Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Norra Garberg Hill Climb
2019-04-01
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 21
19km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Sandra Olsson
Malungs IF
1:08:37.411680
67.9p
2
Elin Mccallan
Stockholms RK
1:09:43.418230
+1:05.6450
66.8p
3
Sofie Oskarsson
IFK Mora SK
1:10:46.424580
+2:09.12800
65.8p
4
Matilda Melander
Falköpings AIK SK
1:14:18.445790
+5:41.34010
62.5p
5
Fia Jobs
IF Ski Team Skåne
1:18:49.472810
+10:11.61030
58.8p
6
Hanna Fritz
IFK Mora SK
1:20:52.485100
+12:14.73320
57.3p
7
Linnea Friberg
Blackstad IF
1:28:21.530040
+19:43.118260
52.3p
H 21
19km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Pontus Nordström
Östervåla IF
53:21.320000
88.3p
2
Axel Bergsten
IFK Skövde SK
53:42.322100
+21.2000
87.7p
3
Gabriel Höjlind
IFK Mora SK
54:32.327100
+1:11.7000
86.3p
4
Jimmie Johnsson
Rembo IK
55:02.330100
+1:41.10000
85.5p
5
Robert Eriksson
Björkfors GOIF
55:17.331600
+1:56.11500
85.1p
6
Rikard Tynell
Grycksbo IF OK
56:10.336900
+2:49.16800
83.7p
7
Nils Augustsson
IFK Mora SK
56:42.340100
+3:21.20000
82.8p
8
Jonathan Hedbys
Nusnäs IF
57:07.342610
+3:46.22510
82.2p
9
Mikael Sandgren
IFK Mora SK
58:07.348600
+4:46.28500
80.7p
10
Linus Larsson
Karlslunds IF SF
58:28.350710
+5:07.30610
80.2p
11
Gabriel Strid
IFK Mora SK
58:33.351200
+5:12.31100
80.1p
12
Mikael Andersson
IFK Mora SK
59:13.355210
+5:52.35110
79.2p
13
Isak Augustsson
IFK Mora SK
59:32.357100
+6:11.37000
78.7p
14
Anders Böhlmark
XC Sthlm Ski Club
59:52.359100
+6:31.39000
78.3p
15
Gustav Johnsson
IFK Mora SK
59:56.359510
+6:35.39410
78.2p
16
Filip Rosjö
IF Hallby SOK
1:00:25.362480
+7:04.42380
77.5p
17
Ulf Jansson
Östervåla IF
1:00:36.363500
+7:15.43400
77.3p
18
Adam Ekstedt
IF Ski Team Skåne
1:00:44.364380
+7:23.44280
77.1p
19
Håkan Löfström
IFK Mora SK
1:02:34.375300
+9:13.55200
74.8p
20
Thomas Strid
IFK Mora SK
1:03:02.378190
+9:41.58090
74.2p
21
Linus af Wåhlberg
Ölands SK
1:03:36.381530
+10:15.61430
73.5p
22
Thomas Fällgren
Arvika IS
1:03:40.381900
+10:19.61800
73.4p
23
Johan Pålsson
IF Ski Team Skåne
1:05:44.394390
+12:23.74290
71.0p
24
Jonas Hägglund
Sya SK
1:08:22.410140
+15:01.90040
68.2p
25
Erik Smedhs
IFK Mora SK
1:09:39.417830
+16:18.97730
66.9p
26
Daniel Loman Olsson
Falun Borlänge SK
1:11:59.431890
+18:38.111790
64.6p
27
Kyle Mccallan
Stockholms RK
1:12:31.435020
+19:10.114920
64.1p
28
Ulf Uddbäck
Gävle SK
1:20:56.485520
+27:35.165420
57.3p
29
Tomas Andersson
Tunafors SK
1:24:09.504860
+30:48.184760
55.0p
H/D 21 Motion
19km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Henrik Johnsson
Hällbybrunns IF
1:06:56.401540
69.7p
2
Jacob Gustafsson
Gesunda MK
1:10:06.420530
+3:09.18890
66.4p
3
Pål Olofsson
Axa SC
1:14:41.448000
+7:44.46360
62.2p
4
Peter Warlich
Linköpings SK
1:15:52.455120
+8:55.53480
61.2p
5
Jan Mårts
Vasaloppsklubben Hedemora
1:18:17.469660
+11:21.68020
59.2p
6
Harry Äijö
Stockholms-Postens IK
1:21:14.487300
+14:17.85660
57.0p
7
Douglas Westring
No Club
1:38:55.593470
+31:59.191830
46.6p
8
Sune Nises
No Club
1:39:02.594110
+32:05.192470
46.5p
9
Eva-Lena Frick
Vasaloppet
1:53:00.677960
+46:04.276320
40.6p
10
Susanne Ericson
IFK Mora SK
2:03:51.743020
+56:54.341380
37.0p