
Nacka Värmdö SK
1:10:43.424200
89.5p
2
H 21
Amund Riege
Rustad IL
1:10:47.424600
+4.300
89.4p
3
H 21
Olaf Talmo
Köl
1:11:40.429900
+57.5600
88.0p
4
H 21
Iver Tildheim Andersen
Rustad IL
1:11:54.431300
+1:11.7000
87.6p
5
H 21
Magnus Perger
Haslum IL
1:14:15.445400
+3:32.21100
84.2p
6
H 21
Jesper Rön
Rustad
1:16:54.461300
+6:11.37000
80.6p
7
H 21
Max Andersson
Domnarvets GOIF
1:17:15.463400
+6:32.39100
80.2p
8
H 21
Ludvig Berg
Granbergsdals IF
1:17:16.463500
+6:33.39200
80.1p
9
H 21
Jens Dyrberg Ek
TEAM VESTMARKA
1:17:19.463800
+6:36.39500
80.1p
9
H 21
William Karlsson
IFK Mora SK
1:17:19.463800
+6:36.39500
80.1p
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)
Visar resultat 1 till 500 av 591[
1
2
]