Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Lilla Skidspelen Distans
2019-03-30
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 13
3km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Alvar Myhlback
IL Trysilgutten
7:56.47500
2
Elfinn Borg Faldmo
IL Trysilgutten
8:44.52300
+48.4700
3
William Rytter
Älvdalens IF SK
8:50.52900
+54.5300
4
Leo Kristiansson
Dala-Järna IK
9:02.54100
+1:06.6500
5
Erik Nederheim
Täby IS SK
9:07.54600
+1:11.7000
6
Eddie Pettersson
Oxbergs IF
9:16.55500
+1:20.7900
7
Eirik Høgli
Byåsen IL
9:22.56100
+1:26.8500
8
Anton Weber
Borås GIF
9:29.56800
+1:33.9200
9
Anton Modigs
Korsnäs IF SK
9:30.56900
+1:34.9300
10
Anton Unger
Falu IK
9:41.58000
+1:45.10400
11
Gustav Jäderblom
Fjärdhundra SK
9:48.58700
+1:52.11100
11
Albin Larsson
Filipstads SF
9:48.58700
+1:52.11100
13
Malte Söderlund
Falu IK
9:49.58800
+1:53.11200
14
Joel Hoflund Martinsson
IK Hakarpspojkarna
9:50.58900
+1:54.11300
15
Malte Lessing
Sundbybergs IK
9:59.59800
+2:03.12200
16
Harald Eriksson
Dala-Järna IK
10:00.59900
+2:04.12300
17
Malte Andersson
Domnarvets GOIF
10:08.60700
+2:12.13100
18
Melvin Löfgren
Falu IK
10:16.61500
+2:20.13900
19
Jonathan Palmberg
Högbo GIF
10:18.61700
+2:22.14100
20
Rasmus Anttila
Järbo IF
10:20.61900
+2:24.14300
21
Gustav Palm
Västerås Skidklubb
10:24.62300
+2:28.14700
22
David Wallin
Järbo IF
10:26.62500
+2:30.14900
23
Oliver Hedberg
Sunne SLF
10:30.62900
+2:34.15300
24
Carl Björk
IFK Skövde SK
10:33.63200
+2:37.15600
25
Vilgot Eriksson
SK Leksand
10:38.63700
+2:42.16100
25
Benjamin Virta
Pargas IF
10:38.63700
+2:42.16100
27
Anton Hörling
Sundbybergs IK
10:42.64100
+2:46.16500
28
Oskar Bergman
IFK Mora SK
10:44.64300
+2:48.16700
29
Linus Korin
Pargas IF
10:45.64400
+2:49.16800
30
Felix Frykfeldt
IK Hakarpspojkarna
10:49.64800
+2:53.17200
31
Wilhelm Kuylenstierna
Sävedalens AIK
10:55.65400
+2:59.17800
32
Leon Dahlin
IFK Hedemora SK
10:58.65700
+3:02.18100
33
Emil Larsson
Filipstads SF
11:05.66400
+3:09.18800
34
Marcus Modig
Västerås Skidklubb
11:07.66600
+3:11.19000
35
Carl Svensson
Sundbybergs IK
11:10.66900
+3:14.19300
36
Emil Johansen
Högbo GIF
11:21.68000
+3:25.20400
37
Vilhelm Lernevik
IK Hakarpspojkarna
11:22.68100
+3:26.20500
37
Lukas Ullberg
Näsvikens IK
11:22.68100
+3:26.20500
39
Axel Kylborn
Almby IK
11:23.68200
+3:27.20600
40
Emil Marinus
Vreta Skid o Mk
11:42.70100
+3:46.22500
41
Pontus Nilsson
Linköpings SK
11:50.70900
+3:54.23300
42
Albin Möllerberg
Valbo Aif
11:53.71200
+3:57.23600
43
Hugo Bornegård
Norabygdens SK
12:07.72600
+4:11.25000
44
Rasmus Persson
IK Rex
12:12.73100
+4:16.25500
45
Wilmer Wall
Borås SK
12:13.73200
+4:17.25600
45
Oscar Lundkvist
Sundbybergs IK
12:13.73200
+4:17.25600
47
Filip Borell
IK Rex
12:31.75000
+4:35.27400
48
Isak Bengtsson
Korsnäs IF SK
12:55.77400
+4:59.29800
49
Joar Rosvold
Rehns BK
13:42.82100
+5:46.34500
50
Tom Hammar
Täby IS SK
17:23.104200
+9:27.56600
-
Axel Björklund
Korsnäs IF SK
23:59:59.8639800
-
Emil Jönsson
Malungs IF
23:59:59.8639800
-
Elias Hedén
Valbo Aif
23:59:59.8639800
-
Noah Rådmark
Täby IS SK
23:59:59.8639800
-
Alvin Rydin Sahlin
Västerås Skidklubb
23:59:59.8639800
-
Alfred Nilsson
Domnarvets GOIF
23:59:59.8639800
-
Vincent Ducander
Pargas IF
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)